ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید
پوستر فیلم پلنگ سیاه
۷.۹/۱۰
۱۲۴۶ رای
۷.۹/۱۰
۸ رای

پلنگ سیاه | Black Panther

به فیلم رای بده:


خلاصه‌‌‌‌‌فیلم
تچالا پس از مرگ پدرش به کشورش واکاندا بازمی‌گردد تا برتخت پادشاهی بنشیند...

معرفی کامل فیلم

نظر شما چیست؟

عکس‌های فیلم پلنگ سیاه

نقدهای کوتاه پلنگ سیاه

پیتر برادشو
‌آخرین نمایش بزرگ داستان ابرقهرمانی نوعی ماجراجویی ویرانگر و جنجالی است که در آن کلیشه ها وارونه شده و تاریخ از نو نوشته می شود. آیا پلنگ سیاه یکی دیگر از زیرمجموعه های فیلم های مارول خواهد بود؟ امیدوارم چنین اتفاقی نیفتد، من منتظر داستان هایی از پلنگ سیاه هستم که در آن از مردمان خارج از اوکاندا هم استفاده شود و فیلمی به تنهایی درباره« ناکیا »ساخته شود. چیز جذابی که درباره پلنگ سیاه وجود دارد این است که شبیه فیلم ابرقهرمانی نیست- بیشتر شبیه به یک عاشقانه فانتزی است: هیجان انگیز، سرگرم کننده و ویرانگر.
کریستوفر اور
پلنگ سیاه هم یک فیلم «مارول» است با تمام ویژگی های منحصر به فرد این گونه فیلم ها. در تولید این فیلم به فرهنگ توجه بسیاری شده است. به ویژه در بخش طراحی لباس که از عناصر آفریقایی استفاده شده و فوق العاده است. عناصری مثل: پلنگی که تچالا در رویاهایش می بیند، راه پله مارپیچی که به آزمایشگاه شوری می رسد و قصر جمجمه. در رویاهای پلنگ سیاه پدرش به او می گوید: «سخت است که هم مرد خوبی باشی هم پادشاه خوبی باشی.» با توجه به جدول فروش این فیلم که رقم بسیار بالایی به نسبت بودجه ساخت آن است و هم اکنون جز ۳ فیلم پرفروش دنیا است باید بگویم: «درود بر پادشاه جدید!»
متیو لیکونا
بهتر است بیشتر به این فیلم فکر کنید تا آن را تماشا کنید. ورود اولین ابرقهرمان سیاه پوست به «مارول» مثل گذاشتن یک شخصیت سیاه پوست به عنوان جیمز باند است البته منهای روابطش با زن ها و به علاوه چند خصوصیت ماورا طبیعی. نویسنده و کارگردان این فیلم رایان کوگلر بسیار شایسته ستایش است که توانسته یک داستان حماسی را با فراهم آوردن پیش نیازهایش به تصویر بکشد. عناصری مثل: تقلای به دست آوردن تاج و تخت، قومی در آستانه دگرگونی، یک همنشینی اجباری پدر و پسری، یک چیدمان هوشمندانه از زنانی که مصمم هستند تا در هنگام نیاز به پادشاه خود خدمت کنند و ترکیبی شجاعانه از عناصر باستانی و نوین.
مایکل اسمیت
در عجبم که فیلم های «مارول» روز به روز بهتر می شوند. پلنگ سیاه غرش کنان و مقتدر روی پرده سینماها رفت و میلیون ها دلار فروش داشت. رایان کوگلر که تا پیش از این (ایستگاه فرتوال) و (کرید) را در کارنامه اش داشته، بازیگران این فیلمش را هم با دقت شگفت انگیزی انتخاب کرده است. این فیلم هم جنبه جدی دارد و هم قرار است بیننده را با عناصر تصویری و موسیقایی سرگرم کند.
خبرهای مرتبط
تصاویر فرش قرمز و مراسم اعطای جوایز اسکار 2019 با حضور بردلی کوپر، شارلیز ترون، الیویا کلمن، ریچل وایس، کریستین بیل، جیسون موموآ، اما استون و...
اسامی برندگان نود و یکمین دوره جوایز اسکار اعلام شدند.
برندگان جوایز بفتا (آکادمی هنرهای فیلم و تلویزیون بریتانیا) 2019 اعلام شدند و فیلم «سوگلی» با 7 جایزه پیشتاز این دوره است.
غایبان نامزدهای اسکار 2019 چه کسانی هستند؟ کدام فیلم ها از قلم افتادند؟ چه کسانی جز شگفتی اسکار امسال اند؟
نامزدهای نود و یکمین دوره جوایز اسکار (Oscars 2019) هم اکنون اعلام شدند.
نظرهای منتشرشده

راضیه جعفری
یک سال پیش
علاوه بر اینکه یک فیلم ابرقهرمان خوبی بود، به نظرم نکته جالب فیلم، نشون دادن سنت‌ها و لباس‌های آفریقاییشون‌ بود.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
فیلم های در حال اکران
سینما
نامامتیازرای
متری شیش و نیم ۸.۴امتیاز بده ۱۴۴۰
نبات ۸.۲امتیاز بده ۹۸
تگزاس 2 ۷.۴امتیاز بده ۲۱۰
وکیل مدافع ۶.۷امتیاز بده ۳۶
غلامرضا تختی ۶.۷امتیاز بده ۶۸۹
ژن خوک ۶.۱امتیاز بده ۱۶۹
پیشونی سفید 3 ۵.۸امتیاز بده ۱۰۸
چهار انگشت ۵.۶امتیاز بده ۱۸۷
سامورایی در برلین ۵.۵امتیاز بده ۴۶
تولدت مبارک ۵.۳امتیاز بده ۱۴
زندانی ها ۵.۱امتیاز بده ۱۴۶
به دنیا آمدن ۵امتیاز بده ۱۴۳
خانه دیگری ۳.۵امتیاز بده ۴۶
سریال‌های تلویزیونی
برادر جان ۷.۱امتیاز بده ۷۲
دلدار ۶امتیاز بده ۵۱
از یادها رفته ۵.۷امتیاز بده ۵۷
نمایش خانگی
هیولا ۸.۵امتیاز بده ۲۰۵
رقص روی شیشه ۸.۱امتیاز بده ۵۲۹
نهنگ آبی ۷.۹امتیاز بده ۴۶۱
سال های دور از خانه ۷.۴امتیاز بده ۱۰۱
هشتگ خاله سوسکه ۵.۹امتیاز بده ۱۷۹