پوستر فیلم جادوگران

فیلم‌ سینمایی |ماجراجویی ، کمدی ، خانوادگی

جادوگران

The Witches

۴ /۱۰
امتیاز سلام سینما

از ۱ رای

منتقدان:

۵.۲

امتیاز دهید:

این فیلم بر اساس رمان کلاسیک رولد دال به همین نام ساخته‌شده است و داستانی ترسناک خنده‌دار و خیالی از پسربچه‌ای یتیم را دنبال می‌کند که در سال 1967 به خانه مادربزرگ دوست‌داشتنی می‌رود تا با او زندگی کند و در این میان با جادوگرانی فریبنده آشنا می‌شود.

عکس‌های فیلم جادوگران


آنا هتوی در فیلم «جادوگران» (The Witches)
آنا هتوی در فیلم سینمایی «جادوگران» (The Witches)
آنا هتوی در «جادوگران» (The Witches)
آنا هتوی و استنلی توچی در فیلم «جادوگران» (The Witches)
آنا هتوی در نمایی از فیلم «جادوگران» (The Witches)
اکتاویا اسپنسر، استنلی توچی و جازیر برونو در فیلم «جادوگران» (The Witches)
آنا هتوی در نمایی از فیلم سینمایی «جادوگران» (The Witches)
اکتاویا اسپنسر در فیلم «جادوگران» (The Witches)

دیالوگ های به یاد ماندنی

نقدهای بلند فیلم جادوگران

ترجمه اختصاصی سلام سینما زمانی بود که «رابرت زمکیس» را بعنوان فیلمسازی خیال‌پرداز می‌شناختیم. رزومه‌ی او در ابتدا شامل آثار کلاسیک به یاد ماندنی مثل «بازگشت به آینده»، «چه کسی برای راجر ربیت پاپوش دوخت؟»، «فارست گامپ» و «قطار سریع‌السیر قطبی» می‌شود. اما بنظر می‌رسد که زمکیس وارد دوران سختی شده است و آثار اخیرش باعش شده تا طرفداران سینما فکر کنند که او استعدادش را از دست داده است. «جادوگران» این تصور از او را تغییر نمی‌دهد.  داستان این فیلم برگرفته از اثر اقتباس شده‌ی «نیکولاس روئگ» از رمان «روالد دال» محصول سال 1990 است که اصلاً به آن وفادار نیست. «جادوگران» در عمل کمترین وابستگی را به اثر اصلی دارد و می‌توان گفت چیزی بیشتر از یک اثر غیرضروری نیست. این فیلم یک بازسازی از داستان پایه است که با جلوه‌های ویژه‌ی بهتر و بازیگرانی متفاوت جلوی دوربین رفته است. در خوش‌بینانه‌ترین حالت تصور می‌کردم که زمکیس بتواند ساخته‌ی روئگ را بهبود بخشد اما پس از تماشای «جادوگران» متوجه اشتباهم شدم. اگر بخواهیم منصافه نگاه کنیم، زمکیس موفق شد تا آن بعد از فیلم روئگ که باعث دلشکستگی دال شده بود را حذف کند. ابعاد زیادی از فیلم روئگ مورد اعتراض دال واقع شده بود اما چیزی که بیشتر از همه او را ناراحت کرده بود، تغییر پایان‌بندی داستان بود. در نسخه‌ی سال 2020 بسیاری از ابعاد اثر اولیه دستخوش تغییر شده‌اند و پایان‌بندی کاملاً براساس رمان دال ساخته شده است. خط داستانی مرکزی فیلم تا حدود زیادی بدون تغییر باقی‌ مانده و داستان فیلم به کمک راوی روایت می‌شود.  کاراکتر اصلی فیلم پسری جوان(جازیر برونو) است که در داستان اصلی «لوک» نام دارد اما در فیلم هویت دقیق او مشخص نیست. او به دلیل از دست دادن والدینش ...ادامه مطلب
   جادوگرها فیلم رابرت زمکیس خالق آثاری چون : «متفقین» ، «دور افتاده» ، «فارست گامپ» و ... است ، فیلم سازی که در خلق امید تبهر خاصی دارد . در تازه ترین ساخته او امید تبدیل به مفهومی نوستالژیک شده است که در دستان یک کودک سیاه پوست قرار دارد و در ادامه سیاست گذاری های هالیوود برای خلق یک پرولتاریای جدید اجتماعی به نفع سرمایه داران است . این فیلم از نظر سبکی و تکنیکی وصله ناجوری است به سینمای زمکیس چرا که فیلم ساز در تدارک ساخت دوباره اثری به قامت «بازگشت به آینده» است غافل از آنکه فیلمی که ساخته اصلا شبیه خودش نیست .  *جادوگر اعظم آن هتوی در نقش جادوگر اعظم نمایش مضحکی دارد . بازی بیان و بدن او بیشتر شبیه نمایش های عروسکی است که برپایه داستان های مصور کودکان ...ادامه مطلب

نقدهای کوتاه فیلم جادوگران


نویسنده

اوون گلیبرمن

نقطه‌ی قوت نقش‌آفرینی «آن هتوی» در این فیلم، این است که او هرگز اجازه نمی‌دهد تا جلوه‌های ویژه‌ی بصری بر بازیگری او غلبه کند. او از درون خویش به ایفای نقش می‌پردازد و کاراکترش را مانند لباسی بر تن کرده است. او با لهجه‌ای مانند همسران «دونالد ترامپ» سخن می‌گوید. نقش‌آفرینی او بسیار بامزه و در عین حال ترسناک و تهدیدکننده است.

نویسنده

پیتر تراورس

جلوه‌های ویژه‌ی بصری به ترسناک شدن فیلم کمک زیادی کرده است. اوج آن را می‌توانیم در سکانسی ببینیم که جادوگران پوستشان را مانند یک لباس از تن درمی‌آورند. سکانسی که پسربچه سرنوشت خود را به عنوان یک موش می‌پذیرد تا بتواند نزدیک مادربزرگش باشد، در کتاب «روآلد دال» وجود ندارد. «جادوگران» را برای تماشا در شب هالووین روی شبکه اچ‌بی‌او مکس از دست ندهید.

نویسنده

تای بر

«زمکیس» فیلمسازی بسیار بااستعداد است و این ویژگی او را می‌توان از آثاری همچون «بازگشت به آینده» و «فارست گامپ» فهمید. اما استعداد او تحت تأثیر مجذوب شدنش به تکنولوژي در اوایل قرن 21ام قرار گرفته است و این مسئله نیز در آثاری مانند «سرود کریسمس» و «قطار سریع‌السیر قطب» مشخص است. در «جادوگران» تا قبل از اینکه کار به موش و موش‌بازی برسد شاهد «زمکیس» بااستعداد بودیم اما در ادامه باز هم او تحت تأثیر تکنولوژي قرار می‌گیرد.

نظرهای منتشر شده فیلم جادوگران