ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید
پوستر فیلم جنگ سرد
۶.۴/۱۰
۲۲ رای
۸.۴/۱۰
۵ رای

جنگ سرد | Cold War (2018)

به فیلم رای بده:


خلاصه‌‌‌‌‌فیلم
داستان عاشقانه دو نفر با دو خلق و خو و پیشینه متفاوت در میانه جنگ سرد طی دهه 1950 در لهستان، برلین، یوگوسلاوی و پاریس.

معرفی کامل فیلم

نظر شما چیست؟

عکس‌های فیلم جنگ سرد

نقدهای کوتاه جنگ سرد

جفری مک ناب
«جنگ سرد» را می‌توان یک بازگشت شکوهمندانه به گذشته نامید. شور و حرارت و شاعرانگی فیلم ما را به یاد خاطرات خوش فیلم‌های موج نوی اروپا می‌اندازد. «جنگ سرد» یک درام عاشقانه است که در چند دهه روایت می‌شود و هیچ گاه جنبه‌های طعنه آمیز خود را از دست نمی‌دهد. شاید در ابتدا این تصور در مخاطب به وجود آید که فیلم می‌خواهد احساسات نوستالژیک و اندوه باری را به نمایش بگذارد، ولی «جوانا کولیگ» با نقش آفرینی پرانرژی و پر تب و تاب خود این تصور را از بین می برد.
کاوه قادری
پاول پاولیکوفسکی می داند که چگونه جهان سرد و منجمد شده و فضای خشک و بی روحی را می خواهد روایت نمایشیِ عکاسانه کند و ایده ها و الگوهای ساختاری اش را نیز در همین جهت به کار می گیرد؛ نحیف طراحی کردن پلات اصلی، کم کنشی و کم رویدادی موقعیت مرکزی و نحوه ی پیشبرد قطره چکانی داستان و ضرباهنگ کُند روایت در فیلمنامه، در راستای بیرونی کردن همین کرختی بایسته ی جهان و فضا است که صورت می گیرد؛ کرختی که ضرباهنگ بایسته ی آن، به سایر سازه های نمایشی اثر در میزانسن نیز تسری داده می شود و از همین روی است که در وجه دیداری نمایش، از سایه روشن های مرده و رنگ بندی سیاه و سفید (که به لحاظ بصری، سیاهی اش اغلب بر سفیدی اش چیره شده است) با چرک ترین رنگ های ممکن و کهنه ترین پلاستیک ممکن استفاده شده است.
ویدیوهای فیلم جنگ سرد
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
«جنگ سرد Cold War»
خبرهای مرتبط
نامزدهای نود و یکمین دوره جوایز اسکار (Oscars 2019) هم اکنون اعلام شدند.
نامزدهای جوایز بفتا (آکادمی هنرهای فیلم و تلویزیون بریتانیا) 2019 اعلام شدند. «سوگلی» با 12 نامزدی پیشتاز است.
بهترین، پرفروش ترین و محبوب ترین فیلم های خارجی سال 2018، کدام فیلم ها بودند؟
اسامی برندگان نخل طلای جشنواره کن 2018 اعلام شد و جایزه بهترین فیلمنامه به نادر ساعی ور و جعفر پناهی از سینمای ایران رسید.

دانلود های پیشنهادی

نظرهای منتشرشده

الی نصیری
۲ سال پیش
من فیلم رو دوست نداشتم. از ویژگی‌های خوب فیلم،‌ درخشش بازیگر زن اصلی و فریم‌های زیبای فیلم بود. اما داستان و ریتم فیلم رو دوست نداشتم و از دیدنش، لذت نبردم.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ