پوستر فیلم مردان ایکس: ققنوس سیاه

فیلم‌ سینمایی |اکشن ، ماجراجویی ، علمی تخیلی

مردان ایکس: ققنوس سیاه

X-Men: Dark Phoenix

۳.۷ /۱۰
امتیاز سلام سینما

از ۶ رای

منتقدان:

۵

امتیاز دهید :

جین گری مشغول ارتقای مهارت هاش است که به ققنوس سیاه تبدیل می شود. حالا مردان ایکس باید تصمیم بگیرند که جان یکی از اعضای گروه را نجات دهند یا کل مردم را.

ویدیوهای فیلم مردان ایکس: ققنوس سیاه

آنونس «مردان ایکس: ققنوس سیاه X-Men: Dark Phoenix»
آنونس «مردان ایکس: ققنوس سیاه ...
آنونس  دیگر «مردان ایکس: ققنوس سیاه X-Men: Dark Phoenix»
آنونس دیگر «مردان ایکس: ققنوس ...

عکس‌های فیلم مردان ایکس: ققنوس سیاه


سوفی ترنر در فیلم سینمایی مردان ایکس: ققنوس سیاه (X-Men: Dark Phoenix)
سوفی ترنر در نمایی از فیلم سینمایی مردان ایکس: ققنوس سیاه (X-Men: Dark Phoenix)
مایکل فاسبندر در فیلم سینمایی مردان ایکس: ققنوس سیاه (X-Men: Dark Phoenix)
سیمون کینبرگ و مایکل فاسبندر در پشت صحنه فیلم سینمایی مردان ایکس: ققنوس سیاه (X-Men: Dark Phoenix)
جسیکا چستین در فیلم سینمایی مردان ایکس: ققنوس سیاه (X-Men: Dark Phoenix)
سوفی ترنر و جسیکا چستین در فیلم سینمایی مردان ایکس: ققنوس سیاه (X-Men: Dark Phoenix)
جنیفر لارنس در فیلم سینمایی مردان ایکس: ققنوس سیاه (X-Men: Dark Phoenix)
جنیفر لارنس در نمایی از فیلم سینمایی مردان ایکس: ققنوس سیاه (X-Men: Dark Phoenix)

نقدهای بلند فیلم مردان ایکس: ققنوس سیاه

ترجمه اختصاصی سلام سینما در حالی که انتقادات از ابرقهرمانان بیشتر درباره ی تغییر نکردن ظاهر آنهاست اما فیلم های مردان ایکس همواره از نظر زیبایی شناسی و لحن تفاوت چشم گیری با یکدیگر دارند و همواره روایی و پایایی را در هویت و تنوع رعایت می کنند. «قنوس سیاه» نیز از این قاعده مستثنی نیست. تصویربردار این اثر یعنی «مائورو فیوره» با کلوزآپ هایی که تمام قاب تصویر را پر می کنند ، بر مقیاس انسانی تاکید می کند و سعی می کند تا فضای فیلم را به سمت مقیاس های کوچکتر هدایت کند تا با واقعیت همخوانی داشته باشد. قطعه ی موسیقی فیلم که اثری از «هانس زیمر» است ، با آنکه با بهترین آثار او فاصله ی زیادی دارد اما حس شیدایی قطعه ی موسیقی اصلی مردان ایکس اریجینال را برای مخاطب تداعی می کند.  جای ناراحتی دارد که فیلمنامه و دیالوگ ها به اندازه ی کافی پخته نیستند و می بینیم که بازیگران حرفه ای فیلم به طرز عجیبی مداوم در حال ادای دیالوگ های خود هستند. این مسئله بخصوص به شکل شدیدی درباره ی «لارنس» وجود دارد زیرا نقش او ترکیبی گیج کننده و ساده انگارانه از سیاست های جنسیتی است. تنش بین او و «چارلز خاویر» در این قسمت به سرانجام می رسد. کمی طول می کشد تا به نسخه ی «مک آوی» از «پروفسور ایکس» مغرور و از خودراضی عادت کنیم. جدیدترین اعضای گروه بازیگران مردان ایکس یعنی «استورم»(اکساندرا شیپ) ، «کورت»(کودی اسمیت مک فی) و «سایلوپس»(تای شرایدن) با اینکه زمان کوتاهی جلوی دوربین هستند اما یک همکاری گروهی واقعی را به نمایش می گذارند در حالی که حضور«ترنر» در نقش ققنوس جدید یعنی «جین» در حدی است که تنها بتوانیم از شخصیت پردازی عجول و کم دقت آن چشم پوشی کنیم. داشتن رویکرد انتقادی و بی پرده سخن راندن درباره ی «ققنوس سیاه» ...ادامه مطلب
  مردان ایکس فراز و نشیب زیادی را در سینما تجربه کرده و جزو معدود فیلم‌هایی به حساب می‌آید که به ریبوت آن هم به سبک خاص خودش انجام شد. سازندگان مردان ایکس آنقدر به آثاری که در این فرنچایز ساختند احترام می‌گذارند و آنها را دوست دارند که حتی در ریبوت این مجموعه هم کاری کردند که فیلم‌های سه گانه اولیه همچنان در خط داستانی باقی بمانند. پیچیدگی این نوع از فیلمنامه نویسی تا فیلم X-Men: Days of Future Past ادامه داشت و پس از آن ایکس من وارد یک سرازیری شد؛ مسیری که انتهای آن به دره فیلم Dark Phoenix رسیده است. کارگردان: سایمون کینبرگ بازیگران: جیمز مک آوی، جنیفر لارنس، مایکل فاسبندر بودجه: ۲۰۰ میلیون ...ادامه مطلب

نقدهای کوتاه فیلم مردان ایکس: ققنوس سیاه

جیمز براردینلی


اگرچه فیلمنامه‌ای که آقای «کینبرگ» نوشته است بسیار بهتر از همکاری او با «زک پن» و «برت رتنر» بوده اما کارگردانی او بسیار متزلزل است. فیلمی که تا این حد حماسی و بزرگ است نیاز به کارگردانی باتجربه‌ دارد، چیزی که «کینبرگ» به کل در اختیار ندارد. همچنان مشکلات زیادی نیز در سرعت اثر وجود دارد. فیلم بسیار ساده‌لوحانه و سطحی به نظر می‌رسد حداقل زمانی که آن را با اثری مثل «انتقام‌جویان: بازی پایانی» مقایسه کنیم. اگرچه در زمینه‌ی جلوه‌های ویژه فیلم چیزهای خوبی برای گفتن دارد. ظاهرا کل بخش سوم اثر به دلیل یک سری شباهت‌های غیرعمدی با یک فیلم ابرقهرمانی دیگر به طور کلی از ابتدا فیلم‌برداری شده است(حدس‌هایی زیادی درباره‌ی آن فیلم دیگر زده می‌شوند اما آقای «کینبرگ» هیچ توضیح رسمی‌ای نداده است). این مسئله می‌تواند بسیاری از ثبات‌نداشتن‌های اثر در بخش پایانی را توضیح بدهد.

رودریگو پرز


دیالوگ‌های بد و تصنعی، فیلم‌نامه‌ی پر از حفره، انگیزه‌های تحمیلی شخصیت‌ها، لحظات بامزه‌ای که قصد فیلم نبوده است و در نهایت هم لباس‌های مضحک بازیگران این اطمینان را به ما خواهند داد که «ققنوس سیاه» در تاریخ فیلم‌های متوسط جایگاه اختصاصی خودش را خواهد داشت. فیلمنامه¬ی «ققنوس سیاه» شاید روی کاغذ یک اثر قابل تحسین باشد اما در عین حال لایه¬هایی است از چیزهای بی¬ معنی ، پوچ و نارسیده. در همین حال، داستانی را در نظر بگیرید که برای یک فیلم ابرقهرمانی با فرنچایزی بسیار شناخته شده نوشته شده و ادعا می¬کند که دارای پیچیدگی¬های روانشناسی است اما در عمل حتی نمی¬تواند به عمق واقعی یک فیلم ابرقهرمانی برسد. بله نام این فیلم «ققنوس سیاه» است و به احتمال قریب به یقین، پایانی است بر فرنچایز «مردان ایکس».

نظرهای منتشر شده فیلم مردان ایکس: ققنوس سیاه

۲ سال پیش

۱۴ شهریور ۱۳۹۸

خیلی داستان و فیلمنامه ضعیفی داشت. خیلی...
۰
۰
پاسخ
گزارش تخلف