ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید
پوستر فیلم همه می دانند

خلاصه‌‌‌‌‌فیلم
«لارا» برای دیدار با خانواده‌اش از آرژانتین به زادگاهش اسپانیا بازمی‌گردد. در این سفر که پیش‌بینی می‌شد به تجدید دیدار اعضای خانواده خلاصه شود، رویدادهای غیرمنتظره‌ای به وقوع می‌پیوندد که بر روند زندگی «لارا» تاثیر می‌گذارد.

ویدیوها

معرفی کامل فیلم

نظر شما چیست؟

عکس‌های فیلم همه می دانند

نقدهای کوتاه همه می دانند

بوید ون هوویج
«همه می دانند» می تواند بهترین کار اصغر فرهادی محسوب شود. این فیلم متفاوت از دیگر آثار فرهادی است. فقط ۲۰ دقیقه طول می‌کشد تا اتفاقات قدیمی گذشته بر ملا شود. همان طور که ماجراها برای شخصیت‌ها، بد و بدتر می‌شود، روایت داستان، این شاخه به آن شاخه می‌رود و مرموزتر می‌شود. سوال اینجاست: اگر همان‌طور که عنوان فیلم می‌گوید، همه می‌دانند، پس چرا با هم در میان نمی‌گذارند؟
اریک کوهن
آیا بر ملا شدن یک عشق قدیمی می تواند پرده از راز ربوده شدن دخترک بردارد؟ در فیلم، وحشت زدگی «پنه لوپه کروز» است که هیجان داستان را بالا نگه می دارد اما مثل دیگر فیلم‌های اصغر فرهادی، یک قهرمان مرد، که این بار «خاویر باردم» است، خودش را برای نجات بقیه به خطر می‌اندازد.
استفانی زاکارک
فیلم افتتاحیه جشنواره کن امسال «همه می دانند» از اصغر فرهادی بود. فیلم به تنهایی اثری سست و بی جان بود. کارگردان و فیلمنامه نویس ایرانی که سال 2011 برای «جدایی نادر از سیمین» برنده جایزه اسکار شد این بار فیلمی اسپانیایی زبان با هنرپیشه های اسپانیایی-پنه لوپه کروز و خاویر باردم- ساخته است. آنچه که مسلم است فرهادی فیلمنامه را به اسپانیایی نوشته و سپس به اسپانیایی ترجمه کرده است. او حتی زبان اسپانیایی را نمی داند. بعید می دانم کارگردانان زیادی از این قبیل ریسک ها را پذیرفته باشند. « همه می دانند» که در ژانر هیجانی و روانشناسانه معرفی شده، بیشتر یک ملودرام خانوادگی پر از پیچیدگی و ابهام است. پنه لوپه کروز در نقش لارا، زنی است که با دو فرزندش از آرژانتین به اسپانیا و خانه پدری اش آمده تا در مراسم ازدواج خواهر کوچکترش شرکت کند. خاویر باردم هم در نقش پاکو است که هنوز در همان شهر کوچک زندگی می کند و با معلم مدرسه آنجا یعنی باربارا لنی ازدواج کرده است. پیچیدگی های فیلم به سرعت نمایان می شوند. لارا و پاکو در گذشته عاشق هم بودند. خیانتی اتفاق افتاده است. صحبت از ملک و املاک است و در این میان یک آدم ربایی هم اتفاق می افتد. این حجم ماجرا و داستان زیادی است. درست همان جایی که در فیلم پاکو در تلاش برای یافتن پاسخ است تعدادی از حضار که از اصحاب رسانه هستند می خندند چرا که داستان بیش از حد پیچیده شده است. «همه می دانند» از جنبه‌ای منحصر به فرد است. فیلم برداری این اثر را «خوزه لوئیس آلکائینه» بزرگ، انجام داده است و بخش های زیبایی در برج ناقوس کلیسا ثبت شده که کاملا ویژگی اسپانیایی فیلم را نشان داده است. هرچند مشخص است «فرهادی» به زحمت این پلان ها را در فیلم نامه جا داده است. «همه می دانند» پر از تقلا و کشمکش است. در هر قسمت تعداد زیادی از اعضای خانواده و دوستان و دوست دوستان اضافه می شوند که به خاطر سپردن آنها دشوار است و بیننده پس از مدتی نسبت به آنها بی توجه می شود.
فرناندو گارسیا
فیلمی است که از جنبه های مختلف تحسین برانگیز است. از لحاظ فیلمنامه ، کارگردانی و بخاطر نحوه کاوشگری درد، کینه، انتقام و دیگر تاریکی ها در زندگی انسان، چه در درون یک قبیله و چه در یک مجموعه کوچکتر. همه اینها همراه بارقه های نور احساسات مثبت و حتی قابل تمجید است همانند سخاوت و ظرفیت ایثار. فیلم بیش از همه نمایش خیره کننده یی از هنر بازیگری است تا حدی که به دشواری می توان گفت در این فیلم بهترن بازیگر زن یا مرد کیست. همگی نمره 20 دارند.
دانیل لوباتو
فیلم را خیلی دوست داشتم. بعید می داننم چند جایزه «گویا» به بازیگران تعلق نگیرد. این درام روستایی در عمق بسیار قوی است: روابط بین خانواده ها، سرکوفت ها، چالش گذشته های حل نشده،... فرهادی به نیکی لایه های روایت خویش را می سازد تا از این راه تماشاگر را جذب کند. با اینحال ماجرایی که شخصیتها را به چالش می کشد به نظر به پختگی بیشتر نیاز دارد. راه حلی که بکار گرفته شده به نظر می رسد اهمیت زیادی ندارد و کمی عجولانه است ولی اثری ترش و شیرین در خاطره تماشاگر باقی می گذارد.
دانیل گالیندو
شیفته آن شدم! فرهادی نا امید نمی کند. با وجود ذهنیت موجود از فیلم های قبلی، بار دیگر هیجان را در یک تریلر حفظ کرده بدون آنکه نیاز به تشکیلات عریض و طویل باشد. داستان از حمایت بازیگران برجسته یی برای حفظ روایت و نگاهها برخوردار است . ( در این زمینه باید از مدیرانتخاب بازیگران سپاسگزاری کرد) خوان کارلوس ریواس از تلویزیون سراسری اسپانیا: با شادمانی بسیار می گویم که «همه میدانند» بهترین فیلم سال سینمای اسپانیا با فاصله بسیار از دیگر فیلمهاست.
نیما حسنی نسب
نه! این بار هم نشد؛ «همه میدانند» هم توقع من را از سازنده سه فیلم درجه یک سینمای ایران و جهان در دهه هشتاد شمسی برآورده نمیکند. در غیاب زیرمتن های قَدَر و پیچیده که قصه های بظاهر معماییِ فرهادی را فَربه می کرد و در فقدان یا نقصانِ دیدگاه اجتماعی سیاسی و تجربه زیسته در تاریخ و جغرافیای روایت، حالا فیلم تازه اش چیزی جز محصولی کش آمده و سرهم شده با پلاتِ آشنا و تکراریِ سریال‌های ترکی محبوبِ روز نیست که قصه‌ای لاغرتر و آشفته‌تر و کم پیچ و تاب‌تر با اجرایی تر و تمیزتر دارد. اصغر فرهادی دارد یکی شبیه بسیار فیلمسازِ این روزهای اروپا میشود که هر دو سه سال یک فیلم پر سروصدا میسازند که بسرعت و با فیلم بعدی از یاد می رود و از اثرشان اثر چندانی باقی نمیماند. فیلم‌های دهه هشتاد فرهادی اما چنان اثرگذار بود که به این به‌سادگی فراموش شدنی نیست
مهرزاد دانش
«همه می‌دانند»⁩، یک شروع عالی، یک تداوم پرتعلیق، یک کارگردانی متوازن، بازی‌هایی چشمگیر، ضرباهنگی پویا، چند گره‌افکنی به‌جا، و البته یک پایان‌بندی نه‌چندان متناسب با توقع برآمده از خود فیلم دارد. ⁧اصغرفرهادی⁩، دیگر یک سینماگر هموطن با جهان است.
خبرهای مرتبط
خاویر باردم و 40 نکته خواندنی از او/ از کار نگهبانی تا به دست آوردن جایزه اسکار و بازی در فیلم« همه می دانند »اصغر فرهادی
فیلم «همه می‌دانند» به کارگردانی اصغر فرهادی در شش رشته نامزد دریافت جایزه «فروز»(Feroz) شد.
«همه می‌دانند» اصغر فرهادی نیز مانند ساخته‌های پیشینش پس از تماشا توسط مخاطب ایرانی محل بحث‌های بسیاری قرار گرفت.
فیلم «همه می‌دانند» ساخته اصغر فرهادی در جوایز سینمایی «گویا» در کشور اسپانیا در ۸ بخش از جمله بهترین فیلم و کارگردانی نامزد کسب جایزه شد.
خاویر باردم ستاره فیلم «همه می دانند» در مصاحبه ای گفت: با دیدن اصغر فرهادی آرزویم برآورده شد.
نظرهای منتشرشده

پوریا فاطمی
یک سال پیش
با اینکه شاهد یک فیلم در بافت فرهنگی متفاوت و با کاراکترهای قوی تری هستیم اما بازهم فیلم متفاوتی از اصغر فرهادی در نیامده است. مثل همیشه شخصیت پردازی ضعیف و دیالوگ های گمراه کننده که بجز گیج کردن مخاطب برای ارایه یک فیلم عامه پسند چیزی ندارد. مثل جایی که پدر پنه لوپه کروز به صندلی اش می کوبد و میگوید: همه چیز توی این خونه خرابه! شاید تنها نقطه قوت این فیلم بازیگری آن باشد. اصغر فرهادی ثابت کرد که هنوز ایده ای ندارد. بازهم پر ازنقص و صد البته فرو کردن تصنع به شخصیت هایش. یک گره به داستان زد و تا مرگ سهراب بازش نکرد!
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
Guest User
یک سال پیش
این کار از نظر ریزه کاری های سینمایی از نظر من قوی ترین کار اقای فرهادی بوده که یه جوری خودش رو خیلی خیلی نزدیک به سینمای غرب کرده است و اما روایت فیلم همانند اثار دیگر فرهادی یک راز در میان است موضوع فیلم موضوع قابل قبولی است و اما باید بازی زیبای بازیگران فیلم را هم نادیده نگرفت
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
داریوش خرمی
۲ سال پیش
مثل همیشه عالی بود فیلمنامه پیچیده و بازی های خوب من رو تا پایان فیلم همراهم کرد ولی همه دوست دارند اصغر فرهادی داخل ایران فیلم بسازد من هم موافقم
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
bahman motallebi
۲ سال پیش
در کل فیلم خوبی بود هم از لحاظ کارگردانی و هم بازیگری ولی شباهت زیادش به درباره الی برام آزار دهنده بود طوریکه به راحتی میشد شخصیتهای این دو فیلم را باهم جایگزین کرد: پاکو(احمد) لائورا(سپیده)، الخاندرو ( علیرضا_صابر ابر)، آیرین (الی) و... سکانسهای زیادی رو از درباره الی کپی کرده بود به ویژه سکانسهای بحث و گفتگوی کاراکترها بعد از گم شدن آیرین در واقع همان سکانسهای درباره الی بود. معمای دزدیده شدن آیرین هم جذابیت و کشش لازم رو نداشت و هم خیلی زود با فاش کردن آن مخاطب را ناامید کرد. بنظرم وقتشه که دیگه اصغر فرهادی دست از پرداختن به سوژه های پیش افتاده بردارد و استعداد شگرفش رو برای قصه های پیچیده تری مثل فیلم شهر زیبا به کار ببرد.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
زهرا توللی
۲ سال پیش
فضای اسپانیایی اول فیلم خیلی زیباست اما باز شدن گره فیلم خیلی طول می کشه. اصغر فرهادی با 2 جایزه اسکار، انتظار بیننده ها و حتی منتقدان رو بالا برده اما انتظارات رو خوب برآورده نکرده.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
رابعه رزمجویی
۲ سال پیش
فیلم خیلی انسانیه، روابط خیلی واقعی هستن، هیچ چیز دور از واقعیت نیست. مثل همیشه آخر فیلم باز بود و خیلی اصغر فرهادی بود. حس خوشایندی بود که اصغر فرهادی بتونه اینقدر خوب یه فرهنگ جدید رو قشنک برامون توصیف کنه و مارو تو دنیای اونا راه بده و بعد بذاره احساس راحتی کنیم و روند فیلم رو دنبال کنیم. همه هم خیلی خیلی خوب بازی کردن...
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
الی نصیری
۲ سال پیش
فیلم معمولی بود که مثل بقیه کارهای فرهادی، بازی‌ها عالی بودن.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ