ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

خلاصه‌‌‌‌‌فیلم
کارولینا برای دیدار با خانواده‌اش از آرژانتین به زادگاهش اسپانیا بازمی‌گردد. در این سفر که پیش‌بینی می‌شد به تجدید دیدار اعضای خانواده خلاصه شود، رویدادهای غیرمنتظره‌ای به وقوع می‌پیوندد که بر روند زندگی کارولینا تاثیر می‌گذارد.

معرفی کامل فیلم

نظر منتقدین

بوید ون هوویج
«همه می دانند» می تواند بهترین کار «اصغر فرهادی» محسوب شود. این فیلم متفاوت از دیگر آثار «فرهادی» است. فقط ۲۰ دقیقه طول می کشد تا اتفاقات قدیمی گذشته بر ملا شود. همان طورکه ماجراها برای شخصیت ها بد و بدتر می شود روایت داستان این شاخه به آن شاخه می رود و مرموزتر می شود. سوال اینجاست: اگر همان طور که عنوان فیلم می گوید همه می دانند چرا با هم در میان نمی گذارند؟
اریک کوهن
آیا بر ملا شدن یک عشق قدیمی می تواند پرده از راز ربوده شدن دخترک بردارد؟ در فیلم، وحشت زدگی «کروز» است که هیجان داستان را بالا نگه می دارد اما مثل دیگر فیلم های «فرهادی» یک قهرمان مرد که این بار «باردم» است، خودش را برای نجات بقیه به خطر می اندازد.
استفانی زاکارک
فیلم افتتاحیه جشنواره کن امسال «همه می دانند» از اصغر فرهادی بود. فیلم به تنهایی اثری سست و بی جان بود. کارگردان و فیلمنامه نویس ایرانی که سال 2011 برای «جدایی نادر از سیمین» برنده جایزه اسکار شد این بار فیلمی اسپانیایی زبان با هنرپیشه های اسپانیایی-پنه لوپه کروز و خاویر باردم- ساخته است. آنچه که مسلم است فرهادی فیلمنامه را به اسپانیایی نوشته و سپس به اسپانیایی ترجمه کرده است. او حتی زبان اسپانیایی را نمی داند. بعید می دانم کارگردانان زیادی از این قبیل ریسک ها را پذیرفته باشند. « همه می دانند» که در ژانر هیجانی و روانشناسانه معرفی شده، بیشتر یک ملودرام خانوادگی پر از پیچیدگی و ابهام است. پنه لوپه کروز در نقش لارا، زنی است که با دو فرزندش از آرژانتین به اسپانیا و خانه پدری اش آمده تا در مراسم ازدواج خواهر کوچکترش شرکت کند. خاویر باردم هم در نقش پاکو است که هنوز در همان شهر کوچک زندگی می کند و با معلم مدرسه آنجا یعنی باربارا لنی ازدواج کرده است. پیچیدگی های فیلم به سرعت نمایان می شوند. لارا و پاکو در گذشته عاشق هم بودند. خیانتی اتفاق افتاده است. صحبت از ملک و املاک است و در این میان یک آدم ربایی هم اتفاق می افتد. این حجم ماجرا و داستان زیادی است. درست همان جایی که در فیلم پاکو در تلاش برای یافتن پاسخ است تعدادی از حضار که از اصحاب رسانه هستند می خندند چرا که داستان بیش از حد پیچیده شده است. «همه می دانند» از جنبه‌ای منحصر به فرد است. فیلم برداری این اثر را «خوزه لوئیس آلکائینه» بزرگ، انجام داده است و بخش های زیبایی در برج ناقوس کلیسا ثبت شده که کاملا ویژگی اسپانیایی فیلم را نشان داده است. هرچند مشخص است «فرهادی» به زحمت این پلان ها را در فیلم نامه جا داده است. «همه می دانند» پر از تقلا و کشمکش است. در هر قسمت تعداد زیادی از اعضای خانواده و دوستان و دوست دوستان اضافه می شوند که به خاطر سپردن آنها دشوار است و بیننده پس از مدتی نسبت به آنها بی توجه می شود.

خبرهای مرتبط

با گذشت ۲ماه از اکران فیلم «همه می دانند» در فرانسه، فروش این فیلم از ۶ میلیون دلار گذشت.
فیلم «سوختن» به کارگردانی «چانگ دانگ لی» امتیاز ۳.۸ را به دست آورد اما نخل طلا به فیلم دوم این جدول یعنی «دزدان مغازه» با امتیاز ۳.۲ رسید
فیلم «همه می دانند» به کارگردانی اصغر فرهادی با جذب 330 هزار تماشاگر در کل فرانسه در جایگاه اول پرمخاطب ترین فیلم جدید اکران شده در فرانسه قرار گرفته است.
فیلم «همه می‌دانند» امتیاز متوسط و رو به پایینی را توسط منتقدان ویژه اسکرین دیلی دریافت کرد.
هالیوود راه درازی تا رسیدن به پرداخت دستمزد مساوی دارد. اما حداقل در مورد «پنه لوپه کروز» و «خاویر باردم» صدق نمی کند.

نظرهای منتشرشده


تلفن تماس:

۸۸۳۹۴۲۱۹-۰۲۱

استفاده از مطالب سلام سینما با ذکر منبع مجاز است.

کلیه حقوق این سایت برای سلام سینما محفوظ می‌باشد.

راه های ارتباطی با ما در شبکه های اجتماعی:

logo-samandehi