پوستر فیلم ایوان منحصر به فرد

فیلم‌ سینمایی |انیمیشن ، ماجراجویی ، کمدی

ایوان منحصر به فرد

The One and Only Ivan

۷.۳ /۱۰
امتیاز سلام سینما

از ۳ رای

منتقدان:

۶

امتیاز دهید :

ٔداستان گوریلی به نام ایوان را دنبال می‌کند که به همراهی فیلی به نام استلا تلاش می‌کند تکه‌هایی از گذشته‌اش را کنار هم قرار دهد تا بتواند نقشه‌ی فرار از قفس را عملی کند.

کارگردان: تیا شروک

نویسنده: مایک وایت

عکس‌های فیلم ایوان منحصر به فرد


برایان کرانستون در فیلم «ایوان منحصر به فرد» (The One and Only Ivan)
فیلم «ایوان منحصر به فرد» (The One and Only Ivan)
فیلم انیمیشن «ایوان منحصر به فرد» (The One and Only Ivan)
برایان کرانستون و رامون رودریگز در فیلم «ایوان منحصر به فرد» (The One and Only Ivan)
«ایوان منحصر به فرد» (The One and Only Ivan)
فیلم «ایوان منحصر به فرد» (The One and Only Ivan) به کارگردانی تیا شروک
فیلم انیمیشن «ایوان منحصر به فرد» (The One and Only Ivan) به کارگردانی تیا شروک
«ایوان منحصر به فرد» (The One and Only Ivan) به کارگردانی تیا شروک

دیالوگ های به یاد ماندنی

نقدهای بلند فیلم ایوان منحصر به فرد

به نام خدا بالاخره رگبار دیزنی تیر خلاص را زد. در میان جدید ترین آثار این کمپانی در سال 2020 و البته پس از onward پر سر و صدایش کرونا موجب اتفاقات فراوانی در سینما و تلویزیون جهان شد. دیزنی که با بی سابقگی اخیر انتشار های آنلاینش در سرویس استریم ها به موفقیت آنچنانی نرسید، تیر خلاص را با فیلم ایوان معروف(ایوان منحصر به فرد که به این صورت ترجمه شده بود) به طرفدارانش شلیک کرد. البته با در نظر گرفتن این نکته که خود the one and only ivan جزو مورد انتظار های امسال در بسیاری از وبسایت ها و نشریات معتبر بوده. شاید شکست های پی در پی اخیر دیزنی پلاس با این فیلم جبران شدند ولی به راستی چرا این اتفاق با ایوان افتاد. ایوان شاخصه های مشهور بارزی چون: بازیگران و صداپیشگان معروف چون برایان کرانستون و... داستان منحصر به فردش که برگرفته از داستانی حقیقیست. جلوه های بصری قابل تقدیر و میزانسن قابل قبول و... اشاره داشت. اما بیش از همه، بیش از بازی خاص کرانستون در نقش مثبت منفی محور، بیش از جلوه های ویژه دیزنی، بیش از عوامل صحنه و کارگردان و بیش از پیش روایت و فیلمنامه اقتباسی ایوان بوده نظر عامه مردم و منتقدین را نسبت به لایواکشن جدید این کابل جلب کرد. بله! داستان ایوان چه آنرا دیده باشید که نه یک خیال پردازی ذهنی و رویایی زیبا به نظر میرسد اما حقیقتا حقیقیست. شاید همین حقیقی بودن ماجرا از میزان جذابیت اثر در اواسط رو به جلوی فیلم کاست. هر چند همین حقیقی بودن او را در اواخر کار نجات داد. اگر این مطلب را می‌خوانید پس فهمیده اید که داستان فیلم اقتباسی است اما اگر کسی که نمیداند آن را تماشا کند لذتِ_نه بیشتر بلکه متفاوت تری از فیلم میبرد... ایوان هم‌سطح با تفکر مخاطب پیش می‌رود و او را گیج نمیکند. ...ادامه مطلب

نقدهای کوتاه فیلم ایوان منحصر به فرد

تیم گریرسون


«ایوان منحصر به فرد» فیلمی لطیف و خانوادگی است که با تصویری از حیوانات ناطق شروع می‌شود و در ادامه تبدیل به حکایتی درگیرکننده و جذاب دربارة فراموش کردن گذشته و احترام به جهان طبیعت می‌گردد. به لطف کارگردانی دلپذیر «تیا شروک»، هرگز تاثیرگذاری‌اش را از دست نمی‌دهد و مخاطبان جوان فیلم به راحتی می‌توانند با داستان آن ارتباط برقرار کنند.

جان اولکسینسکی


بنظر می‌رسد کمپانی دیزنی نمی‌تواند بیخیال ساختن جانوران کامپیوتری شود. در سال 2016 «کتاب جنگل» اکران شد به لحاظ کامپیوتری ضعیف‌تر اما در صحبت کردن و آواز خواندن دستاورد تازه‌ای بود. این بار کمپانی دیزنی به سراغ ساختن اثری مثل برنامه‌های شبکة دیسکاوری رفته است و با «ایوان منحصر به فرد» بازگشته که از یک داستان واقعی اقتباس شده است. می‌توانیم دیزنی را در این پروژه موفق بدانیم.

نظرهای منتشر شده فیلم ایوان منحصر به فرد