۵.۳/۱۰
۵۱ رای
۴.۳/۱۰
۳ رای

بانو قدس ایران


خلاصه‌‌‌‌‌فیلم
زندگی بانو خدیجه ثقفی که فارغ از تجربه های مرفه کودکی و نوجوانی، شصت سال زندگی را در کنار رهبر انقلاب اسلامی تجربه کرده و تا به آخر همراهش بود.

ویدیوها

معرفی کامل فیلم

نظر سنجی آنلاین جشنواره فیلم فجر

با شرکت در نظرسنجی هر فیلم شانس خود را برای بردن ۴ سکه افزایش دهید

نظر منتقدین

مهرزاد دانش
مستند بانو قدس ایران جذابیتی اگر دارد، متکی به موضوع است و نه ساختار و خلاقیت جاری در اثر. طبیعی است برای بسیاری کسب اطلاعات درباره همسر کمتر رویت شده یکی از بزرگ ترین رهبران جهان در قرن گذشته کنجکاوی برانگیز باشد و این که مثلا بدانند او تا قبل از ازدواج اصلا تمایلی به «آخوند» نداشت و زندگی اشرافی و متمولی داشته است و تحصیلات مدرن کسب می کرد و از این قبیل به هر حال جالب است. اما فارغ از این ها که می توان با مطالعه چند کتاب هم بدان ها دست یافت، خود مستند شیوه روایی و یا سبک بصری و یا نحوه تداوم ضرباهنگ و یا تمهیدی موقعیتی دربردارد که علاوه بر جذابیت مضمون، نکته خوداتکایی را بدان بیفزاید؟ فیلم هر چه پیش می رود، پاسخ منفی به این پرسش هم پررنگ تر می شود.

نظرهای منتشرشده


پدرام شیردل
۴ روز پیش
مستند خوب و شسته و رفته ای بود. من مخاطب سینمای مستند نیستم، جای مستند هم در سودای سیمرغ جشنواره نیست، توفیق اجباری بود و ناخواسته لذت بردم.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
شایسته
۷ روز پیش
فیلم مستند جاش توی سینما حقیقته نه جشنواره فیلم فجری که کلاً بخش مستندو حذف کرده.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
سوگند سمیری
۱۱ روز پیش
چرا تبعیض می زارن؟؟؟ اگر یک فیلم مستند در جشنواره حاضر می شه پس بقیه فیلمها هم باید حاضر بشن و با این فیلم رقابت کنن ... به نظرم خیلی خیلی پارتی بازی صورت گرفته برای این فیلم.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ