پوستر فیلم بگذار همه حرف بزنند

فیلم‌ سینمایی |درام ، کمدی

بگذار همه حرف بزنند

Let Them All Talk

۸ /۱۰
امتیاز سلام سینما

از ۱ رای

منتقدان:

۷.۳

امتیاز دهید:

داستان نویسنده‌ای مشهور را دنبال می‌کند که به همراه گروهی از دوستان قدیمی خود، برای تفریح به یک سفر دریایی می‌رود و در آن‌جا سعی می‌کند با اتفاقات پیرامونش کنار بیاید.

بازیگرهای فیلم بگذار همه حرف بزنند

بازیگرهای فیلم بگذار همه حرف بزنند

عکس‌های فیلم بگذار همه حرف بزنند


مریل استریپ و لوکاس هجز در فیلم «بگذار همه حرف بزنند» (Let Them All Talk)
مریل استریپ و لوکاس هجز در فیلم سینمایی «بگذار همه حرف بزنند» (Let Them All Talk)
مریل استریپ در فیلم «بگذار همه حرف بزنند» (Let Them All Talk)
مریل استریپ در فیلم سینمایی «بگذار همه حرف بزنند» (Let Them All Talk)
مریل استریپ در «بگذار همه حرف بزنند» (Let Them All Talk)
مریل استریپ و لوکاس هجز در «بگذار همه حرف بزنند» (Let Them All Talk)
مریل استریپ در نمایی از فیلم «بگذار همه حرف بزنند» (Let Them All Talk)
کندیس برگن و دایان ویست در فیلم «بگذار همه حرف بزنند» (Let Them All Talk)
جشنواره-فیلم-فجر-40جشنواره-فیلم-فجر-40

دیالوگ های به یاد ماندنی

نقدهای بلند فیلم بگذار همه حرف بزنند

ترجمه اختصاصی سلام سینما کارگردان برنده‌ی اسکار «استیون سودربرگ» ایده‌ی شجاعانه‌ای برای ساخت فیلمش داشته است. او سه غول بازیگری یعنی «مریل استریپ»،‌ «دایان ویست» و «کندیس برگن» را متقاعد کرده است تا سوار کشتی «ملکه ماری2» در سفری به آن سوی اقیانوس اطلس شوند. بک‌استوری آنها را از نویسنده‌ی داستان‌های کوتاه «دبورا آیزنبرگ» گرفته است و از آنها خواسته تا با مسافران کشتی با دیالوگ‌های بداهه سخن بگویند. کل این کار ممکن است تنها دو هفته زمان ببرد و اکنون محصول این کار با عنوان «بگذار همه حرف بزنند»، روی HBO Max در دسترس است.  قائدتا نباید نتیجه‌ی چنین فرآیندی خوب از آب درآید اما در کمال ناباوری محصول نهایی بی‌نقص است. «سودربرگ» در موارد زیادی به سراغ کشتی‌های شناور روی آب رفته است اما این کشتی قرار نیست که غرق شود. «استریپ»، «ویست» و «برگن» با استایل و لطافت طبع فوق‌العاده‌ای بدون احساسی شدن کارشان را انجام می‌دهند. «استریپ» نقش «آلیس هیوز» را ایفا می‌کند. «آلیس» یک رمان‌نویس برنده‌ی جایزه‌ی پولیتزر است که در برای دریافت جایزه‌ای دیگر در مسیر انگلستان قرار دارد. 21 نامزدی اسکار و 3 بار برنده شدن توسط «مریل استریپ» قطعاً باعث می‌شود تا او حس این کاراکتر را به خوبی بداند. از آنجا که «آلیس» در این سفر وقت اضافه دارد و نمی‌خواهد روی رمان جدیدش کار کند، از دوستانش «سوزان»(ویست) و «باربارا»(برگن) دعوت کرده است تا او را همراهی کنند. این گردهمایی دوستانی است که سه دهه از هم دور بوده‌اند. همه بیشتر از آن چیزی که برایش چانه می‌زنند، نصیبشان می‌شود. این شامل دستیار شخصی و خواهرزاده‌ی «آلیس» یعنی «تایلر» با نقش‌آفرینی «لوکاس هجز» نیز می شود. در بین دعوت‌نشدگان «کارن»(جما چان) نیز حضور دارد. ...ادامه مطلب

نقدهای کوتاه فیلم بگذار همه حرف بزنند


نویسنده

جیمز براردینلی

«سودربرگ» مراقب است که هیچوقت با دست بالا گرفتن خودش، دچار خطا نشود یا در کاراکترپردازی یا فضاسازی زیاده‌روی نکند. او فیلم «بگذار همه حرف بزنند» را به نوعی فیلم دراماتیکِ هنری تبدیل نمی‌کند. این فیلم بیشتر راجع به دیالوگ‌های فردی است و اینکه چگونه آنها در یک تصویر بزرگتر از یک درام کلیشه‌ایِ برنامه‌ریزی شده جای می‌گیرند.

نویسنده

تیم گریرسون

فیلمنامه‌ی اخیر «سودربرگ» بیشتر شبیه یک خط‌خطی جذاب و چشمگیر است که توسط یک کارگردان برنده‌ی اسکار، ژانرهای مختلف را به شکل نامأنوسی به کار می‌گیرد. «بگذار همه حرف بزنند» فیلم کاملاً موفقی نیست، اما دیدن فیلمسازی که به شخصیتی مالیخولیالی‌اش مشهور است، در حالیکه راجع به موضوع دوستی و پیر شدن می‌پردازد، به اندازه‌ی کافی رضایت‌بخش است.

نویسنده

پیتر دبروژ

پایان فیلم رضایت‌بخش نیست و دیدن مجموعه‌ای از پایان‌بندی با شخصیت‌های گوناگون احساس اجبار و غیرمتقاعد‌کننده‌ای ایجاد می‌کند، ولی دیدن مجموعه‌ای از بازیگرها با هم در چنین صحنه‌ای لذت‌بخش است. هنوز هم، احتمالاً بهتر است این را یک آزمایش یا تمرین یا روش «سودربرگ» برای به چالش‌ کشیدن دوباره‌ی خود در نظر بگیریم. آنچه حاصل می‌شود ممکن است یک اثر ادبی نباشد، ولی ایده‌ی سایر فیلم‌سازان را درباره اینکه رسانه چه کاری می‌تواند بکند، گسترش می‌دهد.

نظرهای منتشر شده فیلم بگذار همه حرف بزنند