پوستر فیلم پلنگ سیاه: واکاندا برای همیشه

فیلم‌ سینمایی |اکشن ، ماجراجویی ، درام

پلنگ سیاه: واکاندا برای همیشه

Black Panther: Wakanda Forever

۸.۳ /۱۰
امتیاز سلام سینما

از ۳ رای

منتقدان:

۷

امتیاز دهید:

این فیلم دنباله‌ی فیلم «پلنگ سیاه»(2018) است و نگاهی عمیق‌تر به دنیای خارق‌العاده‌ی «واکاندا» و شخصیت‌های فیلم قبلی دارد. ملت واکاندا در حالیکه باید در مقابل قدرت جهان بایستند؛ برای پادشاه از دست رفته‌ی خود عزادارای می‌کنند.

معرفی فیلم پلنگ سیاه: واکاندا برای همیشه

فیلم «پلنگ سیاه: واکاندا برای همیشه»(Black Panther: Wakanda Forever) براساس کتاب‌های کمیک «پلنگ سیاه» مارول ساخته شده و سی‌امین فیلم از مجموعه فیلم‌های تولیدی مارول است.

«چادویک بوزمن» بازیگر نقش «تچالا» در آگوست 2020 بر اثر سرطان روده درگذشت و سازندگان «پلنگ سیاه» تصمیم گرفتند که کسی را جایگزین او نکنند و داستان را با بقیه‌ی شخصیت‌ها پیش ببرند.

فیلمبرداری از اول نوامبر سال 2020 آغاز شد و تا آخر ژوئن 2021 ادامه داشت و بعد از یک وقفه از اواسط ژانویه 2022 فیلمبرداری دنبال شد. فیلم قرار است از 11 نوامبر 2022 بر روی پرده برود.

 

بستن
اسکار-2023اسکار-2023

عکس‌های فیلم پلنگ سیاه: واکاندا برای همیشه


لتیتیا رایت در فیلم «پلنگ سیاه: واکاندا برای همیشه»(Black Panther: Wakanda Forever)
آنجلا باست در فیلم «پلنگ سیاه: واکاندا برای همیشه»(Black Panther: Wakanda Forever)
آنجلا باست، فلورنس کاسومبا، دانای گوریرا و دوروتی استیل در فیلم سینمایی «پلنگ سیاه: واکاندا برای همیشه»(Black Panther: Wakanda Forever)
آنجلا باست در «پلنگ سیاه: واکاندا برای همیشه»(Black Panther: Wakanda Forever)
دانای گوریرا در فیلم «پلنگ سیاه: واکاندا برای همیشه»(Black Panther: Wakanda Forever)
لوپیتا نیونگو در فیلم «پلنگ سیاه: واکاندا برای همیشه»(Black Panther: Wakanda Forever)
دانای گوریرا در مراسم معرفی فیلم «پلنگ سیاه: واکاندا برای همیشه»(Black Panther: Wakanda Forever)
فلورنس کاسومبا در مراسم معرفی فیلم «پلنگ سیاه: واکاندا برای همیشه»(Black Panther: Wakanda Forever)

نقدهای فیلم پلنگ سیاه: واکاندا برای همیشه

حفظ میراث چادویک بوزمن


ترجمه اختصاصی سلام سینما فیلم «پلنگ سیاه» برای اولین بار در فوریه 2018 اکران شد. از آن زمان تاکنون تغییرات زیادی در دنیای سینماروی داده است، هم در دنیای سینمایی مارول و هم در دنیایی که اکثر ما آدم‌های معمولی محکوم به زندگی در آن هستیم. یکی از غم‌انگیزترین و مهم‌ترین اتفاقاتی که اخیراً افتاده است، می‌توان به مرگ چادویک بوزمن در سال 2020 بود اشاره کرد که به نظر می‌رسید بازی او در نقش پادشاه تی چالا نشان‌دهنده‌ی ورود ستاره‌ای جدید و تعیین‌کننده فرنچایز بود. حتی قبل از آن، استراتژی کمپانی مارول/دیزنی در حال تغییر به مرحله‌‌ی پس از «انتقام‌جویان» بود، زیرا قهرمان‌های نام آشنا در داستان‌های چند جهانی مارول پراکنده شدند که گاهی اوقات نسخه‌های جایگزینی از خودشان به آن‌ها می‌پیوندند و البته این‌جا در دنیای واقعی هم همین‌گونه است.... نیازی نیست که حتماً به کشور خیالی واکاندا در آفریقا برویم تا متوجه بشویم که اوضاع چقدر در آن‌جا پیچیده است. در "پلنگ سیاه: واکاندا تا ابد"، کارگردان فیلم، رایان کوگلر، غم خود و دیگران را در داستان به نمایش می‌گذارد و فیلم با ریتم از دست دادن خانواده و غم و اندوه مردم جلو می‌رود. هم‌چنین در فیلم مفهومی از بی‌نظمی وجود دارد که به واسطه آن می‌توان شاهد یک رهبر کاریزماتیک و وحدت‌آفرین باشیم. مادر تی چالا، ملکه راموندا (آنجلا باست)، در حال حاضر تاج و تخت را به دست گرفته است. خواهر کوچک‌تر او، اعجوبه علمی شوری (لتیشیا رایت)، تلاش می‌کند تا یاد برادرش را زنده نگه دارد و جای وی را پر کند. این دم و دستگاه برپا نگه داشته می‌شود، اما در عین حال پادشاهی در خطر است، زیرا جهان خارج برای دسترسی به ذخایر ویبرانیوم واکاندا، یک ماده معدنی نادر با کاربردهای نظامی و صنعتی سهمگین، ...
ترجمه اختصاصی سلام سینما فیلم «پلنگ سیاه» برای اولین بار در فوریه 2018 اکران شد. از آن زمان تاکنون تغییرات زیادی در دنیای سینماروی داده است، هم در دنیای سینمایی مارول و هم در دنیایی که اکثر ما آدم‌های معمولی محکوم به زندگی در آن هستیم. یکی از غم‌انگیزترین و مهم‌ترین اتفاقاتی که اخیراً افتاده است، می‌توان به مرگ چادویک بوزمن در سال 2020 بود اشاره کرد که به نظر می‌رسید بازی او در نقش پادشاه تی چالا نشان‌دهنده‌ی ...

خبرهای مرتبط با فیلم پلنگ سیاه: واکاندا برای همیشه

نظرهای منتشر شده فیلم پلنگ سیاه: واکاندا برای همیشه