ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید
پوستر فیلم رما
۶.۸/۱۰
۴۰ رای
۷.۵/۱۰
۱۰ رای

رما | Roma (2018)

به فیلم رای بده:


خلاصه‌‌‌‌‌فیلم
وقایع یک سال از زندگی یک خانواده متوسط در مکزیکوسیتی در اوایل دهه 70 را روایت می کند.

ویدیوها

معرفی کامل فیلم

نظر شما چیست؟

عکس‌های فیلم رما

نقدهای کوتاه رما

اوون گلیبرمن
«آلفونسو کوآرون» فیلمسازی است در ساخت فیلم هایی با مضامین انسانی همواره پیش قدم بوده است و او این کار را همیشه با فنون منحصر به فرد خود در فیلمسازی می دهد. در «رم» به سادگی می توان یک تکه ی درخشان سیاه و سفید نئورئالیستی از زندگی یک خانواده ی طبقه ی متوسط در شهر مکزیکو سیتی در اوایل دهه 70 را به تماشا نشست. هنگام تماشای «رم» این احساس به مخاطب دست می هد که هر صحنه و هر تصویر به درستی و زیبایی در جای صحیح خود قرار داده شده است. علاوه بر فیلمنامه و کارگردانی، تصویر برداری و تدوین «رم» را کوآرون شخصا به عهده گرفته است. فیلم به حدی طبیعی ساخته شده است که انگار در حال تماشای یک مستند دراماتیزه هستیم.
جان بلیزدیل
می توان گفت که قصه ی فیلم کوتاه است اما مانند فیلم «فرزندان انسان» آن چیزی در پیش زمینه ی داستان در حال رخ دادن است ، فیلم را جذاب می کند. کوارون تصویربرداری «رم» را نیز بر عهده دارد و به همین دلیل این فیلم دارای یک نگاه عمیق جذاب است. کوارون استاد قصه گویی تصویری است ، او گاهی تغییرات کوکی در قاب تصویر اعمال می کند که اهمیت آن بعدا مشخص می شود. سکانسی که بچه ها در حال شنا در اقیانوس هستند و به دردسر می افتند مانند تمام سکانس های «جاذبه» هیجان انگیز و ترسناک است.
علی فرهمند
«رُما» محله‌ای است در مکزیکو سیتی که هرچند ارتباط چندانی با داستان فیلم و پیرنگ‌های اصلی و فرعی‌اش ندارد امّا از خاطرات و روزگار رفتۀ پر التهاب حکایت می‌کند. از این روی رُما شخصی‌ترین اثر «آلفونسو کوارون» تلقی می‌شود: فیلمی که سعی دارد عواطف و دریافت شخصی فیلم‌ساز را از طریق دو داستانکِ پُر فراز و نشیب -و در بستری تاریخی- به مخاطب منتقل کند؛ امّا آن‌قدرها که باید موفق نیست؛ زیرا دریافت ادراک شخصی در سینما مستلزمِ کنش‌مندیِ سبک دوربین و فاصله‌گیری دوربین از -صرفاً- «ترسیم وضعیت» است. در رُما دوربین، ناظری است ساکن و هیچ‌گاه کنش‌مند عمل نمی‌کند.
خبرهای مرتبط
تصاویر فرش قرمز و مراسم اعطای جوایز اسکار 2019 با حضور بردلی کوپر، شارلیز ترون، الیویا کلمن، ریچل وایس، کریستین بیل، جیسون موموآ، اما استون و...
اسامی برندگان نود و یکمین دوره جوایز اسکار اعلام شدند.
برندگان جوایز فیلم مستقل اسپریت (Independent Spirit Awards) اعلام شدند. «اگر خیابان بیل به حرف بیاید» برنده جایزه بهترین فیلم شد.
معرفی کامل بهترین و پرطرفدارترین فیلم های درام سال 2018 بر اساس بیشترین امتیاز مردم
برندگان جوایز بفتا (آکادمی هنرهای فیلم و تلویزیون بریتانیا) 2019 اعلام شدند و فیلم «سوگلی» با 7 جایزه پیشتاز این دوره است.
نظرهای منتشرشده

Guest User
یک سال پیش
فیلم روایتی ساده دارد انقد ساده که رما میشود فیلم به دور از هیاهو های امروزی سپری میشود داستانی از یک زندگی به سادگی یک روز عادی اما خارج از فیلم نامه فیلم برداری این اثر در جای خود به درستی لیاقت اسکار را داشت چرا که مدل خاس بودن فیلم برداری لذتی چون دیدن اثار تاراکفسکی میدهد هر سکانس و هر قاب یک اثر هنری است این فیلم برای مخاطب عام لذت چندانی ندارد اما از نظر هنر جایگاه ویژه ای دارد پیشنهادم این است اگر دنبال یک فیلم اموزشی هستید برای کارگردانی این فیلم شدیداا توصیه میشود
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
فیلم های در حال اکران
سینما
نامامتیازرای
جهان با من برقص ۸.۱امتیاز بده ۲۵۳
منطقه پرواز ممنوع ۷.۶امتیاز بده ۲۷۶
بنیامین ۷.۴امتیاز بده ۱۴۵
چشم و گوش بسته ۷.۲امتیاز بده ۲۶۸
23 نفر ۶.۷امتیاز بده ۵۳۱
تورنا2 ۶.۷امتیاز بده ۱۱۳
مطرب ۶.۳امتیاز بده ۳۹۸
عطر داغ ۶امتیاز بده ۱۱
زیر نظر ۶امتیاز بده ۱۲۹
جان دار ۵.۹امتیاز بده ۶۱۳
خوب بد جلف 2: ارتش سری ۵.۶امتیاز بده ۲۷۴
چهل و هفت ۵.۶امتیاز بده ۱۲
دوئت ۵امتیاز بده ۱۳
نرگس مست ۴.۹امتیاز بده ۱۰
یادم تو رو فراموش ۴.۸امتیاز بده ۱۷۲
بی وزنی ۴.۸امتیاز بده ۹
اژدر ۴.۷امتیاز بده ۳۹
قطار آن شب ۳.۸امتیاز بده ۸
کاتی و ستاره ۳.۲امتیاز بده ۱۱
سریال‌های تلویزیونی
خانه به دوش ۸.۶امتیاز بده ۱۶
مرد هزار چهره ۷.۷امتیاز بده ۳۰
از سرنوشت ۷امتیاز بده ۸۳
سرگذشت ۵.۸امتیاز بده ۳۳
دوقلوها ۵.۳امتیاز بده ۷۶
ملکاوان ۴.۹امتیاز بده ۴۰
روزگار ۴امتیاز بده ۸
میانبر ۳.۶امتیاز بده ۱۱
زندگی شگفت انگیز است ۱.۷امتیاز بده ۳
نمایش خانگی
هم گناه ۷.۳امتیاز بده ۲۳
خواب زده ۶.۳امتیاز بده ۶۲
کرگدن ۶.۱امتیاز بده ۲۱۳
دل ۵.۱امتیاز بده ۲۲۱
دومینو ۳.۳امتیاز بده ۳۵