پوستر فیلم سگ تازی
نظر شما چیست؟
نظر شما چیست؟
۱۰ / ۷.۵
۶ رای
۱۰ / ۶.۶۷
۳ رای

سگ تازی | Greyhound (2020)

اکشن - درام - تاریخی

به فیلم رای بده:

کارگردان: آرون اشنایدر
نویسنده: تام هنکس

خلاصه فیلم:

«سگ تازی» داستان کاپیتان بی تجربه‌ی نیروی دریایی آمریکا را به تصویر می‌کشد که در اوایل جنگ جهانی دوم مجبور به رهبری گروهی می‌باشد که توسط نازی‌ها در حال تعقیب هستند.

عکس‌های فیلم سگ تازی

نقدهای کوتاه فیلم سگ تازی

جیمز براردینلی
«سگ تازی» فیلمی غیرعادی و هیجان‌انگیز جنگی درباره‌ی جنگ جهانی دوم است که نمی‌خواهد حماسه باشد. «سگ تازی» فیلمی موجز و تجربه‌ای جذاب است. به کار گرفتن بازیگری مثل «تام هنکس» برای ایفای نقش اول فیلم، می‌تواند میانبری برای گرفتن حس آشنایی مخاطب با کاراکتر اصلی داستان باشد. شهرت «تام هنکس» بسیاری از حفره‌های فیلمنامه را پر کرده است.
گلن کنی
یکی از مهم‌ترین چالش‌های ایالات متحده در جنگ جهانی دوم، رسیدن به مناطق جنگی بود. آنها برای این کار مجبور بودند تا مسیر زیادی را روی دریا سپری کنند و همین زمینه‌ی آسیب‌پذیری آنان را فراهم کرده بود. «سگ تازی» داستان یک روز از این ماجرا در خلال جنگ جهانی دوم را روایت می‌کند. این فیلم باید داستانی حماسی را روایت می‌کرد اما نتوانسته تا بطور کامل حق مطلب را ادا کند. «سگ تازی» یکی از بیادماندنی‌ترین آثار کارنامه‌ی «تام هنکس» است.

نقدهای بلند فیلم سگ تازی

پیتر بردشاو

گمان میکنم که خود «تام هنکس» تا به الان این موضوع را فهمیده باشد که در لباس نظامی یک چیز دیگری می‌شود. مخصوصا اگر چشمان او از پایین‌تر کلاه نظامی یا کلاهخود جنگی‌اش به جایی خیره شده باشد.نشان دادن مرگ یکی از سخت‌ترین کارها در سینماست که این سختی برای فیلم‌های ژانر جنگی دو چندان است.با اینکه دریا و کشتی‌های ...

خبرهای مرتبط با فیلم سگ تازی

بهترین فیلم های اکشن سال 2020 کدامند؟

معرفی برترین فیلم های سینمایی جدید ژانر اکشن که سال 2020 در آمریکا اکران شدند و امتیاز بالایی کسب کردند. از جهش یافته های جدید و بیوه سیاه تا تنت .

نظرهای منتشر شده فیلم سگ تازی

2 نظر

morteza fsihi
۴ ماه پیش
اصن خیلی فیلم قشنگی بود
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
پویان طحان
۵ ماه پیش
فیلم خوبی است که به شدت آدم را به شوق می آورد که بهش نقد بنویسد و در بعضی سکانس چنان کارگردانی ای دارد که فکر می کنیم یک کارگردان مشهور و سن و سال دار پشت فیلم است با بازی خیلی خوب تام هنکس و فیمنامه ی تاحدی خوب او. یکی از بهترین سکانس ها، سکانس حمله دو اژدر باهم هست که در نقدی که نوشتم بهش پلان به پلان پرداختم و وقتی فیلم در حد این است، ندیدنش حیف است.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ