پوستر فیلم ببر سفید
نظر شما چیست؟
نظر شما چیست؟
۱۰ / ۰
۰ رای
۱۰ / ۸
۴ رای

ببر سفید | The White Tiger (2021)

درام - جنایی

به فیلم رای بده:

کارگردان: رامین بحرانی

خلاصه فیلم:

این فیلم داستان پسرکی روستایی به نام بالرام هالوای را روایت می‌کند که پدرش سال‌ها راننده کالسکه‌ بود، اما به‌جای ادامه راه پدر، ترجیح می دهد چای‌فروشی کند. او سپس با تقلب، فساد و دروغ‌گویی پیشرفت می‌کند و سرانجام به فردی پست و جنایتکار تبدیل می‌شود.

نقدهای کوتاه فیلم ببر سفید

فیونوالا هالیگان
«ببر سفید» این پتانسیل را دارد تا مخاطب غربی را از سانتی‌مانتالیسم آثاری دیگر درباره‌ی جامعه‌ی هند مثل «میلیونر زاغه نشین» یا «شیر» دور کند و نگاه آنها را نسبت به جامعه‌ی هند و وضعیت اختلاف طبقاتی در آن، به واقعیت نزدیک‌تر کند. این فیلم با درونمایه‌ی اجتماعی جذابش این هشدار را می‌دهد که جامعه می‌تواند متعلق به افراد رنگین‌پوست فقیر باشد.
اوون گلیبرمن
«ببر سفید» به کارگردانی و نویسندگی «رامین بحرانی» به شکلی واضح، مدیون آثار قبلی‌اش مثل «میلیونر زاغه‌ نشین» اثر برنده‌ی اسکار «دنی بویل» است که در آن نیز پسرکی فقیر به دنبال تغییر سرنوشت خود بود. این فیلم درلایه‌های زیرین خود نیز مسئله‌ی رکود جهانی در سال 2008 را مطرح می‌کند که چگونه عده‌ی زیادی را فقیر و عده‌ی کمی را ثروتمند کرد.

نقدهای بلند فیلم ببر سفید

پیتر بردشاو

«ببر سفید» داستان بندگی، رنج و عشق است. ایده‌ی خانواده پشت همه‌ی داستان است. خانواده‌ی واقعی «بالرام» هیچ کمکی به او نمی‌کنند. «بالرام» اغلب ادعا می‌کند که «آشوک» و «پینکی» خانواده‌ی واقعی او هستند و این انحرافی بی‌رحمانه از حقیقت است. «بالرام» هیچ علاقه‌ای به ازدواج از خود نشان نمی‌دهد و تمام انرژي ...

خبرهای مرتبط با فیلم ببر سفید

اعلام اسامی نامزدهای جوایز اسکار 2021

نامزدهای نود و سومین دوره جوایز سینمایی اسکار(oscar 2021) توسط پریانکا چوپرا و همسرش نیک جوناس معرفی شدند./ «منک» با 10 نامزدی، صدرنشین نامزدهای اسکار

پریانکا چوپرا با یک کارگردان ایرانی همکاری می کند

پریانکا چوپرا ستاره معروف سینمای هند در فیلم درام «ببر سفید» با یک کارگردان ایرانی به نام رامین بحرانی همکاری می‌کند.

نظرهای منتشر شده فیلم ببر سفید

0 نظر