ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید
پوستر فیلم سوسپیریا
۸.۸/۱۰
۵ رای
۶.۶/۱۰
۱۰ رای

سوسپیریا | Suspiria (2018)

به فیلم رای بده:


خلاصه‌‌‌‌‌فیلم
تاریکی بر یک مرکز رقص سایه می اندازد. بعضی تسلیم این کابوس می شوند و بعضی از آن جان سالم به در می برند.

ویدیوها

معرفی کامل فیلم

نظر شما چیست؟

عکس‌های فیلم سوسپیریا

نقدهای کوتاه سوسپیریا

تیم گریرسون
این اثر طرفداران فیلم های هنری را به وجد خواهد آورد. اما «سوسپیریا» برای تمامی سلیقه ها ساخته نشده و احتمال آن کم است که نقد های یکسان و بسیار مثبتی که راجع به اثر قبلی «گوادانینو» یعنی «مرا با نام خودت صدا کن» خوانده بودیم ، برای «سوسپیریا» تکرار شود. کافی است اگر بگوییم «سوسپیریا» به قدر کافی تلاش می کند تا با پایان بندی خود را به اوج برساند. اما شوری که در نگاه شلخته ی «گوادانینو» وجود دارد ، دارای قدرتی است که از سایر اشکالات قابل ملاحظه ی فیلم پیشی می گیرد. با فاش شدن راز فیلم ، «سوسپیریا» در به وجود آوردن فضای وحشت بسیار موفق تر از برجسته کردن کاراکترها عمل می کند.
اوون گلیبرمن
در «سوسپیریا» ، فیلمی درجه ی یک در ژانر وحشت از «لوکا گوادانینو» ، «داکوتا جانسون» نقش رقاصی را بازی می کند که در مزارع اوهایو بزرگ شده و حالا به یک تیم رقص در برلین پیوسته ، این مدرسه ی رقاصی در یک ساختمان قدیمی با سقف های بلند است که گویی توسط «آلبرت اسپیر» در دهه 30 میلادی طراحی شده است. نام او «سوزی بانیون» است. سوزی جوان و خام ، یک رقاص نترس و جسور است.او در امتحان ورودی اش با حرکات قیچی مانند خلاقانه ی خود موفق به قبولی در مدرسه ی رقص شد و بنظر می رسد این تنها چیزی بود که «مادام بلانک»(تیلدا سوئینتون) مربی ارشد مدرسه ی رقص به دنبال آن بود. «سوسپیریا» یک اثر ناب در ژانر وحشت است که توسط یک کارگردان استاد و خبره ساخته شده است.
دیوید ارلیک
چارچوب زمانی در فیلم ساخت سال ۱۹۷۷ پایه و اساس بهتری داشت، و در زمان معروف به پاییز آلمان ‌صورت گرفت. این قضیه به داستان اجازه می داد از پس زمینه ای محلی بهره ببرد،‌ جایی که بمب گذاری ها، آدم ربایی ها و درگیری پلیس با گروه های جنگ طلب اتفاق می افتاد؛ ربودن یک هواپیما و طلب آزادی رهبران گروه ارتش سرخ نیز به صورت پس زمینه در اخبار دیده می شد. اما با توجه به اینکه اشارات جادوگری در آن فیلم خیلی مورد توجه قرار نگرفت، باید دید این فیلم می تواند چیزی به آن اضافه کند یا خیر. با این وجود سوسپیریا زیاد قابل توجه نیست. اغلب با بی روح بودنش، که البته نسبت به فیلم اصلی منسجم تر است. «گوادانینو» فیلمی محترم و جاه طلبانه ساخته،‌ اما از عمیق بودن خودش کمتر بهره می برد.
خبرهای مرتبط
برندگان جوایز فیلم مستقل اسپریت (Independent Spirit Awards) اعلام شدند. «اگر خیابان بیل به حرف بیاید» برنده جایزه بهترین فیلم شد.
جمله های تبلیغاتی یا tagline برای جلب نظر آنی مخاطب روی پوستر یا بیلبورد نوشته می شوند.
فیلم های برتر ترسناک سال 2018 را به تفکیک عناصر ترسناک معرفی می کنیم. عناصری مثل ارواح، زامبی ها و انسان های خود یا دیگر آزار.
نگاهی به نظر منتقدان درباره فیلم «سوسپیریا/Suspiria» با بازی داکوتا جانسون، تیلدا سوئینتن و کلویی گریس مورتز
نامزدهای جوایز فیلم مستقل «اسپریت» با پیشتازی فیلم های «کلاس هشتم» و «ما حیوانات» اعلام شدند.
نظرهای منتشرشده