پوستر فیلم جانوران شگفت انگیز: جنایات گریندل والد

فیلم‌ سینمایی |ماجراجویی ، خانوادگی ، فانتزی

جانوران شگفت انگیز: جنایات گریندل والد

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

۷.۳ /۱۰
امتیاز سلام سینما

از ۱۵ رای

منتقدان:

۵.۵

امتیاز دهید:

سال 1927، گریندل‌والد همان‌گونه که قول داده بود موفق به فرار پرسر و صدایی از زندان شده و مشغول گرد آوردن طرفداران بیشتری برای آرمان خود، یعنی ترفیع جایگاه جادوگران بر تمام مخلوقات غیرجادویی است. تنها کسی که شاید بتواند او را متوقف کند جادوگری است که زمانی عزیزترین دوست او شناخته می‌شد، آلبوس دامبلدور. اما دامبلدور به کمک جادوگری نیاز خواهد داشت که پیش از این یک بار گریندل‌والد را با شکست روبرو کرده است، دانش‌آموز سابقش نیوت اسکمندر.

کارگردان: دیوید یتس

نویسنده: جی کی رولینگ

عکس‌های فیلم جانوران شگفت انگیز: جنایات گریندل والد


جود لا در فیلم سینمایی «جانوران شگفت انگیز: جنایات گریندل والد» (Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald)
جود لا در نمایی از فیلم سینمایی «جانوران شگفت انگیز: جنایات گریندل والد» (Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald)
ادی ردمین و کاترین واترستون در  فیلم سینمایی «جانوران شگفت انگیز: جنایات گریندل والد» (Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald)
جانی دپ در  فیلم سینمایی «جانوران شگفت انگیز: جنایات گریندل والد» (Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald)
آلیسون سودول در  فیلم سینمایی «جانوران شگفت انگیز: جنایات گریندل والد» (Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald)
ادی ردمین و دن فوگلر در فیلم سینمایی «جانوران شگفت انگیز: جنایات گریندل والد» (Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald)
زوئی کراویتز در  فیلم سینمایی «جانوران شگفت انگیز: جنایات گریندل والد» (Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald)
جانی دپ در  فیلم  «جانوران شگفت انگیز: جنایات گریندل والد» (Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald)

دیالوگ های به یاد ماندنی

نقدهای بلند فیلم جانوران شگفت انگیز: جنایات گریندل والد

ترجمه اختصاصی سلام سینما بیشترین ترسی که در میان منتقدان راجع به قسمت قبلی فیلم یعنی «جانوران شگفت انگیز و زیستگاه آنها» وجود داشت ، این بود که فیلم از میانه ی داستانی اصلی آغاز شده بود در حالی که داستان اصلی بسیار بزرگتر و طولانی تر است و این مسئله ممکن بود تا حدودی زیادی روایت داستان را برای عوامل سازنده با چالش جدی مواجه سازد. اما بر خلاف قسمت قبلی ، «جانوران شگفت انگیز : جنایات گریندل والد» داستان فیلم را از آن خود کرده و رنگ و بویی انحصاری به آن بخشیده است. این فیلم یک دنیای منحصر به فرد را می سازد و همواره مخاطب را در انتظار اتفاقاتی نگه می دارد که شاید اصلا اتفاق نیافتند. با توجه به جمع بندی راضی کننده منتقدان از این فیلم ، می توان گفت که پذیرفتن «جانوران شگفت انگیز : جنایات گریندل والد» به عنوان یک قسمت از یک دنباله ی سینمایی ، از پذیرفتن آن به عنوان یک اثر مستقل در ایام تعطیلات آخر سال ، راحت تر است. با اینکه از حیث داستانی ، فیلم بسیار سبک بال است اما نکات جزئی لذت بخشی در فیلمنامه جانمایی شده است و ارتباطی گسترده با سری های «هری پاتر» را می توان در آن جستجو کرد. واضح ترین آن معرفی نسخه 1920 «آلبس دامبلدور» است که در این فیلم «جود لاو» این نقش را برعهده گرفته است ، نقشی که قبل از این برای اولین بار توسط «ریچارد هریس» و پس از مرگش توسط «مایکل گمبون» به تصویر کشیده شده بود. همچنین این فیلم سری به «هوگوارتس» زده است که به اندازه ی 75 سال پیش ظاهرش متفاوت نیست.  «رولینگ» که مهارت بی نظیری در خلق داستان ها و نکات ظریف پشت آنها دارد ، بیشتر فیلم را به شرح سیاست ها در جنگ داخلی حوزه ی آتلانتیک اختصاص داده است. اینکه شخصیت اصلی منفی فیلم جادوگر بدذات شیطان صفت یعنی «گریندل ...ادامه مطلب
  تصور می‌کنم کمتر فردی در دنیا باشد که نام هری پاتر به گوشش نخورده باشد. هری پاتر در یک برهه زمانی توانست جهان را به تسخیر خود در بیاورد و نویسنده‌اش یعنی جی.کی رولینگ را به میلیاردر تبدیل کند. بعد از تمام شدن هفت کتاب هری پاتر، رولینگ داستان‌های فرعی از این دنیای جادویی به رشته تحریر در آورد و در نهایت با نوشتن نمایشنامه‌ای با نام فرزند نفرین شده نشان داد که سخت می‌تواند از دنیای هری پاتر خداحافظی کند. سری فیلم‌های جانوران شگفت انگیز هم در ادامه عشق و علاقه او و هواداران به همین دنیا ساخته شده‌اند و فیلم Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald آخرین مخلوق رولینگ از جهان سحرامیزش است. سرآغاز ساخت این فرنچایز سینمایی به کتاب فرعی «جانوران شگفت انگیز و آنها را کجا ...ادامه مطلب

نقدهای کوتاه فیلم جانوران شگفت انگیز: جنایات گریندل والد


نویسنده

جیمز براردینلی

این فیلم در سرهم کردن تکه‌های داستان و آماده کردن تماشاگران برای یک فیلم بزرگتر نسبت به قسمت قبلی، عالی عمل کرده اما در ارائه توانایی خود برای متمرکز ماندن روی موضوع فیلم و ارائه‌ی یک دلیل برای اینکه چرا این فیلم باید الان در چنین زمانی دیده شود، ناامید کننده است. بهترین لحظات «جانوران شگفت انگیز : جنایات گریندل والد»، سکانس‌های کاراکتر محور آن است و در آن‌ها نیز از جلوه‌های ویژه‌ی بسیار جذابی استفاده شده که برای یک فیلم 135 دقیقه‌ای یک امتیاز بسیار ویژه به حساب می‌آید.

نویسنده

رابی کالین

من نمی دانم چه کسی جرات دارد به «رولینگ» نه بگوید، اما اگر چنین کسی وجود دارد باید هرچه زودتر پا پیش بگذارد. «جانوران شگفت انگیز: جنایات گریندل والد» یک افتضاح کامل است چون وقتی دنیای جادوگری این قدر تهی و بی روح شده دیگر جذابیتی برای بیننده ندارد ، حتی هیجان بازگشت به دنیای جادوگری وقتی به جایی نمی رسد که به نظر می آید «ییتس» به جز آن چیز دیگری برای ارائه ندارد. تحسین برانگیز است که فیلمی ۱۳۵ دقیقه ای وجود دارد که درنهایت به هیچ نتیجه ای نمی رسد، و اگر قرار باشد دنیای فیلم های بعدی جانوران شگفت انگیز براساس این داستان ادامه پیدا کند اصلا عاقبت خوبی در انتظار این فرنچایز نیست. «جانوران شگفت انگیز: جنایات گریندل والد» یک ریسک بزرگ برای این فرنچایز بود، که حالا می توان گفت این ریسک کاملا شکست خورده است.

نویسنده

دیوید گریفین

«موجودات شگفت ‌انگیز؛ جنایات گریندل والد» یک اثر قوی دیگه در حماسه‌ ی جادوگرانه‌ ی «جی.کی.رولینگ» است. رولینگ توانسته به نسبت فیلم اول، با ارائه‌ی چهره‌ی قوی‌ تری از شخصیت ‌ها، کلیت اثر را بهبود ببخشد و آن را درگیر کننده تر کند. اگرچه باز هم شخصیت‌ ها چندان وقت کافی ندارند. هر دو شخصیت اصلی یعنی «جانی دپ» و «ادی ردمین» در نقش‌ های خود شگفت‌ انگیز هستند. «جود لاو» نیز طبق معمول جذابیت و شوخ طبعی را برای فیلم به ارمغان آورده است. با اینکه «لاو» واقعا کاریزماتیک است اما در اضافه کردن عنصری مثبت به شخصیت «دامبلدورم عاجز است. البته از سوی می توان گفت که با شناخت قبلی ما نسبت به این بازیگر ، شاید این گونه بنظر برسد که او برای این کار تلاشی نمی کند.

خبرهای مرتبط با فیلم جانوران شگفت انگیز: جنایات گریندل والد

نظرهای منتشر شده فیلم جانوران شگفت انگیز: جنایات گریندل والد

یک سال پیش

۱۲ شهریور ۱۳۹۹

جالب نبود کمپانی خواسته بود درست مثل فیلم هری پاتر یادگاران مرگ فروش قسمت بعدی را بالا ببرد و این واضح هست که کمپانی برادران وارنر برای رقابت با کمپانی والت دیزنی این کار را کردن
۰
۰
پاسخ
گزارش تخلف

۳ سال پیش

۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۸

واقعا همین! مگه سریال هست که اینجوری تموم می‌کنه و یه فیلم رو فقط میسازه که برای بعدی آماده باشیم! خوب نبود.
۰
۰
پاسخ
گزارش تخلف

یک سال پیش

۱۲ شهریور ۱۳۹۹

مطعصفانه فیلم را کاملا دستی با وقت تلف کردن های بیهوده پر کردن تا فروش فیلم بعدی را بالا ببرن
۰
۰
گزارش تخلف