ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید
پوستر فیلم یک مکان ساکت
۷.۳/۱۰
۷۰۸ رای
۸.۳/۱۰
۸ رای

یک مکان ساکت | A Quiet Place

به فیلم رای بده:


خلاصه‌‌‌‌‌فیلم
یک خانواده باید در سکوت و دور از چشم افرادی زندگی کنند که درصورت شنیدن هرصدایی شروع به شکار آنها می کنند..

عکس‌های فیلم یک مکان ساکت

نقدهای کوتاه یک مکان ساکت

جنت کتسولوس
این فیلم درست مثل اسمش «یک مکان ساکت» به آرامی به جلو حرکت می کند، دوربین بر روی پاهای برهنه خانواده ابوت که در سوپرمارکت دورافتاده ای به دنبال مواد مورد نیاز خود می گردند ثابت شده است. یکی از لذت بخش ترین لحظات فیلم زمانی است که احساسات سیموندز بین رنج، شک، عصبانیت و پذیرش تغییر می کند. «یک مکان ساکت» فیلم عجیبی است نه بخاطر اینکه از نظر فکری هر بخش از داستان و طرح کلی آن عمیق و بی نقص است بلکه موسیقی دارد که به ما می گوید چه موقع و چقدر باید از جا بلند شویم. در تصویرسازی موقعیت ها می بینیم که کوبیدن میخ می تواند مانند یک بمب عمل نکرده مرگبار باشد.
جوزفین لیوینگستون
وقتی یک فیلم واقعا ترسناک است حتی بستن چشم ها هم نمی تواند موثر واقع شود. بعضی هم گوش هایشان را می گیرند چون وقتی در فیلم سکوت حکم فرما می شود باید منتظر یک حرکت ناگهانی باشید. این فیلم درباره‌ی صدای ترس است. «یک مکان ساکت» رویکردی متفاوت به ناشنوایی و صمیمیت بین افراد دارد و در مورد شنیدن صداها و ارتباط برقرار کردن بدون استفاده از آنهاست.
اریک کوهن
«یک مکان ساکت» با پیش درآمدی ترسناک در یک دوره پسا آخرالزمانی در حومه یک شهر اتفاق می افتد. جایی که هیولاها برای شکار منتظر شنیدن کوچکترین صداها هستند و چیزی جز نجوا نمی تواند بین افراد رد و بدل شود. کارگردان، یک داستان هیجان انگیز و میخکوب کننده را در قالب فیلمی متوسط ارائه داده است. این فیلم با داشتن بازیگرانی به تعداد انگشتان یک دست در تمام مدت، وحشت و دلهره را در خود نگه می دارد به نحوی که هر قدم یا هر حرکت ناگهانی پتانسیل تبدیل شدن به یک فاجعه را دارد. در این عصر پر هرج و مرج دیدن فیلمی که در آن سر و صدا باعث کشته شدن افراد می شود، جالب است.
دیوید سیمس
این فیلم یک درام دلهره آور در مورد خانواده ای است که خطری هولناک آنها را تهدید می کند. کارگردان هوشمندانه تصاویر را به صورت کلوزآپ نشان می دهد که هم تاثیر بسزایی در انتقال ترس و دلهره به بینندگان دارد هم تعامل افراد از طریق احساسات صورت و زبان اشاره را به خوبی به تصویر می کشد. در چنین فیلمی که سکوت حکمفرماست مشخصا لحظات ترسناک آنهایی هستند که با صدا یا حرکتی ناگهانی همراه هستند.
جان دفوره
هیجانی ترسناک و در عین حال دوست داشتنی در فیلم «یک مکان ساکت» از جان کرازینسکی تمثیلی از نقش پدر و مادر در یک دنیای کاملا اشتباه و پرهرج و مرج است. کرازینسکی و امیلی بلانت نقش والدین در دنیایی را ایفا می کنند که حتی کوچکترین صدا می تواند منجر به مرگی ناگهانی و وحشیانه شود. «یک مکان ساکت» فیلمی هیجانی و ناراحت کننده است. سومین کارگردانی کرازینسکی بسیار به موفقیت های تجاری نزدیک شده است.
جوهانا اشنلر
با تماشای این فیلم شما آنقدر هیجان‌زده و عصبی می‌شوید که تقریبا حالت تهوع به شما دست می‌دهد، اما می‌توان گفت که بسیار سرگرم‌کننده است. این دقیقا همان حالتی است که این اثر هیجان‌انگیز هوشمندانه و جدید، شما را در آن قرار می‌دهد. باید برای ساخت چنین فیلمی از جان کراسینسکی متشکر باشیم. احساس خطر توسط مخاطب ، بسیار واقعی حس می شود. یک عدد میخ روی راه پله ها شاید ترسناک ترین چیزی باشد که امسال در سینما می بینید. امیلی بلانت یک بار دیگر ثابت کرد که چه بازیگر حرفه ای و کار بلدی است و این کار را حتی بدون حرف زدن هم انجام داد. شاید این فیلم می خواهد به ما بگوید که در دنیای امروز تنها سکوت راهی است برای رهایی.
مایکل فلیپس
صحنه مورد علاقه من در این فیلم، لحظه برخورد ریگن ابوت و یکی از هیولاهای شرور است که در مزرعه ذرت اتفاق می‌افتد. ریگن در این صحنه به ‌طرز خلاقانه‌ای سعی دارد با صداها و تصویر بازی کند و تنش‌های مختلفی را به ‌وجود بیاورد. شاید به من خرده بگیرید که زیاد از حد به دنبال منطق یا واقع گرایی هستم اما مطمئنا به این نتیجه می رسید که این منطقی نیست وقتی آن موجودات به شخصیت ها حمله ور می شوند آنها زندگی خود را ترک می کنند و هرگاه آن موجودات کمی آنها را رها می کنند دوباره به سکونت خود ادامه می دهند. یکی از مشکلات کراسینسکی این است که در آثار او انسان ها بسیار آسیب پذیر هستند و برای رهایی خود تلاش می کنند اما چیزی از آن بیرون نمی آید.
خبرهای مرتبط
معرفی کامل بهترین و پرطرفدارترین فیلم های درام سال 2018 بر اساس بیشترین امتیاز مردم
نامزدهای نود و یکمین دوره جوایز اسکار (Oscars 2019) هم اکنون اعلام شدند.
برندگان جوایز منتخب منتقدان 2019 (Critics' Choice Movie Awards) اعلام شدند.
فیلم های از قلم افتاده و برعکس فیلم های خارج از انتظار در بین نامزهای گلدن گلوب 2019
فیلم های برتر ترسناک سال 2018 را به تفکیک عناصر ترسناک معرفی می کنیم. عناصری مثل ارواح، زامبی ها و انسان های خود یا دیگر آزار.
نظرهای منتشرشده

زهرا توللی
۹ ماه پیش
فیلم پر از هیجان است و در بسیاری از صحنه ها بیننده را میخکوب می کند.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
مهتاب عیوضی
یک سال پیش
بعد از dont breath یکی از بهترین فیلم های ترسناکی بود که دیدم
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
فیلم های در حال اکران
سینما
نامامتیازرای
متری شیش و نیم ۸امتیاز بده ۸۵۷
رحمان 1400 ۶.۵امتیاز بده ۶۴
غلامرضا تختی ۶.۴امتیاز بده ۵۰۲
پیشونی سفید 3 ۶.۴امتیاز بده ۲۰
ژن خوک ۶.۲امتیاز بده ۲۳
چهار انگشت ۵.۶امتیاز بده ۲۳
زندانی ها ۴.۵امتیاز بده ۲۳
سریال‌های تلویزیونی
نون.خ ۷.۸امتیاز بده ۶
زوج یا فرد ۷امتیاز بده ۳
شش قهرمان و نصفی ۵.۵امتیاز بده ۲
بر سر دوراهی ۴امتیاز بده ۲
نمایش خانگی
رقص روی شیشه ۸.۲امتیاز بده ۱۳۰
نهنگ آبی ۷.۷امتیاز بده ۱۴۳
ممنوعه 2 ۶.۶امتیاز بده ۱۰۲
هشتگ خاله سوسکه ۵.۴امتیاز بده ۵۵
احضار ۴.۸امتیاز بده ۶۳