پوستر فیلم 5 هم خون
نظر شما چیست؟
نظر شما چیست؟
۱۰ / ۷
۱ رای
۱۰ / ۹
۲ رای

5 هم خون | Da 5 Bloods (2020)

درام - جنگی

به فیلم رای بده:

کارگردان: اسپایک لی

خلاصه فیلم:

چهار سرباز آفریقایی - آمریکایی جنگ، بعد از سال‌ها برای یافتن بقایای رهبر قدیمیشان و همچنین گنجی که به کمک او دفن کردند، دوباره به ویتنام بازمی‌گردند و در این سفر مجبور به مقابله با انسان‌ها و طبیعت می‌شوند.

عکس‌های فیلم 5 هم خون

نقدهای کوتاه فیلم 5 هم خون

آنتونی لین
«اسپایک لی» فیلمسازی آگاه به مقتضیات زمانه‌ی خویش است و این آگاهی او تنها معدود به فیلم‌هایش نیست. او دو اثر جدید از خود منتشر کرده است. اولی «سه برادر» است که مدت زمان آن 95 ثانیه است. در این فیلم او سه ویدئوی واقعی را با مهارتی مثال‌زدنی تبدیل به یک فیلم کرده است. فیلم دوم «5 هم‌خون» است که مدت زمان آن به دو ساعت و نیم می‌رسد. این فیلم درباره‌ی 5 سرباز سیاه‌پوست آمریکایی است که در جنگ ویتنام برای کشورشان ایالات متحده آمریکا فداکاری‌های فراوانی کرده‌اند.
پیتر دبروژ
با فیلم «5 هم‌خون»، «اسپایک لی» به مسیر طولانی خود از فیلم «بلکککلنزمن» که جایزه اسکار را برای او به همراه داشت، ادامه داده است. او در این فیلم به روی دیگری از جنگ ویتنام پرداخته است که پیش از این کمتر مورد توجه قرار گرفته بود. او انگیزه‌ی چند جوان سیاه‌پوست آمریکایی برای کمک به کشورشان آن هم در زمانی که داخل کشور تحت شدیدترین فشارها بودند را به زیبایی موشکافی می‌کند.

نقدهای بلند فیلم 5 هم خون

دیوید سیمز

«5 هم خون» چندان هم واقع گرایانه نیست. هزینه تولید این فیلم بسیار بالاست و گران قیمت ترین فیلم اسپایک لی است. اسپایک لی فیلمسازی گزیده گو نیست. زبان سینمایی دارای شجاعت خاصی است که می توان این را در نگاه کاراکترها به دوربین به راحتی کشف کرد.بسیار خوش شانسیم که چنین فیلم قدرتمندی روی سرویس نتفلیکس با ...

نظرهای منتشر شده فیلم 5 هم خون

0 نظر