پوستر فیلم چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم: دنیای پنهان

فیلم‌ سینمایی |انیمیشن ، ماجراجویی ، اکشن

چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم: دنیای پنهان

How to Train Your Dragon: The Hidden World

۷.۷ /۱۰
امتیاز سلام سینما

از ۲۳۸ رای

منتقدان:

۷.۸

امتیاز دهید:

زمانی که هیکاپ متوجه می شود که بی دندان تنها اژدها نیست به دنیای پنهان می رود تا بقیه اژدهایان را پیدا کند. در همین حین یک شکارچی اژدها هم به دنبال دنیای پنهان است.

کارگردان: دین دوبلو

نویسنده: دین دوبلو

ویدیوهای فیلم چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم: دنیای پنهان

آنونس «چگونه اژدهای خود را ...

بازیگرهای فیلم چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم: دنیای پنهان

بازیگرهای فیلم چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم: دنیای پنهان

عکس‌های فیلم چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم: دنیای پنهان


کیت بلانشت و آمریکای فررا در انیمیشن «چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم: دنیای پنهان» (How to Train Your Dragon: The Hidden World)
نمایی از انیمیشن «چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم: دنیای پنهان» (How to Train Your Dragon: The Hidden World)
نمایی از انیمیشن ماجراجویانه «چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم: دنیای پنهان» (How to Train Your Dragon: The Hidden World)
انیمیشن ماجراجویانه «چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم: دنیای پنهان» (How to Train Your Dragon: The Hidden World)
انیمیشن «چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم: دنیای پنهان» (How to Train Your Dragon: The Hidden World)
انیمیشن اکشن «چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم: دنیای پنهان» (How to Train Your Dragon: The Hidden World)
انیمیشن اکشن و ماجراجویانه «چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم: دنیای پنهان» (How to Train Your Dragon: The Hidden World)
جی باروشل و آمریکای فررا در انیمیشن «چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم: دنیای پنهان» (How to Train Your Dragon: The Hidden World

دیالوگ های به یاد ماندنی

نقدهای بلند فیلم چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم: دنیای پنهان

  دین دبلوا در ساخت سری انیمیشن‌های چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم وسواس زیادی به خرج داده و در حقیقت نزدیک به ده سال از زندگی‌اش را وقف این فرنچایز کرده است. قسمت اول این انیمیشن بعد از چند سال تلاش و کوشش در سال ۲۰۱۰ اکران شد و توانست نویدبخش یک سری انیمیشن جذاب از کمپانی دریم ورکس ( بعد از دوران افول شرک ) را بدهد و با وجود فروش متوسطی که داشت، اقبال منتقدین نسبت به آن بسیار مثبت بود. قسمت دوم ۴ سال بعد با بودجه‌ای کمتر ولی فروش بیشتر اکران شد و یکی از بهترین آثار انیمیشن آن سال به حساب می‌آمد که بسیاری معتقدند حقش در جوایزهای سینمایی چون اسکار خورده شد. کارگردان: دین دبلوا استودیو تهیه کننده: دریم ورکس صداپیشگان: کیت بلانشت، آمریکای فررا، جونا هیل، جرارد باتلر بودجه: 129 میلیون دلار قسمت سوم انیمیشن چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم که برای اولین بار به پسوند هم مزین شده و نام Hidden World (دنیای مخفی) برای آن انتخاب شده، بعد از ۵ سال رنگ اکران به خود دیده و بازهم بودجه کمتری نسبت به دو قسمت قبلی برایش در نظر گرفته شده است. البته بودجه کم در قسمت‌های دوم و سوم یک انیمیشن الزاما به معنای مخالفت استودیو سازنده نیست و باید گفت که بسیاری از موارد تکنیکی در ابتدای راه هزینه‌بر هستند و بعدا که چرخ آن روی غلطک می‌افتد، طبیعتا از هزینه‌های اولیه کاسته خواهد شد. در هر حال قسمت سوم زودتر از موعد در نظر گرفته هم اکران شده و هنوز زود است درباره فروش آن قضاوت کنیم اما می‌توانیم درباره محتوای آن صحبت کنیم و ببینیم پایان کار سواران اژدها چگونه از آب در آمده است. یکی از موارد جالب توجه در روایت داستان‌های سری انیمیشن How To Train Your Dragon اینست که شخصیت‌ها در قسمت دوم ...ادامه مطلب

نقدهای کوتاه فیلم چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم: دنیای پنهان

نویسنده

میک لاسال

سومین قسمت از دنباله ی سینمایی «چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم» فیلمی بسیار دوست داشتنی است که فرصت های سینمایی نابی را در خود دارد. فیلم به شکل قابل توجهی به جلو حرکت می کند که این مسئله، مرور اتفاقات گذشته را برای فیلمساز سخت می کند. این فیلم شامل دو سکانس بسیار آوانگارد درباره ی آزادی و شجاعت است. در «دنیای پنهان» دعوای خیر و شر وجود دارد اما این کار فقط به وسیله ی فیلمنامه صورت پذیرفته است. اگر شما هم برایتان این سوال پیش آمده که جذابیت این اژدهایان از کجا می ‌آید، چرا انقدر این موجودات روی صفحه سینما جذاب و دوست ‌داشتنی هستند و هیچ خطری ندارند، باید گفت که حرکات، رفتار ها و حالت ‌های آنها براساس گربه‌ ها طراحی شده است.

نویسنده

جیک کول

زمان نقشی اساسی در فیلم های «چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم» را بازی می کند و می توان گفت یکی از دلایل موفقیت این دنباله ی سینمایی همین است. زیرا می توانیم اثرات اعمالی که کاراکترهای فیلم در قسمت قبل انجام داده اند را در قسمت جدید ببینیم. در سومین قسمت از این دنباله ی سینمایی یعنی «دنیای پنهان» ، زندگی کاراکترها و دنیای آنان نسبت به قسمت های قبلی به شدت تغییر کرده است. اگر برخی لحظات احساس می‌ کنید که این اثر نسبت به دو قسمت قبلی خود کمی کوچکتر است، به جرئت می‌توان گفت که لحظه ‌های دوست داشتنی چند برابری را نسبت به آنها را با علم به این که پیرتر شدن کاراکترها می تواند چه دستاوردهایی را فدا کند، به مخاطب خود نشان می ‌دهد.

خبرهای مرتبط با فیلم چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم: دنیای پنهان

نظرهای منتشر شده فیلم چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم: دنیای پنهان