ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید
پوستر فیلم کولت
۷/۱۰
۳ رای
۷.۷/۱۰
۱۰ رای

کولت | Colette (2018)

به فیلم رای بده:


خلاصه‌‌‌‌‌فیلم
کولت، مجبور است رمان هایش را با نام همسرش به چاپ برساند. بعد از کسب موفقیت در این عرصه تصمیم می گیرد استعدادش را به همه نشان دهد و با تبعیض جنسیتی بجنگد.

ویدیوها

معرفی کامل فیلم

نظر شما چیست؟

عکس‌های فیلم کولت

نقدهای کوتاه کولت

جان دفوره
فیلم «کولت» درباره‌ی مشهورترین نویسنده‌ی زن فرانسه است. افراد دائم الشک ممکن است اعتراض کنند که چرا تمام بازیگران این فیلم فرانسوی، انگلیسی تبار هستند؛ اما در این فیلم دقت و صحت جزئیات تاریخی و جغرافیایی ملاک نیست. این فیلم داستانی درباره ی یک عصر جدید در ادبیات است که در جسم یک ستاره ظهور پیدا می کند. این فیلم درباره‌ی زنی در آستانه‌ی قرن جدید است که بر مستقل بودن تأکید دارد و فمینیسم در سال ۲۰۱۸ ناگزیر از آن سخن خواهد راند؛ اما پیدا کردن عنصر اصلی جذابیت در قهرمان دختر داستان زمان زیادی از فیلم ‌نامه نویسان و وستمورلند می‌گیرد.
تیم گریرسون
موضوع اصلی داستان بیوگرافیک جذاب و شعف انگیز «کولت» ، زندگی «سیدونی-گابریل کولت» است ، یک نویسنده ی پاریسی که شاید مهم ترین نویسنده ی قرن خود باشد. زنی که تمام تلاش خود را به کار گرفت تا خلاقیت او در سایه ی نابرابری جنسیتی قرار نگیرد. «کی را نایتلی» در نقش کولت یک نقش آفرینی هوشمندانه و استخوان دار را از خود ارائه می دهد که باعث می شود تا فیلم یک لحن مورد پسند مخاطب را به خود بگیرد و هیچ گاه باعث خسته شدن مخاطب نشود. در مسیر روایت داستان کولت ، وستمورلند تصمیم می گیرد تا چگونگی تبدیل شدن «کلادین» به یک فرهنگ را به مخاطبان فیلم خود نشان دهد. او «کلادین» را به مانند هروئینی نشان می دهد که جامعه تاکنون آن را تجربه نکرده است.
الیزابت وایتزمن
«کولت» از نظر زیبایی شناختی بسیار دلنشین و از نظر موضوعی بسیار روشن است. هم چنین از یک «کی را نایتلی» پر انرژی به عنوان بازیگر نقش اول نیز بهره می برد. به بیانی دیگر نیز می توان گفت که به عنوان یک اثر بیوگرافیک سنتی ، «کولت» به خوبی از پس وظایف خود در نشان دادن روندها و عادات در ان دوره بر می آید. اما شما نمی دانید که داستان این فیلم زندگی پر رمز و راز ، وسیع و پر از چالش یک زن اقتباس شده است. وستمورلند و نویسندگان فیلم یعنی ریچارد گلاتزر و ربکا لنکویز تصمیم گرفته اند که بر روی اوایل دوران بزرگسالی کولت یعنی همزمان با ازدواج او و هنری گوتیه ویلار یا همان ویلی تمرکز کنند.
خبرهای مرتبط
نگاهی به نظر منتقدان درباره فیلم سینمایی «کولت» (Colette) با بازی کیرا نایتلی
نیکول کیدمن و کیرا نایتلی در فرش قرمر جشنواره فیلم لندن 2018
عکس‌های نیکول کیدمن، لیدی گاگا، ناتالی پورتمن، کرا نایتلی، بردلی کوپر و ... در جشنواره فیلم تورنتو 2018
نظرهای منتشرشده

الی نصیری
۸ ماه پیش
داستان فیلم، روندش برای نشون دادن تبعیض جنسیتی و آشنا کردنش با کولت، نویسنده‌ی معروف پاریسی خوب و جذاب بود. اما برام عجیب بود که چرا انگلیسی حرف میزنن و نوشته‌هاشون پاریسی هست! این تفاوت توی فیلم برام عجیب و حس ناآشنایی داشت. بعد از فیلم wife، کولت دومین فیلمی بود که این با این تم اصلی داستان دیدم.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ