پوستر فیلم درساژ
نظر شما چیست؟
نظر شما چیست؟
۱۰ / ۶.۱۶
۱۲۹ رای
۱۰ / ۵.۵
۴ رای

درساژ (1396)

درام

به فیلم رای بده:

کارگردان: پویا بادکوبه
نویسنده: حامد رجبی

خلاصه فیلم:

گلسا دختری 16 ساله است که به همراه خانواده‌اش در شهری کوچک در اطراف تهران زندگی می‌کند. او بیشتر اوقات خود را با گروهی از دوستانش می‌گذراند. یک روز آنها تصمیم می‌گیرند تا دست به اقدامی هیجان‌انگیز بزنند؛ اقدامی که پیامدهای غیرمنتظره‌ای در پی خواهد داشت و از کاری صرفاً سرگرم‌کننده و هیجان‌انگیز، به دردسری پیچیده تبدیل می‌شود. اتفاقاتی که رخ می‌دهد، از اساس دیدگاه گلسا نسبت به زندگی را تغییر می‌دهد.

عکس‌های فیلم درساژ

نقدهای کوتاه فیلم درساژ

امیرحسین بهروز
«درساژ» فیلمی است ساده و خوش ساخت که ادعا نمی‌کند بلکه نشان می‌دهد. فردیت دارد و شخصیت. تکنیکش اندازه است و معتقدم به جز بازی ضعیف علی مصفا ایراد چندانی نمی‌شود از اثر گرفت. نخستین تجربه پویا بادکوبه در ساختن فیلم بلند، منجربه اثری کنشمند و توانا شده و می‌توان به آینده‌ی این کارگردان محترم امید بست.
یاسمن خلیلی فرد
«درساژ» دست کم برای من آن قدری که انتظار داشتم مبتکرانه و خاص نبود. پیش‌تر نمونه‌های مشابه این فیلم را –البته به لحاظ محتوا و داستان- دیده‌ایم؛ شاید یکی از نمونه‌های خلاقانه‌ی چنین گونه از فیلم‌هایی «سیزده» به کارگردانی هومن سیدی باشد. فیلمنامه‌ی «درساژ» به شکل واضح و مشخصی با دقت و ریزه کاری نوشته شده و فیلمساز و فیلمنامه‌نویس شناخت درستی از شخصیت‌های خود و موقعیت آن‌ها داشته اند و در خلقشان بیگدار به آب نزده‌اند.

نقدهای بلند فیلم درساژ

آلیسا سیمون

درام نوپای« درساژ »داستانی اخلاقی برای عصر جدید است که به صورت قدرتمندی عواقب افزایش فاصله طبقاتی را در جامعه معاصر ایران جلو دوربین آورده و نشان می دهد که طبقات متوسط و بالا دست باورها و اعتقادات خود را از دست داده اند.بادکوبه با اطمینان از به تصویر کشیدن چنین شخصیتی، لجاجت و کج خلقی گلسا را تحت کنترل ...

یاسمن خلیلی فرد

«درساژ» نخستین فیلم بلند پویا بادکوبه در مقام کارگردان است؛ فیلمی که پیش ¬تردر فستیوال برلین به نمایش درآمده بود. به روال معمول نقد مفصل فیلم ها را به زمان اکران عمومی موکول می کنم اما در این یادداشت کوتاه نگاهی کلی به این فیلم خواهم داشت.

هدی مقدسی

عنوانی که شاید، حتی وسوسه‌ات کند که برایش فیلم بسازی، فیلمی میان خرامش یک دخترنوجوان از آنچه که هست به آنچه که باید

امیرحسین بهروز

درساژ فیلمی است، ساده و خوش ساخت که ادعا نمی کند بلکه نشان می دهد. فردیت دارد و شخصیت. تکنیکش اندازه است و.....

ویدیوهای فیلم درساژ

Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
آنونس فیلم سینمایی «درساژ»

خبرهای مرتبط با فیلم درساژ

معرفی برندگان دومین آکادمی سینما سینما

برندگان دومین دوره آکادمی سینما سینما معرفی شدند.

جشنواره فیلم‌های ایرانی مینیاپولیس میزبان ۷ فیلم

دومین جشنواره سالانه فیلم‌های ایرانی مینیاپولیس در کشور آمریکا امسال هفت فیلم از آثار برگزیده سینمای ایران را طی یک رویداد چهارروزه به نمایش می‌گذارد.

نامزدهای دومین دوره جایزه آکادمی سینماسینما اعلام شدند

اسامی نامزدهای هشت‌گانه دومین دوره جایزه آکادمی سینماسینما اعلام شد. مغزهای کوچک زنگ زده و عصبانی نیستم با ۵ عنوان نامزدی صدر نشین هستند.

دختران ماندگار دهه نود سینمای ایران

در دهه نود حضور دختران نوجوان در سینمای ایران بسیار چشمگیر شده است. دخترانی که قهرمان فیلم هستند یا تاثیر به‌سزایی در مسیر پیشروی درام دارند.

«درساژ» بهترین فیلم جشنواره فیلم‌های شرقی ژنو شد

فیلم «درساژ» به کارگردانی پویا بادکوبه در بخش رقابتی فیلم‌های بلند چهاردهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های شرقی ژنو، برنده  جایزه طلایی بهترین فیلم سینمایی شد.

نظرهای منتشر شده فیلم درساژ

11 نظر

حامد باتی
یک سال پیش
اگر این فیلم را نبینید چیزی از دست ندادید اگر هم ببینید چیزی بدست نیاوردید فیلم فقط 20 دقیقه اس بقیه اش تماشاگر رو در له له یک اتفاق تشنه نگه میدارد و در آخر هم تمام بازی بازیگران تازه کار و جوان غیر گلسا خیلی بد و معمولی است مخصوصا پسر سانتافه سوار که قبلا هم چند فیلم بازی کرده بوده ولی انگار دفعه اول بود دوربین میدید در کل همین ولی از خانم یایا باز بهتر بود!
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
حسین
۲ سال پیش
5 از 10
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
adl.sahar303
۲ سال پیش
خوشم نیومد ،فیلمو همش میبردم جلو ،دختر همش درحال دویدن و راه رفتن و زل زدن بود😒
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
سعید حجار
۲ سال پیش
فیلمی کسل کننده و بی محتوا ، اصلا خوشم نیامد.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
Guest User
۲ سال پیش
از لحاظ سناریو به شدت ضعیف و در نهایت اصلا پیام فیلم مشخص نبود
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
Guest User
۲ سال پیش
موضوع متفاوت و جالبی داره و انتظار داستان های تکراری و عاشقانه و طنز نداشته باشید ، فیلم درام و اجتماعی میباشد که باید با حوصله و تفکر تماشاکنید
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
علیرضا نویدی
۲ سال پیش
فیلمی کاملا هجو. بدون حتی یک پیام آموزنده. بازی بد نابازیگرهای جدید.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
پ ت
۲ سال پیش
فیلم به شدت از نظر فیلمنامه و روند پیشرفت فیلم بسیار ضعیف بود و وقت گذاشتن برای این فیلم اشتباه محض است .
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
علیرضا یوسفی
۲ سال پیش
اول باید بگیم که فیلم به هدفی که داشته رسیده و موضوعی رو که بهش پرداخته که در راس اون خانواده بوده رو خیلی خوب به تصویر کشیده. بازی بسیار خوب بازیگران به این موضوع خیلی کمک کرده، شبنم مقدمی و علی مصفا در نقش یک پدر و مادر طبقه متوسط جامعه به شدت باور پذیر بودن که این خیلی دیدن روابط خانوادگی در این فیلم رو لذت بخش میکنه. پرداخت ها و بازی گرفتن ها در رابطه های بازیگران نوجوان فیلم هم بسیار خوب بود که کاربلدی کارگردان رو میرسونه. در کل فیلمیه که باید دید و بهش توجه کرد و ازش درس گرفت!
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
فاطمه رمضانپور
۳ سال پیش
فیلم خیلی خوب دغدغه خانواده هایی که نوجوون دارن رو نشون میداد،نگرانی خانواده برای فرزندش که دچار مشکل شده و درست یا غلط یک سری از کارها رو برای رفع مشکل انجام میده،خوب نشون داده شده. اما چیزی که خیلیی خوب به تصویر کشیده شده حس تنهایی دختر نوجوون بود. ولی واقعا ی دختر نوجوون ۱۶ ساله تا چه حد میتونه با توجه به اقتضای سنش، بی پروا وگستاخ پیش بره.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
راضیه جعفری
۳ سال پیش
اواسط فیلم خسته کننده شده بود اما درکل فیلم خوبی بود.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ