ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید
پوستر فیلم طلا
۵.۸/۱۰
۴۶۴ رای
۴.۱/۱۰
۷ رای

طلا (1397)

به فیلم رای بده:


خلاصه‌‌‌‌‌فیلم
راهی برای پول دارشدن، خسته از نگاه تحقیر آمیز دور و بری ها، احساس تباهی از کارکردن برای دیگران؛ این ها دلایلی است که سه نفر را به هم وصل کرده تا یک کار و کاسبی راه بیندازند.

معرفی کامل فیلم

نظر شما چیست؟

عکس‌های فیلم طلا

نقدهای کوتاه طلا

مسعود فراستی
«طلا» بهترین کار پرویز شهبازی است و حرکت دوربین نرم است و جز معدود فیلم‌های نزدیک به ماست. مسئله من ‌مفهوم نیست و بازیگران را حس‌میکنم ولی رابطه دو شخصیت اصلی کم است. در مساله فیلمنامه برخی حفره‌ها وارد است ولی می‌شود با وجود این حفره‌ها، بازیگران حس شوند. فیلم ‌لحن دارد. به شدت ساده نشان می‌دهد. یک سری اضافه کاری‌ها را کنار زده است. در لابه‌لای جدی بودن، شوخی‌های ریز دارد.
صوفیا نصرالهی
فیلم طلا بازگشت پرویز شهبازی بعد از «مالاریا» به سینمایی است که از او انتظار داریم. یک درام پرکشش که به شیوه شهبازی آرام آرام روایت می‌شود و زیر پوست تماشاگر می‌رود. از همان سکانس‌های ابتدایی تنش را در فیلم می‌شود حس کرد. یک گریز کوتاه به زندگی هر کدام از کاراکترها که فکر می‌کنیم در همه طول فیلم همراه هم خواهند بود اما شبیه «دربند» شهبازی از میان آنها قهرمانش را انتخاب می‌کند و فیلم را با او به پایان می‌رسانیم. روند فیلم از شادی به اندوه، از محبت به تردید و خشم و درنهایت همدردی و دلسوزی خیلی خوب تاثیرش را می‌گذارد.
آرش خیروی
«طلا» خوب شروع می‌شود و به ریتم و مسیر خوبی دنبال می‌شود. شخصیتها خوب پرداخت شده‌اند و به اندازه و درست درگیر می‌شوند و در کنار آن انتخاب بازیگران به‌خوبی انجام شده و مخاطب را همراه می‌کنند. کارگردان بدون خودنمایی از تکنیک‌هایی که بلد است در جهت یک‌دست شدن داستان و روند آن به‌خوبی استفاده می‌‌کند. پایان مناسب، «طلا» را تبدیل به فیلمی استاندارد و دیدنی تبدیل می کند.
آریا قریشی
«طلا"» فیلمی نیست که دست خود را به سادگی برای تماشاگر رو کند. در نیمه دوم است که به تدریج می فهمیم در دام فیلم گرفتار شده ایم. این از معدود فیلم های ایرانی سال های اخیر است که شخصیت هایی خطاکار را به تصویر می کشد که هم همگی همدلی برانگیز و قابل درک هستند و هم قرار نیست خطاهای شان لاپوشانی شود. اصلا در سال های اخیر چند فیلم ایرانی دیده ایم که بتواند حتی یک شخصیت همدلی برانگیز و تأثیرگذار خلق کند؟ «طلا» حداقل سه شخصیت همدلی برانگیز، و تعداد زیادی شخصیت های جذاب دارد که هر کدام می توانند در لحظاتی ما را با خود همراه کنند. اساسا «طلا» فیلمی است که هر چه پیش تر می رود، برانگیزاننده تر می شود.
کیوان کثیریان
گرچه خوش‌ساخت است و اجرای نسبتا قابل قبولی دارد، ولی با سطح کیفی نفس عمیق، عیار ۱۴ و حتی دربند فاصله دارد و توقع از شهبازی را برآورده نمی‌کند. یک قصه معمولی که به نظر شتاب‌زده نوشته شده و باگ‌های منطقی در فیلمنامه کم ندارد. شخصیت‌ها ناپرداخته باقی می‌مانند و همین موجب می‌شود نتوانیم درکشان کنیم. مواجهه کاراکترها با مشکلات پیش رو یا رویدادهای مهم داستان، ساده‌انگارانه است و عملا همدلی برنمی‌انگیزد.
ویدیوهای فیلم طلا
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
بخشی از فیلم «طلا» در آستانه اکران
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
آنونس فیلم «طلا»
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
تهیه کننده مالاریا درباره فیلم جدید شهبازی می‌گوی ...
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
فتوکال فیلم «طلا»
خبرهای مرتبط
پروانه نمایش «طلا» جدیدترین فیلم پرویز شهبازی، بدون هیچ ممیزی صادر شد + ویدیو
در نشست طلا رامبد جوان درباره نحوه همکاری با محمد شایسته و پروژه گفت: تصمیم گرفتیم پول بگذاریم روی هم چهار فیلم بسازیم که پول مان نرسید و سه فیلم ساختیم.
عکس‌های اکران و نشست فیلم «طلا» در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر با حضور نگار جواهریان و رامبد جوان، هومن سیدی، طناز طباطبایی, هدی زین العابدین, مهرداد صدیقیان
معرفی فیلم‌های سودای سیمرغ سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر/ «طلا» به کارگردانی پرویز شهبازی و با بازی طناز طباطبایی، نگار جواهریان، مهرداد صدیقیان و هومن سیدی
اسامی فیلم های راه یافته به بخش سودای سیمرغ سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر منتشر شد.
نظرهای منتشرشده

طالب کاوند
۹ ماه پیش
دربند خوب نبود برای من تماشاگر .....نفس عمیق یک فیلم عالی و جسورانه در زمان خودش .... و حالا طلا یه کار خیلی خوب است
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
رضا محمدی
۹ ماه پیش
طلا فیلم بسیار خوبیه...کارگردانی بسیار خوب پرویز شهبازی فیلمنامه ی خوب و در نهایت بازی درخشان بازیگران...پرویز شهبازی اصولا استاد بازی گرفتن از بازیگراش هست...داستان فیلم تکراریه اما اونقدر خوب بهش پرداخته شده که باعث شده با یک فیلم تکراری رو به رو نباشیم...قطعا کسانی که سینمای پرویز شهبازی رو میشناسن از این فیلم خوششون میاد...داستان فیلم جوری بود که تا اخرین لحظات درگیرت میکرد و میخواستی بفهمی که چی شد...شخصیت ها جوری بودند که نمیدوستی که باید دلت براشوت بسوزه یا اینکه ازشون متنفر باشی.‌..خیلی خوب مشکلاتی که جوانان با کم فکری خود درست میکنند رو به تصویر کشیده بود...همه میخوان به هم کمک کنند اما راهش رو بلد نیستند و راه غلطی رو در پیش میگیرند...در نهایت به نظرم سکانس نهایی فیلم از بهترین سکانس های فیلم هست..جایی که مخاطب از دید منصور راهی که باید طی کند رو میبینه این قسمت اوج کارگردانی پرویز شهبازی هست....فیلم یکی دو قسمت زائد داشت مثل اعتراض کارگران در ابتدای فیلم که ربطی به موضوع نداشت... فیلم بسیار خوبی بود...."طلا"
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
Farid Mosavi
۹ ماه پیش
عالی
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
سیاوش پیروزنیا
۹ ماه پیش
فیلم جالبی بود 👍
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
اسماعیل Moes608@gmail.com
۹ ماه پیش
خسته از گرفتاری
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
امیر محمدزاده
۹ ماه پیش
من خیلی خوشم اومد فیلمی رئال و جالبی بود که به شدت امروزی بود و داستان سر راست و ملموسی داشت من حتی از فیلم سرخپوست که اونم خوب بود بیشتر دوسش داشتم کلا فیلم های اقای شهبازی واقعا خوبه بعد از مالاریا که چندان دوست نداشتم این دوباره فیلم سرپایی ست
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
سعید حجار
۹ ماه پیش
فیلمی که آقای فراستی از اون تعریف کرده باید فیلم خوبی باشه.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
مهدی باقری
۱۰ ماه پیش
یه فیلم با ریتم کند و فیلمنامه ضعیف که روال داستان هیچ چیزی واسه کشش نداشت
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
زهرا معتمد اریا
۱۰ ماه پیش
شاید این فیلم میتوانست خوب باشد و حتی یکی از مدعیان سیمرغ اما درجشنواره ی قبل نه دراین جشنواره که رقبای سختی مثل قصر شیرین سرخ پوست وقتی ماه کامل شد یا متری شیش ونیم دارد موضوع هم خیلی ناب و دارای کشش نیست گرچه بازی هومن سیدی قابل تقدیر است
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
Guest User
۱۰ ماه پیش
خیلی ضعیف
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
امیر ابراهیمی
۱۰ ماه پیش
فیلمی دیدنی و البته تلخ . شهبازی همیشه نشون داد جوونها رو خوب میشناسه . بازیهای سیدی و جواهریان خوبه
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
حسام نوری
۱۰ ماه پیش
فیلمی بی محتوا با بازی های سطحی و سرد. هیچگونه جاذبه خاصی این فیلم ندارد. حیف اینهمه بازیگر خوب در این به ظاهر فیلم. اصلا وقت خود را صرف دیدن این فیلم نکنید
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
فیلم های در حال اکران
سینما
نامامتیازرای
خانه پدری ۷.۶امتیاز بده ۴۳۸
آبی به رنگ آسمان ۷.۳امتیاز بده ۱۵۳
چشم و گوش بسته ۷امتیاز بده ۴۵
ماجرای نیمروز 2: رد خون ۷امتیاز بده ۹۱۸
منطقه پرواز ممنوع ۶.۸امتیاز بده ۲۹
مطرب ۶.۳امتیاز بده ۷۷
هزارتو ۶.۲امتیاز بده ۷۶
مسخره باز ۶.۱امتیاز بده ۵۰۵
بنیامین ۵.۹امتیاز بده ۱۵
درخونگاه ۵.۳امتیاز بده ۳۶۵
تورنا2 ۵.۱امتیاز بده ۱۱
سمفونی نهم ۵امتیاز بده ۲۹۸
سال دوم دانشکده من ۴.۲امتیاز بده ۲۸۳
کلوپ همسران ۴.۱امتیاز بده ۵۷
سریال‌های تلویزیونی
زیر تیغ ۷.۶امتیاز بده ۴۷
فوق لیسانسه ها ۷.۲امتیاز بده ۴۷
دلدادگان ۶.۵امتیاز بده ۲۳
حکایت های کمال ۶.۱امتیاز بده ۲۷
روشن تر از خاموشی ۵.۶امتیاز بده ۱۲
دوقلوها ۵.۴امتیاز بده ۱۹
به رنگ خاک ۴.۲امتیاز بده ۱۳
نمایش خانگی
مانکن ۷.۲امتیاز بده ۲۳۲
کرگدن ۷.۱امتیاز بده ۳۱