پوستر فیلم 12 سال بردگی
نظر شما چیست؟
نظر شما چیست؟
۱۰ / ۷.۷۲
۳۶۰۵ رای
۱۰ / ۷.۰۹
۱۱ رای

12 سال بردگی | 12 Years a Slave (2013)

به فیلم رای بده:

نویسنده: جان ریدلی

خلاصه فیلم:

سال 1841، سالومون نورثاپ (چیوِتل اجیوفور) یک سیاهپوست آزاد است که با همسر و فرزندانش در ساراتوگای نیویورک زندگی می کند. او با نواختن ویولن امرار معاش می کند. یک شب توسط چند نفر اراذل و اوباش اغفال شده، به وسیله آنها مسموم و به‌عنوان برده فروخته می شود. به هوش که می آید، خود را در غل و زنجیر می بیند. سپس به مزارع پنبه در جنوب امریکا برده می شود، جایی که ابتدا توسط یک برده‌دار به نام ویلیام فورد خریده شده و بعد از آن به ادوین اپس (مایکل فاسبندر) فروخته می شود. نورثاپ 12 سال از زندگی خود را به‌عنوان یک برده جنوبی می گذراند.

نقدهای بلند فیلم 12 سال بردگی

کاوه قادری

البته که "12 سال بردگی" فیلم خوبی است اما از فقدان پیامی نو، عمیقا رنج می برد و از این رو، دارای نگاه و کلامی نه نوآورانه، بلکه تا حد زیادی کلیشه ای است که طبیعتا مخاطب خود را نسبت به آنچه تاکنون دیده نیز چندان هم به پیش نمی برد و...

محمد زندی

سوین همکاری استیو مک کوئین کارگردان و مایکل فاسبیندر بازیگر به نتیجه تلخ و در عین حال فوق العاده ای منجر شده است . دوازده سال بردگی ، فیلمی که تاریخ ننگین برده داری را پیش روی مخاطبین سینما قرار می دهد . البته به روایت مک کوئینی که با سه فیلم یکی از بهترین کارگردانان سینمای جهان شده است .

ویدیوهای فیلم 12 سال بردگی

Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
سکانس غم انگیز «دوازده سال بردگی»

خبرهای مرتبط با فیلم 12 سال بردگی

غم انگیزترین سکانس های تاریخ سینما/ ویدیو

معرفی به یادماندنی ترین سکانس های غم انگیز و ناراحت کننده از بهترین فیلم های تاریخ سینما + ویدیو

ده فیلم منتخب از بندیکت کامبربچ به مناسبت تولد 42 سالگی او

بندیکت کامبربچ نامزد جایزه اسکار و گوینده رادیو است.

نظرهای منتشر شده فیلم 12 سال بردگی

0 نظر