ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید
۰/۱۰
۰ رای
۷/۱۰
۳ رای

دیپ‌واتر هوریزن

کارگردان
پیتر بِرگ
نویسنده
متیو سِند، متیو مایکل کارنهان
بازیگرهامارک والبرگ، کرت راسل، جان ماکوویچ، جینا رودریگز، دیلان او.برین، داگلاس ام.گریفن، کیت هادسون، پیتر بِرگ، جینا رادریگز

خلاصه‌‌‌‌‌فیلم
در سال 2001 سکوی نفتی‌ای بنام "دیپ‌واتر هوریزن" (افق آبهای عمیق) در خلیج مکزیک احداث شد، اما این سکوی نفتی که با 98 متر ارتفاق و 42 متر عمق یکی از بزرگترین سکوهای نفتی جهان به حساب می‌آمد، 9 سال بعد در بهار سال 2010 به دلیل مشکلات مهندسی منفجر شد و یکی از بزرگترین فجایع زیست محیطی تاریخ آمریکا را رقم زد. بر اثر این حادثه نزدیک به پنج میلیون بشکه نفت در سطح دریا از بین رفت و باعث بروز مشکلات فراوان برای حیوانات دریایی و سواحل منطقه شد. در این فیلم با Mike Williams (والبرگ) آشنا می‌شویم که همسر و دختر کوچکش را برای کار در سکوی نفتی "دیپ‌واتر هوریزن" ترک می‌کند، مایک کمی بعد از شروع کار در سکوی نفتی متوجه می‌شود که روش کار مهندس اصلی مکان بنام Vidrine (مالکوویچ) بنظر غیر تکنیکی به نظر می‌رسد، همین روش غیر اصولی در ادامه باعث بروز فاجعه‌ای می‌شود که جانِ تمام اعضای حاضر در سکوی نفتی را به خطر می‌اندازد.

خبرهای مرتبط

فیلم "دیپ‌واتر هوریزن" (Deepwater Horizon) یکی از فیلمهای پرهزینه‌ی امسال است که بر اساس یک فاجعه‌ی بزرگ که در سال 2010 به وقوع پیوست ساخته شده است. "مارک والبرگ" (Mark Wahlberg) نقش قهرمان اصلی این اتفاق جبران ناپذیر را بازی می‌کند.

نظرهای منتشرشده


تلفن تماس:

۸۸۳۹۴۲۱۹-۰۲۱

استفاده از مطالب سلام سینما با ذکر منبع مجاز است.

کلیه حقوق این سایت برای سلام سینما محفوظ می‌باشد.

راه های ارتباطی با ما در شبکه های اجتماعی و پاسخ به سوالات شما:

logo-samandehi