پوستر فیلم کمدی انسانی
نظر شما چیست؟
نظر شما چیست؟

عکس‌های فیلم کمدی انسانی

نقدهای بلند فیلم کمدی انسانی

سید مهدی ملک

دکتر هادی کریمی مغزش سرشار از فکر بوده است و دلش میخواسته این اندیشه‌ها را با بقیه در میان بگذارد اما به کمترین چیزی که توجه کرده درام و شخصیت پردازی بوده است و گویی همه ‌فیلم را بهانه‌ای برای بیان حرفها ودلمشغولیهایش دانسته. حرفها و دلمشغولیهایی که چون از دل قصه بیرون نیامده‌اند نه تاثیری در مخاطب ایجاد ...

روزبه جعفری

سینما قاب عکس نیست. اما گویا برای برخی از دوستان فلسفه دان، سینما یعنی تکه ای از هرآن چیزی که دوست داریم. قابی گنگ از تاریخ، قابی گنگ از کازابلانکا.

محمد رضوانی پور

کاراکتر اصلی فیلم صرفاً عروسک خیمه‌شب‌بازی فیلمساز است و تحت فرمان او مسیر زندگی‌اش را تغییر می‌دهد.

افشین علیار

کمدی انسانی فیلمی شتاب زده با ریتم کُند و کشداری ست که بی هدف می خواهد داستان گو باشد

خبرهای مرتبط با فیلم کمدی انسانی

جوایز اصلی جشنواره نروژی برای آرمان درویش و «کمدی انسانی»

آرمان درویش به عنوان بهترین بازیگر جشنواره تامیل نروژ انتخاب شد و «کمدی انسانی» هم جایزه بهترین فیلم این جشنواره را گرفت.

رونمایی از جدیدترین پوستر فیلم «کمدی انسانی»

جدیدترین پوستر فیلم «کمدی انسانی» با بازی آرمان درویش در آستانه اکران عمومی رونمایی شد.

در آستانه اکران «کمدی انسانی»/ پویش «تفاوت‌هایمان را بپذیریم» به راه افتاد

در حالی که «کمدی انسانی» آخرین ساخته محمدهادی کریمی در نیمه دوم دی ماه روی پرده می‌رود، پویش «تفاوت‌های‌مان را بپذیریم» در فضای مجازی کلید خورد.

رونمایی از تازه‌ترین تیزر «کمدی انسانی» همزمان با آغاز اکرانهای مردمی در جشنواره

تازه‌ترین تیزر «کمدی انسانی» همزمان با آغاز اکرانهای مردمی در جشنواره رونمایی شد.

نظرهای منتشر شده فیلم کمدی انسانی

24 نظر

حسین
۲ سال پیش
5 از 10
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
نیما طلاکوبی
۳ سال پیش
اول از همه فیلم برای محتواش یعنی بلایی که نقش های تحمیلی جامعه و هنجار و قالب های غلط سر افراد میاره ارزش داشت خصوصا نقش هایی که به یک مرد تحمیل میشه و کسی که خودش قربانی حالا کاملا به سیستم غلط تن داده و اصرار به قربانی کردن دیگران هم داره که هومن سیدی با بازی خیلی خوبی این شخصیت رو به نمایش گذاشت البته فیلم فقط یک مسئله مردانه و خشونت و قالبی که بهشون تحمیل می شه(حتی از سوی مادر به نوعی ) رو مورد بررسی قرار نمی ده و اون مرد دریچه ای هست به سوی همه انسان ها که چطور بازیچه میشن و حقیقت خودشون رو فراموش می کنن اما درامی که شکل می گیره و پیچیدگی های جاسوس بازی و ازدواج قدری باعث میشه مخاطب فاصله بگیره از فیلم انگار بدون اون گره ها فیلم بهتر جلو می رفت چون کاملا تصنعی بودن در مجموع پیشنهاد می کنم ببینید ...
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
شراره علیپور
۳ سال پیش
به نظرم تک تک دیالوگا عالی بودن... واقعا لذت بردم و چند بار دیدم.یکی از بهترین فیلمایی بود که دیدم.برام عجیبه چطور ممکنه کسی از دیدت این فیلم لذت نبره
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
Parmida H
۳ سال پیش
واقعا نمیدونم چی بگم همه چی قاطی پاتی بود میشد کاملا فهمید فیلم ضعیفی از بازی ها تا کارگردانی وقتی فیلم تموم شد من تعجب کردم چون هیچ اتفاق مهمی نیفتاد و هیچی به هیچی ربط نداشت
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
Shayna Pou
۴ سال پیش
كمدي انساني فيلمي كه مي توان گفت اجتماعي واقعي بود فيلمنامه خوب بود و موضوع خوبي رو انتخاب كرده بود ولي كارگرداني ضعيف بود و به تصوير كشيدن اين فيلمنامه زيبا خوب از آب در نيامد دركل فيلم متوسط به پايين بود ولي ميتونست بهتر از اينا باشه
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
نرمه
۴ سال پیش
بد نبود ولی به نظرم باید در فرم یک سریال تلویزیونی ساخته می شد. خیلی طولانیه و مخاطب سینما رو خسته می کنه.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
Alimehrjoeibas
۴ سال پیش
فیلم را دیدم . واقعا فیلم فوق العاده ای بود و حتی برای من ارزش چند بار دیدن را داره. فیلمی فلسفی و بسیار سنگین . و دوستانی که فیلمهای تجاری را دوست دارن به هیچ عنوان وقتشونو برای این فیلم نزارن.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
نگار
۴ سال پیش
این فیلم به نوعی توهین به شعور مخاطبه
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
نوشین
۴ سال پیش
فیلم بسیار خسته کننده،بدون سوژه و از حوصله بیننده خارج بود
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
محمدرضا
۴ سال پیش
پایان فوق العاده لوس و بیمزه و بدی داشت بعد من یک مشکل دیگه هم داشتم چرا شخصیت اصلی فیلم اسم نداشت
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
علی عطاپور
۴ سال پیش
این فیلم حرف هایی برای گفتن داشتن اما به سطحی ترین و ابتدایی ترین شکل ممکن روایت و ساخته شد. کارگردانی و فیلمنامه می توانست بسیار دقیق تر و سنجیده تر باشد که متاسفانه این فیلم نمی تواند بیننده را جذب کند.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
نوا بانو نوری
۴ سال پیش
من این فیلم راستش ندیدم فقط اینجا تصاویرش دیدم و مطالبی دربارش خوندم بنابر این نظری درباره این فیلم ندارم ببخشید.. دوست گرامی 1 سوال مگه تو سینمایی 50کیلوآلبالو که هستی مهدوی فر بازی میکرد به کارگردانی استادمانی حقیقی، خانم نیکی کریمی هم بازی میکرد؟! من جواب میدم نه خیر.. چون با خالم تو سینما اون فیلم دیدیم و به نظره من که خیلی هم قشنگ بود خیییلی خندیدم.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
شقایق لعل
۵ سال پیش
به نظرم این فیلم می تونست بهتر باشه ولی در پرداخت و تدوین و بازی و... اشکالاتی داره که باعث میشه دیده نشه
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
زهره
۵ سال پیش
چرت ترين فيلم سال... البته بعد از سوفي و ديوانه و ماه گرفتگي.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
سعید
۵ سال پیش
ایده ای ک حیف شد خیلی حیف..............بازی عالی هومن سیدی و ارمان درویش
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
تارا
۵ سال پیش
خدا وكيلي فيلم شهرام مكرى يا تهمينه ميلاني از اين پايين تر بود يعني؟؟؟؟؟
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
هنگامه
۵ سال پیش
نيكي كريمي پارتي هستي مهدوي فره آيا؟ آخه تو هر فيلمي نيكي هست اين دختره هم هست!
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
حسن بزرگ زاده
۵ سال پیش
این فیلم یک اشکال کلی و بزرگ دارد و اشکلات متعدد جزئی. اشکال بزرگ این فیلم انتخاب یک لباس کوچک و تنگ برای یک داستان بزرگ و مفصل است. زمان فیلم و پرداخت به سناریو ۹۰ دقیقه و زمان مورد نیاز برای چنین متنی بدون شک بیش از ۱۲۰ دقیقه است و نتیجه چنین شتابی در روایت فیلم می شود پرداخت های سطحی به وقایع و خرده داستان ها٬ شخصیت ها و بازی ها و از دل این چنین روایاتی خستگی به فکر و نگاه مخاطب می نشیند. این فیلم بعضا در نورپردازی٬ قاب بندی٬ طراحی دکور و لباس خوب عمل کرده و بعضا در همین موارد بسیار بد. به طور مثال چرا بایستی حدود ۳۰ سال قبل از لباس ها و برندهای امروزی استفاده کرد؟! یا در موارد مبارزات بوکس و رینگ پرداخت بسیار مبتدیانه و خامی صورت پذیرفته است و از فیلم های نوآر و مبتنی بر بوکس امریکایی تنها صدای ساز ساکسیفون را در روایت خویش استفاده کرده است. کارگردان با چنین کست و بازیگرانی شکست مطلق خورده و حتی نتوانسته بازی های خوبی از بازیگران بگیرد و از امکانات در اختیار خود بهرمنده شود٬ او به سراغ فضایی در سینمای ایران رفته که نه آن را می شناخته و نه اساسا تجربه ای در سینمای ایران نسبت به چنین ژانر و فضایی وجود داشته است. این متن و این سینما٬ کارگردان استخوان خرد کرده بزرگ می خواهد.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
یاشار
۵ سال پیش
فیلمی که در انتها این سوال رو ایجاد می کنه برات که هدف کارگردان از ساخت اون چی بوده . فیلم نه تنها به شعورت به عنوان مخاطب توهین می کنه ، بلکه حتی یه جورایی شخصیتت رو هم به عنوان تماشاگر زیر سوال می بره . فارغ از سوتی های تصویری تاریخی فیلم ، بازی ها هم به جز تا حدودی هومن سیدی به شدت ضعیفن . بازیگر نقش اصلی فیلم حتی بعضی جاها دیالوگش تو دهنش نمیچره . به جز قاب های خوشگل فیلم هیچ چیزی برای ارائه نداره . فقط تظاهر به متفاوت بودن ، تظاهر به خاص بودن . پنجمین فیلم محمد هادی کریمی پرمدعا ترین و پر ادا ترین فیلم جشنواره امسال تا به الان بوده .
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
ارسطو
۵ سال پیش
انتظارها از این فیلم بسیار بالاتر بود. بازی و گریم ضعیف شخصیت اصلی تو ذوق میزنه. خواسته ادای فیلم های فلسفی رو دربیاره. نقطه قوتش فقط موسیقیشه. فضاسازی خیلی ضعیفه. در کل مناسب برای جشنواره نیست
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
حسام
۵ سال پیش
اشک آورترین کمدی ساخته شده. فقط می توان گفت حیف اون همه قاب زیبا و نورپردازی عالی. یک فیلم کاملا پوچ از عر گونه مضمون و فیلمنامه منسجم. دیالوگ ها بسیار ابتدایی.حیف و صد حیف بابت وقت و هزینه که برای این بظاهر کمدی سخیف کشیده شده. واقعا کلمه کمدی و انسانیت زیر سوال رفت با این فیلم ضعیف..
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
پدرام شیردل
۵ سال پیش
بلاتکلیف و ضعیف... هم از لحاظ فیلمنامه و هم از لحاظ ساخت... گاف هم کم نداشت... فیلم که گذشته رو روایت می کرد، از لباس های ورزشی و راکت و توپ امروزی استفاده کرده بود... فیلم پر از صداپیشه خوب بود تا بازیگر... سکانس های مربوط به هومن سیدی در لباس ناظم یه مقدار ابتدای فیلم رو قابل تحمل کرد اما بازی سیدی تکراری و تلفیقی از دیگومارادونا و اینجاکسی نمی میرد بود. متاسفانه جشنواره 35 رو با این فیلم شروع کردم.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
اشکان فرهمند
۵ سال پیش
مرخرف به تمام معنا توهین به شعورمون شده پول و وقت هدر رفتمون به درک لعنت به هبیت انتخاب
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
علی دژمان
۵ سال پیش
واقعن سخته با وجود چنین قاب‌های خوب و زیبایی فیلمی خسته‌کننده و سردرگم و نچسب ساخت اما محمدهادی کریمی تونسته چنین کاری بکنه!
خطر لو رفتن داستان
پاسخ