پوستر فیلم مرا با نامت صدا کن

فیلم‌ سینمایی |عاشقانه ، درام

مرا با نامت صدا کن

Call Me By Your Name

۶.۹ /۱۰
امتیاز سلام سینما

از ۱۷۴۴ رای

منتقدان:

۸.۹

امتیاز دهید:

در سال 1983 پسر 17 ساله ای با دستیار تحقیقات پدرش رابطه عاشقانه ای پیدا می کند

کارگردان: لوکا گوادانینو

نویسنده: جیمز آیووری

عکس‌های فیلم مرا با نامت صدا کن


تیموتی شَلِمِی و آرمی هامر در نمایی از فیلم "مرا با نامت صدا کن"
نمایی از فیلم "مرا با نامت صدا کن"با بازی تیموتی شَلِمِی
نمایی از فیلم "مرا با نامت صدا کن"با بازی تیموتی شَلِمِی و آرمی هامر
 آرمی هامر در نمایی از فیلم "مرا با نامت صدا کن"
تیموتی شَلِمِی در نمایی از فیلم "مرا با نامت صدا کن"
نمایی از فیلم "مرا با نامت صدا کن" با بازی تیموتی شَلِمِی، آرمی هامر، مایکل استلبرگ و آمیرا کاسار
تیموتی شَلِمِی و آرمی هامر در نمایی از فیلم "مرا با نامت صدا کن"
پوستر فیلم "مرا با نامت صدا کن"

دیالوگ های به یاد ماندنی

نقدهای بلند فیلم مرا با نامت صدا کن

  اگر بگوییم که سینمای ایتالیا در ساخت آثار وسترن اسپاگتی تبحر دارد، در ساخت فیلم‌های عاشقانه و رمانس غیر متعارف هم توانایی زیادی دارد؛ می‌توان این نوع عشق را در فیلم‌های جوزپه تورناتوره از جمله فیلم مالنا (Malena) که عشق پسرنوجوانی را با زنی جوان نشان می‌دهد یا در فیلم‌های اروتیک و رازآلود تینتو براس که عشق و خیانت را با شکل و شمایلی خاص به تصویر می‌کشاند، یافت. لوکا گوادانینو در آخرین قسمت از سه‌گانه شهوت (Desire) با نام «مرا با نامت صدا کن» (Call Me By Your Name)، با تلفیقی از سبک فیلم های تورناتوره و برناردو برتولوچی، یکی از بهترین فیلم‌های عاشقانه سینمای امروزه را ساخته است؛ عشقی غیر متعارف و از همه مهم‌تر یک عشق ایتالیایی.  داستان فیلم درباره الیو پرمن (با بازی تیموتی شلمی) است؛ پسری ۱۷ ساله و چند ملیتی که در محله‌ای قدیمی در ایتالیا در بین سال‌های ۱۹۸۳ و ۸۴ به همراه والدین خود زندگی می‌کند. پدر الیو، سمی ( با بازی مایکل استلبرگ) که یک استاد باستان شناسی است که در هر تابستان، دانشجوهای دکتری را به خانه‌ی خود به همراه اقامت شش هفته‌ای رایگان و نوشتن مقاله‌های دکتری، دعوت می کند. این بار مهمان آن‌ها پسری به نام الیور (با بازی آرمی همر) است. اولیور که  دانشجوی نمونه‌ای است و از هوش و ذکاوت بالایی در شناخت آثار باستانی برخوردار است و به علاوه فردی خوش رو و اجتماعی است، به سرعت مورد استقبال والدین الیو قرار می‌گیرد در حالیکه الیو چندان میانه خوبی با اولیور ندارد. الیور در همان روزهای حضورش در ایتالیا، دل بسیاری از دختران جوان محله را با خود می‌برد و همه‌ی آن‌ها دوست دارند که با اولیور باشند در حالیکه اولیو با دوست دخترش مارزیا رابطه عاشقانه‌ای دارد و بیشتر وقتش را هم به نواختن ...ادامه مطلب

نقدهای کوتاه فیلم مرا با نامت صدا کن

نویسنده

رابی کالین

«استالبرگ» در این فیلم درخششی کم‌نظیر دارد و در یکی از همین لحظات درخشان، در سکانسی در بخش آخر فیلم مونولوگی پدرانه می‌گوید که حاکی از نقش‌آفرینی دقیق و زیبای او دارد و کاملاً نفس مخاطب را بند می آورد. لحظات نابی از این دست به ندرت در فیلم‌های امروزی یافت می‌شوند و اگر هم پیدا شوند بسیار کوتاه هستند اما تأثیرشان برای مدت‌ها باقی می‌ماند.

نویسنده

مانولا دارگیس

«مرا با نامت صدا کن» بیش از اینکه فیلمی درباره بلوغ، معصومیت یا از دست دادن کسی باشد، درباره احساسات و بحران در ابراز آنها است. به همین دلیل می‌توان «مرا با نامت صدا کن» را فیلمی درباره خلق یک شخصیت جدید دانست.

خبرهای مرتبط با فیلم مرا با نامت صدا کن

نظرهای منتشر شده فیلم مرا با نامت صدا کن