آدرس ایمیل نادرست است

نمایش کلمه عبور نمی‌تواند خالی باشد

بازیابی کلمه عبور

نام نمی‌تواند خالی باشد

نام خانوادگی نمی‌تواند خالی باشد

آدرس ایمیل نمی‌تواند خالی باشد

نمایش رمز عبور نمی‌تواند خالی باشد

لطفا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید تا دستورات لازم جهت تغییر رمز حساب کاربری شما از طریق ایمیل برای شما ارسال گردد.

Error message here!

بازگشت به لاگین

بستن
2016-10-29 12:21:42
رای کاربران
10 / 6.20
71 رای
رای منتقدان
10 / 0.00
0 رای

شماره 17 سهیلا

محمود غفاری

داستان دختری میانسال است که زمان ازدواج او به تاخیر افتاده و با توجه به مشکل ژنتیکی که دارد در تلاش است که هر چه سریعتر ازدواج کند تا بچه دار شود.


معرفی کامل فیلم

نظر منتقدین


نیما حسنی نسب

:فیلمساز با یک ایده بکر و تر و تازه، با جسارت و هوشمندی در رفتن سراغ ایده‌ای که در ابتدا به نظر می‌رسد طرح و بسط و اجرایش از محدوده ظرفیت و دایره مضامین مرسوم و معمول و قابل طرح سینمای ایران فراتر است و سپس با اجرای به‌اندازه و حساب‌شده و با ظرافت، کار دشواری را به سرانجام رسانده است. فیلم انگار یک‌جور تمرین و طبع‌آزمایی دوطرفه است؛ هم برای سینماگری که دنبال کار با سوژه‌های جدید است

نیره رحمانی

مهمترین امتیاز فیلم «شماره ۱۷ سهیلا» ساخته محمود غفاری سوژه بکر آن است، سوژه ای که در دست یک نویسنده با قریحه می توانست بدل به داستان کوتاهی درخشان شود. اما در دست یک کارگردان فیلم اولی که هنوز نتوانسته سبک و سیاق و راه خود را در سینما پیدا کند، بدل به فیلمی متوسط شده که البته ارزش یکبار دیدن را دارد.

ونداد الوندي‌پور

برخي مسائل در سينماي ايران به تابو بدل شده و با اينكه مبتلا به جامعه است، هيچگاه در هيچ فيلمي شاهد پرداختن به آنها نبوديم. فيلم «سهيلا خيابان ١٧» (ساخته محمود غفاري)، اما از فيلمهايي است كه به يكي از اين مسائل مهم پرداخته است؛ آن هم به شكلي صريح و عاري از محافظه‌كاري.

قانونی بخرید و دانلود کنید


نظرهای منتشر شده (15 نظر)

شما می‌بایست نام خود را وارد نمایید.

شما می بایست یک ایمیل صحیح وارد نمایید.

شما می‌بایست یک متن وارد نمایید.

خطر لو رفتن داستان
شوکت
27 بهمن 95 | 10:44
شوکت

بازی زهرا داوودنژاد باید کاندیدای سیمرغ می شد. فیلم خیلی متفاوتی بود. دست روی مساله ای گذاشته بود که مساله ی بسیاری از زنان 35 سال به بالای ایرانیه.

پاسخ
سروناز
23 بهمن 95 | 11:13
سروناز

فیلم روان با سوژه جالب که کمتر شاید اصلا بهش پرداخته نشده ...فیلم در کنار این که داره یک مشکل بزرگ جامعه رو میگه فضای جالبی رو هم به وجود اورده ...بسه همش ناله بدبختی و جنگ مرگ و پزشک قانونی ..یعنی واقعا سوژه های مثل فیلم سهیلا کم هست ؟؟؟؟

پاسخ
پدرام شیردل
23 بهمن 95 | 07:32

فیلمنامه خوبی داشت اما خوش ساخت نبود... بازی زهرا داودنژاد خیلی خوب بود... بدون سکانس اضافی و کش و قوس های الکی، فیلم خوبی از آب دراومده بود.

پاسخ
حمید ک
18 بهمن 95 | 14:19
حمید ک

شماره 17 سهیلا، بنظرم فیلمی است با ایده ای دراماتیک در حد یک فیلم کوتاه خوب، که با چند خرده پیرنگ کم اثر و کمی اضافه کردن تحقیقات مستندگونه به یک فیلم بلند تبدیل شده که میتوان بعضی از پلان ها رو براحتی حذف کرد.
درکل به دلیل بکربودن سوژه و بادرنظرگرفتن میانه نسبتا کسالت بار و البته پایان مناسب و خلاقانه، میتوان به غفاری برای اولین اثرش با اغماض نمره مثبت داد.
دونکته در رابطه با پایان فیلم: یکی اینکه بنظرم دراصل کلیت ریشه درام داستان مربوط به همان سکانس نهایی است، از لحظه حضور مسعود تا به آخر. و نکته دوم اینه که برخلاف نظر بعضی دوستان بنظرم پایان داستان باز نیست، حداقل به معنای آنچه این چندسال در سینمای باصطلاح اجتماعی دیدیم، وبنظرم فیلم با یک نتیجه گیری ظریف فیلم رو میبنده. کمی اسپویل: فکرمیکنم این نوع پایان رو باید تراژیک قلمداد کنیم چون قهرمان درنهایت بخاطر موقعیت وسوسه انگیزی که براش پیش میاد از خواسته ی خود کوتاه میاد و به چیزی مادون نیاز و هدفش قانع میشه و به نوعی کم میاره. گرچه تلخی طعم این شکست نهایی برای مخاطب کمرنگه چون شخصیت، پیش از شروع شدن فیلم با شکستی بزرگتر (تنهایی و تجرد در آستانه 40 سالگی) داره زندگی میکنه...

خطر لو رفتن داستان
پاسخ
محمدرضا اسماعیلی
18 بهمن 95 | 13:12

"شماره 17سهیلا؟؟؟!!!!"
شماره17سهیلا سوژه بکر و جذابی دارد که اگر فیلمساز تحت تاثیر ایده اولیه قرار نمی گرفت و وقت کافی را برای نوشتن یک فیلمنامه چفت و بست دار صرف می کرد با اثری مهم و بروز در سینمای اجتماعی ایران روبرو میشدیم که متاسفانه با پرداخت سرسری این ایده آن را هدر داده و با یک فیلم اولی متوسط سرگرم کننده روبرو هستیم . فیلمساز با عبور پیاپی و بی هدف از خط قرمزها تا حدودی مخاطب را با خود همراه می کند اما آن را به فکر کردن ترغیب نمی کند . کارگردانی ضعیف کار با دوربین رو دست هایی که به فیلم هیچ کمکی نمی کند در بسیاری از صحنه ها مخاطب را آزار می دهد و در کل بسیار عقب تر از فیلمنامه است . فیلم یک زهرا داوود نژاد خیلی خوب و بابک حمیدیان خوب دارد که در کنار هم جذابترین سکانس فیلم را رقم می زنند . این اثر در بهترین حالت با این پرداخت می توانست یک فیلم کوتاه خیلی خوب باشد و حرفش را بهتر بزند هر چند همین فیلم با یک اکران مناسب و با تکیه بر سوژه اش می تواند فروش مناسبی داشته باشد اما پتانسیل قرارگرفتن در صف مدعیان سیمرغ را ندارد جز زهرا داوود نژاد .

پاسخ
رويا
18 بهمن 95 | 03:02
رويا

خوش ساخت و بكر و هنري. لذت بردم. فكرشم نميكردم انقدر خوب باشه

پاسخ
سعید
17 بهمن 95 | 21:16
سعید

خیلی فیلم جالبی بود ..بازی ها عالی بود ...زهرا داوود نژاد قطعا کاندید زن میشه احتمال کاندیداتوری مهرداد صدیقیان برای مکمل مرد هم هست...طنز فیلم و تایم مناسبش از نقاط قوت فیلم بود...

پاسخ
17 بهمن 95 | 11:47
کاربر مهمان

این فیلم را باید حتما دید چون فکر میکنم برای اولین بار است که چنین موضوع مهمی( مشکل به تاخیر افتادن ازدواج برای زنان بالای سی سال ) بر روی پرده با نوعی شفافیت خوبی به نمایش در میآید اگر چه ایده جلوتر از مصالحی است که فیلمساز به کار می برد بنابراین درام چندانی بیرون نمی آید. گاهی هم زیادی مستدگونه میشودو حتی شخصیت سهیلا آنچنان که باید بسط نمی یاید اما خرده پیرنگهایی که به کار گرفته میشود میتواند مخاطب را با شرایط پر چالشی که اطراف شخصیتی با چنین معضلی است (از جمله مشکل عدم ارتباط درست با جنس مخالف، احساس حقارت و فشاری که ناشی سرکوب غرایز جنسی است ) آشنا کند نکته جذاب فیلم این است که با وجود این که به نظر می رسد قرار است با فیلمی یبس و رخوت انگیزی روبه رو باشیم اما یک جور شیطنتی طنزگونه در فیلم جاری است که از همان موقعیتهای چالش برانگیز برای این دختر ... دیدن ادامه »

پاسخ
شيدرخ
16 بهمن 95 | 02:41
شيدرخ

به به! خانواده داوودنژاد امسال سنگ تموم گذاشته بودن

پاسخ
ذائقه
16 بهمن 95 | 01:47
ذائقه

زهرا داوودنژاد بازيش خيلي خاص و درخشان بود.

پاسخ
فاطمه
16 بهمن 95 | 01:27
فاطمه

سوژه اش معركه بود. خيلي خوشم اومد.

پاسخ
ترانه
15 بهمن 95 | 02:22
ترانه

خیـــــــــــــــــلی فیلم قوی ، خوب و پرمحتوایی بود. خوشحالم دست کم یه فیلمساز پیدا شد که فیلم تقلیدی فرهادیو نساخته باشه.

پاسخ
یاشار
14 بهمن 95 | 00:21
یاشار

یه فیلم ساده و جمع و جور و کم ادعا با یه موضوع بسیار جذاب و پرداخت آبرومند . فیلمی که واقعا اندازه و قواره خودش حرف میزنه و همین موضوع به کمک فیلم هم میاد . بازی ها بسیار دیدنیه . زهرا داود نژاد فوق العاده بود و از الان مطمئنا جزو نامزدهای بهترین بازیگر زن هستش . در کل سهیلا فیلمی هستش که ازرش دیدن و وقت گذاشتن رو داره .

پاسخ
امیر قاسمی
13 بهمن 95 | 20:22

بسيار از فيلم لذت بردم، واقعن خسته نباشيد به عوامل فيلم، مخاطب خاص خودش رو داره اين فيلم، به دليل اينكه جاهايي از فيلم كه جاي تأمل و تفكر داره، خيلي ها تو سالن قهقهه ميزدند، بازيگرها بازي شون خوب و واقعي بود، اميدوارم از اين دست فيلم ها رو بيشتر ببينيم.

پاسخ
حسام
12 بهمن 95 | 23:13
حسام

فیلمی روان با موضوعی بکر وجدیدو با بازی های کاملا طبیعی. خانم داوودنژاد بخوبی ازپس این نقش بر اومدن و میوتونن کاندیدای سیمرغ باشند. بازیگران غیر حرفه ای هم خیلی خوب بازی کردند. پلان ها یمقدار پرت و پلا وبی مقدمه بودند ولی در کلکارگردان از پس کار بخوبی بر اومده بود.حتی پایان باز هم بنظرم برای این فیلم بجا بود. بازی بابک حمیدیان خوب بود ولی بسیار کوتاه. بنوعی کارگردان فقط از اسم ایشون برای جلب تماشاگر استفاده کرده نه چیز دیگه. ولی در کل نمره قبولی رو میگیره

پاسخ