۶.۲/۱۰
۷۱ رای
۰/۱۰
۰ رای

شماره 17 سهیلا


خلاصه‌‌‌‌‌فیلم
داستان دختری میانسال است که زمان ازدواج او به تاخیر افتاده و با توجه به مشکل ژنتیکی که دارد در تلاش است که هر چه سریعتر ازدواج کند تا بچه دار شود.

معرفی کامل فیلم

نظر منتقدین

نیما حسنی نسب
:فیلمساز با یک ایده بکر و تر و تازه، با جسارت و هوشمندی در رفتن سراغ ایده‌ای که در ابتدا به نظر می‌رسد طرح و بسط و اجرایش از محدوده ظرفیت و دایره مضامین مرسوم و معمول و قابل طرح سینمای ایران فراتر است و سپس با اجرای به‌اندازه و حساب‌شده و با ظرافت، کار دشواری را به سرانجام رسانده است. فیلم انگار یک‌جور تمرین و طبع‌آزمایی دوطرفه است؛ هم برای سینماگری که دنبال کار با سوژه‌های جدید است
نیره رحمانی
مهمترین امتیاز فیلم «شماره ۱۷ سهیلا» ساخته محمود غفاری سوژه بکر آن است، سوژه ای که در دست یک نویسنده با قریحه می توانست بدل به داستان کوتاهی درخشان شود. اما در دست یک کارگردان فیلم اولی که هنوز نتوانسته سبک و سیاق و راه خود را در سینما پیدا کند، بدل به فیلمی متوسط شده که البته ارزش یکبار دیدن را دارد.
ونداد الوندي‌پور
برخي مسائل در سينماي ايران به تابو بدل شده و با اينكه مبتلا به جامعه است، هيچگاه در هيچ فيلمي شاهد پرداختن به آنها نبوديم. فيلم «سهيلا خيابان ١٧» (ساخته محمود غفاري)، اما از فيلمهايي است كه به يكي از اين مسائل مهم پرداخته است؛ آن هم به شكلي صريح و عاري از محافظه‌كاري.

خبرهای مرتبط

گزارش تصویری اکران و نشست فیلم «شماره 17 سهیلا» در جشنواره فجر 35
اکران و نشست فیلم شماره 17 سهیلا با حضور زهرا داوودنژاد و مهرداد صدیقیان در برج میلاد برگزار شد.