خلاصه‌‌‌‌‌فیلم
کاوه نریمان یکی از پزشکانِ پزشکی قانونی در محل کارش با جسدی مواجه می شود که وی را پیش از این می‌شناخته است.

معرفی کامل فیلم

نظر منتقدین

احسان آجورلو
فیلم دوباره فضایی دارک و تلخ را تجربه می‌کند که این امر ظاهرا بدل به نوع فیلم‌سازی جلیلوند شده است . اما نکته‌ای که در این بین وجود دارد این است که جلیلوند هرچند آشنایی با این نوع فضا و اتمسفر ندارد که این امر از نوع و جنس دیالوگ‌ها مشخص است، اما در یک امر متخصص است، او می‌داند باید چه نقطه‌ای را هدف بگیرد تا مخاطب را به صندلی دوخت کند.
یاسمن خلیلی فرد
فيلم به لحاظ اجرا عالى بود، بيشتر بازى هايش را هم دوست داشتم؛ اما اشكال اصلى فيلمنامه است كه به باورم تكراريست و از جايى به بعد باورناپذير است و خالى از اشكال نيست. با همه ى اين حرف ها در ميان فيلم هاى امسال كه عموماً متوسط اند، فيلم خوبى به شمار مى رود.

خبرهای مرتبط

پوستر فیلم «بدون تاریخ، بدون امضاء» رونمایی شد.
نوید محمدزاده در یازدهمین دوره جوایز سینمایی آسیا پاسیفیک جایزه ویژه بهترین بازیگر مرد را از آن خود کرد.
سومین جشنواره فیلم CineIran برگزیدگان خود را شناخت.
وحید جلیلوند و علی زرنگار برنده جایزه بهترین فیلمنامه جشنواره استکهلم سوئد برای فیلم «بدون تاریخ بدون امضا»
نوید محمدزاده جایزه بهترین بازیگر مرد جشنواره فیلم براتیسلاوا را براى بازى در فيلم "بدون تاريخ، بدون امضا" دریافت کرد/ او جایزه خود را به زلزله زدگان کرمانشاه تقدیم کرد.

نظرهای منتشرشده


متین
یک روز پیش
فیلم از ابتدا با یه ریتم مشخص درگیرت میکنه و در اواخر فیلم به حال خودت رهات میکنه با کلی علامت سوال و چرا ها . نوید محمد زاده برای این نقش وقت زیادی صرف کرده که یک عصبانی متفاوت رو خلق کنه وحید جلیلوند اگر دقت بیشتری میکرد شاید نیازی به پایان باز نبود برای انتهای داستان شاید یک نتیجه گیری بهتر میتونست کمک کنه به فهم بیشتر حقیقت
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
محمدرضا کریمی
۲ روز پیش
فیلم خوبی بود.اما یه سری صحنه ها کپی پیس صحنه های جدایی نادر از سیمین بود.مثل صحنه بازسازی صحنه جرم و دفاع زن از همسرش که اونجا هم چادری واز قشر ضعیف هستو در مقابل بازرس دفاع میکنه و به بازرس میگه اینا رفیقن معلومه طرف رفیقشو میگیره و... حق خوری نکنیید و...این مسئله تو ذوق میزد.علاوه بر این که چرا اسم فیلم بدن تاریخ بدون امضاء است؟؟؟؟؟؟؟؟؟ما هیچ صحنه یا کانسپتی مرتبط با این نام برای فیلم در اکران عمومی ندیدم.مگر اینکه صحنه ای رو سانسور کرده باشند که با علت نامگذاری فیلم همخوانی داشته باشه.یه جاهایی که دوربین هرز می ره و تو ذوق میزنه.مثلا صحنه ای که پزشک قانونی بعد از واکاوی جسد برای بار دوم و به تنهایی روی صندلی نشسته و به یک نقطه خیره شده،یهو دوربین به سمت عقب حرکت میکنه و نمای دورتری رو به ما میده و قطع میشه،این یعنی چی؟؟؟؟یکمی قبلترش هی درب های پزشک قانونی رو نشون میده که بسته اند و فضا تاریک که هی دوربین از این ور به اون ور می ره!!!!یعنی چی؟؟؟؟؟؟این سیگار هم معضلی شده هرجا میخوان تیپ بدبخت و روشنفکر رو بهتر در بیارن یه سیگار میدن دستش.هم دکتره سیگاریه،و هم اون مرد فقیر.در صورتی که بازیگر بدن سیگار هم به خوبی از پس نقش در اومدن.نیازی نیس یه صحنه از هر کدوم بزاری تو فیلم که دارن سیگار می کشن تا نقش پیچیده شه و در بیاد.دکتره داره تو محوطه پزشک قانونی سیگار میکشه!!اون مرد فقیر هم جلو زنش!ولی چالش های فیلمنامه تحسین برانگیز بود.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
پری
۲ روز پیش
در کل متوسط بود و ریتم کندی داشت و دور از واقعیت بود تو این زمانه آدم خوب خیییلی کم پیدا میشه نکته خوبش بازی نوید محمد زاده بود امتیاز من ۵ از ۱۰
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
مهتاب عیوضی
۳ روز پیش
داستان خیلی خوب و جدید بود یعنی کاملا هیجان داشت. نوید محمدزاده شاهکار بود. خیلی نقش بهش میومد. هدیه تهرانی هم دوس داشتم وسط فشار و استرس فیلم آرامش میداد به مخاطب، خیلی خیلی بهتر از امثال لیلا حاتمی بازی میکنه. کاش بیشتر باشه و نشون بده بازیگر زن یعنی چی. کاش تشریح دوم صحنه پایانی فیلم میشد. همون لحظه که شب بود و پزشکی قانونی و فضای سرد و تاریک و تلخش و نشون میداد، کاش همون جا کنار برگه امیرآقایی یه مکثی میکرد و دلیل مرگ و عوض میکرد، خیلی بیشتر تاثیر گذار میشد. یجاهایی رو نمیشد باور کرد اینکه اینقدر تو این کشور یه نفر مسئولیت پذیر و با وجدان باشه. اونم پزشک، از بی مسئولیت ترین قشرهای جامعه!! فقط بخاطر آخر فیلم و این مشکلش هست که یه نمره کم میکنم و 9 میدم و گرنه بین فیلمای ایرانی عالی بود.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
shahram
۳ ماه پیش
کجای بازی محمدزاده تکراریه نقد الکی نکنید
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
کوروش
۴ ماه پیش
کسانی که میگن نوید محمد زاده بازیش تکراریه 1-در ابد و یک روز نقش یک معتاد رو بازی کرد 2-در عصبانی نیستم نقش یک عاشق رو بازی کرد3-در خشم و هیاهو نقش یک خواننده مغرور رو بازی کرد4-در لانتوری نقش یک خفت گیر و اوباش رو بازی کرد5-در لرزاننده چربی نقش یک مامور آگاهی رو بازی میکنه خدایی به عقل خودتون رجوع کنید
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
گیتا
۸ ماه پیش
فیلم پرکششی بود. بهترین فیلم جشنواره نبود قطعاً ولی در زمره یکی از بهترین ها بود. فقط از این مسئله تعجب کردم که چرا باز هم به نوید محمدزاده برای یک نقش تکراری دیگر سیمرغ تعلق گرف
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
کیارنگ
۸ ماه پیش
با اینکه بازی محمدزاده و آقایی تکراری بود و هدیه تهرانی هم کاملاً خنثی بود و هر بازیگر دست چندمی میتونست نقششو بازی کنه ولی به خاطر کارگردانی خوب و سوژه جذابش از فیلم خوشم اومد. البته به مسایل حقوقی ای که دوستان بهش اشاره کردن توجی نداشتم که قطعاً درسته و باید با تأمل بیشتری بهشون پرداخته می شد.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
سلماز ادیب
۸ ماه پیش
مشکلم با این فیلم بیشتر تکراری بودن داستان و سوژش و تکرار بازی نوید محمدزاده است که تازه به خاطرش جایزه هم برده! هیات محترم ژوری به جای اینکه بازیگرانو تشویق به تجربه بازی در نقشهای مختلف و متعدد بکنن اونها رو به این سمت سوق میدن که دست به تکرار بزنن و این خیلی بده متاسفانه
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
هما دین پرور
۹ ماه پیش
من حقوق می خونم و این فیلم مملو از اشکالات حقوقی بود که به نظرم در نهایت سطحی نگری کارگردان ساخته شده بود و همه این بی ملاحظگی ها به عنوان "گاف" در فیلم قابل استنادند. کاش کارگردانان محترم پیش از آغاز پیش تولید کمی با متخصصین و کارشناسان مشورت کنند تا حاصل کار این همه خنده دار نباشد. بازی نوید محمدزاده و امیر آقایی خوب اما بازی خانم تهرانی بسیار متوسط بود. در کل فیلمی متوسط (با اغماض از اشکالات وسیع حقوقیو قضایی)
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
درنیکا
۹ ماه پیش
هم موضوع فیلم تکراری بود، هم بازی هدیه تهرانی خیلی ضعیف بود، هم اصلاً معلوم نبود هدیه تهرانی و شوهره چرا جدا از هم زندگی می کنن ولی در عین حال این همه به هم می رسن؟ و بعدشم بازی نوید محمدزاده تکرار "ابد و یک روز" بود. چرا باید به چنین فیلمی "خوب" اطلاق بشه؟؟؟؟؟؟
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
ستاره
۹ ماه پیش
یک داستان بی منطق! کدوم آدم عاقلی تصمیمیو می گیره که امیر آقایی گرفت؟؟؟ میخواین از فرهادی تقلید کنید لااقل یه منطقی پشتش باشه. نوید محمدزاده بازیش خوب بود ولی داره به مرور تکراری می شه و آخرش می رسه به نقطه ای که حامد بهداد رسیده.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
مهسا
یک سال پیش
به نظرم كسايي ك ميگن مويد محمد زاده تكراري بوده يكم بي انصافي ميكنن!!!!همه ي فيلمايي ك نويد بازي كرده رو اگه كنار هم بزاريم كدومشون شبيه به همه؟!!!پرخاشگري هاي متفاوتي و بازي كردن و اين كار سختيه ك بتوني حد و مرز عصبانيت و پرخاشگريتو تغيير بدي....نويد محمد زاده به نظرم حق سيمرغ گرفتن و داشت .
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
ملایا
یک سال پیش
یکی از تکراری ترین فیلم های جشنواره امسال با بازی تکراری نوید محمد زاده و بازی تکراری امیر آقایی از فیلم قبلی جلیلوند و یک هدیه تهرانی خنثی که نقششو هر بازیگر درجه دویی هم می تونست بازی کنه. خیلی ناراحت شدم از دیدنش.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
فرزاد
یک سال پیش
فیلم بدی نیست ولی فیلمنامه اصلا منطق ندارد فیلمنامه نویس پایان فیلمو نتونست جمع کنه اگر فیلم پایان بندی خوبی داشت خیلی بهتر میشد فیلم میخواست مانند فیلمهای فرهادی باشد که این اشتباه محض است تازه اصلا ما پایان رو متوجه میشیم ولی 4 5 دقیقه به فیلم باید اضافه میشد همان سکانسی که داخل ماشین هستند و فیلم در ناباوری تمام میشود نقاط قوت فیلم ریتمه خوبی دارد و ریتمش را حفظ میکند ولی فیلم شباهت های زیادی به جدایی نادر از سیمین دارد و حالا بحث بازیگری که نوید محمدزاده بسیار تکرای است امیر آقایی خوب است هدیه تهرانی افتضاست زکیه بهبانی خوب بود وحالا شباهت های بازی ها به شخصیت فیلم جدایی نوید محمدزاده شهاب حسینی زکیه بهبهانی ساره بیات هدیه تهرانی لیلا حاتمی امیر آقایی پیمان معادی ولی ایده ی فیلم فوق العاده جسورانه است و جدید و فیلم به یک بار دیدنش میرزد فیلن خیلی بهتر از فیلم های این دوره جشنواره بود
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
فرزاد
یک سال پیش
فیلم داستان قوی دارد از خیلی از فیلم های جشنواره بهتر بود بازی آقایی خوب نوید محمدزاده تکراری بود هدیه تهرانی بد بود فیلم نقطهای ضعفش ته فیلم است که فیلمنامه نه منطق دارد نه فیلمنامه نویس میتواند فیلمنامه رو جمع کنه کلی واقعا فیلم ریتم خوبی دارد و شروع طوفانی دارد در کل فیلم خوبی بود ولی کاشکی فیلمنامه نویس فیلمی جمع میکرد تا با یک اثر خوب موجه میشدیم فیلم شبیه جدایی نادر از سیمین هم بود نوید محمدزاده.. شهاب حسینی زکیه بهبهانی....... ساره بیات امیر آقایی........پیمان معادی هدیه تهرانی.......لیلا حاتمی
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
گک
یک سال پیش
تکراری.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
مهرنوش
یک سال پیش
چرا باید به خاطر این بازی تکراری به نوید سیمرغ داده بشه؟ بعدشم فیلمنامه از نظر حقوقی مشکل داره واقعا! چرا وقتی برای بار دوم کاوه جسد رو تشریح می کنه اونم تو این موقعیت حساس هیشکی بالای سرش واینمیسه؟ چرا اصلا کسی که خودش متهمه اجازه داره جنازه رو تشریح کنه؟ همچین چیزی کجای دنیا اتفاق می افته؟ مخاطب امروزی باهوش تر از این حرفاس که بشه هر داستان اشتباه و غیرمنطقی رو به خوردش داد. بازی نوید محمدزاده چیزی جز تکرار "ابد و یک روز" نبود و متأسفانه او هر سال برای چنین نقش هایی جایزه می گیره و داره به یک کلیشه در سینمای ایران تبدیل می شه در حالی که این بازیگر مستعد بازی در نقشهای متفاوتی هست. هدیه تهرانی فوق ضعیف بود. این نقش ابتدا قرار بود توسط نیکی کریمی ایفا بشه که باز شاید به اون بیشتر میومد ولی خود نقش پایین تر از انتظاری بود که آدم از هدیه تهرانی داره. نکته مثبت فیلم حضور خوب امیر آقایی و زکیه بهبهانی (بازیگر نقش مکمل زن) بود. در کل یک فیلم متوسط با فیلمنامه ای که از نظر حقوقی ایراد داره و از یک جایی به بعد خسته کننده می شه.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
حسام نوری
یک سال پیش
بنظر من یکی از زیباترین فیلمهای چند سال اخیر بود. فیلمنامه دقیق بازیها فوق العاده زیبا کارگردانی بی نقص- بازی نوید محمد زاده در این فیلم شاهکاره - امیر آقایی و هدیه تهرانی هم فراتر از انتظار ظاهر شدند. در کل فیلم خوب که ارزش دیدن داره و قطعا فروش خوبی هم خواهد داشت.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
امید عباس آبادی
یک سال پیش
فیلم خوب شروع میشه اما از ریتم میفته و پایان بازش هم مشکل اصلی فیلمه
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
مانی
یک سال پیش
نوید از تکرار ی نقش خسته نشد؟؟تو همه فیلما یا معتاده یا عصبی.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
معین کاف
یک سال پیش
تا كى از روى دست اصغر فرهادى فيلم بسازيم؟ ول كنيد ديگه بابا. نكته دوم هم اينكه نميدونم آقاى جليلوند چه اصرارى داره شخصيت يك هاش رو اينقدر شريف و قديسه نشون بده. امير آقايى كجاى جامعه نمود بيرونى داره؟ امسال انقد وضع خرابه كه همچين فيلم بدى شاخص ميشه.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
ارش
یک سال پیش
فیلم اغاز حیرت انگیز و گیرایی داشت ولی هرچه جلوتر رفت کند تر شد اما به هر حال فیلم خوبی بود و از چهارشنبه جلوتر بود بازی محمد زاده هم قابل قبول بود و امیر اقایی هم بدون شک سبمرغ خواهد گرفت
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
لولو
یک سال پیش
نوید محمدزاده برای این فیلم سیمرغ میگیره. نگین نگفتی.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
انسیه اقایی
یک سال پیش
انونس ها اجرا نمیشن چرا
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
سروش
یک سال پیش
امروز فیلم رو دیدم.انتظار بیشتری ازش داشتم. البته در برهوت فیلم های امسال چشمه ی گوارایی بود، به خصوص کارگردانی اثر؛ ولی واقعا فارغ از این جشنواره، فیلم متوسطی به حساب میومد. البته همچنان از دوستداران تمام بازیگران و عوامل این فیلم هستم، اما معتقدم "بدون تاریخ، بدون امضا" بیش از لیاقتش نامزد جایزه شده که البته در قیاس با میزان نامزدی های "تابستان داغ" قابل قبوله! بدون شک بهترین فیلم جشنواره ماجرای نیمروز بود و حداقل می تونست در ۵ رشته دیگه هم نامزد جایزه بشه. امیدوارم لااقل داوری نهایی کمی عادلانه تر باشه.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
حسام خامنه زاده
یک سال پیش
تنها سوالی که تهش باهاش مواجه شدم این بود: خب که چی؟! چرا باید دکتر یه همچین کاری بکنه؟! چرا باید الکی چیزیرو گردن بگیره که انجام نداده٬ بعد انقد الکیه که تشریح خود دکتر رو قبول کنن دادگاهیا اونم به خیال خودش فرشته شده با این کار. رو اعصاب مخاطب میره این میل به نبودن دلیل و دلیل تراشی بیهوده. ارتباط دو نفرشونم که کلا رو هوا بود. خیلی عجیبه که همینطوری ابتر میمونه. حضور اون پیرزن تو خونه چه معنی میده؟! چرا باید بمیره. اون مستخدم و خواهرش که مشکل داشت چه کمکی به پیشبرد روند داستان میکنه؟! این قرار دادن طبقه ی تهی دست در مقابل متمولین چی رو میخواد ثابت کنه٬‌این که بی عدالتی هست و اینا یا اینکه باید دلمون براشون بسوزه؟! این چه تصویر مسمومیه که داره باب میشه تو سینمای ایران!!!
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
سروناز
یک سال پیش
دیگه وقتشه نوید محمدزاده یک فکری برای خودش بکنه خیلی دیگه بازیش تکرار و تکرار و تکراره....این سوال برام پیش اومده که ایا شکل دیگه هم میتونه بازی کنه ایا ؟؟؟؟ فیلم هم اغراق امیز بود....
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
صنم طاهریان
یک سال پیش
این فیلمم اصلا شایسته این همه نامزدی نبود
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
محسن تهرانی
یک سال پیش
فیلم قبلی ایشون خیلی بهتر بود...این فیلم برام یه فیلم معمولی بود هرچند جزو خوبای جشنواره بود
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
کاوه پژوهشی
یک سال پیش
پسندیدم !
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
مهسا
یک سال پیش
فيلمي معمولي و بدتر از فيلم قبلى اقاي جليلوند. يه حركت رو به عقب. نقش اقاي امير اقايي كاملا تكراز نقششون تو فيلم قبليشونه. هديه تهراني زيادي خنثي هست و هر بازيگر معمولي اي هم ميتونست نقششو بازي كنه. نويد محمدزاده هم تكرار نقشاي قبليشه. من برام خيلي اين فيلم متوسط بود.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
محمد اسکندر
یک سال پیش
شخصیت امیر اقایی خیلی مشابه فیلم چهارشنبه بود یه جورایی ادامه همون فیلم بود.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
سعید
یک سال پیش
فیلمی خوب با بازی خوب هدیه تهرانی و امیر آقایی... نوید هم خوب بود اما نه در حد ابد و یکروز و...
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
حامد
یک سال پیش
فیلم خوبی نیست. دغدغه وحید جلیلوند قابل ستایش است. خوشبختانه نگاه دوربینش از بالا به پایین نیست. درد را واقعا میفهمد. برخلاف 99 درصد فیلمسازهای دیگر که تو رفاه و خوشی و عیش زندگی کرده اند و میکنند, ولی هنگام فیلمسازی دردهای جامعه رو به صورت زشت و غیرقابل باور و مسخره ظاهر میکنند. بعنوان مثال فیلمهای هاتف علیمردانی، رضا درمیشیان و ...! وحید جلیلوند ایده فیلمش فوق العاده ست. و تصویرسازی فیلم هم کاملا قابل قبول و زیباست. ولی برای طرح این ایده هیچ قصه درستی نداره. عکس العمل امیر آقایی بعنوان دکتری که احساس وجود وجدانی در خودش میکنه، تنها به این دلیل که مرد یک خانواده رو پیش همسرش خوار و ذلیل نبینه. فیلم به زیبایی و خیلی محکم شروع میشه. پتکی محکم در درون مغز تماشاگر. چند داستان کوچک این میان شکل میگیره، مرگ مرد مرغ فروش و موقعیت دوگانه ای که برای پدر خانواده سطح محروم جامعه رخ میده. اینکه از طرفی خودش رو مقصر میدونه که تمام زندگیش رو توی دو متر خاک کرده، و خودش رو میتونه محق بدونه در مرگ مرغ فروش, اما حقیر بدونه در برابر زن و بچه ش! از طرفی تشکیک در این موضوع که عامل مرگ فرزند در مرغ آلوده نبوده باعث میشه از اینکه مقصر خاک کردن تمام زندگیش خودش نبوده؛ ولی از طرفی خودش رو در مرگ اون فرد مرغ فروش محق ندونسته و حتی دادگاه هم در چنین حالتی تفاوت رفتار خواهد داشت. ولی هیچمدام از این حالات در فیلم خودش رو نشون نمیده. حتا عمل انسانی امیر آقایی هم درست جلوه نمیکنه. بر عکس چهارشنبه 19 اردیبهشت که عمل انسانی امیر آقایی خیلی زیبا به ظهور میرسه, و مثل اینکه ادامه همون جلال آشتیانی هست که یکی از مرده های پزشکی قانونی در این فیلم بود. جلال آشتیانی وجدان بیدار این جامعه ننگ زده شعار زده هست. اینجا هم کاوه نریمان وجدان زنده شده همان جلال آشتیانی مرده هست که به دنبال اشکال از جانب خودش میگرده, نه اینکه خودش رو موجه جلوه بده در حالی که حتی خود پدر کودک هم خودش رو مقصر میدونه. در کل موضوع و ایده بسیار خوب و جذاب هست. دیالوگها درست نوشته شده, حتی دیالوگهای فحش و دعوای نوید محمدزاده در مرغداری بالذات درست ترین است و این نشاندهنده آگاهی سازنده نسبت به موقعیت هست. که اکثر فیلمسازها درکی از موقعیت ندارند و فقط تکنیک هایی رو بلدند و اعتقاد دارند فیلمساز اجتماعی اند. اما متاسفانه فیلم روند درستی نداره. ضمنا هدیه تهرانی هم در این قصه به درد نخورترین شخصیت داستان هست. حتی دیگر پزشکان پزشکی قانونی نقش درست تری در پیشبرد قصه دارند. البته از بین فیلمهای جشنواره که دیدم؛ بعد از "او" و ماجرای نیمروز فکر میکنم بهتر از بقیه بوده است.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
ونوس
یک سال پیش
واقعا عالی بود و لذت بردم ، بی نظیر بود ، این کار خیلی خیلی بهتر از چهارشنبه بود و بسیار باور پذیرتر ، افتخار می کنم به آقای جلیلوند با این نگاه زیبا و دغدغه اجتماعیشون
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
مهدی صالح پور
یک سال پیش
به قوت فیلم قبلی کارگردانش نبود اما فاجعه هم نبود. من دوستش داشتم چون به زیبایی یه زندگی رو روایت کرده بود اما یه جاهایی حرص خوردم؛ چون انتظار داشتم باگ‌های فیلمنامه کمتر باشه و شخصیت امیر آقایی بهتر پرداخته میشد.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
احمد طاهذزاده
یک سال پیش
عالی بود...با این 2تا فیلم ساخته شده توسط اقای جلیلوند یکی از طرفدارای محکم ایشون شدم...
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
hamed alavi
یک سال پیش
بازی نوید محمد زاده داره کلیشه میشه! هدیه تهرانی هم اینجا بد بود و هم در اسرافیل ! امیر آقایی کمی از بقیه بهتر بود، فیلمنامه واقعا ضعیف بود و داستان 1 خطی داشت و وقایع خیلی غیر طبیعی و رفتارهای شخصیت ها در مواجهه با اتفاق قابل باور نبود.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
مرتضی
یک سال پیش
واقعا داستان های این سبکی خسته کننده شده.کارگاردان ها بهتره یه فیلم هایی بسازن که وقتی فیلم تموم میشه حال همه خوب باشه.نکته ی قابل ملاحظه ی فیلم بازی عالیه بازیگرا بود.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
حامد
یک سال پیش
هدیه عالی بود عالییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
مهتاب
یک سال پیش
فيلم بدى نيست ولى اصلا حركتي كه كاوه نريمان ميكنه قابل توجيه نيست. هيچ انساني در هيچ شرايطي چنين كاري نميكنه با خودش!!!! واقعا بي منطق بود
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
الي
یک سال پیش
هديه تهراني يكي از بدترين بازي هاي زندگيشو تو اين فيلم كرده
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
بابك
یک سال پیش
بدك نبود. مي تونست بهتر باشه. مي تونست تقليد كاراي فرهادي نباشه
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
هادی
یک سال پیش
فیلم بسیار خوبی بود منهای اون سکانس آخر داخل ماشین بین هدیه تهرانی و امیر آقایی که به نظرم نیازی به بودنش نبود. همه کارگردانامونم ماشالله به پایان باز علاقه مند شدن. در کل فیلم خوبی بود و راضی کننده بود. احتمالا امیر آقایی هم کاندید بهترین بازیگر مرد بشه.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
نوید
یک سال پیش
فوق العاده به نظرم از "چهارشنبه ..." بهتر بود یه قهرمان واقعی ساخت که آدم دوستش داره و باورش میکنه داستان کامل و فیلمنامه دقیق (البته به غیر از رابطه امیر آقایی با هدیه تهرانی که معلوم نیست چیه)
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
بهار
یک سال پیش
واقعا فیلم عالی بود قشنگترین فیلم جشنواره
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
بهار
یک سال پیش
واقعا فیلم عالی بود قشنگترین فیلم جشنواره
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
مهتا
یک سال پیش
والا خیلی خیلی تکراری بود. به نظرم زیاد هنر نیست که فیلمهای فرهادیو الگوبرداری کنن. بازی نوید محمدزاده هم متاسفانه اصلا خوب نبود.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
ارسطو
یک سال پیش
عالي در يك كلمه. فيلمي تحسين برانگيز از هر جهت به ويژه اينكه بيننده رو به فكرفرو ميبره كه اگه ميخواي آدم باشي ترديد نكن و در هر لحظه آدم باش حتي اگه به ضررت باشه، چه بسا كه تاخير در اين مورد ممكنه فاجعه به بار بياره. اثر پروانه اي به زيباترين شكل ممكن تو فيلم ديده ميشه و مخاطب رو به فكر فرو ميبره. ارزش چندبارديدن روداره، ميتونه كانديد بهترين فيلمنامه و بازيگر بشه.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ