پوستر فیلم مورتال کامبت

فیلم‌ سینمایی |اکشن ، ماجراجویی ، فانتزی

مورتال کامبت

Mortal Kombat

۶ /۱۰
امتیاز سلام سینما

از ۴ رای

منتقدان:

۴.۸

امتیاز دهید:

کول یانگ مبارز «ام ام ای» است که به‌خاطر مبارزه تن‌به‌تن پول دریافت می‌کند. او باید آماده شود که در مقابل قوی‌ترین دشمنان زمین قرار بگیرد؛ بنابراین برای نجات جهان به دنبال قوی‌ترین قهرمانان زمین می‌گردد.

عکس‌های فیلم مورتال کامبت


لوئیس تان در فیلم «مورتال کامبت» (Mortal Kombat)
مکس هوانگ و  لودی لین در فیلم «مورتال کامبت» (Mortal Kombat)
جو تسلیم و هیرویوکی سانادا در فیلم «مورتال کامبت» (Mortal Kombat)
هیرویوکی سانادا و ماتیلدا کیمبر در فیلم سینمایی «مورتال کامبت» (Mortal Kombat)
تادانابو آسانو در فیلم «مورتال کامبت» (Mortal Kombat)
لوئیس تان و لودی لین در فیلم سینمایی «مورتال کامبت» (Mortal Kombat)
هیرویوکی سانادا در «مورتال کامبت» (Mortal Kombat)
جاش لاوسون در فیلم «مورتال کامبت» (Mortal Kombat)
جشنواره-فیلم-فجر-40جشنواره-فیلم-فجر-40

دیالوگ های به یاد ماندنی

نقدهای بلند فیلم مورتال کامبت

نقد فیلم مورتال کمبت (2021) به نام خدا بعد از نیمچه خرابکاری پل اندرسون با مانستر هانتر، حالا نوبت خراب کردن یک بازی محبوب دیگر است. البته از بذله که بگذریم میتوانیم نظریه ی ما بازی ها کاری به سینما نداریم را اثبات کنیم. اقتباس عضو جدایی ناپذیر و رفیق همیشگی سینماست، اما اینکه اقتباس آزاد از یک اثر هنری مثل بازی همیشه با شکست مواجهه شود، به این معناست که که باید آن را فراموش کرد. این مباحث را فقط کسانی درک میکنند که بازی های محبوب رایانه ای (اعم از pc.. کونسول و...) را تجربه کرده اند و سپس فیلم ساخته شده از آن بازی ها را دیده اند. شاید بهترین بازسازی میان این فیلمها، مربوط به رزیدنت اویل باشد که خود پل اندرسون با بازی همسرش، میلا یوویچ چندین سری آن را ساخته اند. اگر حتی کمی طرفدار این فرنچایز محبوب باشید مطمئنا فیلمهای ساخته شده از روی این بازی ها را نیز دیده اید. این همه صحبت و بحث برای رسیدن به یک نکته و آن هم اینکه، اقتباس های سینمایی از بازی ها نمی‌توانند خوب از آب درآمده یا لااقل پیشرفت کنند. اما چرا؟ شاید اولین دلیل دامن گیر این مسئله، مسئله ی اپراتور است. اما اصلا اپراتور یعتی چه؟! اپراتور همان چیزی است که به جای آن برای آثار نازل و پاپ کورنی، کلمه دایرکتور (کارگردان را می‌نویسند) در واقع در چنین فیلمهایی، کارگردان هیچ مسئولیت خلاقانه ای نداشته و صرفا مثل یک اپراتور کات و... میدهد. نام کارگردان را نمی‌شود روی هر کسی گذاشت. حتی اگر این فیلمها ادعایی به هنری بودن و سینمایی بودن نداشته باشند و خود مستقیم بگویند که ما سرگرمی زود گذری بیش نیستیم، این حرف همچنان باقی است و گذاشتن نام کارگردان روی کسی که اپراتور است و حتی یک اپراتور مؤلف هم نیست عمق ستم به سینما است. تازه ...ادامه مطلب
ترجمه اختصاصی سلام سینما «مورتال کامبت» تنها به عشق هواداران آن ساخته شده است و برای کسانی که هیچ ‌پیش‌زمینه‌ای درباره‌ی آن ندارد وقت و حوصله به خرج می‌دهد. 40 درصد آن صحنه‌های نبرد و 60 درصد دیگر در خدمت هواداران است. این جشن خشونت و خون‌ریزی را «سیمون مک کوید» کارگردانی کرده است. کسانی که بازی ویدئویی «مورتال کامبت» می‌توانند به راحتی در روایت داستان فیلم غرق شوند. فیلم «مورتال کامبت» برای آنها یک هدیه است. البته دیگران از تماشای آن توبه خواهند کرد. «مورتال کامبت» با یک مقدمه‌ی محترمانه و امیدوارکننده آغاز می‌شود. فیلم به سال 1617 می‌رود و به پس‌زمینه‌ی کاراکترهایی مثل «اسکورپیون»(هیرویوکی سانادا) و رقیبش «ساب زیرو»(جو تسلیم) می‌پردازد. در کنار یک نبرد جذاب، ...ادامه مطلب

نقدهای کوتاه فیلم مورتال کامبت


نویسنده

پیتر دبروژ

«مورتال کامبت» به اندازه‌ی نسخه‌ی بازی کامپیوتری آن که در دوران خودش انقلابی به پا کرده بود، خشونت‌آمیز است. این فیلم به میزان زیادی در ساخت صحنه‌های اکشن،‌ پیرو سینمای هنگ‌کنگ است. نباید این را فراموش کرد که تأثیر سینمای هنگ‌کنگ با فیلم‌هایی مثل «ماتریکس» و «ببر خیزان، اژدهای پنهان»، نحوه‌ی ساختن سکانس‌های مبارزه‌ای را در هالیوود تغییر داد.

نویسنده

ریچارد روپر

«مورتال کامبت» نسخه‌ی سینمایی بازی معروف کامپیوتری است که به همان اندازه خشن و پرزرق و برق است؛ اما در عین حال به شدت برای افرادی که علاقه‌ای به بازی «مورتال کامبت» نداشتند، خسته‌کننده می‌باشد. تمام مدت فیلم شاهد صحنه‌های مبارزه و حرکات نمایشی هستیم که باعث می‌شود قبل تماشای نیمی از فیلم، همه چیز تکراری شود؛ اما «مورتال کامبت» قطعاً طرفداران قدیمی را به وجد خواهد آورد.

نویسنده

بنجامین لی

هر چقدر درباره‌ی بازیگران «مورتال کامبت» کمتر صحبت کنیم بهتر است؛ زیرا به‌نظر می‌رسد بازیگران آن از یک سریال تلویزیونی ارزان قیمت قدیمی آمده‌اند. «مورتال کامبت» می‌توانست با رعایت سه ویژگی، تبدیل به فیلم بهتری شود: اول از همه «مورتال کامبت» در لحن روایت نیاز به شوخ‌طبعی جدی‌تری داشت. دوم یک فیلمنامه‌ی منسجم و یکپارچه، سوم تدوین سخت‌گیرانه‌تر و در نهایت استفاده‌ی کمتر از موسیقی تکنو.

نظرهای منتشر شده فیلم مورتال کامبت