پوستر فیلم کاغذ بی‌ خط
نظر شما چیست؟
نظر شما چیست؟
۱۰ / ۶.۲۲
۳۲۵۵ رای
۱۰ / ۷.۲
۵ رای

کاغذ بی‌ خط (1380)

درام - اسرار آمیز

به فیلم رای بده:

کارگردان: ناصر تقوایی
تهیه کننده: کفاش عراقی

خلاصه فیلم:

جهانگیر و همسرش رویا با دو فرزند خود سال هاست زندگی آرامی دارند، اما رویا برای بوجود آوردن فضایی متفاوت و جدید در زندگی خانوادگی مشغول رویاپردازی می شود و قصه های مختلفی را سرهم می کند. چندی بعد جهانگیر به او پیشنهاد می کند که قصه هایش را به روی کاغذ بیاورد. رویا سر ذوق آمده و در کلاسی ثبت نام می کند. او می خواهد موضوعات خاص و متفاوتی را برای نوشتن انتخاب کند، اما استادش پیشنهاد می کند که از زندگی خود سوژه بگیرد.

عکس‌های فیلم کاغذ بی‌ خط

نقدهای بلند فیلم کاغذ بی‌ خط

افشین علیار

نگاه ناصر تقوایی به مقوله ی کانون خانواده و از آن مهم تر زندگی زن و شوهری در آغاز دهۀ هشتاد مدرن و آرمانی است، دیدگاهی که تا به امروز در سینمای ایران نظیرش را ندیده ایم به همین دلیل کاغذ بی خط تاریخ انقضا ندارد

خبرهای مرتبط با فیلم کاغذ بی‌ خط

بهترین نقش آفرینی های دهه هشتاد سینمای ایران

ده بازی ماندگار در دهه هشتاد فیلم های ایرانی که عموم شان را بازیگران جوان آن سال ها ایفا کردند، مانند بهران رادان در سنتوری و هدیه تهرانی در خانه‌ای روی آب.

درخشان ترین و غنی ترین دوره های جشنواره فیلم فجر

مرور هفت دوره به یادماندنی و درخشان تاریخ جشنواره فیلم فجر از نظر سینمایی. دوره هایی که بیشترین تعداد فیلم های ماندگار و مهم را در خود جا داده اند.

زنان ماندگارند/ ده زن عصیان گر سینمای ایران

کاراکترهای زن ماندگار در فیلم های ایرانی به نظر شما چه کسانی بودند؟ در این یادداشت، زنان عصیانگر سینمای ایران را معرفی کردیم.

درباره ناصر تقوایی از زبان بزرگان سینما

امروز سالروز تولد یکی از مهم‌ترین کارگردانان سینمای ایران و از جدی‌ترین فیلمسازانی است که موج نوی سینمای ایران را سبب شدند. فیلمسازی که هر فیلمش چیز تازه‌ای به سینمای ایران اضافه کرده است و وسواس و دقت اغراق‌آمیزش در فیلمسازی شهره خاص و عام است. به بهانه تولد ناصرخان تقوایی، گزیده‌ای از صحبت‌های هم نسلان او یا منتقدان و روزنامه‌نگاران جدیدتر را درباره ناصر تقوایی و سینمای منحصربه‌فردش در ادامه مطلب می‌خوانید:

مهم‌ترین نقش‌آفرینی هدیه تهرانی در سینمای ایران، نه به عنوان یک بازیگر که در جایگاه یک زن مدرن

هدیه تهرانی را می‌توان تاثیرگذارترین بازیگر زن سینمای بعد از انقلاب دانست. بازیگری که نه فقط به خاطر بازی‌های درخشانی که ارائه داد، که به واسطه تصویر تازه‌ای که از «زن معاصر» در ایران معاصر ساخت در تاریخ سینمای این سرزمین ماندگار خواهد بود، حتی اگر در این سال‌ها کمتر او را جلوی دوربین دیده باشیم.

نظرهای منتشر شده فیلم کاغذ بی‌ خط

3 نظر

مهدی معتدل
یک سال پیش
بسیار عالی
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
جاوید سرچشمه
۲ سال پیش
یکی از بهترین فیلم های تاریخ سینمای ایران و بهترین فیلم دهه ی هشتاد به همراه سگ کشی بهرام بیضایی
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
امیر منظوری
۵ سال پیش
من که اصلا فیلم رو دوست نداشتم
خطر لو رفتن داستان
پاسخ