نظر منتقدین

نیما حسنی نسب
فیلم سرحال و گرم است، اما نامنسجم. موقعیت‌های جذاب به اندازة کافی دارد، اما مشکلاتی هم دارد که از این جذابیت کم کرده است. پراکنده و کمی شلوغ و گاهی آشفته می‌شود. فیلم‌نامة باهوش و فکر شده‌اش را گاه و بی‌گاه با درددل و گلایه و انتقاد صنفی به خطر می‌اندازد. فیلم‌ساز موقعیت خوب مرکزی و رابطة زوج اصلی را رها می‌کند تا به مشکلاتی برسد که سرِ راه ساخت فیلمش کشیده (کدام فیلم‌سازی برای فیلم اولش سختی نکشیده و مشکل نداشته؟). برگ برندة فیلم بازی درجه‌یک و چشم‌گیر سارا بهرامی‌ است و تدوین که حس و حال اغلب موقعیت‌ها و سکانس‌ها را رعایت کرده است.
کیوان کثیریان
فیلمی که حالش خوب است و یکی پشت دوربینش نشسته که به نظر می آید می داند چه می خواهد و دارد چه می کند را باید قدر دانست. وسط امواج منفی سهمگین این روزها و این سال‌ها، حال خوب یک فیلم در سینمای ما کیمیاست. "ایتالیاایتالیا"، فیلم خوبی است. یک قصه ساده با موقعیت های جذاب و یک قالب نوآورانه کافی است که با یک فیلم دیدنی طرف باشید. سال گذشته هم نوشتم که سارا بهرامی پدیده بازیگری امروز ماست. تسلط بر حس و ارائه توامان و به اندازه حس های متفاوت، چهره انعطاف پذیر و سمپاتیک و درک بالای موقعیت از جمله نکات عمده بازی بهرامی است.
محمدرضا مقدسيان
اثر تازه كاوه صباغ‌زاده فيلمي سرخوشانه و شوخ و شنگ است كه با آغازي سريع و تازه كه مخاطب را مجاب به همراهي مي‌كند، در ميانه دچار افتي محسوس مي‌شود و در پايان به طرزي كليشه‌اي و نه چندان غير قابل پيش‌بيني به پايان مي‌رسد.

خبرهای مرتبط

اکران خصوصی فیلم «ایتالیا ایتالیا»/ گزارش تصویری
عکس های اکران خصوصی فیلم «ایتالیا ایتالیا» با حضور سارا بهرامی، حامد کمیلی، امیرحسین رستمی، مهدی صباغ زاده، تینا پاکروان، مستانه مهاجر و ...
انتقاد کارگردان «ایتالیا ایتالیا» از روند رای‌گیری سیمرغ مردمی
کارگردان فیلم «ایتالیا ایتالیا» از برخوردی که با عوامل فیلمش در پردیس ملت شده و همچنین روند رای گیری مردمی جشنواره فیلم فجر انتقاد کرد.
گزارش تصویری اکران و نشست فیلم «ایتالیا ایتالیا» در جشنواره فجر 35
اکران و نشست فیلم ایتالیا ایتالیا در برج میلاد برگزار شد.
رونمایی از پوستر «ایتالیا ایتالیا»
از پوستر «ایتالیا ایتالیا» با طراحی روژان ایرجی رونمایی شد.