پوستر فیلم تنت
نظر شما چیست؟
نظر شما چیست؟
۱۰ / ۸.۴۷
۱۷ رای
۱۰ / ۸.۲۲
۹ رای

تنت | Tenet (2020)

اکشن - هیجانی - علمی تخیلی

به فیلم رای بده:


خلاصه فیلم:

او تنها با یک واژه مسلح شده است. تنت، تنها اسلحه‌اش در مقابل جنگ برای نجات کل دنیاست. او سفری را در دنیایی مبهم و پیچیده آغاز می‌کند و در این دنیا ماموریتی دارد که در چیزی فراتر از زمان واقعی آشکار خواهد شد. این سفر در زمان نیست، بلکه وارونگی زمان است.

عکس‌های فیلم تنت

نقدهای کوتاه فیلم تنت

فیونوالا هالیگان
«تنت» اثری بسیار جذاب و هیجان‌انگیز در ژانر اکشن از «کریستوفر نولان» است که امید می‌رود بتواند به مثابه‌ شوکی به بازار کساد سینما در پایان تابستان 2020 عمل کند. قهرمان فیلم در کت و شلوار شیک توسطی زنی در لباس سفید آزمایشگاهی در برابر اطلاعاتی راجع به سفر در زمان قرار می‌گیرد. آن زن به او می‌گوید: «سعی نکن درکش کنی، تنها حسش کن.» در حالی که بنظر می‌رسد باید برای او آرزوی موفقیت می‌کرد.
دونالد کلارک
کسی می‌گوید: «آینده در حال حمله کردن به ماست». جای دیگری گفته می‌شود که تهدید فعلی بدتر از هولوکاست هسته‌ای است. یکی باید برایم یک لیوان آب میاورد زیرا بعد از تماشایش متوجه شدم که شوخی نیست. منصفانه باید گفت که قهرمان داستان «نولان» با خشونت فراوانی روبروست. او مثل خود فیلم که باید در مقابل شرایط سخت کنونی برای اکران مقاومت کند، مجبور به مقاومت در برابر شخصی به نام «ساتور» است.

نقدهای بلند فیلم تنت

جردن فارلی

«تنت» با وظیفه‌ای بی‌سابقه روبروست و آن نجات سینماها است. قطعا هیچ فیلمی نخواهد توانست از پس چنین وظیفه‌ی سنگینی برآید اما پس از دو ساعت و نیم تماشای فیلم مغزخراش «کریستوفر نولان» به وضوح درک خواهید کرد که چرا هرگز اکران اینترنتی «تنت»، گزینه‌ی خوبی نبوده است. «تنت» فیلمی بیادماندنی است که لذت تجربه‌ی ...

زهره نبی زاده

جدیدترین ساخته (کریستوفر نولان) "TENET"است که بعد از پنج ماه تعطیلی سینماها بر پرده نقره‌ای جان گرفت.

علی رفیعی وردنجانی

   تنت (انگاره) ساخته کریستوفر نولان تازه ترین کشف فیلم ساز درباره زمان با توسل به سینما و رویا است . در فیلم های «یادگاری» ، «تلقین» ، «در میان ستاره ای» نولان به دنبال راهی برای دست یابی به گزاره های زمان در آینده و نقش حال و گذشته ، مکان و شخصیت در داستان ها بود . در «تنت» به دنبال تعریف جامع و مانعی ...

هدی مقدسی

دو ساعت و‌اندی فراز و‌نشیب و بالا و پایین فقط برای گفتن تک دیالوگ reality نیل کمی زیاده‌روی به نظر می‌رسد.برای زمانی که یک ویروس کوچک که کل حجمش قد قاشقی هم نمیشود و کل دنیا را زیرو کرده و هیچ چیز از نتایج جنگی در وسعت جهانی کم ندارد.

خبرهای مرتبط با فیلم تنت

اسامی کامل نامزدهای جوایز گلدن گلوب ۲۰۲۱

اسامی کامل نامزدهای هفتاد و هشتمین گلدن گلوب (Golden Globe ۲۰۲۱) اعلام شد./ فیلم سینمایی منک و سریال گامبی وزیر در صدر نامزدها

نقد و تحلیل تنت؛ سه نکته کلیدی برای فهم عمیق تر فیلم

در این یادداشت سعی کرده‌ایم کارکردها و نکات سینمایی فیلم «تنت»(Tenet) ساخته کریستوفر نولان را تشریح کنیم تا پیام فیلم راحت‌تر استخراج شود.

بهترین فیلم های علمی تخیلی سال 2020 کدامند؟

معرفی برترین و جدیدترین فیلم های سینمایی ژانر علمی تخیلی/ فیلم های محبوبی مانند تنت که با وجود شیوع ویروس کرونا در سال 2020 اکران جهانی شدند.

اولین واکنش و امتیازهای منتقدان به فیلم تنت(tenet)

اولین نقدها و امتیاز منتقدان به فیلم «تنت»(tenet) ساخته کریستوفر نولان منتشر شد./ بازی زیرکانه و هوشمندانه رابرت پتینسون و الیزابت دبیکی

همه چیز درباره فیلم تنت(Tenet) آخرین ساخته کریستوفر نولان

مروری بر حواشی ساخت و تولید «تنت»(Tenet) آخرین فیلم کریستوفر نولان، زمان و تاریخ اکران و پخش جهانی و واکنش‌های اولیه سازندگان و بازیگران به فیلم.

نظرهای منتشر شده فیلم تنت

2 نظر

الی نصیری
۳ ماه پیش
فیلم خوش ساخت و خوبی بود اما فکر کنم انتظارم از نولان بیشتر بود. اینکه هیچی از اتفاق‌هایی که داره میفته نمی‌فهمی چیه تا آخر فیلم، برای من جذاب نبود. فیلم‌های قبلی نولان، مسئله اصلی جذاب بود و کم کم به یه درک‌هایی از پیچیدگی قصه میرسیدی و تا آخر فیلم پیش میرفتی ولی سر این فیلم تنت، برای من اینجوری بود که در اصل هیچی نمیفهمم و نمیدونم از چه قراره تا جایی که آخر فیلم میشه.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
Amirhosein Jafari
۵ ماه پیش
بهترین فیلم اکشن و علمی تخیلی سال ۲۰۲۰
خطر لو رفتن داستان
پاسخ