خلاصه‌‌‌‌‌فیلم
در سال های جنگ، خانواده برخی رزمندگان در مجتمع های ویلایی در حوالی خط مقدم ساکن شده اند...

معرفی کامل فیلم

نظر منتقدین

مسعود فراستی
ویلایی ها» اولین فیلم جشنواره امسال که قابل دیدن است. اصلا فیلم بدی نیست. فیلمی که می توانست خوبتر باشد. اولین فیلم جنگی ما که تمام فیلم اساسا زنان هستند. شخصیت اول این فیلم به اصطلاح فرمانده این کمپ خوب است و دارد شخصیت می شود. اما فیلمساز خوب ما که دغدغه زن و جنگ دارد، با چند اشکال در فیلمنامه، زنان فیلم را به شخصیت نمی رساند.
سعید قطبی زاده
اتفاق مبارکی است که ما در این یکی دو سال فیلم های خوبی را می بینیم که حتی نام فیلمساز آنها را نمی شناسیم. من به منیر قیدی به عنوان یک فیلمساز اول تبریک می گویم که فیلمی انقدر درست با صحنه پردازی عالی و کارگردانی دیدنی ساختند. و اگر نیمه اول فیلمش را کمی سریعتر کند و زودتر به سوژه برود، خیلی خوبتر می شود. چه کارگردانی خوب و صحنه سازی عالی ای داشت.
نیما حسنی نسب
ویلایی‌ها فیلم بدی نیست ولی می‌توانست فیلم خیلی خوبی باشد. می‌توانست موثرتر و عمیق‌تر و ظریف‌تر با موضوعش مواجه شود، از سانتی‌مانتال شدن عبور کند و به تاثیر عمیق‌تر روی مخاطب برسد. اشکال اصلی از فیلم‌نامه‌ای می‌اید که وقتش را صرف موقعیت‌هایی کرده که برای کیفیت فیلم لازم است اما کافی نیست. کمبود اصلی کماکان نداشتن قصه و استراتژی روایت و کاراکترهای محکم و به یادماندنی‌ست.
کیوان کثیریان
یک فیلم بزرگ نیازی ندارد کار دهم یا سی ام یک فیلمساز باشد. لااقل در سالهای اخیر دیگر اثبات شده که اینطور نیست. شاید هم از "همشهری کین" به این طرف! فیلم بزرگ یک سری آدم باهوش می‌خواهد و یک نگاه باذکاوت که گوشه نادیده ای را ببیند و بلد باشد چطور و از چه زاویه ای ببیند. بلد باشد فصل تازه ای در ذهن ها باز کند و بلد باشد در حس برانگیزی، اندازه نگه دارد. منیر قیدی گویا همه این ها را بلد است. این همه شناخت از موضوع و آدم هایی که داری درباره شان حرف می زنی و این همه نزدیک شدن به آنها و این همه دوری از ادا و اصول، کمترین پی‌آمدش ساختن یک فیلم خوب است.

خبرهای مرتبط

«ویلایی‌ها» در شبکه نمایش خانگی توزیع شد+ لینک دانلود حلال
فیلم سینمایی «ویلایی‌ها» امروز در شبکه نمایش خانگی توزیع شد.
ده فیلم فهرست اولیه معرفی به اسکار
ده فیلم فهرست اولیه معرفی به اسکار اعلام شدند.
برندگان نوزدهمین جشن خانه سینما معرفی شدند/ پیشتازی «فروشنده» در کسب جوایز
برندگان نوزدهمین جشن بزرگ سینمای ایران در بخش های مختلف اعلام شد.
آناهیتا افشار و پریناز ایزدیار در اکران مردمی «ویلایی ها» در سینما استقلال/ گزارش تصویری
آناهیتا افشار، پریناز ایزدیار و منیر قیدی در اکران مردمی «ویلایی ها» در سینما استقلال حضور یافتند.
پوستر فیلم سینمایی ویلایی ها رونمایی شد
پوستر فيلم سينمايي «ويلايي ها» به کارگردانی منیر قیدی، عصر امروز ١٨ ارديبهشت با حضور عوامل فيلم، مدیران سینمایی و اصحاب رسانه در سالن زنده یاد عباس کیارستمی بنياد سينمايي فارابي رونمايي شد.