آدرس ایمیل نادرست است

نمایش کلمه عبور نمی‌تواند خالی باشد

بازیابی کلمه عبور

نام نمی‌تواند خالی باشد

نام خانوادگی نمی‌تواند خالی باشد

آدرس ایمیل نمی‌تواند خالی باشد

نمایش رمز عبور نمی‌تواند خالی باشد

لطفا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید تا دستورات لازم جهت تغییر رمز حساب کاربری شما از طریق ایمیل برای شما ارسال گردد.

Error message here!

بازگشت به لاگین

بستن
2016-10-29 12:21:22
رای کاربران
10 / 6.80
327 رای
رای منتقدان
10 / 6.40
10 رای

ویلایی‌ ها

منیر قیدی

در سال های جنگ، خانواده برخی رزمندگان در مجتمع های ویلایی در حوالی خط مقدم ساکن شده اند...


معرفی کامل فیلم

نظر منتقدین


مسعود فراستی

ویلایی ها» اولین فیلم جشنواره امسال که قابل دیدن است. اصلا فیلم بدی نیست. فیلمی که می توانست خوبتر باشد. اولین فیلم جنگی ما که تمام فیلم اساسا زنان هستند. شخصیت اول این فیلم به اصطلاح فرمانده این کمپ خوب است و دارد شخصیت می شود. اما فیلمساز خوب ما که دغدغه زن و جنگ دارد، با چند اشکال در فیلمنامه، زنان فیلم را به شخصیت نمی رساند.

سعید قطبی زاده

اتفاق مبارکی است که ما در این یکی دو سال فیلم های خوبی را می بینیم که حتی نام فیلمساز آنها را نمی شناسیم. من به منیر قیدی به عنوان یک فیلمساز اول تبریک می گویم که فیلمی انقدر درست با صحنه پردازی عالی و کارگردانی دیدنی ساختند. و اگر نیمه اول فیلمش را کمی سریعتر کند و زودتر به سوژه برود، خیلی خوبتر می شود. چه کارگردانی خوب و صحنه سازی عالی ای داشت.

نیما حسنی نسب

ویلایی‌ها فیلم بدی نیست ولی می‌توانست فیلم خیلی خوبی باشد. می‌توانست موثرتر و عمیق‌تر و ظریف‌تر با موضوعش مواجه شود، از سانتی‌مانتال شدن عبور کند و به تاثیر عمیق‌تر روی مخاطب برسد. اشکال اصلی از فیلم‌نامه‌ای می‌اید که وقتش را صرف موقعیت‌هایی کرده که برای کیفیت فیلم لازم است اما کافی نیست. کمبود اصلی کماکان نداشتن قصه و استراتژی روایت و کاراکترهای محکم و به یادماندنی‌ست.

کیوان کثیریان

یک فیلم بزرگ نیازی ندارد کار دهم یا سی ام یک فیلمساز باشد. لااقل در سالهای اخیر دیگر اثبات شده که اینطور نیست. شاید هم از "همشهری کین" به این طرف! فیلم بزرگ یک سری آدم باهوش می‌خواهد و یک نگاه باذکاوت که گوشه نادیده ای را ببیند و بلد باشد چطور و از چه زاویه ای ببیند. بلد باشد فصل تازه ای در ذهن ها باز کند و بلد باشد در حس برانگیزی، اندازه نگه دارد. منیر قیدی گویا همه این ها را بلد است. این همه شناخت از موضوع و آدم هایی که داری درباره شان حرف می زنی و این همه نزدیک شدن به آنها و این همه دوری از ادا و اصول، کمترین پی‌آمدش ساختن یک فیلم خوب است.

قانونی بخرید و دانلود کنید


نظرهای منتشر شده (72 نظر)

شما می‌بایست نام خود را وارد نمایید.

شما می بایست یک ایمیل صحیح وارد نمایید.

شما می‌بایست یک متن وارد نمایید.

خطر لو رفتن داستان
مقداد
07 مهر 96 | 01:48
مقداد

این خیلی بده که کارگردان فقط برای بوجود آوردن حس ترحم نکاتی از فیلم رو قوی اجرا کنه بعد خیلی راحت پایان رو به حال خودش رها کنه، مطمئنم کارگردان و نویسنده خودشون هم تکلیفشون با پایان فیلم روشن نبود

پاسخ
عطيه
20 تیر 96 | 20:46
عطيه

فيلم محترمي بود ولي موضوعش شايد براي همه جالب نباشه

پاسخ
ناشناس
20 تیر 96 | 01:04
ناشناس

فیلمی بسیار زیبا به همه پیشنهاد می کنم که برن و ببینن.اول که کامنت های منفی رو خوندم نمی خواستم ببینمش ولی دلو زدم به دریا و رفتم.باید ببینین تا متوجه بشید چقدر پرمفهومه.انقدر خوش ساخت که یک ساعتو نیم فیلم به اندازه نیم ساعت برام گذشت

پاسخ
ص
11 تیر 96 | 09:36
ص

موضوع فیلم ÷رداختن به جهاد نکاح بود و واقعا بی ارزش بود.به جهت ÷وشاندن عیوب فیلمسازی و قصه بازیگرانی چون ثریا قاسمی و صابر ابر و طناز طباطبایی و پریناز ایزدیار و علی شادمان را بکار گرفتند و از اول شرط بازی برخی دریافت جایزه بود.اخلاق را فدای جایزه کردند.فقط ماندم در تبلیغ میگوید با خانواده ببینید....چرا بی حرمتی به اخلاق و بی ارزش کردن زنان در مقام کلفت و معشوقه فقط بخاطر مثلا جنگ با ارزش......

پاسخ
پری
08 تیر 96 | 02:18
پری

خیلیها از این فیلم خوششون نیومد. من خیلی دوستش داشتم و دو بار دیدم .به چند نفر از دوستام پیشنهاد کردم هیش کدوم دوست نداشتن و گفتن اشتباه کردن تماشاش کردن. به نظرم فیلمی نیست که عامه مردمو درگیر خودش کنه. ولی مخاطبای خاص خوششون میاد

پاسخ
آزیتا راوی
07 تیر 96 | 02:24
آزیتا راوی

این ایده که سراغ یه موضوع تازه در باب سینمای دفاع مقدس رفته بود برای خیلیها از جمله خودم جالب بود ولی درکل فیلم خاص و مشعشعانه ای نبود. جای کار بیشتری داشت. مطمئنم آینده درخشانی در انتظار خانوم قیدی هست چون کارگردان خوبی هستند و ایده های جدید دارن.

پاسخ
شهیدی
05 تیر 96 | 02:09
شهیدی

من دوستش داشتم. نه اینکه بگم بهترین فیلم بود ولی قابل تحمل بود

پاسخ
مجتبی باذوق
04 تیر 96 | 01:26

ویلایی ها رو با خانواده دیدم...بسی خوب بود

پاسخ
مهسا موسوی
03 تیر 96 | 22:44

همه ی کسانی که مرا به دیدن این فیلم دعوت کرده بودند این جمله را میگفتند : فیلم " شریف " ویلایی ها را ببینید و من رفتم و " شرافت " اش را دیدم . فیلمی با کارگردانی خوب منیر قیدی که نگاه متفاوتی به جنگ دارد . نگاهی که کم به آن پرداخت شده است ولی خوب از آب درآمده که این نشان از شناخت درست او از جنگ دارد .نکته ی مهم دیگر این است که فیلم شعار نمی دهد و هدفش بت ساختن از شخصیتی نیست . بازی ثریا قاسمی در این فیلم همان طور که انتظارش می رود ، خیلی خوب است . پریناز ایزدیارش کمی به دل نمی نشیند ولی طناز طباطبایی با این انتخاب از نقش های تکراری گذشته اش فرار کرده و بازی خوبی ارائه داده است . آناهیتا افشار و علی شادمان و صابر ابر خوبی هم دارد . کودکان نیز در این فیلم بازی های خوبی ارائه داده اند . فیلم نامه لحظاتی دارد که گریه ی مخاطب را در عرض یک ثانیه در می آورد و تا مدتی قطعا در خاطرش می ماند ؛ مثل لحظه ی بمباران . به نظرم پایان فیلم هم چیزی کم ندارد و فیلم کاملی را می سازد .

پاسخ
سلماز ادیب
02 تیر 96 | 02:35

فیلم هم نقاط قوتی داره و هم نقاط ضعفی: کارگردانی خوب و قوی فیلم از نقاط مثبتش به حساب میاد، همچنین بازی بسیار خوب خانم ثریا قاسمی عزیز. بازی بازیگران فرعی کار مثل آناهیتا افشار یا علی شادمان هم خیلی خوب بود.
فیلمبرداری خوب و حرفه ای ای داشت.
اما نقاط منفی: بازی دو بازیگر اصلی فیلم یعنی طناز طبابایی و پریناز ایزدیار شدیداً تکراری، کلیشه ای و تصنعی بود. بخصوص خانم طباطبایی که داد و بیداد الکی می زد و اصلا نقش رو هضم نکرده بود. شاید اگر نقش خانم خیری به ایشون و نقش زن عصبی به پریناز محول می شد بهتر بود. فیلمنامه کار شدیداً ضعف داشت و خیلی جاها می شد گافهایی ازش گرفت. تدوین کار ریتم اون رو کند کرده بود.
جدا از همه چیز باید بگم سوژه خاص و متفاوت این فیلم هم از نقاط شدیداً قوی اون هست که امیدوارم نادیده گرفته نشه و با حمایت مخاطبان مواجه بشه

پاسخ
محمدرسول
31 خرداد 96 | 02:18
محمدرسول

وقتی این فیلم تو جشنواره تو بعضی از بخش های اصلی نامزد نشد خانم قیدی خیلی بلوا به پا کرد و از بعضی از نامزدیها هم انصراف دادن و خانم ثریا قاسمی هم به حمایت از بچه های گروه نرفت سیمرغشو بگیره! من انتظار داشتم فیلم مثلا در حد کارهای فرهادی یا سعید روستایی باشه که این همه ادعا دارن. نمیخوام نامردی کنم و بگم "ویلایی ها" فیلم بدیه. نه اتفاقاً برای یک فیلمساز اول فیلم خوبیه. ولی اصلا در حد و اندازه ای نیست که بخواد تو همه شاخه ها نامزد بشه. بازیهاش که جز بازی گیتی و ثریا قاسمی افتضاح بودن، مخصوصا طناز طباطبایی که دیگه از فرط تکراری شدن خستمون کرده. فیلمنامه هم که رسماً نداشت! باقی بخشهاشم متوسط بودن.
امیدوارم در سالهای بعد شاهد پیشرفت این فیلمساز جوان باشیم.

پاسخ
کامیاب زارع
26 خرداد 96 | 18:59
کامیاب زارع

"ویلایی ها" اثر محترمی است.طراحی صحنه،بازی کودکان و کارگردانی در راس این فیلم قرار داشت.تنها نقطه ضعف این فیلم دیر شروع شدن داستان و سوژه اصلی فیلم است.

پاسخ
نیکی
24 خرداد 96 | 08:45
نیکی

این فیلم برای یک فیلمساز که اولین فیلمش هست خوب بود. ایراد ها در فیلمنامه فراوان . پرداختن به شخصیت ها کاملا معمولی و ضعیف بود . بازی ثریا قاسمی قابل تقدیر بود ولی طناز طباطبایی و پریناز ایزدیار بازی های تکراری داشتند ولی قابل قبول.

پاسخ
راضیه جعفری
17 خرداد 96 | 03:46

فیلم معمولی خوب بود. نگاه متفاوتش به دفاع مقدس زیبا بود. صحنه بمباران که زنان چادر به سر می دوند و روی زمین می افتند خیلی خوب بود ولی کشتنه و زخمی نشدن حتی یک نفر عجیییب بود. اهنگ اصلی کویتی پور رو بیشتر از این بازخوانیش دوست داشتم و پایان باز مناسب این فیلم نبود به نظرم.

خطر لو رفتن داستان
پاسخ
راضیه جعفری
17 خرداد 96 | 03:46

فیلم معمولی خوب بود. نگاه متفاوتش به دفاع مقدس زیبا بود. صحنه بمباران که زنان چادر به سر می دوند و روی زمین می افتند خیلی خوب بود ولی کشتنه و زخمی نشدن حتی یک نفر عجیییب بود. اهنگ اصلی کویتی پور رو بیشتر از این بازخوانیش دوست داشتم و پایان باز مناسب این فیلم نبود به نظرم.

خطر لو رفتن داستان
پاسخ
صادق
13 خرداد 96 | 15:28
صادق

ويلايي هااصلافيلم خوبي نيست به شدت ضعيف وعقب مانده است اولين عيب اين فيلم كه فيلم اباجان هم اين عيب راداردانتظاراست انتظاري كه درست باشدتوي فيلم ويلايي هامادربابازي درخشان ثرياقاسمي كه واقعاسيمرغ حقش بودوهمسربابازي طنازطباطبايي هردومنتظرشوهروپسرشان داوودهستن اماداوودكيست؟چيست؟چه ميگويد؟وكجاست واين انتظاربه هيچ وجه درنيامده٢بحث فيلم نامه فيلم نامه به شدت ضعيف است تعدادزيادي كاركترفرعي درداستان هستن كه داستان راازخط اصلي خارج ميكندوواردخط فرعي ميكندشخصيت هايي كه جملگي زايدن اون زن حامله كه بخش أعظمي ازفيلم رادربرميگيره وميتونست حذف بشه يارابطه اون عروس ومادرشوهركه اونم زايداست يارابطه عشقي وعاطفي بين دختروپسرجوان فيلم كه همه همه درخط فرعي داستانن وباعث ازبين رفتن خط اصلي داستان است وازهمه مهم ترپايان ضعيف فيلم درواقع فيلم پايان نداردوبازهم ميگويم فيلم به شدت ضعيف وعقب مانده است

پاسخ
مریم
12 خرداد 96 | 14:24
مریم

توقعم خیلی خیلی زیادبود از فیلم
فیلمنامه کارگردانی بازی ها ضعیف بود

پاسخ
شوشتری
12 خرداد 96 | 01:22
شوشتری

شخصیت طناز طباطبایی تو فیلم اصلا در نیومده بود که دلیلش احتمالا به فیلمنامه برمی گرده. شخصیت عزیز برای من خیلی ملموس تر بود البته با بازی فوقلعاده خانم قاسمی عزیز و ماندگار.

پاسخ
نگاه
09 خرداد 96 | 12:28
نگاه

[...] اخره فیلمو تو کامنتا میگین !! خب یعنی چی :|

پاسخ
مرجان
09 خرداد 96 | 11:23
مرجان

منم پایان فیلم رو دوست نداشتم ولی در مجموع فیلمی بود که از دیدنش پشیمون نیستم. به عنوان یک زن از دیدن بعضی صحنه ها حقیقتا اذیت شدم و برای چند روز فکرم رو درگیر خودش کرد که این نشان از قدرت و عمق تاثیرگذاری فیلم داره. خانم قیدی قطعا خوش آتیه هستن و از همین الان باید بهشون تبریک گفت.

پاسخ
رضا
07 خرداد 96 | 11:37
رضا

به نظرم فیلم خوبی بود. نگاه جدیدی به جنگ داشت. از نظر صحنه سازی بالاتر از حد ایران ظاهر شد. بازی طناز طباطبایی و ثریا قاسمی حرف نداشت. به فیلم امتیاز بالایی دادم چون متفاوت ساخته شده...

پاسخ
علی سپهری خامنه
06 خرداد 96 | 09:50

فیلم خوش‌ساختی بود، اما خیلی باهاش ارتباط برقرار نکردم. به غیر از نقش طناز طباطبایی بقیه شخصیت‌ها رو آدم حس نمی‌کرد که واقعی دارن برخورد می‌کنن. احساس می‌کنم به جای اینکه فیلم رو پر کنیم از صحنه‌های غمگین، بهتره بیننده رو آماده کنیم تا با یه صحنه غمگینِ شاخص تحت تاثیر قرار بگیره؛ و اینکه پایانِ باز به نظر من مناسب این فیلم نبود.

خطر لو رفتن داستان
پاسخ
سعیده
06 خرداد 96 | 02:30
سعیده

انتظار داشتم با فیلم متفاوت تری رو به رو بشم. البته فیلم خوب و خوش ساختی بود ولی یک مقداری تکراری بود. بعدم از خانم طباطبایی انتظار داشتم بازی بهتری داشته باشن.

پاسخ
نکیسا
05 خرداد 96 | 01:14
نکیسا

برای کسانی که فیلم های جنگی دوست دارن می تونه گزینه مناسبی باشه البته به نظر من می تونست پرکشش تر و کوتاه تر باشه. بازی خانم پریناز ایزدیار و خانم ها گیتی قاسمی و ثریا قاسمی محشر بود

پاسخ
وروجک
04 خرداد 96 | 21:02
وروجک

بینظیر بود
خارق العاده و بدون نقص
همه چیز عالی
کارگردانی عالی
طراحی صحنه و لباس عالی
بازی ها فراتر از عالی
گریم درجه یک
صدا بیست
هیچ چیز کم نداشت
یه فیلم خاص و دوست داشتنی

پاسخ
سارا حسامی
02 خرداد 96 | 21:12

فیلم خوبی بود موضوعش هم جدید بود. طناز طباطبایی عالی بود. بازم میرم میبینمش.

پاسخ
arash ho
01 خرداد 96 | 15:59

فیلم خوبی بود و پایانشو دوست نداشتم

پاسخ
شیرین
01 خرداد 96 | 01:33
شیرین

هیچ اتفاقی تو این فیلم نمی افته، هی همه دونه دونه شهید می شن واقعا نفهمیدم هدف از ساخت جنین فیلنمی چیه؟

پاسخ
Mahshid Zakeri
28 اردیبهشت 96 | 08:39

من دوست نداشتم خیلی به نظرم شعاری بود این فلیم وجای داشت بهتر باشد

پاسخ
.
26 اردیبهشت 96 | 23:10
.

خیلیی فیلم خوبی بود
ذهنم بشدت درگیر فیلم شده و رفتم تو حال و هواش و این یعنی فیلم تاثیرگذار.

ولی بازی بازیگرای اصلی شاهکار نبود خیلی معمولی بود.ثریا قاسمی خوب بود

پاسخ
صنم طاهریان
26 اردیبهشت 96 | 01:52

بازی خانم قاسمی حرف نداشت

پاسخ
fateme zibande
24 اردیبهشت 96 | 17:33

فیلم بی نظیر در مورد جنگ و بازی عالی و متفاوت طنازطباطبایی

پاسخ
وحید
23 اردیبهشت 96 | 14:41
وحید

فیلم در کل ارزش دیدن داشت اگرچه یک مقدار ریتم فیلم کند بود و جاهایی از فیلم ابهام برانگیز بود
بازی طناز طبابایی خوب بود و حس مادرانه داشت
بازی پریناز ایزدیار باور پذیر و دلنشین نبود
اما نقطه درخشان فیلم بازی زیبا و فوق العاده ی ثریا قاسمی بود

پاسخ
عمید سرابی
20 اردیبهشت 96 | 22:41

همچنان به نظرم بهترین بازی خانم طباطبایی در فیلم مرهم بود.

پاسخ
ترانه
19 اردیبهشت 96 | 01:41
ترانه

من دارم جدیداً نسبت به بازی های تکراری خانم طباطبایی دچار آلرژی می شم. خانم ثریا قاسمی در این سن و سال هنوز هم بلدن چه جوری در ایفای نقشهاشون تفاوت ایجاد کنن ولی خانم طباطبایی که جای دختر ایشون هستن مدام در بازی ها به تکرار رو میارن. این باعث بهم خوردن تعادل فیلماشونم می شه.

پاسخ
گلبار
15 اردیبهشت 96 | 01:08
گلبار

بی نطییییییییییییییییییییر بود. اونایی که میگن بده واقعا دیگه انتظار دارین سینماگرامون با این امکانات محدود چی بسازن؟

پاسخ
پانته آ
03 اردیبهشت 96 | 01:00
پانته آ

اینکه تکرار "ابد و یک روز" و فیلمهایی از این دست نبود جای شکر داشت.

پاسخ
علا
22 اسفند 95 | 01:17
علا

بازی هایی ضعیف و بسیار دم دستی از خانم ها ایزدیار و طباطبایی.

پاسخ
گک
01 اسفند 95 | 22:43
گک

بازم غم ...بسه بابا

پاسخ
رئیسی
28 بهمن 95 | 01:43
رئیسی

با عرض ادب و احترام
فیلم خیلی خوبی بود...ولی باز هم برای بهتر شدن جا داشت و میتوانست به فیلمی فوق العاده با صحنه های احساسی بیشتر تبدیل شود...
کارگردانی خوب بود و بازی ها هم خیلی خوب ولی فیلمبرداری می تونست بهتر باشه...به نظرم خانم طباطبایی حداقل شایستگی کاندیدا شدن رو داشت...
در کل به نظرم ویلایی ها مهجور واقع شد و در خیلی از بخش های سیمرغ میتونست باشه اعم از : کارگردانی،بازیگری(ثریا قاسمی که سیمرغ رو گرفتن+طناز طباطبایی در نقش اول زن)،بهترین فیلم و ...
یه نکته ای رو بگم که به بخش آرای مردمی خیلی خیلی بی توجهی میشه...من به شخصه که دو فیلم ویلایی ها و ماجرای نیمروز رو دیدم برای هیچکدام نتونستم رای بدم و اصلا رای گیری نشد...و حداقل برای هر کدام 800 الی 900 رای کم شد...

پاسخ
نقی زاده
27 بهمن 95 | 11:01
نقی زاده

بی نظییییییییییر بود. اصلا باورم نمی شه تو شاخه های اصلی کاندید نشد. کاش پرینازو به جای فیلم تکراری "تابستان داغ" واسه این فیلم کاندیدا می کردن. بازی طناز طباطبایی هم عالی بود. کارگردانی فیلم از بهترین بخشهاش بود و فیلمنامه ای بی نقص که دیگه آقای فراستی هم نتونستن ازش ایراد بگیرن. از تماشاش لذت وافر بردم. حیف که جشنواره فجر به عنوان تنها جشنواره مهم کشور این شکلی حق خوری می کنه.

پاسخ
سین
24 بهمن 95 | 09:32
سین

کارگردانی تمیزی داشت. موضوع بسیار ناراحت کننده.

پاسخ
فرزاد
23 بهمن 95 | 23:43
فرزاد

فیلم خیلی خوب بود بازی ها در آمده و پردازشش به جنگ خیلی خوب بود

پاسخ
امید عباس آبادی
22 بهمن 95 | 19:04

روایت جنگ از نگاه زنان ایده خوبی بود اما فیلمنامه خیلی کوچیک و ناقص نوشته شده این فیلم میتونست یه شاهکار تمام عیار باشه اما الان فقط متوسطه

پاسخ
21 بهمن 95 | 23:43
کاربر مهمان

فیلم خوبی بود ..بزرگترین نقطه قوت فیلم بازی های عالی از ثریا قاسمی و طناز طباطبایی بود...من خیلی از بازی پریناز ایزدیار لذت نبردم ...

پاسخ
رضا هاشمی
21 بهمن 95 | 13:29
رضا هاشمی

واقعا نمیدونم چی باید در مورد این فیلم گفت از شما سوال میکنم دوستانی که فیلم دیدن بنظر شما چطور میشه طرف تو بیمارستان تو بغل عزیز جون داده عزیز بالای سر جسد شهیده توی دیالوگ خودش میگه تو بغلم جون داد بعد پیک میفرستن ویلا به عزیز خبر بده پسرت شهید شده!!!!! یعنی من موندم خود بازیگرا سوتی به این واضحی نفهمیدن تدوین چیکار میکرده . داورایی که فیلم دیدن انتخاب کردن چی زده بودن. شایدم من اشتباه دیدم اونایی که دیدن دیالوگ یادشونه اگر اشتباه میکنم حرفمو اصلاح کنن لطفا واقعا جشنواره به کجا میره اول تیزر هر فیلم میزنن جشنواره جهانی جشنواره بین المللی حالا به جایی رسیدیم ملل شده تهران اسلامشهر کرج.... کی واقعا درست میشه

خطر لو رفتن داستان
پاسخ
بردیا ولی نعمتی
21 بهمن 95 | 05:35

فیلم "ویلایی‌ها" قطعا یکی از ارزشمندترین عناوین جشنواره امسال است. این پدیده درست مانند فیلم "شیار 143" باز هم به کارگردانیِ فیلم اولی و خانم ساخته شده که جنگ را از زاویه‌ای متفاوت و زنانه برای تماشاگران فراهم کرده است.
فیلم "ویلایی‌ها" با کارگردانیِ درست، ماجرایی بکر و تازه، موسیقی متن مناسب، فیلمنامه‌ای قابل قبول و البته گروه بازیگری عالی یک فیلم تاثیرگذار و ماندگار بحساب می‌آید. هر چند که تمامی بازیگران فیلم با سطح بالایی درفیلم ظاهر شده‌اند اما حضور و ایفای نقش دقیق و حساب شده‌ی ثریا قاسمی در این سن و سال به شدت ستودنی است.
فیلم "ویلایی‌ها" می‌توانست با حذف برخی سکانسها و کوتاه شدن مدت زمان نسبتا طولانی فیلم به ویژه در نیمه‌ی دوم فیلم تبدیل به اثر قدرتمندتری شود، همچنین یکی دیگر از نکات منفی فیلم بخش پایانی و نحوه‌ی به اتمام رساندن فیلم بود که می‌شد بسیار بهتر و تاثیرگذارتر پرداخت شود. با این حال تیتراژ پایانی فیلم با به تصویر کشیدن عکس‌هایی حقیقی و ترانه‌ی مشهور غلامرضا کویتی‌پور نه تنها یکی از بهترین انتخابهای تاریخ سینماست بلکه توانسه تا حدودی پایان بندی نامناسب فیلم را جبران کند.
بدون شک "ویلایی‌ها" می‌توانست با حذف برخی سکانسها و انتخاب پایان‌بندیِ مناسب بهترین فیلم جشنواره امسال باشد...

در صندوق آرای مردمی:
اصلا نپسندیدم() –نپسندیدم() –میانه() –پسندیدم() –خیلی پسندیدم(*)

پاسخ
مجید داودی
21 بهمن 95 | 01:51
مجید داودی

فیلم خیلی خوبی بود به طوری که حال ادم بعد از دیدن فیلم با قبل فیلم کاملا فرق میکنه با کارگردانی قابل قبول وبازی حیرت انگیز ثریا قاسمی در نقش مادر یک رزمنده

پاسخ
امین شریفی
20 بهمن 95 | 14:04

بازی با شعار ها و دوباره شکل مقدس جنگ را به رخ بیننده کشیدن و خوب فیلم زنی با یک شکل خاص و بد فیلم زنی با شکل خاص دیگر . صحنه ای که با رگبار هواپیما زنان با حفاظ چادر حتی زخمی به چهره شان وارد نمیشود. نیمه سوم فیلم بسیار ضعیف و خسته کننده پایان یافت.اما غیر از گاف استفاده از آجرهایی لوله زنبوری که مرسوم نبوده طراحی صحنه خوب بود.پر از خاطره بچگی. بازی خوب بعضی از زنان به خصوص ثریا قاسمی

پاسخ
علیرضا محمدزاده
19 بهمن 95 | 23:19

واقعا به عنوان فیلم اول خیلی خوب بود برای خانم قیدی / اصل سوژه و پرداختن به موضوع خیلی با ارزشه که بعد سال ها یک فیلمساز به سراغش رفته / بازی بازیگرا میتونست بهتر باشه و فیلم نامه هم با یه بازنویسی میتونست خیلی بهتر از این بشه / فیلم دو سه تا صحنه ماندگار داره که تو ذهن مخاطب میمونه و این ارزشمنده / در کل فیلم مهم ، ارزشمند و تاثیر گذاری هست که قطعا ارزش دیدن داره و از اکثر کار های جشنواره امسال بهتر هست.

پاسخ
محسن
19 بهمن 95 | 10:22
محسن

فیلمی به شدت با ریتم کند ، تکراری و خسته کننده ، زیاد چنگی به دل نمی زد متاسفانه

پاسخ
هادی.ساربانی
19 بهمن 95 | 03:37
هادی.ساربانی

واقعا متأسفم که اینهمه فراستی از فیلمی به این متوسطی با کارگردانی تلویزیونی تعریف میکنه.خط شما جهت دار شد و فیلم نابود شد

پاسخ
صنم طاهریان
19 بهمن 95 | 01:23

بازی ثریا قاسمی از همه بازیگران فیلم بهتر بود. نقش ایزدیار اصلا تو اجرا درنیومده بود. ولی کارگردانی فیلم عالیه

پاسخ
امیرو
17 بهمن 95 | 20:34
امیرو

فیلمنامه: ضعیف، بازی ها: متوسط و مثل همیشه، فیلمبرداری، کارگردانی و طراحی: نسبتا خوب( به لطف احتمالیه حمایت مالی از این فیلم با توجه به مضمون)
بطور کلی یه فیلم خوش ساخت، برای پخش از تلویزیون، شبکه یک، جمعه.

پاسخ
مهدی صالح پور
17 بهمن 95 | 16:03

همه چیز متوسط؛ میتونست خیلی بهتر باشه... سوژه ناب و بدیعی داشت اما در پرداخت واقعا ضعیف بود. بازی ثریا قاسمی کاملا از کل فیلم جدا بود و یک سروگردن بالاتر از بقیه...

پاسخ
نامى
17 بهمن 95 | 15:50
نامى

بازى ايزديار و طباطبايى ميتونست بهتر باشه

پاسخ
حسام
17 بهمن 95 | 00:47
حسام

فیلمی خوش ساخت با بازیهای درخشان بخصوص بازی خانم ثریاققاسمی و طناز طباطبایی. فیلمبرداری و جلوه های ویژه فرا تر از انتظار یک فیلم اولی. ارزش دیدن داره.

پاسخ
فراز
16 بهمن 95 | 21:31
فراز

فیلمی امیدوار کننده در حال بد امسال جشنواره کارگردانی فوق العاده با فیلم برداری و فضا سازی عااالی امیدوارم کار دوم ش هم خوب باشه حتما فیلم رو در جشنواره ببینید چون ارزشش رو داره که چند ساعت صف وایستید و فیلمی زیبا ببینید.

پاسخ
علی فراهانی
16 بهمن 95 | 18:41

بهترين فيلم در مورد بانوان جنگ تا به امروز

پاسخ
پدرام شیردل
16 بهمن 95 | 09:48

خلق اثری جدید در سینمای دفاع مقدس... چقدر لذت بخشه وقتی فیلمی رو می بینی که شبیه هیچ فیلمی نیست... اثر قابل احترام جشنواره سی و پنجم، ویلایی ها

پاسخ
زهره
16 بهمن 95 | 01:46
زهره

قشنگ بود

پاسخ
هاله
16 بهمن 95 | 01:28
هاله

فضاسازي خوب و باورپذير. بازي متوسط خانم طباطبايي و بازي عالي ثريا قاسمي

پاسخ
نارا
15 بهمن 95 | 02:15
نارا

نسبت به فیلمای تکراری و خسته کننده امسال یک فیلم بسیار موفقه.

پاسخ
فرزاد
15 بهمن 95 | 01:07
فرزاد

فیلم خوب و تاثیر گزاری بود

پاسخ
ارسطو
14 بهمن 95 | 11:49
ارسطو

فیلم جشنواره ای نیست و میتوان به عنوان یک فیلم که به زودی از تلویزیون پخش میشود به آن نگاه کرد. داستان فیلم کاملا قابل پیش بینی است و هیچ جذابیتی هنگام تماشا ندارد. حضور چند دقیقه ای صابر ابرانگار فقط برای گول زدن اولیه تماشاچی و بالا بردن انتظارش از فیلم است که نهایتا هم قابل پیش بینی بود او را بیش از چند دقیقه نخواهد دید. شعار زدگی در فیلم غوغا میکند. خسته کننده و غیر جشنواره ای. گلوله باران کردن زن ها و بچه ها درحالیکه هیچ تاسیساتی اطرافشان نیست توسط هواپیمای جنگی بسیار آزار دهنده و غیر واقعی است.

خطر لو رفتن داستان
پاسخ
لیلا
14 بهمن 95 | 01:46
لیلا

به نظرم در فضاسازی شدیداً موفق بودن. ضمناً بازی پریناز ایزدیار خیلی متفاوت و جذاب بود

پاسخ
شهپر
14 بهمن 95 | 01:43
شهپر

فیلمش عااااااااااااااالی بود

پاسخ
محمد حسین قاسمی
13 بهمن 95 | 17:57

فضای فیلم رو دوست داشتم، صحنه بمباران بسیار خوب از آب در اومده بود، تیتراژ فیلم هم خیلی به فیلم نشسته بود.
مشکلم با فیلم وجود شخصیت هایی بود که از تیپ فراتر نمیرفتن و تاثیری رو قصه نداشتن، پایان بندی فیلم رو هم دوست نداشتم.

پاسخ
حسین دانش
13 بهمن 95 | 11:46

فيلم خوبي نبود اصلا ، يه داستان حوصله سربر بدون هيچ نكته خاصي

پاسخ
کاوه پژوهشی
12 بهمن 95 | 21:44

امروز فیلم رو دیدم ، فیلم نسبتا خوبیه . فیلمانه خیلی اشکال داره کار گردانی هم قوی نیست البته برای یه فیلم اولی عادیه . در کل ویلایی رو در لیست فیلم های خوب جشنواره امسال قرار نمیدم

پاسخ
آرمین عشقی
11 بهمن 95 | 21:11

به نظرم فیلم خوبی باشه البته ایران در ژانر های دفاع مقدس خوبه و فیلم های درخشانی مثل شیار ۱۴۳و ایستاده در غبار داشته

پاسخ
مریم
19 دی 95 | 14:41
مریم

خیلی منتظر این فیلم هستم بنظرم جز شگفتی ها و آثار درخشان جشنواره خواهد شد

پاسخ