پوستر فیلم قوی سیاه
نظر شما چیست؟
نظر شما چیست؟
۱۰ / ۷.۶
۳۳۷۴ رای
۱۰ / ۸
۷ رای

قوی سیاه | Black Swan (2010)

به فیلم رای بده:


خلاصه فیلم:

«قوی سیاه»(black swan) روایتگر ماجرای زندگی نینا سیرز دختریست که همه دوران کودکی و نوجوانی خود را به تمرین رقص باله مشغول بوده است. نینا درحال تلاش برای به‌دست آوردن نقش اول باله معروف دریاچه قو اثر چایکوفسکی است. اما مدیر شرکت و طراح رقص‌های این باله، که در مورد توانایی های نینا برای بازی همزمان در دو نقش قوی سفید معصوم و قوی سیاه اغواگر مطمئن نیست، قابلیت‌های او را زیر سوال می‌برد.

عکس‌های فیلم قوی سیاه

نقدهای کوتاه فیلم قوی سیاه

راجر ایبرت
قوی سیاه فیلم زیبایی است. همه‌ی تم‌های موسیقی و زندگی، روایت موازی داستان و نمایش باله، در هم آمیختگی واقعیت و رویا، همه و همه در خوشی عظیمی‌ از شور و اشتیاق گرد هم آمده است. این خوشی ما را با خود به یک جا می‌تواند ببرد و می‌برد. اگر به جای شما بودم هرگز سعی نمی‌کردم دریابم دقیقاً چه اتفاقی می‌افتد. خیلی‌ها درباره پایان کفش‌های قرمز هم شک کردند. آن‌ها در اشتباه بودند.
جو مورگنسترن
نشان دادن احساسات پیچیده برای بازیگران درجه یک ، کار سختی نیست. یکی از جاهایی که این اتفاق را می بینیم، وقتی است که یک رقاص باله به نام «نینا سیرز»(ناتالی پورتمن) هروئین مصرف کرده و بعد از آن درمی یابد که مدیر هنری شرکتی که برای آن کار می¬کند، او را به عنوان «قوی ملکه» برای نمایش جدیدش یعنی «دریاچه¬ی قو» انتخاب کرده است.

خبرهای مرتبط با فیلم قوی سیاه

صحنه هایی که باعث شد بازیگران تا پای انصراف از بازی پیش روند

چه صحنه هایی بازیگران مشهور سینما را به فکر انصراف از بازی در فیلم انداخت/ از ترس شارلیز ترون در «ایان فلاکس» تا آسیب دیدگی دیلن اوبرایان در «دونده هزارتو»

بهترین فیلم های روانشناسی تاریخ سینما

معرفی فیلم های برتر روانشناسی در تاریخ سینما/ از «سرگیجه»آلفرد هیچکاک تا« قوی سیاه »دارن آرنوفسکی

فیلم های ترسناکی که نامزد بهترین فیلم اسکار شدند

آکادمی اسکار در طول تاریخ، فیلم های ترسناک را در بخش های اصلی مثل بهترین فیلم راه نداده است. تنها ۶ فیلم تا به حال توانستند نامزد بهترین فیلم اسکار شوند.

40 نکته جالب از ناتالی پورتمن

ناتالی پورتمن بازیگر اسرائیلی است که در دانشگاه هاروارد تحصیل کرده است.

نظرهای منتشر شده فیلم قوی سیاه

0 نظر