ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید
پوستر فیلم قوی سیاه
۷.۶/۱۰
۳۳۶۷ رای
۸/۱۰
۷ رای

قوی سیاه | Black Swan (2010)

به فیلم رای بده:

نویسنده
مارک هیمن، آندرس هاینز، جان مک‌لالین

خلاصه‌‌‌‌‌فیلم
«قوی سیاه»(black swan) روایتگر ماجرای زندگی نینا سیرز دختریست که همه دوران کودکی و نوجوانی خود را به تمرین رقص باله مشغول بوده است. نینا درحال تلاش برای به‌دست آوردن نقش اول باله معروف دریاچه قو اثر چایکوفسکی است. اما مدیر شرکت و طراح رقص‌های این باله، که در مورد توانایی های نینا برای بازی همزمان در دو نقش قوی سفید معصوم و قوی سیاه اغواگر مطمئن نیست، قابلیت‌های او را زیر سوال می‌برد.

ویدیوها

معرفی کامل فیلم

نظر شما چیست؟

عکس‌های فیلم قوی سیاه

نقدهای کوتاه قوی سیاه

دیوید ادلستاین
در فیلم «کشتی گیر» کارگردان اثر یعنی «دارن آرنوفسکی» در تلاش بود تا تصویری از مازوخیسم مردانه را نشان دهد و اکنون در «قوی سیاه» سعی کرده تا مازوخیسم زنانه را به تصویر بکشد. نقش¬آفرینی «ناتالی پورتمن» شایسته بردن جایزه است زیرا به وضوح می¬توان فداکاری¬های او را برای ایفای این نقش دید. بنظر می رسد که برای این نقش حسابی تمرین کرده است زیرا به خوبی می¬رقصد.
راجر ایبرت
قوی سیاه فیلم زیبایی است. همه‌ی تم‌های موسیقی و زندگی، روایت موازی داستان و نمایش باله، در هم آمیختگی واقعیت و رویا، همه و همه در خوشی عظیمی‌ از شور و اشتیاق گرد هم آمده است. این خوشی ما را با خود به یک جا می‌تواند ببرد و می‌برد. اگر به جای شما بودم هرگز سعی نمی‌کردم دریابم دقیقاً چه اتفاقی می‌افتد. خیلی‌ها درباره پایان کفش‌های قرمز هم شک کردند. آن‌ها در اشتباه بودند.
جو مورگنسترن
نشان دادن احساسات پیچیده برای بازیگران درجه یک ، کار سختی نیست. یکی از جاهایی که این اتفاق را می بینیم، وقتی است که یک رقاص باله به نام «نینا سیرز»(ناتالی پورتمن) هروئین مصرف کرده و بعد از آن درمی یابد که مدیر هنری شرکتی که برای آن کار می¬کند، او را به عنوان «قوی ملکه» برای نمایش جدیدش یعنی «دریاچه¬ی قو» انتخاب کرده است.
خبرهای مرتبط
معرفی فیلم های برتر روانشناسی در تاریخ سینما/ از «سرگیجه»آلفرد هیچکاک تا« قوی سیاه »دارن آرنوفسکی
آکادمی اسکار در طول تاریخ، فیلم های ترسناک را در بخش های اصلی مثل بهترین فیلم راه نداده است. تنها ۶ فیلم تا به حال توانستند نامزد بهترین فیلم اسکار شوند.
ناتالی پورتمن بازیگر اسرائیلی است که در دانشگاه هاروارد تحصیل کرده است.

دانلود های پیشنهادی

نظرهای منتشرشده