پوستر فیلم دونده زمین
نظر شما چیست؟
نظر شما چیست؟
۱۰ / ۵.۲۴
۱۳۶ رای
۱۰ / ۱
۱ رای

دونده زمین (1389)

به فیلم رای بده:

کارگردان: کمال تبریزی

خلاصه فیلم:

راجع به یک هنرپیشه مشهور ژاپنی است که نذر کرده در سن 60 سالگی دور دنیا را بدود. او پس از یک سال و اندی آمریکا و اروپا را دویده و در کشور ترکیه متوجه می‌شود که به سرطان لنفاوی مبتلا است. او با اراده استوار به راهش ادامه می‌دهد.

عکس‌های فیلم دونده زمین

نقدهای بلند فیلم دونده زمین

محسن باقری

مسعود فراستی منتقد سینمایی برنامه «هفت»، هفته گذشته در این برنامه، فیلم جدید کمال تبریزی یعنی «دونده زمین» را نقد کرد. از همان نقدهایی که جنجال آفرید. منتقد جنجالی میانه‌ی نقد شفاهی اش از واژه ابداعی «دیاثت فرهنگی» برای این فیلم استفاده کرد و همین شد ابتدای جنجال های رسانه‌های سینمایی! و حواشی شکل گرفته ...

خبرهای مرتبط با فیلم دونده زمین

مسعود فراستی کمال تبریزی را به وطن فروشی متهم کرد / فیلم

صحبت های جنجالی مسعود فراستی خطاب به کمال تبریزی در نقد فیلم دونده زمین در برنامه هفت

نظرهای منتشر شده فیلم دونده زمین

9 نظر

حسین
۳ سال پیش
6 از 10
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
طاها
۴ سال پیش
فیلم جالبی بود بویی از وطن فروشی هم ازش به مشام نمیرسید.نقد اقای باقری رو نخوندم ولی نیت اون فال کانپه بود نه سحر دولتشاهی که ساقی کانپه باشه.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
باران
۵ سال پیش
خاك بر سر جامعه اى كه طرفدار فواستيه. وطن فروشى چيه؟؟ بده يه فيلم از ايرانى بودن خارج شه و يك ايده ى جديد باشه يك مفهوم جديد باشه؟ انقدر ذهناتون محدوده كه فقط در حد اعتياد و طلاق خانواده ايرانى شعورتون مى رسه فيلم ببينيد؟ اصغر فرهادى تو تاريخ ايران تكرار نشدنيه جناب مهدى ، وطن فروشى چيه تو اصلن چيزى از هنر سرت مى شه ؟ من ادعايى ندارم و توهنيم نمى كنم تو هم كه سوادى ندارى در اين باب نظر نده يكم تأمل كن .
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
محسن
۵ سال پیش
این فیلم بی نظیره ! جامعه ای بی روح و بی نشاط رو نشون میده که نیاز به تلنگر داره.. انسان های فراموشکار که جامعه رو با خواب خودشون به خواب فرو بردن.. امید رو به زیباترین شکل نشون میده.. همه چیه این فیلم حساب شدست .. اوائل فیلم تلخی رو میچشی و آخر فیلم امید رو مزه مزه می کنی.. فقط متعجبم ! متعجم که چرا این فیلم خاص باید کم بفروشه ولی فیلمهای سخیف بی مایه و بدون نکته اخلاقی میفروشه! پیشنهادم اینه کسانی که این پیام من و میخونن برن فیلم و ببینن تا متوجه شن فیلم مایه دار یعنی چی .. ممنونم کمال تبریزی.. ای کاش بفهمیم و از جهل خارج بشیم و کمی هم فکر کنیم..
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
مهدی
۵ سال پیش
اگه به وطن فروشی باشه اصغر فرهادی رتبه اوله
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
کهن دیارا
۵ سال پیش
فیلم پیام قشنگی داره...خیلی با مفهوم ... البته برای کسی که بفهمه
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
سعيد
۵ سال پیش
به نظر من اسم اين فيلم رو بايد ميزاشتند زمين خوردن كمال
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
دریک
۵ سال پیش
هر فیلمی که هدفش تخریب چهره ایران من و مردم من باشه, محکومه
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
رویا
۵ سال پیش
وطن فروش دقیقا حرف درستیه واسه این آدم
خطر لو رفتن داستان
پاسخ