پوستر فیلم خانه پوشالی

|درام

خانه پوشالی (۲۰۱۳)

House of Cards

۸.۷ /۱۰
امتیاز سلام سینما

از ۷ رای

منتقدان:

۸

امتیاز دهید:

مایکل آندروود پس از کنار گذاشته شدن از کابینه تصمیم می گیرد با پرونده سازی تمام رقیبانش را کنار بگذارد تا مرد اول قدرت شود. سریال «خانه پوشالی» درباره‌ی جنگ قدرت و فساد سیاسی است. «مایکل آندروود» مردی قدرت‌طلب و بدذات است که به همراه همسرش که او هم جاه‌طلب است؛ می‌خواهند که قدرت واشنگتن را در دست بگیرند و برای رسیدن به هدف خود هر کاری می‌کنند.

معرفی فیلم خانه پوشالی

درباره‌ی سریال خانه پوشالی:

سریال «خانه پوشالی» با اقتباس از سریالی به همین نام که در سال 1990 از شبکه‌ی بی‌بی‌سی پخش شده و بر اساس رمانی نوشته‌ی «مایکل دابز» (1989) ساخته شده است.

قسمت اول این سریال در تاریخ اول فوریه 2013 از نتفلیکس پخش شد و سریال «خانه پوشالی» اولین سریال تلویزیونی بود که به سفارش نتفلیکس ساخته شد. دو فصل اول سریال در مجموع 100 میلیون دلار هزینه داشت.

سریال «خانه پوشالی» بسیار مورد توجه منتقدان قرار گرفت و همچنین 33 نامزدی جشنواره امی را از آن خود کرد. این اولین بار بود که یک سریال آنلاین نامزد جوایز امی می‌شد.

سریال «خانه پوشالی» هشت نامزدی جوایز گلدن گلوب را نیز در کارنامه دارد که توانست جوایز بهترین بازیگر زن سریال تلویزیونی درام (رابین رایت) در سال 2014 و بهترین بازیگر مرد سریال تلویزیونی درام (کوین اسپیسی) در سال 2015 را از آن خود کند.

دیوید فینچر یکی از کارگردان‌های سریال اعلام کرد که تمام بازیگران نقش اصلی سریال انتخاب‌های اول گروه کارگردانی بوده است و به بازیگران تذکر داد که این موقعیت را خراب نکنند.

با آشکار شدن پرونده‌ی اتهامات جنسی (کوین اسپیسی)  در سال 2017، نتفلیکس از ادامه‌ی همکاری با او خودداری کرد و فصل آخر این سریال بدون حضور او ساخته و پخش شد.

 

بستن
فیلم-سریال-رایگانفیلم-سریال-رایگان

عکس‌های فیلم خانه پوشالی


کوین اسپیسی در سریال «خانه پوشالی» (House of Cards)
نمایی از سریال «خانه پوشالی» (House of Cards)
کوین اسپیسی و کیت مارا در سریال تلویزیونی «خانه پوشالی» (House of Cards)
پاتریشا کلارکسون در سریال «خانه پوشالی» (House of Cards)
کمپبل اسکات در سریال «خانه پوشالی» (House of Cards)
کوین اسپیسی، رابین رایت، مایکل کلی و لین مانوئل میراندا در «خانه پوشالی» (House of Cards)
رابین رایت در سریال «خانه پوشالی» (House of Cards)
مایکل کلی در سریال «خانه پوشالی» (House of Cards)

نقدهای فیلم خانه پوشالی


اکنون جذاب‌ترین ماجراها و جدال‌های «خانه پوشالی» حول محور زنان قدرتمند و دسیسه‌ها و نقشه‌ها و اعمال قدرت آنها می‌چرخد، نه مردان و نه فقط یک زن، هر چند رابین رایت مانند همیشه عملکردی چند لایه و پرقدرت ارائه می‌دهد و نه فقط دوستی خاله خرسۀ بین کلیر و دوست قدیمی‌اش آنت شپرد که به همراه برادرش بیل، پشت پرده به اعمال قدرت و توطئه مشغول‌اند.
اکنون جذاب‌ترین ماجراها و جدال‌های «خانه پوشالی» حول محور زنان قدرتمند و دسیسه‌ها و نقشه‌ها و اعمال قدرت آنها می‌چرخد، نه مردان و نه فقط یک زن، هر چند رابین رایت مانند همیشه عملکردی چند لایه و پرقدرت ارائه می‌دهد و نه فقط دوستی خاله خرسۀ بین کلیر و دوست قدیمی‌اش آنت شپرد که به همراه برادرش بیل، پشت پرده به اعمال قدرت و توطئه مشغول‌اند.


حالا دیگر نباید برای فهمیدن حقایق دنیای سیاست به «خانه پوشالی» مراجعه کرد ولی مسیری که این سریال پیش گرفته، تجربه‌ای فوق‌العاده را برای بیننده به ارمغان می‌آورد. با این حال همچنان دلیلی برای محتاط بودن وجود دارد. شورانر سریال بو ویلیمن قرار نیست برای فصل 5 برگردد و با اینکه فصل 4 پایانی عالی داشته و راه‌های جدیدی را برای روایت داستان باز کرد؛ اما نمی‌توانم به این فکر نکنم که نویسندگان تا چه حد قرار است امیدشان را برای ساختن سریال، پیش از آنکه خراب شود، بالا ببرند.
حالا دیگر نباید برای فهمیدن حقایق دنیای سیاست به «خانه پوشالی» مراجعه کرد ولی مسیری که این سریال پیش گرفته، تجربه‌ای فوق‌العاده را برای بیننده به ارمغان می‌آورد. با این حال همچنان دلیلی برای محتاط بودن وجود دارد. شورانر سریال بو ویلیمن قرار نیست برای فصل 5 برگردد و با اینکه فصل 4 پایانی عالی داشته و راه‌های جدیدی را برای روایت داستان باز کرد؛ اما نمی‌توانم به این فکر نکنم که نویسندگان تا چه حد قرار ...

نظرهای منتشر شده فیلم خانه پوشالی