پوستر فیلم اروند
نظر شما چیست؟
نظر شما چیست؟
۱۰ / ۵.۸۲
۱۶۵ رای
۱۰ / ۴
۲ رای

اروند (1394)

به فیلم رای بده:

تهیه کننده: مهدی داوری

خلاصه فیلم:

یونس جانباز اعصاب و روان دفاع مقدس است، حالا بیست و هفت سال پس از پایان جنگ هنوز هم با خاطره هم رزمانش روزگار می‌گذراند. همراه شدن او با یک گروه تفحص اما اتفاقات تازه‌ای را در این جریان سیال ذهن وارد می‌کند.

عکس‌های فیلم اروند

نقدهای بلند فیلم اروند

کاوه قادری

اگر «سفر به چزابه» رسول ملاقلی پور از آن مراجعت سیال ذهنی و دلی و عملی، درهم آمیخته شدن گذشته و حال زمان و مکان و تقابل موازی و هم عرض زمان و دنیای گذشته با زمان و دنیای حال، در جهت برنتافتن واقعیت بیرونی موجود (پرندک سال 74) و خلق فراواقعیت گونه دنیای مطلوب خود (چزابه سال 64)، پهلو زدن پرکنایه و عتاب ...

خبرهای مرتبط با فیلم اروند

برندگان نوزدهمین جشن خانه سینما معرفی شدند/ پیشتازی «فروشنده» در کسب جوایز

برندگان نوزدهمین جشن بزرگ سینمای ایران در بخش های مختلف اعلام شد.

در چهارمین هفته پس از آغاز اکران بازیگران اروند به پردیس کورش می روند

بازیگران اصلی فیلم سینمایی اروند به کارگردانی پوریا آذربایجانی روز یکشنبه 25 مهرماه از ساعت 19:30 در پردیس سینمایی کورش حضور خواهند داشت و برای دو سانس متوالی با تماشاگران این فیلم دیدار می‌کنند.

گزارش تصویری اکران خصوصی فیلم «اروند»

عکس های مراسم اکران خصوصی فیلم سینمایی «اروند» با حضور طناز طباطبایی، سعید آقاخانی، پانته آ پناهی ها و ...

اولین دیدار مردمی عوامل «اروند» در سینما آفریقا

در دومین روز اکران عمومی فیلم سینمایی «اروند» پوریا آذربایجانی کارگردان، به همراه سعید آقاخانی، حسین سلیمانی و علی شادمان از بازیگران اصلی این فیلم سینمایی به سینما آفریقا می‌روند تا همراه با مخاطبین اولین فیلم سینمای ایران با موضوع 175 غواص شهید را به تماشا بنشینند.

آغاز اکران اولین فیلم سینمای ایران درباره 175 غواص شهید

فیلم سینمایی «اروند» به کارگردانی پوریا آذربایجانی که اولین فیلم سینمای ایران درباره 175 شهید غواص است از چهارشنبه 31 شهریور و همزمان با هفته دفاع مقدس اکران سراسری خود را آغاز می کند.

نظرهای منتشر شده فیلم اروند

17 نظر

سمیرا
۴ سال پیش
از نظر من این فیلم عالی بود متاسفم برای کسانی که اینطور منفی به فیلم نگاه کردند.ماشالله همه توهم منتقد بودن دارن!
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
مجتبی باذوق
۴ سال پیش
موضوع فیلم خوب بود در مجموع ارزش یک بار دیدن رو داره سعید آقاخانی هم بار دیگه بعد فیلم خداحافظی طولانی نشون داد تو فیلمای جدی بازیگر توانمندیه
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
طلبه دانشجو
۴ سال پیش
سلام سوژه فیلم آنقدر ناب و بکر هست که آدم منتظر دیدن یک شاهکار در قد و قواره استاندارد بین المللی است ولی متاسفانه باید بگم با این فیلم، دست شهدای مظلوم غواص بسته تر از پیش شد. من با همه نظر مهدی 25 مهر موافقم فقط دو نکته: اتفاقا یکی از نکات ارزشمند فیلم همان سکانس ابراهیم بود که میگفت نمیخواد شهید شه تا بره با اون دختر ازدواج کنه. این سکانس اتفاقا خیلی به واقعیت شهدا نزدیکه، آدم هایی که علاقه به حیات و عشق داشتند مثل همه ولی ترک جنگ رو نامردی میدونستم و دست به یک انتخاب ارزشمند و بزرگ و سخت زدند و شهادت رو انتخاب کردند البته آنقدر فضای کلی فیلم ضعیفه که من حق میدم به دوستان که این سکانس رو نقطه ضعف بدونن. دوم این که من از شخصیت سعید آقا خانی بیشتر از این که یک بسیجی دلسوخته و با حالات معنوی برداشت کنم انگار با یک انسان مالیخولیایی روبرو بودم که منطق زندگی اش مشخص نیست. بماند پرش های مداوم فیلم از یک صحنه به صحنه دیگر، سیگار کشیدن های روی اعصاب، غلبه نشان دادن بیکاری و علافی و لودگی رزمنده ها قبل عملیات، نامفهوم بودن اقدامات گروه تفحص، نامشخصی نقش طناز طباطبایی، پرداخت نشدن درست ماجرای غواص ها انگار از روی چند خط اطلاعات اخبار فیلم ساختند خیلی نمادین و کوتاه و سطحی طوری که هیچی به دانش مخاطب اضافه نمیشه و..... در کل موضوع بسیار به این خوبی رو زدند شهیدش کردند و تموم. حیف حیف خیلی حرص خوردم
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
مهدی
۴ سال پیش
چه سوژه نابی..واقعا حیف بود..نمیخوام بگم نویسنده و کارگردان سوژه رو ضایع کردن ولی واقعا میشد روی این سوژه مانور خیلی بیشتری داد..هیجان فیلم خیلی کم بود درحالیکه میتونست خیلی بیشتر باشه.. سرعت فیلم فوق العاده کند بود..۸۰ درصد فیلم متمرکز روی سعید آقاخانی بود..بازی خانم طباطبایی خیلی تو حاشیه بود..آخر فیلم به لطف موسیقی خوب و یه مقدار اندکی غافلگیری بهتر میشه ولی همون آخرشم میشد خیلی خیلی هیجان انگیزتر و احساسی تر باشه..البته چند تا صحنه جذاب هم تو فیلم دیدم..مثل زنده به گورکردن اسرا..در کل این فیلم میتونست ارتباط خیلی بهتری روی احساسات و عواطف بیننده بذاره..اما مهمترین انتقاد من به کارگردان و نویسنده این فیلم مادی نشون دادن و تنزل دادن شخصیت شهداست..در بعضی از کاراکتر ها مثل ابراهیم که نوجوان رزمنده ی فیلم بود شهادت هیچ ارزشی نداره..انگار که مجبورش کرده بودن که بیاد و بجنگه..همه فکرو ذکرش درگیر دنیاش بود..درحالیکه ملت ما بافرهنگ تقدسِ شهادت بزرگ شدن..نوجوان فیلم باید برای ما یادآور گوشه ای از شخصیت بی نظیر شیرپسر دشت کربلا حضرت قاسم بن الحسن(ع) می بود که مرگ در راه خدا و اعتقادات پاکش رو "اَحلی مِنَ العَسَل" میدونه..
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
جواد
۴ سال پیش
تا اینجا که فقط سه تا فیلم دیدم از دفاع مقدس که واقعا جذاب بودن و میخکوب کردن منو اخراجی ها۱_روز سوم_از کرخه تا راین فیلم پرواز در شب هم قشنگه دیگه بقیه شون حوصله تو سر میبرن انگار فقط میخان تبلیغ کنن اینم با این بازیگران خوبش مثل سعید آقاخانی و طناز طباطبایی تو ذوقمون زد
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
پروانه
۵ سال پیش
حيف از همچين سوژه‌اي كه با يه فيلم آبكي خرابش كردن! انقدر فيلمنامه ضعيف بود كه اگه يه نفر ماجراي غواصهارو ندونه و پاي فيلم بشينه نميفهمه چي شد و چه اتفاقي افتاد! جالب تر اينكه سيگار جزء جدايي‌ناپذير اين فيلم بود و اكثر شخصيتها مثل فيلمهاي وسترن يه سيگار گوشه لبشون بود! يه نگاه كاملا مادي و دنيايي به شهدا تا جايي كه رزمنده نوجوان فيلم قبل از عمليات گريه ميكرد و ميگفت بخاطر يه دختر كه بهش قول ازدواج داده نميخواد شهيد بشه چون اگه شهيد بشه دختره رو ميدن به پسرعموش!!! و جالب تر اينكه حتي وقتي شخصيت اصلي فيلم روح شهيد و ديد بازهم با يه حسرتي از اون دختر حرف ميزد و ميگفت دادنش به پسرعموش!!! بچه‌هاي شهدا هم كه همه مورد داشتن يا عقب افتاده بودن يا داشتن طلاق ميگرفتن يا سيگاري!!! حيف حيف از اين سوژه ناب كه هدر رفت!!
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
احسان عابدی
۵ سال پیش
به نظرم برای کارگردان جوان اثر خوبی بود. فقط بر عکس بعضی از نظرات، به نظرم بازی ها خوب نبود بلکه خلق موقعیت ها خوب از کار در آمده بود. بازیگران بهتری می توانستند نقش یونس را بازی کنند که باورپذرتر از سعید آقاخانی در می امد.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
شیا
۵ سال پیش
سوژه ی غمناکی داشت ولی در پرداخت موفق نبودن.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
یعقوب صمصامی
۵ سال پیش
اگه همین موضوع رو هالیوود داشت میشد بهترین فیلم جنگ اما اینجا فقط بازی خوب سعید آقاخانی رو داره حداقل مثل شیار 143 آخر فیلم که میشد اوج فیلم رو هم نداشت و فقط یه لباس با دست بسته نشون داد و تمام منتظر یک اتمام خوب احساسی رو داشتم اما چیزی نداشت و فقط سعید آقا خانی نقشش رو خوب اجرا کرد
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
صراط
۵ سال پیش
علاوه بر خسته کننده بودن فیلم. واقعا امر به این با ارزشی رو با چندین عمل ضد ارزشی شهیدش کرده بود. انگار فیلم تبلیغاتی سیگار همراه با عشق و عاشقی کمی نامشروع بود. هرچقدر هم که ازین افراد در جبهه حضور داشتند دلیل بر تاکید بر این مسائل حاشیه ای نیست و هرچی فرزند شهید و جانباز و این کساست یه مشت آدم سیگاری و عقب مونده و بی حجابه؟؟؟؟!!!!!
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
َبگیر
۵ سال پیش
فیلم نوع نگاه خوبی رو برای روایت انتخاب کرده، اما از الگوهای به شدت کلیشه ای استفاده می کنه. نقش خانم طباطبایی به زور به 2 دقیقه می رسه. موسیقی فیلم در انتها خیلی خوب همراهی می کنه و ای کاش در کل فیلم این طوری بود. در کل انتهای فیلم خوب بود و سنگین ولی کلا فیلم خیلی خوبی نیست.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
مریم
۵ سال پیش
خیلی درد ناک و هچنین عالی بود
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
محمدامین خاكسار
۵ سال پیش
واقعاخیلی هنروخلاقیت لازمه تا از این موضوع مقدس،ملتهب و تكان دهنده،فیلمی تا این حد خسته كننده و خنثی ساخت...به این نتیجه رسیدم كه درآوردن فیلم دفاع مقدس واقعا كارسختی هست،دراین حد كه بعداز دیدن اروند،به این نتیجه میرسیم كه مثلا پاداش سكوت چه فیلم خوبی بود..!
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
Mahyar
۵ سال پیش
یه مقداری کارگردانی فیلم میتونست بهتر باشه ولی در کل عالی بود....15 دقیقه آخر فوق العاده بود...
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
بيتا
۵ سال پیش
خيلي كند بود ولي بازيا خوب بودن
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
حامد
۵ سال پیش
اروند فیلم خوبیه ولی خیلی دردناک تموم میشه در ضمن فیلم جدی ای هم هست و ممکنه مناسب برای افرادی که فکر می کنن با حضور سعید آقاخانی قراره یک کار کمدی ببینن مناسب نباشه .
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
amir
۵ سال پیش
چه خوبه که هنوز هم فیلمهایی راجع به دفاع مقدس ساخته میشه....خیلی عالی که فراموش نمیشن این عزیزان
خطر لو رفتن داستان
پاسخ