۱۰ / ۷.۰۲
۳۴۰ رای
۱۰ / ۶.۵۵
۱۱ رای

آشغال های دوست داشتنی (1391)

سیاسی - تاریخی

به فیلم رای بده:

تهیه کننده: محسن امیریوسفی

خلاصه فیلم:

درباره‌ خانواده‌ای است که یک شب فرصت دارند مشکل مادر خانواده را حل کنند. مادر خانواده(شیرین یزدان بخش) در زمان شلوغی‌های سال 88 مجبور می‌شود به تعدادی از معترضین پناه بدهد و به دلیل فشار اطرافیانش برای دور ماندن از خطر زندان، مشغول به جمع کردن وسایل مشکوک خانه‌اش می‌شود و…

عکس‌های فیلم آشغال های دوست داشتنی

نقدهای کوتاه فیلم آشغال های دوست داشتنی

آرش پارساپور
فیلم آشغال‌های دوست داشتنی درباره آشغال‌هایی است که دوست داشتنی هستند. همین موضوع و نامگذاری فیلم از ذوق و مهارت فیلمساز در روایت قصه خود خبر می‌دهد. فیلمساز به زیرکی تمامی موارد ممنوعه را تشبیه به یک سری آشغال دوست داشتنی می‌کند. فیلم درباره تقابل میان نسل ها و تفکرات گوناگون در بستر یک خانواده است و اغلب رویدادهای فیلم نیز بصورت نمادین روایت می شوند و ماجراهایی که توسط خود فیلمساز خلق می‌شود (مانند رابطه عاشقانه برادر منیر) هم آنچنان جان نمی‌گیرند که بتوانند به صورت یک داستانک فرعی و قوی خودنمایی کنند.
نیما بهدادی مهر
فیلم «آشغال‌های دوست داشتنی» نقطه اتکایی مهم در سینمای امروز ایران است. فیلمی روپا با بازی‌های ستودنی، کارگردانی هوشمند و خلاقانه، جلوه‌های ویژه خوب و فیلمنامه‌ای که تلاش دارد تا از دل یک موقعیت ملتهب، آرامشی پدید آورد و لحظات فانی ایجاد کند. این فیلم از معدود فیلم‌های سینمای ایران است که بی آنکه خود التهاب را نمایش دهد بازتابی درست را از تنش‌ها و استرس‌ها و نیز حواشی آن به معرض نمایش می‌گذارد و ایده خلق دوستی از دل تنش و برقراری گفتمان و ایجاد همدلی در متنی از سوءتفاهم ها و ناهمراهی را مطرح می سازد.

نقدهای بلند فیلم آشغال های دوست داشتنی

نیما بهدادی مهر

  سینمای ما اسیر یک شوآف تلخ و مسخره شده است. فیلمی را به دلیل سوءتفاهم 6 سال توقیف می کنیم و پس از 6 سال وقتی اکران می شود نه تنها حساسیتی برنمی انگیزد بلکه واکنش مخاطبان داخل سالن سینما نسبت به آن فیلم همراهی و طرح این پرسش است که مگر آشغال های دوست داشتنی چه داشت که 6 سال توقیف شد. دوستان مسئول، ...

امیرحسین بهروز

آشغال های دوست داشتنی نه در واقعیت ریشه دارد و نه در حوزه ی عالم رویا. آشغالی است که ظاهرا برای سازنده اش دوست داشتنی هم بوده

افشین علیار

آشغال های دوست داشتنی یک فیلم ساده ست که حتی به ملودرام هم تبدیل نمی شود

یاسمن خلیلی فرد

«آشغال های دوست داشتنی» فیلمی ست که پس از کش و قوس های فراوان و توقیف شش ساله سرانجام رنگ پرده به خود دید. آن¬چه تماشای چنین فیلمی را خوشایند می کند نه کنجکاوی¬ های معمول مخاطبی ست که می خواهد علل توقیف آن را جستجو کند و نه ویترین پرزرق و برق بازیگران خوش نامی که در آن به ایفای نقش پرداخته اند بلکه اصلی ...

آرش پارساپور

  امیر یوسفی کارگردانی است که تا به امروز هست فیلم سینمایی ساخته و هر سه آنها برای اکران شدن سالیان سال با وزارت ارشاد و مسئولان سینمایی کشور جنگیده‌اند تا بتوانند پای خود را به سینماها باز کنند. خواب تلخ و آتشکار دو فیلم قبلی گذشته یوسفی با مضامین جنجالی ساخته شدند و هر یک توانستند بعد از چند سال و ...

احسان آجورلو

اگر نگاهی بینارشته‌ای به خاطرات در داستان داشته باشیم بسیار روشن‌تر متوجه خواهیم شد که جنس ارتباط منیر با شخصیت‌های داخل قاب‌ها و فضای اطرافش چگونه است. در این باره لازم است بسیار کوتاه و موجز درباره نظرات پل ریکور درباره خاطره و تاریخ بدانیم و سپس بیشتر به عمق و نگرانی شخصیت منیر درباره تروما خود پی ...

ویدیوهای فیلم آشغال های دوست داشتنی

Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
آنونس جدید «آشغال‌های دوست داشتنی»
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
آنونس فیلم «آشغال‌های دوست داشتنی»

خبرهای مرتبط با فیلم آشغال های دوست داشتنی

داروغه زاده: ماجرای فیلم‌ های توقیفی به کجا رسید؟

ابراهیم داروغه‌ زاده معاون اسبق نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی در گفت‌ و گو با کیوان کثیریان به راز و رمز فیلم ‌های توقیفی در دوران مسئولیت اشاره کرد.

فیلم های سیاسی سینمای ایران- بخش اول

فیلم های ایرانی که سیاست همراه جدانشدنی داستان فیلم و قهرمان های پرماجرایشان بوده است. از «گوزن ها» تا «بادیگارد» و «دیدن این فیلم جرم است».

نمایش «آشغال‌های دوست داشتنی اصل» برای اهالی رسانه‌؟

یک رسانه مدعی شده که مجوز نمایش «آشغال‌های دوست داشتنی اصل» برای اهالی رسانه و منتقدان صادر شده است.

غایبان مطرح سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر

غایبان مطرح سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر: «مجبوریم» به کارگردانی رضا درمیشیان، «قاتل و وحشی» ساخته حمید نعمت الله و ...

امیریوسفی: بهروز وثوقی منع قانونی برای فعالیت ندارد

محسن امیریوسفی: بهروز وثوقی در وزارت ارشاد هیچ منع قانونی برای فعالیت ندارد. او یکی از تکرارنشدنی ترین بازیگران سینمای ایران است.

نظرهای منتشر شده فیلم آشغال های دوست داشتنی

34 نظر

حامد باتی
یک سال پیش
متاسفانه چنگی بدل نمیزنه این فیلم با اینکه موضوع تازه ای داره
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
امیر شمس
یک سال پیش
تخیلی و غیر واقعی بودنش سبب جذابیت شده بود
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
کاظم توسلی
یک سال پیش
سلام نظر من در مورد شخصیت ها و اتفاقات فیلم : امیر : شهید ، نماد آدم خوب هدایت شده و فداکار و احتمالا به این معنی که همه کسانی که ادعا میکنند ادامه دهنده راه شهدا هستند آدم خوب ها هستند! رامین : نماد انسانهای عافیت طلب که صرفا دنبال منافع شخصی هستند منصور: معرف گروهک ها و تفکرات مخالف و معاند بعد از انقلاب و سیما که نماد معترضین 88 اما نقطه عطف فیلم جایی که منیر از سیما میخواد ببینه از عکسها چیزی یادش میاد ؟ و سیما عکس منصور را بر میداره ! به این معنی که متعرضین 88 هم به نوعی تحت تاثیر یا ادامه دهنده راه همون گروهک های معاند و منحرف هستند. سیما معترضی که از دوستی منیر سو استفاده میکنه برای پناه دادن شورشی ها به خونه اش. بنابراین شخصیت معترضین 88 کاملا منفی نمایش داده میشه. نکته ی بعد اینکه باوجود فضایی که حاکی از شنود تلفنی هست و اینکه به زودی مامور میریزه تو خونه ، اما هرگز این اتفاق نمی افته. در عوض منیر مدام یادش میاد که در رژیم قبلی بارها به خونشون تعرض شد! درواقع این فیلم اصلا انتقادی به وقایع 88 نیست! بلکه کاملا موید آن چیزی هست که توسط حکومت ادعا شد.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
Хассан Мехдипор
۲ سال پیش
user-5345در انتظار تایید ۴۴ دقیقه پیش خلاقیت در لبان خاطرات. تاثیر تنهایی و عشق بازی با خاطرات عزیزان . شخصیت ها هرکدام نماینده به تفکر این جامعه هستن که همه عضو یک خانواده هستن که نشان میده همه تفکرات و احزاب جامعه در کنار هم هستند . سه تا فیلم دیدم که دل آدم میشکنه. سرو زیر آب . شیار ۱۴۳ و آشغال های دوست داشتنی .
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
A Bolouri
۲ سال پیش
فیلم را نپسندیدم. بنظر من فیلم کپی بسیار بسیار ناقصی از فیلم فاخر "مادر" علی حاتمی بود. ولی اصلا نتونسته بود در اون حد ظاهر بشه. خانم پیری که در واقع نماد ایرانه و می خواد نشون بده پذیرای همه نوع طرز فکر و احزاب مختلف هست و با ایجاد وحدت در عین کثرت هدفی جز تمامیت ارزی نداره. بنظرم فیلم اصلا در حد فیلم سینمایی نبود، بازی صابر ابر افتضاح بود که اصلا برازنده این نقش نبود.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
حسین
۲ سال پیش
5 از 10
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
Guest User
۲ سال پیش
متفاوت با سناریوی بسیار قوی
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
Guest User
۲ سال پیش
فضای فیلم ادم را جذب خودش میکند.در طول فیلم باید همراه یک مادر تنها باشی که دارد سعی میکند با حرف زدن با قاب عکس عزیزانش کمی از احساس تنهایی خود را کم کند.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
خاطره درويش
۲ سال پیش
واقعا عالي بود!! با وجود اينهمه سانسور، تا حدي كه بعضي جاها حركت لبها با ديالوگ همخوني نداشت، باز هم عالي بود! شهاب حسيني عالي تر از هميشه بود حتي!
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
الهام
۲ سال پیش
آشغال واقعا برازنده شه
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
زرین وحیدی
۲ سال پیش
خیلی خوب بود.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
رضا قادر
۲ سال پیش
باسلام وعرض ادب خواهش میکنم بنده رابرای مصاحبه دربرنامه دعوت کنید بنده مدیر وصاحب یه موسسه که درهمین ماه اسفند 97ثبت وتاسیس کرده ام و این موسسه خیریه غیرمالی که یکی ازوظایف موسسه این است که ازخانواده شهداوایثارگران وجوانان ونوجوانان ولایتی وعاشق نظام درامورات اداری حمایت وکمک کنه درتمام ادارات وارگان ها و..... وبنده فامیلیم قادرهست ازشما خواش دارم صدای بنده رابه مسئولین برسانیدتاکامل وواضح دستورالعمل موسسه را ابلاغ وبه گوش استان های فقیر که فقط مختص به خدمات به محل صادره استان های فقیر می باشد برسانم تا بتوانم یه کمکی ویه سربازخوب برای رهبرمعظممان (مدظل)وراه امام زمان عج قدمی برداشته باشم تا بتوانیم جلویه بی راهه رفتن جوانان عزیزرابه دلیل یه گیروگورکوچیک اداری گرفته باشیم وبرای انقلاب الاهیمان یه قدمی برداشته باشیم انشاالله واین موسسه هیچ گونه سودمالی برای بنده بجز دعای خیر عزیزانی که کمک بهشان بکنیم ندارد خداشاهده وتمام تاسیس ودایران باکمک خانواده ی محترم خودم می باشد
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
Ahmad Amiri
۲ سال پیش
فيلم بسيارزيباوتاثيرگذارى بود.سرنوشت تلخ بسيارى ازخانواده هاى ايرانى سالهاى پس ازانفلاب..... مطمئنم تمام كسانيكه ازفيلم استقبال نكرده اندجوانانى هستندكه مضمون اصلى فيلم وجرياناتى كه سى چهل سال قبل دردل اكثرخانواده هاى ايرانى شكافى عظيم ايجادكرده بودرادرك نكرده اند.تلخكامى كه هنوزبعدازگذر سالهاهمچنان باقسيت.تكان دهنده ترين ديالوگ فيلم جايست كه منصور(شهاب حسينى)به نداشتن جايگاهى بابت قاب عكسش درميان ديگرقابها اشاره ميكندكه.!!!؟؟؟؟؟
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
علیر ضا
۲ سال پیش
آشغال به شدت دوست نداشتنی
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
A G
۲ سال پیش
فیلم متوسط تئاتری و دیالوگ محور هست. تدوین و جلوه های بصری مناسبی داره.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
Elnaz Maghsoodi
۲ سال پیش
مزخرف ترین فیلمی ک دیدم):
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
رضا نیکخواه
۲ سال پیش
فاجعه بود. واقعا موندم چرا اینقدر از این فیلم تعریف میکردن
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
محمد هادی کدیور
۲ سال پیش
عالی بود
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
najor d
۲ سال پیش
فیلمی که نتونست به بلوغ برسه و واقعا در حد ایده است نه داستان متاسفم که با هنرپیشه های خوبمون فریبمون دادن
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
۲ سال پیش
ضمن احترام خدمت دوستان که معتقد هست فیلمه خوبی نیست عرض میکنم ایم دوستان احتمالا یا از کارگردانان سطح بالایی هستند که خیلی نکته سنج می باشند یا اینکه واقعا فیلم را نفهمیدند خواهش میکنم ما فیلم دیدن را بر اساس ظرفیت خودمون انتخاب کنیم دوستانی که از فیلم هزارپا و من سالوادور نیستم خوششان آمده مسلما از این فیلم خوششون نمیاد. این فیلم هرجه که یک فیلم خوب میتونه داشته باشه داشت فیلم فوق‌العاده زیباست فیلمی که آدم و بفکر وا میادره دوستانی که از سبک کارهای کارگردان های خوبی مثله بهرام توکلی رضا میر کریمی خوششان میاد این فیلم و حتما ببینند
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
محمد باقری
۲ سال پیش
اشغال های دوست داشتنی حتما یکی از فیلم های برتر تاریخ سینمای ایران است. این نوع نگاه به شدت تاثیر گذار و عاطفی نسبت به ایران قبلاً در هیچ فیلم دیگری دیده نشده است. فیلم عالی است و دو دقیقه پایانی اش هم شاهکار است. البته باید اذعان کرد که به دلیل تاخیر چند ساله در اکران فیلم بعضی تماشاگران را جذب نکند. مضافاً بر این اکران انبوه آثار سخیف کمدی و رواج فرهنگ قشری و استندآپ کمدی هم مزید بر علت شده تا برخی تماشاگران آثار ارزشمند و فاخر مثل آشغال های دوست داشتنی را درک نکنند.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
Elnaz Maghsoodi
۲ سال پیش
بی محتوا .بازی هایی سطح پایین .وقت هدر کن...
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
علیرضا نویدی
۲ سال پیش
فقط بدرد تلف کردن وقت می‌خورد!!!
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
کاوه کیا
۲ سال پیش
شعار، شعار ،شعار سراسر فیلم چیزی نمی بینیم جز یه سری شعار چپ و راست و حزب اللهی که انگار یه پسر بچه 15 16 نوشتشون.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
سونیا اثباتی
۲ سال پیش
حیف که به دلیل سانسور، بعضی از دیالوگ ها تغییر داده شده بود و این به خوبی از سینک نبودن حرکت لب بازیگران با کلامشون مشخص بود.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
سونیا اثباتی
۲ سال پیش
عالی بود واقعا عالی. بعد از مدتها که بعد از خروج از سینما در مورد فیلمی که دیده بودم حداکثر می گفتم "بد نبود"، این بار با افتخار و کلی حظ و لذت از سینما بیرون اومدم. دوباره هم می بینمش..
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
خ اکبری
۲ سال پیش
فیلم واقعا خوبیه. پیشنهاد میکنم حتما فیلم را تماشا کنید. خیلی حرفها برای گفتن داره.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
۲ سال پیش
بدون هیچ گونه پیش زمینه و توجهی به موضوع فیلم، سانسور یا عدم سانسور فیلم و مال 6 سال قبل بودنش، حتما فیلم رو ببینید و بعدش تفکر عمیقی داشته باشید به تمام دیالوگ ها، پلان ها، سکانس ها، تیتراژ پایانی و اسم فیلم. فیلمی بی نظیر که شک نکنید از دیدنش لذت خواهید برد. دست مریزاد به تمام عوامل فیلم بخصوص کارگردان که 6سال پای فیلمش ایستاد تا اکران شود. ماهم به پاس این ایستادگی و دانستن چرایی ایستادنش فیلم را خواهیم دید و متوجه خواهید شد که چرا اصرار بر اکرانش داشته که قطعا حرفی برای گفتن به جامعه داشته...
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
۲ سال پیش
بدون هیچ پیش زمینه ای فیلم رو ببینید تا غافلگیر بشید. من که خیلی دوست داشتم، انگار نه انگار فیلم مال 6سال قبله همیشه میشه ازش لذت برد. فکر کنم چند بار دیگه ببینمش اینقدر که برام جذاب بود.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
۲ سال پیش
بدون هیچ پیش زمینه ای فیلم رو ببینید تا غافلگیر بشید. من که خیلی دوست داشتم، انگار نه انگار فیلم مال 6سال قبله همیشه میشه ازش لذت برد. منکه فکر کنم چند بار دیگه ببینمش
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
mohammad karimi
۲ سال پیش
جذاب ، لطیف ، خلاقانه, دوست داشتنی و دیگر هیچ.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
آرمان مسعودی
۲ سال پیش
فیلم خیلی معمولی بود هرچند که سانسور زیاد داره اما در کل انتظارم از این همه هیاهویی که برای اکرانش بود خیلی بالاتر بود
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
علی عموئی لنگرودی
۳ سال پیش
ای کاش بذارن مردم ببینن
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
محمد حسین قاسمی
۵ سال پیش
چقدر دوس دارم ببینمش...
خطر لو رفتن داستان
پاسخ