ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید
پوستر فیلم آشغال های دوست داشتنی
۷.۳/۱۰
۲۱۶ رای
۵.۹/۱۰
۸ رای

آشغال های دوست داشتنی (1391)

به فیلم رای بده:


خلاصه‌‌‌‌‌فیلم
درباره‌ خانواده‌ای است که یک شب فرصت دارند مشکل مادر خانواده را حل کنند. مادر خانواده(شیرین یزدان بخش) در زمان شلوغی‌های سال 88 مجبور می‌شود به تعدادی از معترضین پناه بدهد و به دلیل فشار اطرافیانش برای دور ماندن از خطر زندان، مشغول به جمع کردن وسایل مشکوک خانه‌اش می‌شود و…

معرفی کامل فیلم

نظر شما چیست؟

عکس‌های فیلم آشغال های دوست داشتنی

نقدهای کوتاه آشغال های دوست داشتنی

امیرحسین بهروز
«آشغال‌های دوست داشتنی» اثری است، متظاهر، گول زننده و به شدت عقب مانده. پشت ایده متفاوتش پنهان می‌شود و چیزی نشان نمی‌دهد. فیلم هیچ پیش زمینه‌ای برای ورود مخاطب به رویاهای کارکترش ندارد و به شدت تحمیلی است. آشغال‌های دوست داشتنی نه در واقعیت ریشه دارد و نه در حوزه ی عالم رویا. آشغالی است که ظاهرا برای سازنده اش دوست داشتنی هم بوده!
افشین علیار
«آشغال‌های دوست داشتنی» یک فیلم ساده‌ست که حتی به ملودرام هم تبدیل نمی‌شود، محسن امیریوسفی در بوجودآوری یک فیلم سیاسی یا اجتماعی دست به دامان شعارهایی شده که مخاطب نمی‌تواند آن ها را بپذیرد. اینکه این فیلم در چند روز پر فروش شده است تنها دو دلیل دارد، توقیف بودن فیلم و اکران شدن آن بعد از چند سال و بازیگرانش، البته که در اواسط فیلم بیشتر مخاطبان از دیدن این فیلم صرف نظر می کنند. آشغال های دوست داشتنی به هیج وجه دوست داشتنی نیست، اینکه چهار بازیگر مطرح در قاب باشند و فقط دیالوگ بگویند به نوعی گول زدن مخاطب است.
یاسمن خلیلی فرد
آن¬چه تماشای چنین فیلمی را خوشایند می‌کند نه کنجکاوی های معمول مخاطبی‌ست که می‌خواهد علل توقیف آن را جستجو کند و نه ویترین پرزرق و برق بازیگران خوش نامی که در آن به ایفای نقش پرداخته اند، بلکه اصلی ترین نقطه قوت فیلم ایده‌ی اولیه‌ی مبتکرانه‌ی آن است که پردازش درست و اجرای شسته رفته‌ی کار نیز به کمک آن آمده‌اند. فیلم اما چند نقطه ضعف هم دارد که نمی¬توان از آن¬ها چشم¬پوشی کرد. نقطه ضعف‌هایی که مستقیماً به فیلمنامه‌ی آن مربوط می‌شوند. یکی از اصلی‌ترین این نقاط ضعف آن است که برخی از شخصیت‌های کار در حد تیپ باقی مانده‌اند.
آرش پارساپور
فیلم آشغال‌های دوست داشتنی درباره آشغال‌هایی است که دوست داشتنی هستند. همین موضوع و نامگذاری فیلم از ذوق و مهارت فیلمساز در روایت قصه خود خبر می‌دهد. فیلمساز به زیرکی تمامی موارد ممنوعه را تشبیه به یک سری آشغال دوست داشتنی می‌کند. فیلم درباره تقابل میان نسل ها و تفکرات گوناگون در بستر یک خانواده است و اغلب رویدادهای فیلم نیز بصورت نمادین روایت می شوند و ماجراهایی که توسط خود فیلمساز خلق می‌شود (مانند رابطه عاشقانه برادر منیر) هم آنچنان جان نمی‌گیرند که بتوانند به صورت یک داستانک فرعی و قوی خودنمایی کنند.
نیما بهدادی مهر
فیلم «آشغال‌های دوست داشتنی» نقطه اتکایی مهم در سینمای امروز ایران است. فیلمی روپا با بازی‌های ستودنی، کارگردانی هوشمند و خلاقانه، جلوه‌های ویژه خوب و فیلمنامه‌ای که تلاش دارد تا از دل یک موقعیت ملتهب، آرامشی پدید آورد و لحظات فانی ایجاد کند. این فیلم از معدود فیلم‌های سینمای ایران است که بی آنکه خود التهاب را نمایش دهد بازتابی درست را از تنش‌ها و استرس‌ها و نیز حواشی آن به معرض نمایش می‌گذارد و ایده خلق دوستی از دل تنش و برقراری گفتمان و ایجاد همدلی در متنی از سوءتفاهم ها و ناهمراهی را مطرح می سازد.
ویدیوهای فیلم آشغال های دوست داشتنی
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
آنونس جدید «آشغال‌های دوست داشتنی»
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
آنونس فیلم «آشغال‌های دوست داشتنی»
خبرهای مرتبط
محسن امیریوسفی با اشاره به اینکه به دلیل حذفیات، یک فیلم کوتاه «آشغال‌های دوست‌داشتنی» طلب دارد، درباره مسائل مالی این فیلم توضیح داد.
ده فیلم برتر سینمای ایران در سال 97 توسط کاربران سلام سینما انتخاب شدند و «مغزهای کوچک زنگ زده» رتبه اول را کسب کرد.
بهمن فرمان آرا پس از تماشای فیلم «آشغالهای دوست داشتنی» با اشاره به عدم نمایش فیلم در چند سال گذشته گفت: به هیچ وجه توقیف چند ساله‌ی این فیلم را درک نمی کنم.
سازنده «شبی که ماه کامل شد» درباره فیلم محسن امیریوسفی: گویی خود «صد سال تنهایی» مارکز است که در قالب هویت و ماهیتی ایرانی روایت می شود
یادداشت پرویز شهبازی درباره «آشغال های دوست داشتنی» و اکرانش: خطر زمين و زمان بی اثر و خاصیت اش نکرده
نظرهای منتشرشده

Guest User
۳ ماه پیش
متفاوت با سناریوی بسیار قوی
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
Guest User
۳ ماه پیش
فضای فیلم ادم را جذب خودش میکند.در طول فیلم باید همراه یک مادر تنها باشی که دارد سعی میکند با حرف زدن با قاب عکس عزیزانش کمی از احساس تنهایی خود را کم کند.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
خاطره درويش
۳ ماه پیش
واقعا عالي بود!! با وجود اينهمه سانسور، تا حدي كه بعضي جاها حركت لبها با ديالوگ همخوني نداشت، باز هم عالي بود! شهاب حسيني عالي تر از هميشه بود حتي!
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
الهام
۳ ماه پیش
آشغال واقعا برازنده شه
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
زرین وحیدی
۳ ماه پیش
خیلی خوب بود.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
رضا قادر
۳ ماه پیش
باسلام وعرض ادب خواهش میکنم بنده رابرای مصاحبه دربرنامه دعوت کنید بنده مدیر وصاحب یه موسسه که درهمین ماه اسفند 97ثبت وتاسیس کرده ام و این موسسه خیریه غیرمالی که یکی ازوظایف موسسه این است که ازخانواده شهداوایثارگران وجوانان ونوجوانان ولایتی وعاشق نظام درامورات اداری حمایت وکمک کنه درتمام ادارات وارگان ها و..... وبنده فامیلیم قادرهست ازشما خواش دارم صدای بنده رابه مسئولین برسانیدتاکامل وواضح دستورالعمل موسسه را ابلاغ وبه گوش استان های فقیر که فقط مختص به خدمات به محل صادره استان های فقیر می باشد برسانم تا بتوانم یه کمکی ویه سربازخوب برای رهبرمعظممان (مدظل)وراه امام زمان عج قدمی برداشته باشم تا بتوانیم جلویه بی راهه رفتن جوانان عزیزرابه دلیل یه گیروگورکوچیک اداری گرفته باشیم وبرای انقلاب الاهیمان یه قدمی برداشته باشیم انشاالله واین موسسه هیچ گونه سودمالی برای بنده بجز دعای خیر عزیزانی که کمک بهشان بکنیم ندارد خداشاهده وتمام تاسیس ودایران باکمک خانواده ی محترم خودم می باشد
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
Ahmad Amiri
۳ ماه پیش
فيلم بسيارزيباوتاثيرگذارى بود.سرنوشت تلخ بسيارى ازخانواده هاى ايرانى سالهاى پس ازانفلاب..... مطمئنم تمام كسانيكه ازفيلم استقبال نكرده اندجوانانى هستندكه مضمون اصلى فيلم وجرياناتى كه سى چهل سال قبل دردل اكثرخانواده هاى ايرانى شكافى عظيم ايجادكرده بودرادرك نكرده اند.تلخكامى كه هنوزبعدازگذر سالهاهمچنان باقسيت.تكان دهنده ترين ديالوگ فيلم جايست كه منصور(شهاب حسينى)به نداشتن جايگاهى بابت قاب عكسش درميان ديگرقابها اشاره ميكندكه.!!!؟؟؟؟؟
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
علیر ضا
۴ ماه پیش
آشغال به شدت دوست نداشتنی
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
A G
۴ ماه پیش
فیلم متوسط تئاتری و دیالوگ محور هست. تدوین و جلوه های بصری مناسبی داره.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
Elnaz Maghsoodi
۴ ماه پیش
مزخرف ترین فیلمی ک دیدم):
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
رضا نیکخواه
۴ ماه پیش
فاجعه بود. واقعا موندم چرا اینقدر از این فیلم تعریف میکردن
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
محمد هادی کدیور
۴ ماه پیش
عالی بود
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
najor d
۴ ماه پیش
فیلمی که نتونست به بلوغ برسه و واقعا در حد ایده است نه داستان متاسفم که با هنرپیشه های خوبمون فریبمون دادن
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
۴ ماه پیش
ضمن احترام خدمت دوستان که معتقد هست فیلمه خوبی نیست عرض میکنم ایم دوستان احتمالا یا از کارگردانان سطح بالایی هستند که خیلی نکته سنج می باشند یا اینکه واقعا فیلم را نفهمیدند خواهش میکنم ما فیلم دیدن را بر اساس ظرفیت خودمون انتخاب کنیم دوستانی که از فیلم هزارپا و من سالوادور نیستم خوششان آمده مسلما از این فیلم خوششون نمیاد. این فیلم هرجه که یک فیلم خوب میتونه داشته باشه داشت فیلم فوق‌العاده زیباست فیلمی که آدم و بفکر وا میادره دوستانی که از سبک کارهای کارگردان های خوبی مثله بهرام توکلی رضا میر کریمی خوششان میاد این فیلم و حتما ببینند
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
محمد باقری
۴ ماه پیش
اشغال های دوست داشتنی حتما یکی از فیلم های برتر تاریخ سینمای ایران است. این نوع نگاه به شدت تاثیر گذار و عاطفی نسبت به ایران قبلاً در هیچ فیلم دیگری دیده نشده است. فیلم عالی است و دو دقیقه پایانی اش هم شاهکار است. البته باید اذعان کرد که به دلیل تاخیر چند ساله در اکران فیلم بعضی تماشاگران را جذب نکند. مضافاً بر این اکران انبوه آثار سخیف کمدی و رواج فرهنگ قشری و استندآپ کمدی هم مزید بر علت شده تا برخی تماشاگران آثار ارزشمند و فاخر مثل آشغال های دوست داشتنی را درک نکنند.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
Elnaz Maghsoodi
۴ ماه پیش
بی محتوا .بازی هایی سطح پایین .وقت هدر کن...
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
علیرضا نویدی
۴ ماه پیش
فقط بدرد تلف کردن وقت می‌خورد!!!
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
کاوه کیا
۴ ماه پیش
شعار، شعار ،شعار سراسر فیلم چیزی نمی بینیم جز یه سری شعار چپ و راست و حزب اللهی که انگار یه پسر بچه 15 16 نوشتشون.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
سونیا اثباتی
۴ ماه پیش
حیف که به دلیل سانسور، بعضی از دیالوگ ها تغییر داده شده بود و این به خوبی از سینک نبودن حرکت لب بازیگران با کلامشون مشخص بود.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
سونیا اثباتی
۴ ماه پیش
عالی بود واقعا عالی. بعد از مدتها که بعد از خروج از سینما در مورد فیلمی که دیده بودم حداکثر می گفتم "بد نبود"، این بار با افتخار و کلی حظ و لذت از سینما بیرون اومدم. دوباره هم می بینمش..
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
خ اکبری
۴ ماه پیش
فیلم واقعا خوبیه. پیشنهاد میکنم حتما فیلم را تماشا کنید. خیلی حرفها برای گفتن داره.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
۴ ماه پیش
بدون هیچ گونه پیش زمینه و توجهی به موضوع فیلم، سانسور یا عدم سانسور فیلم و مال 6 سال قبل بودنش، حتما فیلم رو ببینید و بعدش تفکر عمیقی داشته باشید به تمام دیالوگ ها، پلان ها، سکانس ها، تیتراژ پایانی و اسم فیلم. فیلمی بی نظیر که شک نکنید از دیدنش لذت خواهید برد. دست مریزاد به تمام عوامل فیلم بخصوص کارگردان که 6سال پای فیلمش ایستاد تا اکران شود. ماهم به پاس این ایستادگی و دانستن چرایی ایستادنش فیلم را خواهیم دید و متوجه خواهید شد که چرا اصرار بر اکرانش داشته که قطعا حرفی برای گفتن به جامعه داشته...
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
Guest User
۴ ماه پیش
بدون هیچ پیش زمینه ای فیلم رو ببینید تا غافلگیر بشید. من که خیلی دوست داشتم، انگار نه انگار فیلم مال 6سال قبله همیشه میشه ازش لذت برد. فکر کنم چند بار دیگه ببینمش اینقدر که برام جذاب بود.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
Guest User
۴ ماه پیش
بدون هیچ پیش زمینه ای فیلم رو ببینید تا غافلگیر بشید. من که خیلی دوست داشتم، انگار نه انگار فیلم مال 6سال قبله همیشه میشه ازش لذت برد. منکه فکر کنم چند بار دیگه ببینمش
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
mohammad karimi
۴ ماه پیش
جذاب ، لطیف ، خلاقانه, دوست داشتنی و دیگر هیچ.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
آرمان مسعودی
۴ ماه پیش
فیلم خیلی معمولی بود هرچند که سانسور زیاد داره اما در کل انتظارم از این همه هیاهویی که برای اکرانش بود خیلی بالاتر بود
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
علی عموئی لنگرودی
۸ ماه پیش
ای کاش بذارن مردم ببینن
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
محمد حسین قاسمی
۳ سال پیش
چقدر دوس دارم ببینمش...
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
فیلم های در حال اکران
سینما
نامامتیازرای
متری شیش و نیم ۸.۴امتیاز بده ۱۵۵۲
سرخ پوست ۷.۹امتیاز بده ۱۰۴۰
نبات ۷.۷امتیاز بده ۱۴۰
تگزاس 2 ۷.۴امتیاز بده ۳۱۷
شبی که ماه کامل شد ۷.۴امتیاز بده ۸۸۲
سامورایی در برلین ۵.۸امتیاز بده ۹۷
دختر شیطان ۵.۳امتیاز بده ۲۶
ما همه با هم هستیم ۵.۲امتیاز بده ۱۱۱
سریال‌های تلویزیونی
گاندو ۶.۸امتیاز بده ۳۰
دختری به نام آهو ۶امتیاز بده ۵
عروس تاریکی ۶امتیاز بده ۳
محرمانه ۴.۷امتیاز بده ۶
خانواده دکتر ماهان ۴.۵امتیاز بده ۸
نمایش خانگی
هیولا ۸.۵امتیاز بده ۳۱۸
نهنگ آبی ۷.۸امتیاز بده ۵۲۲
سال های دور از خانه ۷.۳امتیاز بده ۱۸۴
رالی ایرانی 2 ۶.۳امتیاز بده ۳