پوستر سریال خانه کاغذی

سریال تلویزیونی |اکشن ، جنایی ، اسرار آمیز

خانه کاغذی

Money Heist

۸.۶ /۱۰
امتیاز سلام سینما

از ۱۷ رای

منتقدان:

۹.۴

امتیاز دهید :

تعدادی دزد که در کار خود نابغه هستند، دور هم جمع می‌شوند تا با نقشه‌ای بدون نقص، یکی از بزرگترین سرقت‌های تاریخ کشور اسپانیا را انجام دهند و مقدار خیلی زیادی پول را بدزدند.

عکس‌های سریال خانه کاغذی


سریال «خانه کاغذی» (Money Heist)
اورسولا کوربیرو و میگل هران در سریال «خانه کاغذی» (Money Heist)
سریال تلویزیونی «خانه کاغذی» (Money Heist)
پدرو آلونسو در سریال «خانه کاغذی» (Money Heist)
آلوارو مورته در سریال «خانه کاغذی» (Money Heist)
جیمی لورنته در سریال «خانه کاغذی» (Money Heist)
نجوا نیمری در سریال «خانه کاغذی» (Money Heist)
آلبا فلورس در سریال «خانه کاغذی» (Money Heist)

نقدهای بلند سریال خانه کاغذی

ترجمه اختصاصی سلام سینما «سرقت پول» که عنوان اسپانیایی آن «خانه کاغذی» است، محبوب‌ترین سریال غیرانگلیسی زبان در نتفلیکس است اما به طرز عجیبی در بریتانیا و آمریکا مورد بی‌مهری قرار گرفته است. اولین باری که به تماشای این سریال نوشتم احساس کردم که در حال تماشای یک فیلم مستقل ناشناخته هستم زیرا هیچ اسمی از آن نشنیده بودم اما پس از آن ستاره‌های آن را دیدم و درباره‌اش تحقیق کردم، متوجه شدم که 10 میلیون نفر دنبال‌کننده در اینستاگرام دارد. دلیل این بی‌توجهی فقط نمی‌تواند غرور انگلیسی زبان بودن باشد. ابتدا روی نتفلیکس این سریال دارای یک دوبله‌ی بسیار نامناسب بود و خبری از زیرنویس نیز نبود. اگر بطور شانسی آن را تماشا می‌کردید به احتمال زیاد به این یقین می‌رسیدید یک آشغال محض است. اما در واقع این سریال یکی از خوش‌ساخت‌ترین و ساختارمندترین محصولات تلویزیونی است. یک مجرم حرفه‌ای به نام «پروفسور»(آلوارو مورته) هشت مجرم حرفه‌ای دیگر را جمع می‌کند و برای سرقت از ضرابخانه‌ی سلطنتی اسپانیا برنامه‌ریزی می‌کند. گروه او لباس قرمز زندانیان و ماسک سالوادور دالی را بر تن می‌کنند. آنها از نام شهرهای بزرگ برای انتخاب اسم جعلی خود استفاده می‌کنند. «ریو»(میگل هران) یک خبره‌ی کامپیوتر،‌ «نایروبی»(البا فلورس) یک جاعل، «مسکو»(پاکو توس) یک معدنکار سابق که تبدیل به یک جنایتکار شده است. این سریال به موضوع سرقت به شیوهای نرم می‌پردازد. این سریال هر چیزی که یک سریال سرقت نیاز دارد را داراست: نبوغ زیاد، آدم زرنگ‌های دوست‌داشتنی و یک جغرافیای فیزیکی مشخص. به جز «پروفسور» سایر افراد این باند توسط پلیس محاصره شده‌اند. داستان این سریال پس از وقوع حادثه روایت می‌شود و دارای زاویه‌ی دید به سبک رابین هود است. از جایی که ...ادامه مطلب

نقدهای کوتاه سریال خانه کاغذی

پاولین باک


پس از اینکه در فصل اول سریال فهمیدم «پروفسور» می‌خواهد با انجام عملیات به مردم پیامی بفرستد و به اعضای گروه می‌آموزد که ترانه‌ی ضدفاشیستی ایتالیایی «بلا چاو» را بخوانند و این ترانه تبدیل سرودی اعتراضی شده است، همه چیز برایم معنی جدیدی پیدا کرد. در کل زمان سریال، این ترانه به اعضای گروه امید می‌بخشد تا بتوانند مقاومت کنند. کار آنها به دلیل نیاز به پول نیست بلکه به دلیل نقش پول است.

گرگ ویلر


فیلمبرداری و طراحی صحنه به اندازه‌ی داستان و کاراکترها تمرکز ندارد اما استفاده‌ی مناسب از رنگ‌ها و زاویه‌های دوربین، ظاهر منحصربفردی به «خانه کاغذی» بخشیده است. فصل اول «خانه کاغذی» در حین سادگی، یکی از شگفت‌انگیزترین محصولات تلویزیونی است. شاید عده‌ای تصور کنند زبان اسپانیایی مشکل جدی برای تماشای این سریال است اما اگر توانستید از این مسئله بگذرید، ‌با اثری فوق‌العاده روبرو خواهید شد.

خبرهای مرتبط با فیلم خانه کاغذی

نظرهای منتشر شده سریال خانه کاغذی

یک سال پیش

۱۰ آبان ۱۳۹۹

danger iconخطر لو رفتن داستان
چرا هرکسی رو که من توی این سریال دوست داشتم، کشتن!! مسکو، برلین و نایروبی.... حالا هم باید کلی صبر کنیم تا فصل جدید بیاد. قسمت 6 فصل دوم رو تا اینجای کار، خیلی دوست داشتم. بازجویی راکل از پروفسور و ...
۰
۰
پاسخ
گزارش تخلف

یک سال پیش

۱۰ آبان ۱۳۹۹

یه سریال خوب، هیجانی، عاشقانه، اکشن و ... با موسیقی بی‌نظیرش
۰
۰
پاسخ
گزارش تخلف