پوستر فیلم ماه در جنگل
نظر شما چیست؟
نظر شما چیست؟
۱۰ / ۲.۸۳
۶ رای
۱۰ / ۳
۱ رای

ماه در جنگل (1394)

به فیلم رای بده:

کارگردان: سیامک شایقی
تهیه کننده: سیامک شایقی

خلاصه فیلم:

آقامحرم، جنگلبان کارکشته‌ جنگل‌های (زیرآب) مازندران، توسط قاچاقچیان چوب به شدت مضروب شده و در بیمارستان بستری‌ است. یحیی پسر جوان آقامحرم، علیرغم آنکه تمایلی به ادامه‌ راه پدر نداشته، آقامحرم را با خود به کلبه‌ جنگلی می‌برد تا هم مراقبت از او را به عهده بگیرد و هم ناگزیر مراقبت از جنگل را، اما قاچاقچیان چوب اقدامات تخریبی‌شان را ادامه می‌دهند و یحیی پایداری‌اش را ...

عکس‌های فیلم ماه در جنگل

نقدهای بلند فیلم ماه در جنگل

احسان آجورلو

گفت متن حاضر در تلاش است تا شخصیت‌های فیلم‌نامه « ماه در جنگل» را بر اساس تعریف شخصیت و شبکه شخصیت که جان تروبی آن را ارائه می‌دهد، در بستر داستانی فیلم‌نامه مورد بررسی قرار دهد و به این پرسش پاسخ دهد که شخصیت‌ها تا چه میزان در تعالی یا نزول داستان سهمی انکار ناپذیر را ایفا می‌کنند.

نظرهای منتشر شده فیلم ماه در جنگل

3 نظر

سحر
۴ سال پیش
مسخره س
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
مریم نوذری
۵ سال پیش
سلام..به نظرم فیلم آقای شایقی فیلم پر محتوا و عمیقی بود..همه ی بازیگران نقش های عمیق و درونی داشتند..به نظر من این فیلم هم مانند دیگر فیلم های ایشان فیلم زیبایی بود..از لوکیشن های زیبایی استفاده شد..اقای شایقی در این فیلم از بازیگران جدید هم استفاده کردند که این خود انگیزه ایست برای بازیگران جوان و دیده نشده..باید به ایشان تبریک گفت.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
علی حقیری
۵ سال پیش
هدف فیلم محترم است اما متاسفانه فیلم آقای شایقی فیلمی بسیار کسل کننده و خنثی از آب در آمده ، نه تاثیر خاصی بر مخاطب می گذارد و نه او را به حفاظت از محیط زیست وامیدارد. فیلمنامه ی فیلم به هیچ وجه کشش یک فیلم بلند را ندارد ، کارگردانی هم جز در دو سکانس(یکی سکانس مرگ پیرمرد جنگلبان و دیگری خاموش کردن آتش جنگل ) چنگی به دل نمی زند ، بازی ها هم به جز دو نفر(لادن مستوفی و کیوان زند ) بی حس و حال و خسته کننده است ، فیلمبرداری اما از نقاط قوت"ماه در جنگل " است ، به خصوص در نماهای چشم نوازی که از طبیعت گرفته شده اما با این وجود متاسفانه فیلم همان طور که اشاره شد ، در نیامده و نمیتواند مخاطبش را درگیر کرده یا حداقل ذره ای به فکر فرو ببرد، زیرا آنقدر خسته کننده است که مخاطب و به خصوص مخاطب بی حوصله ی امروزی را پس می زند. "ماه در جنگل" را نمیتوان فیلم بی ارزشی دانست، اما نسبت به فیلمهای خوب شایقی مانند"باغ فردوس پنج بعداز ظهر"و"شراره" و حتی نسبت به فیلم ضعیفی مثل "ابرهای ارغوانی" گامی رو به عقب است ، به امید بازگشت شایقی به روزهای خوب فیلمسازی اش.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ