نظر منتقدین

مسعود فراستی
فيلم پرهياهويي است حتي قبل اكران جشنواره‌اي‌اش. بعضي بسيار خوش‌شان آمده - حتي قبل از ديدن- و برخي بسيار متنفرند- باز قبل از ديدن- اما فيلم، خيلي بد نيست. «عصباني نيستم ۲» است و عقب‌تر از آن. تكنيك كمي آرام‌تر شده اما همچنان گيج است و شلوغ. نه مستند است نه داستاني. شخصيت اول در نيامده. فيلم نان سوژه ملتهبش را مي‌خورد و نان نام جنجالي‌اش. با جنجا‌‌ل‌آفريني خيلي نمي‌شود جلو رفت، عقب چرا.
جعفر پناهی
لانتورى فيلم تاثير گذارى است . دير شروع مى شود و طول مى كشد تا تماشاگر را درگير خود سازد . اما وقتى درگير شد ، تا پايان اول رها نمى شود. فيلم دو پايان دارد كه پايان دوم توضيح واضحات است . گفتم طول مى كشد تا تماشاگر در گير شود . دليلش فرم آن است . فرمى كه سعى در القاى مستند دارد اما با بازيگران شناخته شده . تا تماشاگر فرم را بپذيرد و شخصيتها معرفى شوند زمان از دست رفته است ، ولى راهى جز اين هم براين نوع كارها نيست . گويى چاره در تحمل است . بايد تحمل كرد تا با زاويه ديد آشنا شد .
نیره رحمانی
لانتوری یکی از آن فیلمهایی ست که تماشای آنها هم روی تماشاگر تاثیر می گذارد و هم اینکه بعد از خروج از سینما فکر آنها را درگیر می کند.اما نکته آنجاست که هر چه بیشتر درباره لانتوری فکر می کنی و از آن فاصله می گیری احساساتت بدان تغییر می کند. به این ترتیب آن فیلمی که از تماشایش لذت برده ای و اثری تاثیر گذار و در خور اعتنا یافته ای ، رفته رفته جذابیت خود را از دست داده و ضعف های آن خود را نشان می دهند.

خبرهای مرتبط

برندگان نوزدهمین جشن خانه سینما معرفی شدند/ پیشتازی «فروشنده» در کسب جوایز
برندگان نوزدهمین جشن بزرگ سینمای ایران در بخش های مختلف اعلام شد.
اعلام نامزدهای جشن خانه سینما/ پیشتازی «فروشنده» و «رگ خواب»
پیشتازی نامزدهای «فروشنده» و «رگ خواب» در جشن خانه سینما
شکایت بهرامی از رضا درمیشینان رد شد / آمنه بهرامی: باز از کارگردان لانتوری شکایت میکنم
شکایت آمنه بهرامی نوا ، یکی از قربانیان اسیدپاشی که از هر دو چشم نابینا شده، علیه کارگردان فیلم لانتوری رد شد با این حال او می‌ گوید باز هم موضوع را پیگیری می کند.
ده فیلم برتر سال 95 از نگاه منتقدان
ابد و یک روز به عنوان بهترین فیلم سال 95 سینمای ایران با امتیاز 7.25 توسط منتقدان سلام سینما انتخاب شد.
واکنش رخشان بنی‌اعتماد به شکایت "آمنه"
رخشان بنی‌اعتماد در پی برخی ادعای مطرح شده از سوی آمنه بهرامی قربانی اسیدپاشی و اظهارات اخیرش درباره‌ی ماجرای «لانتوری» توضیحاتی داد.