عکس‌های فیلم فروشنده

نقدهای کوتاه فیلم فروشنده

اوون گلیبرمن
برای بخشی از فیلم، «فروشنده» حتی از ساخته‌های پیشین فرهادی مینیمال‌تر، سربه زیر‌تر و جمع‌وجورتر است. با این‌حال اما تکنیک نویسنده و کارگردان مثل همیشه با اعتماد به نفس کامل همراه است. هرنمایی در جای خودش است و هر سرنخی به نتیجه‌ای غیرقابل انتظار ختم می‌شود.
پیتر برادشو
این فیلمی زیرکانه و جاه طلبانه است . " فروشنده " سعی می کند که تاثیر و نتیجه ی بزرگتری نسبت به فیلم قبلی فرهادی داشته باشد و کیفیت مبهم و معمایی " جدایی " را ندارد . در حقیقت تم انتقام-عدالت طلبی فیلم تقریبا من را به یاد فیلم ملودرام – جنایی دنیس ویلنیو " زندانیان" 2013 میندازد.با این همه IQ محض فیلم سازی فرهادی این فیلم را بسیارتماشایی کرده است.

نقدهای بلند فیلم فروشنده

اوون گلیبرمن

نقد ورایتی بر فیلم «فروشنده»: "خطر لو رفتن داستان وجود دارد"

پیتر بردشاو

حضور اصغر فرهادی در جشنواره ی کن جالب می شود اگر درام "فروشنده " را لحظه ای برای اندیشیدن در این باره که آیا ژانری جدید درحال تولد در دنیای سینما است در نظر بگیریم : شوکی از جنس هانکه / آنتونیونی!

دبورا یانگ

*خظر لو رفتن داستان وجود دارد* در جدیدترین فیلم اصغر فرهادی- درامی از شرافت لکه دار شده و انتقام- هنرپیشه ای تا مرز افراطی گری بیرحمانه پیش می رود.

حامد مظفری

فرهادی اگر حتی قدر رضا عطاران و “دراکولا”یش به تجربه گرایی اهمیت می داد، حداقل کاری که می کرد قرار دادن آدمهای خاکستری و همواره مرددش در ژانری تازه و با حال و هوایی نو بود. ساده ترین راه هم بدل کردن “فروشنده” به یک درام معمایی بود به خصوص که خط اصلی یعنی تجاوز به زن در خانه شخصی و تلاش برای یافتن متجاوز، ...

محمود نامی

سینمای اصغر فرهادی بتدریج در حال تبدیل شدن به یک برند است، برندی که شاید برای او، اسم و عنوان و پول و شهرت بیشتر به همراه داشته باشد، اما این به بهای ضایع شدن یک کشور و مردم آن تمام شده است

احسان طهماسبي

در فروشنده بیش از هر فیلم دیگر کارگردان، از نمادها برای توضیح روحیات شخصیت ها، شرایط اجتماعی، افکار حاکم بر فیلم و توضیح وضعیت جاری جامعه ی حاضر استفاده شده است. داستانی که بی شک یکی از تجربه های موفق در سینمای ناتورالیستی ایران است.

محمدعلی محمدپور

فروشنده فیلمی متوسط در کارنامه فرهادی و نمایشی از تلاش نافرجام او برای مخاطب پسند شدن سبک فیلمسازی‌اش است. این فیلم، تجربه‌ی رواییِ نسبتا متفاوتی از این کارگردان است که با استفاده از همان مولفه‌ها و المان‌های همیشگی‌اش این بار ظاهرا به «ارجاع بینامتنی در متن» روی می‌آورد و از اجرای یک نمایشنامه‌ی معروف ...

محمد تقی زاده

فروشنده اصغرفرهادی قطعا یکی از بهترین فیلم های امسال سینمای ایران و از مهمترین فیلم های سینمای ایران است که قابل نقد و تجزیه تحلیل هست و مدتها میتوان درباره آن حرف زد و نوشت چراکه فیلمساز از دنیای واقعی و زندگی آدم ها با نگاهی انسانی و فرا جغرافیایی شخصیت هایی خلق کرده که قابل درک و لمس برای تماشاگر ...

احسان آجورلو

مسخ شدگی باید از یک نقطه آغاز شود، نقطه‌ای که به مانند اکثر روایت‌های فرهادی حذف شده است. نقطه آغاز مسخ شدگی عماد که قرار است در انتها داستان وجه مشترکی از «مشد حسن» و « ویلی لومان» شود، صحنه‌ای است که نه مخاطب بلکه شخصیت اصلی هم اطلاعاتی از آن در اختیار ندارد

خبرهای مرتبط با فیلم فروشنده

تاریخچه حضور فیلمسازان ایرانی در جشنواره کن

رابطه سینمای ایران و جشنواره فرانسوی کن اکثر اوقات خوب بوده است. در این یادداشت مهم ترین کارگردانان ایرانی که در کن حاضر بوده اند را مرور کردیم.

تاریخچه حضور فیلمسازان ایرانی در جشنواره کن

رابطه سینمای ایران و جشنواره فرانسوی کن اکثر اوقات خوب بوده است. در این یادداشت مهم ترین کارگردانان ایرانی که در کن حاضر بوده اند را مرور کردیم.

ویژگی فیلم های اصغر فرهادی/ سینمای بی قهرمان

آخرین فیلم اصغر فرهادی، قهرمان در روزهای آینده در جشنواره کن به نمایش درخواهد آمد. فیلی که بسیاری از منتقدان و تماشاگران ایرانی و غیر ایرانی منتظر آن هستند.

شباهت و تفاوت «فروشنده» اصغر فرهادی و نمایشنامه آرتور میلر

مقایسه فیلم سینمایی فروشنده به کارگردانی اصغر فرهادی که برنده اسکار بهترین فیلم بین‌المللی شد، با نمایشنامه برنده پولیتزر آرتور میلر

معلم های به یادماندنی سینمای ایران

به مناسبت روز معلم، جذاب ترین معلم هایی که سینمای یران در این سال ها ساخته و پرداخته است را مرور کرده ایم. از خسرو شکیبایی و هما روستا تا مریلا زارعی و شهاب حسینی.

نظرهای منتشر شده فیلم فروشنده

50 نظر

امیر N
۳ ماه پیش
من نمی دونم چرا همه فیلم میبینن تا ایراد بگیرن. فیلم ببینید و ببینید میتونید از اون لذت ببرید یا نه. ایده عالی بود لازم به ذکر اصلا سیاه نمایی نبود یکی از قاتلان سریالی ایران یعنی سعید حنایی هم تا حدودی همین اتفاق براش افتاد که قاتل شد. شخصیت پیرمرد عالی بود داشت می‌گفت هر انسانی گناه می‌کنه و توی دلش ممکنه هر چیزی باشه. آقای فرهادی شما یه موضوع غیر اخلاقی دیگر را به یک فیلم خوب دیگه تبدیل کردید.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
غزل رجب زاده
یک سال پیش
فیلم خوبی بود ولی با این کار مردمش رو خوار و ذلیل کرد بدبختی ایرانیا رو باید به خودشون نشون داد نه تمام دنیا😔😢
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
مهدی فتحی
یک سال پیش
به نام خداوند بخشنده ی مهربان فیلم فروشنده به کارگردانی اصغر فرهادی محصول سال1394میباشد. این فیلم زندگی یک زوج(عماد و رعنا)را به تصویر می‌کشد که به علت نشست آپارتمان محل سکونتشان، مجبور به ترک آنجا می‌شوند و به خانه ای دیگر می‌روند که قبلا زن بدنامی در آن ساکن بوده است. یک شب که عماد در خانه نبوده، مرد غریبه ای به خانه می‌آید و.... تحلیل فیلم عماد که شخصیت مثبتی به نظر می‌رسد، معلم است، از طرفی بازیگر تئاتر هم هست و دو شغل داشتن یک معلم در فیلم نشان داده می‌شود(خستگی عماد در کلاس با خواب او و سلفی گرفتن دانش آموزان با او نشان داده می‌شود) . همسر او هم در تئاتر به همراه او، بازیگر است. آنها با بازی در تئاتر، جلوی صحنه خود را به نمایش می‌گذارند، حال آنکه در پشت صحنه (در فیلم) با مدرسه، خانه، اسباب کشی و....سر و کار دارند.(جلوی صحنه و پشت صحنه زندگی آنها گاهی در فیلم بسیار به هم نزدیک می‌شود مثلا زمانی که آنها در حال اجرای تئاتر هستند ولی با هم یواشکی حرف هم می‌زنند.) این فیلم، زوجی را نشان می‌دهد که به خوبی نقش همسری خود را ایفا می‌کنند و رابطه ی مطلوبی با هم دارند ولی با ورود مرد غریبه به خانه آنها و اتفاقی که می افتد، با هم اختلاف نظر پیدا می‌کنند:رعنا که به حریم خصوصی اش، پا گذاشته شده، خواهان فراموشی ماجرا است تا بیش از این حریم خصوصی اش، نقض نشود. شاید بتوان گفت او یک شخصیت بی تفاوت است. اما عماد می‌خواهد شکایت کند یا لااقل خودش با مرد غریبه، برخورد کند(عماد بی تفاوت نیست و عدالت خواهی او به نمایش گذاشته می‌شود.) تضاد نه تنها بین آنها قابل مشاهده است بلکه بین رفتار های خود رعنا هم دیدنی است مثلا زمانی که از عماد می‌خواهد، سر کار نرود و از طرفی می‌خواهد تنها باشد. یا اینکه از عماد می‌خواهد شکایت نکند ولی از طرفی از اینکه عماد نمی‌تواند کاری کند، ناراحت است. فیلم، شخصیت هیستریک یک زوج ایرانی را با بازی عماد و رعنا به نمایش می‌گذارد و سپس با نشان دادن سردرگمی رعنا، نهیلیسم، به ذهنمان خطور می‌کند. عماد به مسئله ی حریم خصوصی، گیر می‌دهد و موبایل یکی از دانش آموزانش را چک می‌کند و به صوت های تلفنی مستأجر قبلی گوش می‌دهد و کم کم مفهوم مسخ شدگی اش را به نمایش می‌گذارد. مفهوم تنبیه، با تحقیر مرد غریبه نشان داده میشود. ساختمان های نو و کهنه که دوربین دریک قاب نشان می‌دهد، نشان از جامعه ای دارد که نه مدرن است و نه کاملا سنتی. در یک سکانس عماد آرزوی خراب شدن شهر و ساخت دوباره آن را می‌کند. او جامعه ی فساد و دروغ را دوست ندارد و نابودی آن را می‌خواهد. نماد های حیوانی در فیلم قابل مشاهده است و خبر از سردرگمی آدم میدهدند.(انسانی که گاو می‌شود) و تأثیر اجتماع و محیط را بر شخصیت فرد،نشان می‌دهد. پس روی مفاهیم شخصیت و آبرو و عصبیت، درطول فیلم، مانور داده میشود.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
sm ra
۲ سال پیش
یه فیلم درونی با نگاهی دقیق!👏
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
سپنتا ملک زاده
۳ سال پیش
فیلم خیلی قوی بودچرانظرهای بدمیدین.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
رزا دهقانی‌پور
۳ سال پیش
4از10.ضعیف و سطحی.بدون کشش.درباره ی الی و جدایی خیلی بهتر بودند.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
stranger hiden
۳ سال پیش
نظر ها رو میخوندم بعضی هاشون جای تاسف داشت یکی نوشته بی غیرتیه یکی نوشته پارتی بازیه یکی نوشته سیاسیه یکی نوشته حقش نبود ابد و یک روز بهتر بود .. تاسفش بیشتر بخاطر اینه که کاملا مشخصه خیلی از همینا که اینطوری موضع گرفتن یا از فیلم و سینما چیزی نمیدونند یا اگه میدونند از جریان جایزه اسکار گرفتن و چطور یه فیلم اسکار میگیره اصلا خبر ندارند کلا اینجوری هستیم یکی پیشرفت کنه حتی افتخارشم برای ما باشه باز هم دوست داریم ارزش هاشو زیر سوال ببریم اینو توضیج بدم جایزه اسکار به بهترین فیلمای ایران یا دنیا نمیدن ... رقابت بین فیلم هاییه که برای اسکار بصورت رسمی معرفی میشن هر کشوری خودش تو جشنواره های خودش و توسط مسیولین مربوطه خودش فیلمی رو انتخاب میکنه و به اسکار میفرسته پس انتخابش بین فیلمهای دیگه ایرانی ربطی به اسکار نداشته اون اقایی که میگه اینایی که خوشحالن نمیدونن وطن چیه یا اونی که میگه بی غیرتیه توجه کنیدکه فیلم فروشنده به تایید رسمی کشور ایران و صد البته فرهنگ و ارشاد به عنوان نماینده ایران معرفی شده و صد البته اونا تشخیص دادن این فیلم بهترین فیلم برای نمایندگی کشورمونه اقای فرهادی سرخود که نرفته اسکار شمایی که انگ بیغیرتی میزنی شمایی که میگی سیاسیه و اونا ک خوشحالن نمیدونن وطن چیه توجه کنید نماینده رسمی ایرانه یعنی دولت ایران بطور رسمی هم تاییدش کرده هم بنمایندگی از فرهنگ و هنر مملکت قبولش داشته پس تویی که فیلمو قبول نداری تویی که داری انگ بهش میزنی درواقع داری به کل ایرانو این حرفو میزنی اگه این فیلم بقول شما غربزده است وسیاسیه اینو فرهنگ و ارشاد تایید کرده بره اسکار شما کاسه داغ تر اش داری میشی و حتی اینم نمیدونی هزارتا فیلم بهترم اگه تو ایران ساخته شده تا زمانی که معرفی نشه واسه اسکار اونجا اصلا اسمشم نمیشنون اگه سیاسی میخواستن اسکار بدن خیلی فیلما اینجا ساخته شده که حتی مجوز پخش هم از فرهنگ ارشاد نگرفته بخاطر همین غربزدگی و محتوای سیاسیش اگه هرکی هرکی بود خب از اون فیلما اسکار میگرفت که علنی محتوای سیاسی داره محتوای فیلمای فرهادی که اجتماعیه چرا همه چیزو نادانسته با هم قاطی میکنید قضاوت میکنید اگه وطنت برات مهمه وقتی از طرف کشورت یه نماینده تو یه عرصه معرفی شد حتی اگه با نظر وعقیده تو هم جور نبود نماینده کشورته باید حمایتش کنی حمایت نمیکنی دیگه علیهش جبهه نگیر بعد به حامیانش انگ وطن فروشی و.... بزن اینکه فیلمای مورد پسند شما چرا نمیره اسکار بهتره به نگاه به لیست فیلمایی که رفتن و دست خالی برگشتن بندازی اسکار به این فیلما جایزه میده من خیلی فیلمای خارجیم ک اصلا سیاسیم نیستن همیشه میگم به چیش اسکار دادن اگه با فیلمی ک رفته اسکار مشکل داری برو سراع کسی ک فیلمو معرفی کرده از طرف ایران اگه کلا نمیخوای اسکار فیلم بفرستیم بازم برو سراغ همون چرا وایسادین بلاخره یکی رفته شرکت کرد بعد سالها اسکار گرفته تازه گیر دادین چرا رفته چرا جایزه گرفته غلط کرده ابرومونو برده فلان اگه جایزه نمیگرفت هیچ مشکلی نداشتین چرا همچین فیلمی رو نمیاینده ایران کردن؟؟؟ فیلم جدایی نادر از سیمین جز 250 فیلم دنیاست با رتبه 108 حدود 180 هزار نفر هم بهش امتیاز دادن که کمترین حمایت و امتیاز رو ایرانی ها بهش دادن بعید نیست خیلیا ایرانی فقط چون از فرهادی خوششون نیومده میرن عمدا امتیاز کم میدن بدون اینکه درنظر بگیرن کی ضرر میکنه کی سود با اینحال امتیازش 8/3 است دیگه 180 هزار نفر که امتیاز سیاسی ندادن که اگه مثل کشورهای دیگه مردم جدا از نظر شخصیشون از ایرانی بودنش بین اون همه فیلم حمایت میکردن و بهش امتیاز میدادن رتبه اش دو رقمی میشد اگه سیاسی بازی بود به فیلم 300 هم چند تا اسکار میدادن جز بهترین فیلمای منتخب هم قرار میگرفت دیگه یکم انصاف داشته باشین ببخشید ولی دلم پر بود خخخ اما انصافا بخاطر اسم ایرانم که شده برید توسایت imdb به جدایی نادر از سیمین رای بدید من لینکشو خواستم بزارم گفتم نظرم منتشر نمیشه پارسال تا الان دو رتبه افت کرده
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
حسین
۴ سال پیش
حال خراب کن 5 از 10
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
کیا
۴ سال پیش
به نظرم این فیلم صرفا بخاطر حواشی و قانون ترامپ و اسکاری که صرفا سیاسی گرفت مورد توجه قرار گرفت و متاسفانه تو جو این مسائل عامه مردم احساس خیلی خوبی نسبت به این فیلم پیدا کردن این فیلم،فیلم بدی نیست اما واقعا فیلم خوبی هم نیست از فیلم های قبلی فرهادی مثل چهارشنبه سوری و درباره الی و جدایی هم ضعیف تره فیلم ضعف های ساختاری عجیبی داره مثلا سکانس تو تاکسی و اون خانم که اصلا من نفهمم چه ربطی به فیلم داره به نظر میرسه تجاوزی اتفاق نیافتاده ولی رعنا میگه کاش می مردم و.... ای کاش انقدر احساسی در مورد فیلم ها نظر ندیم و ....
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
کیا
۴ سال پیش
از نظر فیلمنامه واقعا فیلم پنچری بود هیچ کدوم از شخصیت ها در نیومده بودن اصلا معلوم نبود که با کی طرفیم و اینکه سیرمنطقی فیلم خیلی بد بود مثلا چرا تو سیستم راهنمایی رانندگی آدرس خونه صاحب وانت ثبت نشده بود و آدرس نانوایی که برا ش کار میکرد بود ؟؟ ازلحاظ کارگردانی هم واقعا از فرهادی بعید بود انقدر مینیمال کار کنه وانقدر ضعف نشون بده اصلا چرا نمایشنامه تو فیلم مرگ فروشنده انتخاب شده بود؟ من هنوز هم نفهمیدم اون سکانس تو تاکسی که اون خانمه میگه میشه جامو عوض کنید چه ربطی به فیلم داره؟؟؟ که متاسفانه فرهادی موضوع رو بسط هم میده
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
نوا بانو نوری
۴ سال پیش
خانم شیمای عزیز همه فیلمهای ما هم که ته جنوب شهر ساخته نشده اگه دقت کرده باشید سریالهایی مثل؛{عاشقانه }هم هستن که مربوط به ثروتمندان میشن و قشر مرفه جامعه و کشوره مارو نشون میدن اما متاسفانه یسری اومدن از اون فیلم ایراد گرفتن که چقدر مردم مارو پولدار و ثروتمند نشوندادن....
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
salee khatam
۴ سال پیش
سلام.اين فيلم نشان دهنده بي غيرتي و بي حيا ايست اون وقت بعضی ها از این موضوع خوشحال اند.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
salee khatam
۴ سال پیش
سلام.اين فيلم نشان دهنده بي غيرتي و بي حيا ايست اون وقت بعضی ها از این موضوع خوشحال اند.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
salee khatam
۴ سال پیش
سلام.اين فيلم نشان دهنده بي غيرتي و بي حيا ايست اون وقت بعضی ها از این موضوع خوشحال اند.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
salee khatam
۴ سال پیش
سلام.اين فيلم نشان دهنده بي غيرتي و بي حيا ايست اون وقت بعضی ها از این موضوع خوشحال اند.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
مهلا
۴ سال پیش
من همیشه از سینمای فرهادی لذت برده ام. این فیلم رو هم دوست داشتم. ولی شاهکارش "جدایی" بود. بالاخره هر فیلمسازی یه شاه فیلم تو کارنامش داره ... حتی خود اسکورسیزی و تارانتینو و کاپولا.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
سلماز ادیب
۴ سال پیش
جهان فراموش نمی کند که همه جای دنیا همه کلاه احترام برای فرهادی از سر برداشتند و عده ای در کشور خودش او را تقبیح کردند و آزارش رساندند. فقط ما ایرانیان هستیم که با مفاخر خود این گونه رفتار می کنیم ولی نام او همچون نام کیارستمی از تاریخ سینمای جهان پاک نخواهد شد
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
درسا
۴ سال پیش
معرکه.... مثل همیشه پر از مفاهیمی که شاید خیلی ها قادر به درکش نباشند
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
امیرحسین زینلی
۴ سال پیش
کسایی که میاین نظر میدین و میگین بده البته بی احترامی نباشه ها ولی وقتی شما توانایی درک داستان فیلم رو ندارید خوبچندبار ببینیدش تا خوب داستان فیلم رو متوجه بشید و اینقدر بد این فیلم رو نگید به نیمه پر نیز نگاه کنید که داستان این فیلم مغز آدم رو به تفکر وا میداره و این خودش کلیه.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
امیر
۴ سال پیش
ظاهر نسباتا خوبی داشت اما باطنش خیلی پیچیده بود . باید چند بار فیلمو ببینی تا کامل متوجه بشی . به نظرم این فیلم ناقصه و لایل جایزه اسکار رو نبود
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
شیما گلزاری
۴ سال پیش
یه جمله دارم شهاب حسینی که تو پاین شهر میشینه کل این شهرو باید کوبید شما یه سر به سمال تهران فرشته نیاوران اقدیسیه بزن بعد کلی بگو وقتی تو فیلماتون محله های بد عین فیلم ابد و یک که به نطرم موضوعش عالی بود ) رو نشون میدید شمال تهرونم نشون بدید به مخاطب خارجی امریکا زاغه نشینارو نشون میده لاس وگاس هم نشون میده البته این سه متال بود ممنون
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
زهرا
۴ سال پیش
به نظرم فیلم فروشنده فیلم خوبیه ولی یکم دیالوگاش برا همه سن خوب نیس ولی واقعا موضوعش خوبه وجایزه هم حقشه خسته نباشی قهرمان
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
علی فرج زاده
۴ سال پیش
چرا نقد آقای فراستی رو نذاشتین؟؟؟!!!
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
میثم
۴ سال پیش
تبریک به آقای فرهادی
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
مسعود
۴ سال پیش
در مزخرف بودن فيلمهاي اصغر فرهادي همين بس كه صهيونستهايي كه نماد جنايت مدرن هستند و از نژاد پرست ترين انسانهاي روي زمينند, پست فطرتهاي جنايت پيشه اي كه حتي تاب شنيدن حتي يك ديالوگ ساده از سريال يوسف پيامبر را نداشته و به خشم آمدند, كساني كه هاليوود بايد طبق برداشتها و تفاسير آنها از يهوديت و حضرت موسي عليه السلام ,فيلم بسازد,چنيني اجق وجقهايي از فيلمهاي اصغرخان استقبال كرده و مي كنند!! نمونه آخري آن هم نمايش فيلم فروشنده در سينماهاي اسرائيله!!! آنوقت يك عده تاريك فكر بي بصيرت غربزده اي كه وطن و ايران و قس عليهذا لقلقه زبانشان بوده وهست امادرسختيها و مصائب تنها چيزي كه در ذهنشان نمي ماند,وطن است! چنين جماعتي از دادن جايزه اسكار به فرهادي ,چنان از خود بيخود شدند كه انگاري نعوذ بالله جبرئيل امين از سوي خداوند براي اصغرخان هديه اي مرحمت فرموده!!!!!! اين جماعت اگر واقعا" واژه اي به نام وطن برايشان معنا و مفهوم واقعي داشت ,حتي يك ذره هم از اين اتفاق ,شاد و شنگول نمي شدند.و برايشان اين سؤال پيش مي آمد كه چرا غربيهايي كه حتي اجازه نمي دهند فيلمهايي با تكنيك بالاتر از نظر هنر سينما و كارگرداني و فيلمنامه و ... در ايران توليد شده انداما مفهوم و پيام آن فيلمها با اهداف و سياستهاي آنها در تضادبوده,در بخش غير مسابقه اي آنها در معرض نمايش قرار گيرند,به فيلمهاي ضعيف اصغرفرهادي به راحتي آب خوردن جايزه مي دهند!!!!
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
معصوم
۴ سال پیش
گذشته اقای فرهادی مستحق اسکار بود نه فروشنده!
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
بهاره
۴ سال پیش
واقعا نمیفهمم بعضیا میگن فرهادی فیلم میسازه تا جایزه بگیره یعنی چی؟خب چطور ورزشکارا ورزش میکنن تا جایزه بگیرن خوبه،اونوقت تمام شبکه های تلویزیونی بعنوان قهرمان میشناسنشون اما فیلمساز بخواد مطرح بشه بده؟خب هرکسی میخواد تو رشته ی خودش مطرح باشه این جرمه؟اگه خود شما بهتون اسکار میدادن قبول نمیکردین؟!خب یه کم منصف باشین.وقتی کسی موفق به کسب جایزه ای شده باید تبریک گفت و درک کرد این جایزه به تصمیم داوران این جشنواره ست،هر وقت خودتون داور جشنواره ی دیگه ای شدید حتما به فیلم مورد علاقه ی خودتون جایزه بدید
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
بهاره
۴ سال پیش
فیلم ابد و یک روز هم خوبه درسته اما داستان فیلم جوریه که ما ایرانیها خوب درکش میکنیم اما داستان فروشنده داستان خاصیه و درکش واسه مخاطب خارجی هم راحته.بنظرم آقای فرهادی کلا موضوعات نویی رو توی فیلماشون نشون میدن.تبریک میگم به ایشون و عوامل فیلمشون و به مردم ایران
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
تی تی
۴ سال پیش
این رو برای کسایی که نقد می کنن و میگن در حد اسکار نبود رو می نویسم. و اینکه این فیلم رو فقط تجاوز اون هم از طریق ی پیرمرد ناتوان می بینن که متاسفانه تجاوز همه جای دنیا اتفاق می افته از یک منتقد فیلم امریکا پرسیدن دلیل اسکار این فیلم چی بود و در جواب گفت فیلمنامه مرگ فروشنده ارتور میلر برای مردم امریکا جزو فیلمنامه های باارزش و حتی در کتب درسی هم بهش اشاره شده و کاملا براشون قابل لمسه برای همین تونستن با این فیلم و اتفاق های این زوج ارتباط برقرار کنن و براشون قابل لمس باشه و مورد پسند مردم امریکا واقع بشه و اینکه فیلم به تحکم خانواده اشاره شده و اینکه فرهادی مورد احترام و ارزش هنری برای دیگر کشور ها ست چرا ما باید بکوبیمش
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
ونوس
۴ سال پیش
تبريك به اقاي فرهادي و همه مردم ايران
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
شقایق
۴ سال پیش
لیاقتشو (اسکار) داشت. امیدوارم ما هم داشته باشیم.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
شبنم.
۴ سال پیش
تبریک اسکار رو گرفتن.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
بهمن
۴ سال پیش
سلام سایت کافه سینما یه مطلب جانبدارانه در رابطه با اسکار فرهادی گذاشت ، بعد یه کامنت در جوابش گفتم اصلا نذاشت خونده بشه یعنی انقدر حقیر بودن از حرفای مخاطب معمولی هم میترسدن بعد ادعای آزادی بیانم دقیقا همینا دارن جای دیگه ای نبود این حرفا رو بگم ببخشید و اسکار مبارک مردم ایران
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
علیرضا
۴ سال پیش
اگر بهم بی ادبی نمیکنین یه آرزو میکنم امیدوارم یه روز آقای فرهادی یه فیلم شاد و شاداب و یه چهره زیبا از من و شما بسازه و بهترین جایزه هارو بگیره
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
مهنوش
۴ سال پیش
می دونم سیاست اکثر نشریات و سایت های سینمایی تخریب فرهادیه که دلیل و علتش نمی دونم چیه؟ حسادت؟ کینه توزی؟ دستور؟ ... ولی واقعا دوستان من، بیاین از موفقیت هم وطنمون خوشحال بشیم. فرهادی رو مثل کیارستمی اذیتش نکنیم. کیارستمی برامون اون همه افتخار آورد ما فقط کوبیدیمش و وقتی متوجه ارزشش شدیم که خیلی دیر شد..... فرهادی رو همه دنیا قبولش دارن. مریل استریپ و انجلینا جولی از خداشونه تو فیلمش بازی کنن. اون وقت ما خودش و بازیگرانشو انقد ازیت می کنیم. به خدا درست نیست.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
shakiba
۴ سال پیش
من زیاد فیلمو دوست نداشتم ،شاید واسه یه باردیدن خوب باشه اما جایزه واین جور چیزا بهش نمی خوره خیلی فیلم های بهتری هست که از اون بهترن ،اصغر فرهادی خیلی شانس خوبی داره هرفیلمی می سازه کلی سروصدا می کنه وحایزه وبرو وبیا داره درحالی که انقذراهم جالب نیس فیلماش،ابدویک روز.لانتوری خیلی بهتر بودن ولی فروشنده همچین آش دهن سوزی نبود واسم فیلم خیلی بد بود چی ربطی داشت،چی فروش رفت ،کی میفروخت .اخه اینم شد اسم
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
مریم
۴ سال پیش
اول باید بگم بازی شهاب حسینی عالی بود ..فیلم خیلی خوبی بود ولی فقط و فقط یه چیزش اصلا برام قابل درک نیست و اونهم رفتار رعنا در آخر فیلم بود.که فکر نمیکنم هیچ زنی بخاد در برابر همچین آدمی تا این حد دلسوزانه رفتار کنه و پیرمرد خیلی مظلوم جلوه داده شده
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
مصطفی رحمانی
۴ سال پیش
فیلم تقریبا تا اواسط کار خسته کننده بود و خیلیا تو سینما به چرت زدن افتاده بودن شاید میشد این فیلم رو کوتاه ترم ساخت چون بعضی جاها زیادی کش داده بودنش آقای فرهادی.البته مشخصه که ایشون میخواستن روابط بین کاراکترهارو بیشتر نشون بدن و فیلم جلوه روابط طبیعی بین انسان ها رو نشون بده ولی زیادی افراط شده بود
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
Rose
۴ سال پیش
موفق باشید آقای فرهادی. فیلم فروشنده عالی است. امیدوارم اسکار را بگیریم.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
بنار جبار
۵ سال پیش
خیلی خوب بود امیدوارم جایزه اسکار بگیره فیلمنامه جدایی نادر از سیمین بهتر بود ولی فروشنده تاثیرگذازتر بود یکی بود از بهترین فیلمهای هیجان انگیز که تا حالا دیدم
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
مهران صفری
۵ سال پیش
علی بود
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
آرمان
۵ سال پیش
فقط از صحنه تئاتر مرگ فروشنده (بازی مینا ساداتی) خوشم اومد، باقی فیلم و کل داستان افسرده، ناراحت و ناامیدکننده بود، در کل خوشم نیومد و از دیدنش حال خوبی بهم دست نداد و تجربه سینمایی خوبی نبود
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
مجید
۵ سال پیش
فروشنده یک فیلم کاملا معمولی بود و قطعا فروش بالای فیلم به خاطر حاشیه ها واخبارپیرامونش بوده است تنهانکته مثبت فیلم های فرهادی روابط خیلی ساده ادم های فیلم و بازی ها روان هست ولی پایان باز چیزی بوده که من همیشه بااون مشکل داشتم که اینجا هم دوباره دیدم تکلیف اون پیرمرد,زندگی عماد و رعنا,,,اقای فرهادی میتونست به جای 120دقیقه 80دقیقه فیلم بسازه کش دادن بیهوده ی قصه گاهی عذاب آوربود به علاوه اینکه قسمت پایانی فیلم و نشان دادن پیرمرد به عنوان مقصر واقعا ادم را متعجب میکرد پیرمردی که به زور نفس میکشید چگونه با فراموش کردن موبایل و کلید ماشینش به سرعت محل رو ترک میکند!!! در مورد بازیگر مرد که واکنش هایش نسبت به حادثه خیلی ارام بود زیاد نمیتوان صحبت کرد چون تا در شرایط او قرار نگیری نمیتونی اون حالت را بیان کنی چون خطر ابرو همیشه مانع میشود اما در کل بازی ها قابل قبول بود ولی فیلمنامه ضعیف بود در کل بایک فیلم متوسط روبه رو بودیم
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
عسل
۵ سال پیش
عالی
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
mehrdad arian
۵ سال پیش
از این به بعد هم یاد بگیرد اگه به شما تجاوز شد یا رگ غیرتتون حسابی کلفت شد مثل بازیگران فیلم باکلاس رفتار کنید تا حداقل آقای فرهای تو همزاد پنداری آدمها و تصنعی نبودن رفتارشون جوابی داشته باشه و فیلمش با واقعیت های اجتمایی همخوانی پیدا کنه
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
حسین
۵ سال پیش
یه فیلم حال خراب کن
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
هادی راسخ
۵ سال پیش
اون سیلی خیلی به دلم نشست
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
mehrdad arian
۵ سال پیش
سلام به آقای فرهادی و تمامی هنر دوستان - فروشنده مونتاژی از درباره الی و جدایی نادر از سیمین و ... بود و خیال خود کارگردان از این بابت راحت بود که اصلاحیه ای برای فیلمهای ذکر شده داشته باشه و نه بیشتر-به یاد کارتون محصول سال ۱۹۸۰ و ساخت کشور فرانسه به نام واتو واتو افتادم که به تعداد زیادی تکثیر میشد و یک اثر هنری اگه قرار باشه مونتاژ یا به یک شکل تکثیر بشه جای بسی ناامیدی است-آقای فرهادی نشان داد بیشتر از این توانایی در ساخت فیلم نداره - با موقعیت و رابطه و بازیگران و عوامل و فضایی خوبی که در این چند سال اخیر داشته انتظارات خیلی بیشتری از فیلمهای آقای فرهادی هست که متاسفانه این انتظارات خارج از توانایی هنری ایشونه – از این به بعد هم آقای فرهادی اگه فیلمی بسازه مطمعناً بیشتر از این حد توانایی نداره – در مورد آقای شهاب حسینی بهتر بود در فیلمهای قبلی خود جایزه دریافت کنه تا در فیلم فروشنده –توانایی شهاب حسینی فراتر از بازی در فیلم فروشنده بوده که از نگاه عوامل جشنواره های خارجی و منتقدان برون مرزی انگار دیده نشده-روزگار خوش
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
navid
۵ سال پیش
فیلم فروشنده به نظرم خوب یود ارزش جایزه رو داره و این فیلم فروشنده جز فیلم های اسکار شده ولی فیلم ابد یک روز دیدم کلا به نظرم وقت هدر دادن بود دیدن این
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
m
۵ سال پیش
در سکانسی از فیلم من شنیدم که عماد به رعنا میگه:ترانه درو قفل کن وکلیدو بردار آیا من درست شنیدم؟
خطر لو رفتن داستان
پاسخ