پوستر فیلم پسر همسایه

فیلم‌ سینمایی |هیجانی

پسر همسایه

The Boy Next Door

۹.۱ /۱۰
امتیاز سلام سینما

از ۹ رای

منتقدان:

۳.۸

امتیاز دهید :

زنی که به تازگی از همسر خیانت‌کارش جدا شده، دل به پسری جوان‌تر از خود که در همسایگی او زندگی می‌کند، می‌بندد اما آتش این عشق سوزان، عواقبی خواهد داشت که با آن روبرو می‌شوند.

کارگردان: راب کوهن

نویسنده: باربارا کاری

عکس‌های فیلم پسر همسایه


رایان گوزمن در فیلم «پسر همسایه» (The Boy Next Door)
جان کوربت در فیلم «پسر همسایه» (The Boy Next Door)
رایان گوزمن و کریستن چنووس در فیلم سینمایی «پسر همسایه» (The Boy Next Door)
رایان گوزمن در «پسر همسایه» (The Boy Next Door)
رایان گوزمن و جنیفر لوپز در نمایی از فیلم «پسر همسایه» (The Boy Next Door)
رایان گوزمن و جنیفر لوپز در نمایی از فیلم سینمایی «پسر همسایه» (The Boy Next Door)
رایان گوزمن، جنیفر لوپز، رایان گوزمن و جان کوربت در نمایی از «پسر همسایه» (The Boy Next Door)
رایان گوزمن و جنیفر لوپز در صحنه‌ای از فیلم سینمایی «پسر همسایه» (The Boy Next Door)

نقدهای بلند فیلم پسر همسایه

فیلم «پسر همسایه» با بازی جنیفر لوپز و کارگردانی راب کوهن شاید بدین دلیل با استقبال نسبی تماشاگران رو به رو شده است که مخاطبان خود را با چهره ای جدید از لوپز مواجه می بینند. جنیفر لوپز (بازیگر و خواننده 46 ساله) پیش تر و در سال های جوانی بیشتر در ملودرام های عاشقانه حضور پیدا می کرد اما این بار او که خود یکی از سرمایه گذاران فیلم نیز بوده است حضور در فیلمی تریلر جنایی را تجربه کرده است و همین امر بسیاری از طرفداران او را به تماشای فیلم ترغیب می کند. «پسر همسایه» در یک کلام فیلم ضعیفی است و این ضعف در وهله اول به فیلمنامه ی آن بازمی گردد. یک فیلمنامه در ژانر تریلر می بایست دارای فراز و نشیب هایی باشد که به ایجاد تعلیق در آن بینجامند اما داستان در این فیلم به شکل کاملا خطی پیش می رود و عناصر اصلی درام در آن نادیده گرفته شده اند. داستان نقطه عطف ندارد، فراز و فرودهای داستان خام دستانه اتفاق می افتند و مخاطب خود را در تعلیق احساس نمی کند. بحران اولیه که همان مواجهه ی زن با شخصیت واقعیِ نوآ (رایان گازمن) است خیلی «رو» و «غیرهوشمندانه» شکل می گیرد و رویدادهای بعدی فیلم نیز کاملاً قابل پیش بینی هستند و بیشتر بر پایه ی سلسله ای از کنش های تکراری این ژانر از فیلم ها اتفاق می افتند که کاملاً کلیشه ایست و دیگر برای مخاطب امروزی رنگ و بوی تازه ای ندارد. روایت فیلمنامه کلاسیک و خطی است اما حتا اسلوب فیلمنامه نویسی کلاسیک هالیوودی نیز در این فیلمنامه رعایت نشده است و فیلم با زیر پا گذاشتن بسیاری از این اصول دچار نقصان است و مخاطب را نیز خسته می کند. شخصیت پردازی «پسر همسایه» اشکالات متعددی دارد و یکی از دیگر دلایل اصلی ضعف آن است. شخصیت نوآ که قرار است پیچیده ترین شخصیت فیلم باشد به ساده انگارانه ...ادامه مطلب

نقدهای کوتاه فیلم پسر همسایه

پیتر کیوگ


جدا از اینکه دستاورد «پسر همسایه» به لحاظ سینمایی چه می‌تواند باشد، دیدن اینکه «جنیفر لوپز» در نقش یک معلم دبیرستان عاشق شخصیت اصلی فیلم شود، احتمالاً باعث می‌شود تا مخاطبان فیلم فاجعه‌ی «گیگلی» محصول 2003 را فراموش کنند. درس مهمی که «پسر همسایه» به مخاطب می‌دهد این است که یک زن مطلقه در رابطه با یک مرد جوان 19 ساله، به چیزی که می‌خواهد نمی‌رسد.

نیکولاس راپولد


«پسر همسایه» نشان می‌دهد که یک اقدام کورکورانه براساس احساسات اشتباه، چقدر می‌تواند دردسرآفرین باشد. «جنیفر لوپز» با جذابیت همیشگی و آرام خود، حتی وقتی داستان کاراکتر مقتدر «کلیر» را به خاک سیاه می‌نشاند، به راحتی از پس دیالوگ‌های احساسی و طنز برمی‌آید. «کریستن چنووث» نیز در نقش بهترین دوست «کلیر» در محل کارش از نقاط قوت فیلم است.

نظرهای منتشر شده فیلم پسر همسایه