پوستر فیلم آسمان نیمه شب

فیلم‌ سینمایی |درام ، فانتزی ، علمی تخیلی

آسمان نیمه شب

The Midnight Sky

۸ /۱۰
امتیاز سلام سینما

از ۱ رای

منتقدان:

۶.۳

امتیاز دهید:

آگوستین، دانشمندی تنها در قطب شمال است که تلاش می‌کند با گروهی از فضانوردان خارج از زمین ارتباط برقرار کند و آن‌ها از فاجعه‌ای بزرگ آگاه کند.

کارگردان: جرج کلونی

عکس‌های فیلم آسمان نیمه شب


جرج کلونی و کائولین اسپرینگل در فیلم «آسمان نیمه شب» (The Midnight Sky)
جرج کلونی در فیلم «آسمان نیمه شب» (The Midnight Sky)
جرج کلونی در فیلم سینمایی «آسمان نیمه شب» (The Midnight Sky)
دیوید اویلوو و فلیسیتی جونز در فیلم «آسمان نیمه شب» (The Midnight Sky)
کایل چندلر در فیلم «آسمان نیمه شب» (The Midnight Sky)
جرج کلونی در «آسمان نیمه شب» (The Midnight Sky)
جرج کلونی در نمایی از فیلم «آسمان نیمه شب» (The Midnight Sky)
فلیسیتی جونز در فیلم «آسمان نیمه شب» (The Midnight Sky)

دیالوگ های به یاد ماندنی

نقدهای بلند فیلم آسمان نیمه شب

   جرج کلونی نزدیک بیست سال است که به فیلمسازی هم روی آورده و طی این چند سال توانسته آثار درخشانی در ژانر درام سیاسی بسازد و هر بار به سبک و سیاق دیگری سر زده، نتوانسته به آن موفقیت‌ مطلوب دست پیدا کند. او این بار اما فرمان را کاملا پیچانده و وارد ژانر علمی تخیلی شده و یک فیلم درام فضایی در جهانی پساآخرالزمانی ساخته است، آیا او توانسته این بار هم مانند درام‌های سیاسی تقریبا درخشانش، به نتیجه خوبی دست پیدا کند؟ فیلم آسمان نیمه شب بر اساس رمان بلندی به اسم «صبح بخیر نیمه شب» ساخته شده و داستان کره زمین را در سال ۲۰۴۹ روایت می‌کند که به علت حادثه‌ای به سیاره‌ای یخبندان تبدیل شده که هوایش نیز روز به روز آلوده‌تر می‌شود. اتفاقی که برای کره زمین رخ داده تا آخر فیلم به طور دقیق تشریح نمی‌شود و ما صرفا متوجه می‌شویم که بشریت برای فرار از این موضوع قصد دارد تا در کهکشان به دنبال سیاره دیگری برای سکونت باشد. یک دانشمند یکی از اقمار مشتری را محلی قابل سکونت می‌داند و پس از سالها تحقیق و بررسی، در نهایت تیمی برای کاوش این ریزسیاره اعزام می‌شوند و ماموریت‌شان اینست که بفهمند می‌توان در آنجا زندگی کرد یا خیر و این موضوع را پس از بازگشت به زمین به همگان گزارش کنند تا پروسه انتقال بشریت به جایی دیگر شروع شود. ماجرا اما سریع‌تر از چیزی که همگی فکر می‌کردند پیش می‌رود و پس از اعزام سیاره، اوضاع زمین روز به روز بدتر می‌شود و در نهایت بشریت به پناهگاه‌های زیرزمینی پناه می‌برد ولی دانشمند تصمیم می‌گیرد روی زمین و در برف و یخبندان بماند تا به تیم کاوشگر هشدار دهد که هیچ‌گاه به زمین برنگردند و در همان قمر مشتری باقی بمانند و نسل بشر را ادامه دهند. چند سالی است که هالیوود هر ساله به ساخت و ...ادامه مطلب

نقدهای کوتاه فیلم آسمان نیمه شب


نویسنده

جیمز براردینلی

بیان لذت تماشای یک فیلم دیستوپیایی که برای فروش بالا در گیشه ساخته نشده، بسیار دشوار است. «آسمان نیمه شب» در حین اینکه هویت منحصر به فرد خود را حفظ می‌کند، نشان می‌دهد که چگونه یک انسان در بن بست، می‌تواند هم حسرت تصمیماتش و هم حسرت تردید‌هایش را بخورد. نکته‌ی این فیلم امید است اما هرگز تن به یک پایان‌بندی خوشحال‌کننده نمی‌دهد.

نویسنده

تیم گریرسون

«آسمان نیمه شب» حال و هوایی واقع‌گرایانه دارد و ترجیح داده است تا فضای علمی تخیلی داستانش را به فضای زندگی روزمره انسان‌ها نزدیک کند. همچنین از بیانیه‌های پرطمطراق درباره‌ی روحیه‌ی مقاومت انسانی یا بدبینی، پوچ‌گرایی و خودتخریبی که اخیراً رواج پیدا کرده است، خبری نیست. تأثیرگذارترین ویژگی فیلمنامه‌ی «آسمان نیمه شب» این است که کاراکترها به مرور زمان، سرنوشت خود را می‌پذیرند.

نویسنده

اوون گلیبرمن

قبل از اینکه «آسمان نیمه شب» را ببینم همواره برایم جای سؤال بود که چرا «جورج کلونی» باید چنین فیلمی بسازد. «آسمان نیمه شب» بین دو لوکیشن عقب و جلو می‌رود. طبیعت وحشی یخ زده آنتارتیکا جایی که «کلونی» نقش یک پژوهشگر تنها در رصدخانه‌ی باربو را ایفا می‌کند و یک سفینه‌ی فضایی متعلق به ناسا که مانند آثار «استنلی کوبریک» از آن فیلم‌برداری شده است.

نظرهای منتشر شده فیلم آسمان نیمه شب