ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید
پوستر فیلم تگرگ و آفتاب
۳.۸/۱۰
۹۸ رای
۰/۱۰
۰ رای

تگرگ و آفتاب (1393)

به فیلم رای بده:


خلاصه‌‌‌‌‌فیلم
یحیی که رزمنده جوانی است و برای یک مرخصی چند روزه به شهر آمده ناخواسته در موقعیتی خاص قرار می گیرد و تردید در اینکه در شهر بماند یا دوباره به منطقه برگردد.

ویدیوها

نظر شما چیست؟

عکس‌های فیلم تگرگ و آفتاب

نقدهای کوتاه تگرگ و آفتاب

مرتضی اسماعیل‌دوست
ایده فیلم برگرفته از داستان معروف داش آکل بوده که پیش از این توسط مسعود کیمیایی ساخته شده بود، موقعیتی حساس از انتخاب که میان اَدای مسؤولیت در برابر تعلق خاطر قرار می‌گیرد تا حالی دوگانه از شرایطی متضاد را شکل دهد اما این نوع رویکرد تقابل‌جویانه از درگیری شخص در برابر رخداد در فیلم، رنگی تجسم‌یافته نداشته و به جای آن با محصولی شعارزده و بی‌هویت مواجهیم.
علی شیرازی
تكرارها و تأكيدهاي جا و بي‌جاي فيلمساز بر نمازخواندن‌ها و عبادت‌هاي كاراكترهايش به جاي اثرگذاري تماشاگر را متوجه اصيل نبودن اين صحنه‌ها مي‌كند و حتي در مواردي به خنده وامي‌دارد. ساختار قصه و پرداخت كارگردان به قدري ضعيف است كه آدم فكر مي‌كند يكي از جوان‌هاي بي‌استعداد در دهه شصت و با بضاعت اندك آن زمان سينماي ايران فيلم را ساخته است (هرچند كه با همان امكانات هم در آن دهه شاهكارهايي آفريده شد). كريمي كه به هر حال در سينماي بدنه براي خودش موقعيتي دست و پا كرده بود حالا در گام جديدش آدم را حسابي دچار ترديد مي‌كند.
مصطفی وثوقی‌کیا
قرار بود این فیلم دفاع‌مقدسی باشد ولی آنچه در نهایت روی پرده دیده شد فیلمی بود که ظاهرا نویسنده از داستان داش‌آکل صادق هدایت وام گرفته بود. وام گرفتنی که به نظر می‌رسد حتی صادق هدایت را هم دچار حیرت کند که چگونه قرار است فیلمی با موضوع دفاع‌مقدس از داستان وی استخراج شود ولی این هنری بود که کارگردان فیلم از خود به خرج داد و اثرش را تبدیل کرد به فیلمی ضعیف و سطحی تا حتی کسانی که اصلا در وادی دفاع‌مقدس نیستند هم به آن بخندند

دانلود های پیشنهادی

نظرهای منتشرشده

محمد صدیقی
۴ ماه پیش
در این وانفسای موجود که همه مجازی هستن ،این فیلم به خود من خیلی درس ها آموخت ،ممنون از دست اندرکاران ،بازی آقای کسری عزیزا هم خیلی خوب بود
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
HD
۴ سال پیش
چرا این فیلم وارد نمایش خانگی نمیشه؟ پس چطور میشه تماشا کرد!
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
ملیکا محدثی
۵ سال پیش
اصلا خوب نبود
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
پدرام
۶ سال پیش
دقیقه 20 فیلم از سینما زدم بیرون، هوای آلوده تهران خوشمزه تر بود!
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
سعید
۶ سال پیش
خلاصه فیلم: داش آکل جنگی با بازیهای کاملاً مصنوعی به غیر ار آقای جواد عزتی
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
م.ریاضی
۶ سال پیش
باسلام دیشب این فیلم دیدم.فیلم واقعا خسته کننده بود .خیلی ها در همان ده دقیقه اول سینما رو ترک کردن و سایر حضار هم مشغول حرف زدن باهم و یک سری هم آسوده از اینکه‌وقایع مهمی رخ نخواهد داد خواب بودن.موضوع تردید و سر دوراهی بودن یک فرد را میخواست به تصویر بکشد که نتوانسته بود.وجود یکسری از ادم های زاید که در صحنه هایی وارد فیلم شدن و سرنوشتشان مشخص نشد یکی از ایرادات بود.صحنه های تکراری و کلیشه ای زیاد داشت و در کل هیچگونه حسی را به ادم منتقل نمی کرد،نه غم ،نه شادی،نه ترحم،نه تفکر هیچی.آقای عزیزا برای اولین بازیشون خوب بودن.ولی اینکه در یک نگاه عاشق شدن واقعا دیگه خیلی غیر قابل باور و خنده داره و نوعی توهین به شعور و شخصیت آقایون محسوب اینکه یک دختری چادر از سرش بیوفته و یک مسیول گردان با اون همه فکر خوب و استراتژی جنگی بخواد عاشق بشه واقعا خنده دار بود.بیشتر به عنوان یک تله فیلم قابل قبول بود تا فیلمی که بخواد به جشنواره راه پیدا کنه.و در نهایت فیلم از ژانر دفاع مقدس چیزی زیادی برای گفتن نداشت و در نهایت پایان قابل حدس شهید شدن حاج یحیی به ضعف های فیلم اضافه کرد.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
مهدی
۶ سال پیش
صدای کسری عزیزا بازیگر نقش اول این فیلم به شدت شبیه صدای مهدی یراحی خواننده مشهور پاپ بود و بر جذابیت فیلم برای من افزود.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ