ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

خلاصه‌‌‌‌‌فیلم
در یک مرکز تحقیقاتی رابطه ی عاشقانه ای بین مستخدم زن و یک موجود آبی شکل می گیرد.

نظر منتقدین

آنتونی اولیور اسکات
«شکل آب» مملو از شگفتی است. فیلم تشکیل شده از رنگ های قوی و سایه های عمیقی است. به پرزرق و برقی یک موزیک است. مانند یک کارتون درخشنده است و مثل یک فیلم نوآر تیره است.شاید از اینکه ببینید دل تورو تا چه اندازه و چقدر کامل می تواند در یک عشق بین گونه ای سیر کند شگفت زده شوید، و این عشق چقدر طبیعی، چقدر دوست داشتنی، چقدر خالص و درست به نظر می رسد. چرا که نه؟ فرهنگ عامه مردم سرشار از داستان های قورباغه و پرنسس و دیو و دلبر است. اسطوره شناسی کلاسیک اساطیری دارد که به خدا یا حوری تغییر شکل می دهند و بخشی از میراث انسانی همین بوسیدن و آمیزش با آن ها است. لذت بخش ترین و قابل توجه ترین مطلبی که در مورد« شکل آب »وجود دارد بخشندگی روح است که ماورای دو شخصیت اصلی داستان در جریان است.

خبرهای مرتبط

لیست برندگان اسکار 2018 اعلام شد. فیلم شکل آب با 4 جایزه اسکار صدرنشین نودمین دوره از مراسم اسکار شد. بعد از آن دانکرک برنده 3 جایزه، تاریک ترین ساعت و انیمیشن کوکو هرکدام برنده 2 جایزه شدند.
با نزدیک شدن به نودمین مراسم اسکار 2018 به منتخبی از شات های فوق العاده برخی از فیلم های نامزد اسکار می پردازیم.
با نزدیک شدن به ایام جوایز اسکار نگاهی به برخی از نامزدهای اسکار امسال در گذشته و حال می اندازیم.
هفتاد و یکمین مراسم جوایز بفتا دیشب در حالی برگزار شد که فیلم فروشنده اصغر فرهادی در لیست نامزدهای بهترین فیلم خارجی زبان بود اما از دریافت این جایزه باز ماند.
نامزدهای نودمین جایزه اسکار ۲۰۱۸ صبح سه شنبه در بیست و چهار بخش اعلام شد و« شکل آب» با نامزدی در ۱۲ بخش پیشتاز اسکار ۲۰۱۸ شد.

نظرهای منتشرشده


راضیه جعفری
۵ ماه پیش
شروع و پایان فیلم خیلی قشنگ بود. فیلم خوبی بود، یک عاشقانه متفاوت. اما انتظار یک شاهکار رو داشتم که به نظرم نبود.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
مهتاب عیوضی
۹ ماه پیش
این فیلم به معنای واقعی همون طور که منتقد فیلم گفته شگفت انگیزه. فیلم که شروع میشه دیگه یه لحظه هم نمیتونی چشم برداری، از این همه زیبایی این همه حس خوبی که فیلم بهت میده لذت میبری، هم میخندی، هم گریه می کنی، هم عصبانی میشی، هم خوشحال میشی بدون اینکه از موضوع اصلی داستان منحرف بشی، وقتی اسم فیلم شده شکل آب هرچیز دیگه ای که داخل فیلم میبینیم شکل آبه، رنگ آبه و صدای آبه. طراحی دکور و صحنه عالی، تمام وسایل خونه، رنگ لباس ها و حتی رنگ ماشین تم آبی سبز دارن یعنی رنگ آب! شروع فیلم با آبه پایانش با آبه،حتی تمام دیالوگا تمام صحنه ها مثل آب آرامش بخشه. آب جزئی از 4 عنصر اصلی حیات بخشه، موجود آبی داستان هم حیات بخشه! فوق العادس. شاهکاره
خطر لو رفتن داستان
پاسخ

تلفن تماس:

۸۸۳۹۴۲۱۹-۰۲۱

استفاده از مطالب سلام سینما با ذکر منبع مجاز است.

کلیه حقوق این سایت برای سلام سینما محفوظ می‌باشد.

راه های ارتباطی با ما در شبکه های اجتماعی و پاسخ به سوالات شما:

logo-samandehi