پوستر فیلم سرگیجه
نظر شما چیست؟
نظر شما چیست؟
۱۰ / ۸.۳۳
۹ رای
۱۰ / ۹
۱ رای

سرگیجه (1958)

به فیلم رای بده:


خلاصه فیلم:

فیلم ماجرای اسکاتی فرگوسن (استیوارت) پلیسی است که در جریان یک تعقیب و گریز به دلیل سرگیجه نمی‌تواند ماموریتش را درست انجام دهد و درنتیجه بازنشسته می‌شود. رفیقی قدیمی از او می‌خواهد مراقب همسرش مادلن «نوواک» باشد که اخیراً رفتارش عجیب و غریب شده است. اسکاتی وارد ماجرایی پررمز و راز می‌شود.

نقدهای بلند فیلم سرگیجه

امیرحسین نظری

دیگر دلیلی برای تلاش در اثبات اهمیت سرگیجه وجود ندارد،همانطور که کریس مارکر مقاله مشهورش درباره فیلم را با این جمله به پایان برد که «روی سخن این متن با کسانی است که سرگیجه را با قلب خود می شناسند و نه آنها که هرگز شایستگی آن را نداشته اند».در نیم قرن گذشته همه کسانی که شانس یا استحقاق ورود به دنیای آن ...

سید کامل حسینی

واقعیتهایی در زندگی وجود دارند تا مدتها از دید ما پنهان است و به صورت دگیرند...بعدها که خود را جلوه می دهند به صورت حقیقی آن وقت به سرگیجه ای واقعی و ابدی دچار خواهیم شد.

خبرهای مرتبط با فیلم سرگیجه

جملات تبلیغاتی بهترین فیلم های تاریخ سینما

جمله های تبلیغاتی یا tagline برای جلب نظر آنی مخاطب روی پوستر یا بیلبورد نوشته می شوند.

25 ضد قهرمان بزرگ تاریخ سینما (قسمت دوم)

در قسمت اول خلاصه ای در مورد ضد قهرمان و تعریف ، کارکرد و جایگاه ضد قهرمان ها در دنیای رسانه های امروزی بیان شد و در ادامه 5 ضد قهرمان به یاد ماندنی تاریخ سینما و توضیح مختصری در مورد آنها ارائه شد . در این قسمت در ادامه ی معرفی ضد قهرمان های ماندگار تاریخ سینما به 10 کاراکتر و فیلم دیگر می پردازیم.

نظرهای منتشر شده فیلم سرگیجه

0 نظر