ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید
پوستر فیلم شبی که ماه کامل شد
۷.۴/۱۰
۱۰۴۴ رای
۵.۱/۱۰
۱۸ رای

شبی که ماه کامل شد (1397)

به فیلم رای بده:


خلاصه‌‌‌‌‌فیلم
این فیلم براساس داستان واقعی عبدالحمید ریگی و همسرش فائزه منصوری است. «شبی که ماه کامل شد» روایت دختر جوانی از مناطق جنوب شهر تهران است که درگیر عشق جوانی شهرستانی می‌شود و این در حالیست که دختر به دلایلی مجبور به مهاجرت از ایران است. در این مسیر، برادرش با او همراه می‌شود اما در میانه راه، اتفاقاتی برای آن‌ها رقم می‌خورد. ** تماشای این فیلم به افراد زیر 12 سال توصیه نمی‌شود **

معرفی کامل فیلم

نظر شما چیست؟

عکس‌های فیلم شبی که ماه کامل شد

نقدهای کوتاه شبی که ماه کامل شد

فریبا اشوئی
نرگس آبیار با فیلم شبی که ماه کامل شد ثابت می کند که زبان فیلم را می شناسد وبر ابزار این هنر ارزشمند مسلط است.این را با مرور آثار وپُختگی وحرفه ای شدن نگاهش می توان بوضوح دریافت.الناز شاکردوست وهوتن شکیبا یکی از موفق ترین نقش های خود در عالم بازیگری را رقم زده اند که تاهمیشه در ارزیابی کارنامه حرفه ای شان قابل ارجاع واستناد خواهد بود.قاب بندی وفیلمبرداری سامان لطفیان بر ارزش های کارافزوده واین همه در کنار دکوپاژ(کارگردان) وتوالی موثر روایت به تجربه حمید نجفی(تدوین) ، فیلم را به عنوان اثری دیدنی ، جذاب وقابل تامل در جشنواره سی وهفتم فیلم فجر بدل ساخته است.
مسعود فراستی
این که نرگس آبیار، کار سختی را قبول کرده و بسیاری از کارگردان‌ها نتوانسته‌اند و او توانسته مثبت است. فیلم دو بخش دارد که بخش اول عاشقانه سطحی فیلم هندی طور است در تکنیک و فرم که در ۲۵ دقیقه اول که فیلم را از یک فیلم سیاسی به یک فیلم هندی تبدیل میکند. مساله اصلی اگر عشق بود باید به آگاهی می‌رسید و از شخصیت سطحی بالاتر می‌رفت. کارگردان با شخصیت اصلی این داستان نتوانسته همراهی کند و شوهر او را سمپاتیک میکند. دوربین با حرکت های اسکی بازی که دارد که منجر میشود که از نظر سینمایی میزانسن ندهی و حس را منتقل نکنی.
یاسمن خلیلی فرد
«شبی که ماه کامل میشود» عالی‌ترین و کامل‌ترین فیلم کارنامه نرگس آبیار است. فیلمی که دو ساعت تمام سرجا میخکوبتان میکند. فیلمی بسیار سخت و طاقت فرسا با فضاسازی عجیب و دشوار و به شدت رئالیستی و حتی مستندگونه و واجد جذابیتهای دراماتیک بسیار زیاد. دگردیسی و تحول شخصیتها به بهترین شکل ممکن اتفاق افتاده است. بازیگران فیلم تا این‌جای کار بهترین گروه بازیگران جشنواره فیلم فجر بودند؛ از هوتن شکیبا که سیمرغ بلورین حق مسلم اوست تا فرشته صدرعرفایی که با آن گریم سنگین به سختی شناخته می‌شود. فیلمساز به فضای بومی کار نزدیک شده و یکی از بهترین کارگردانیهای جشنواره را ارائه کرده است
کیوان کثیریان
یک عاشقانه است در دل خشونت افراطی. یک داستان پرتنش از یک ماجرای ملتهب معاصر. آبیار قصه‌اش را روان روایت می‌کند و توانسته به لحنی متناسب با ماهیت قصه دست یابد. با وجود زمان طولانی، ریتم مناسبی دارد و خسته‌کننده نیست. صحنه‌های درگیری و نبرد مسلحانه فیلم گرچه خوب و پرکشش از آب درآمده ولی می‌توانست با جزئیات افزون‌تر و مکث بیشتر روی وجه اکشن ماجرا به نمایش درآید. بازی فرشته صدرعرفایی و هوتن شکیبا ستودنی است و آبیار هم نشان داد در کارگردانی، به مرز پختگی رسیده است. این بهترین فیلم اوست.
محمد محمدیان
نرگس آبيار در همه فيلم‌هايش سعي كرده مولفه‌هاي سينمايی‌اش را دنبال و به آن‌ها وفادار بماند. «زن» به عنوان كانون آثار او همواره «جستجو و انتظار» را در پس «عشق»ي همراه «خانواده» كرده تا دايره روايت در فيلم هايش را به سرانجام برساند. «شبی که ماه کامل شد» متفاوت ترين ساخته فيلمساز در كارگرداني و متن، كه البته با وجود آن وجوه مشترك، به دليل خشونت جاری در فيلم، گاهی به سختی می‌توان نرگس آبيار را در آن به خاطر آورد. فيلم، نمايش سرانجام عشقي است كه بدجوري كامل می‌شود، با بغض، خواهيد ديد چگونه...
سید مهدی ملک
«درست فیلم‌ساختن» از داستانی واقعی به مراتب سخت‌تر از فیلم ساختن از داستانی تخیلی‌ست. اما حُسنی هم دارد: باعث می‌شود مخاطب و حتی منتقد به روند قصه و منطق آن دقت نکند و آنچه گفته می‌شود را واقعیتی بداند که تصویر شده. در برابر واقعیت هم که نمی‌توان چون و چرا کرد.«شبی که ماه کامل شد» داستان زنی تهرانی‌ست. او به عقد کسی درمی‌اید که برادر ریگی معروف است اما برخلاف برادرش به فکر زندگی خویش است؛ نه نجات جهان. زن به تدریج احساس خطر می‌کند که خلافکاری ریگی معروف به پای شوهرش نوشته شود و تصمیم به ترک ایران می‌گیرند. تهران را به مقصد پاکستان ترک می‌کنند تا از انجا به اروپا بروند اما اتفاق‌ها مطابق میل آنها رخ نمی‌دهد.
هادی کریمی راد
فیلم از دل بلوچستان و زاهدان شروع می شود،از دل پارچه های رنگی و نگاه مردمی که نرگس آبیار قصد دارد برای ما از مظلومیت های آن ها در فیلمش بگوید و به نوعی به باز تعریفی از هویت ایشان دست پیدا کند.قصه ی آشنایی فائزه که الناز شاکر دوست ایفاگر نقش او بوده است با عبدالحمید ریگی برادر عبدالمجید یا عبدالمالک ریگی برایمان بسیار آشناست و بهتر بود کارگردان کمی خصاصت و دقت به خرج میداد تا این گونه مضحک به بستن نطفه ی فیلمنامه ی خویش اقدام نکند
آرش خوشخو
یک تریلر پرهیجان و جذاب از یک پرونده واقعی امنیتی. نرگس آبیار با وسواسی ستودنی نسبت به ریتم و روایت، لحظه‌ای تماشاگر را به حال خود رها نمی‌کند و با تنوع تکنیک‌های سینمایی‌اش و همین‌طور استفاده هوشمندانه‌اش از عنصر موسیقی و صدا، فیلم خود را به اثری اضطراب‌آور و تپنده تبدیل کرده است. آبیار نشان می‌دهد سینمای ایران هم کاترین بیگلو خود را پیدا کرده است. همان سازنده فیلم درخشان «سی‌دقیقه بامداد» را می‌گویم.
دبورا یانگ
در این فیلم که ترکیبی از یک درام سیاسی، رخدادهای تاریخی و یک داستان عاشقانه اما دلهره‌آور است، نرگس آبیار با روایتی نفس‌گیر جایگاه خود را به عنوان یک استعداد نوظهور در سینمای ایران تثبیت می‌کند. این فیلم را نمی‌توان یک فیلم کامل دانست، زیرا این فیلم موفق نمی‌شود تا داستان را از نگاه تمام کاراکترهای اصلی‌اش تعریف کند و همین باعث می‌شود تا تغییرات ناگهانی آن‌ها را درک نکنیم. از دیگر جذابیت‌های فیلم می‌توان به بازیگران نقش‌های اصلی آن اشاره کرد. به خصوص «الناز شاکردوست» که نقش زنی جوان و خنده رو ایفا می‌کند و تا آنجا که خودش را وسط یک کابوس می‌یابد، از خواب بیدار نمی‌شود.
ویدیوهای فیلم شبی که ماه کامل شد
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
پشت صحنه «شبی که ماه کامل شد»
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
آنونس تازه «شبی که ماه کامل شد»
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
هوتن شکیبا از همکاری با نرگس آبیار می‌گوید
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
بازیگران از همکاری با نرگس آبیار می‌گویند
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
جدید از عاشقانه «شبی که ماه کامل شد»
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
موزیک ویدئو «شبی که ماه کامل شد»
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
شبنم مقدمى: هنوز بعد از گذشت يكسال از نقش “عصمت” گذر ...
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
آنونس جدیدی از «شبی که ماه کامل شد«
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
دعوت عوامل به تماشای «شبی که ماه کامل شد»
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
دعوت بازیگران به تماشای «شبی که ماه کامل شد»
خبرهای مرتبط
توضیحات مسعود فراستی درارتباط با حواشی تحلیلش از فیلم «شبی که ماه کامل شد» : علیه طایفه بزرگ ریگی جسارتی نکردم
انتقادات تند مسعود فراستی از «شبی که ماه کامل شد» روی آنتن شبکه سه: یک فیلم ضد انسانی و ضد ملی/ فیلمی در دفاع از ریگی است/ واکنش الناز شاکردوست
آهنگساز فیلم: در این اثر هم مانند دو اثر دیگر تغییراتی اساسی در نگرش زیبایی‌شناسانه کارگردان رقم خورده است که بی‌تاثیر در روند شکل‌گیری موسیقی نبوده است.
پدرام شریفی و آرمین رحیمیان دو بازیگر فیلم سینمایی «شبی که ماه کامل شد» از مراحل آشنایی خود با شخصیت پیچیده عبدالمالک ریگی گفتند.
با وجود تعطیلی سینماها تا ساعت ۱۷ در روز ۱۵ خرداد، «شبی که ماه کامل شد» و «سرخپوست» مجوز بلیت‌فروشی برای سانس‌های پیش از این ساعت را دارند.
نظرهای منتشرشده

فرزاد لشکری
۵ روز پیش
فیلم در مقایسه با سایر فیلمها جذابیت داره اما من به شخصه بازی خانوم شاکردوستو واقعا نپسندیدم هر چقدر خانم صدر عرفایی باعث همزاد پنداری بیننده میشدن خانوم شاکردوست بدعمل میکردن اون چیزی که بیننده رو جذب میکرد مظلومیت شخصیت فائزه بود که مطمئنم اگه بازیگر این نقش بهتر انتخاب میشد صدبار جذابیت نقشو بیشتر میکرد همچنین آقای شکیبا اصلا باورم نمیشه این بازی ها سیمرغ گرفتن من خودم عاشق بازی آقای شکیبا در سریال لیسانسه ها هستم ولی در این فیلم خیلی از صحنه ها خوب در نیومده بودر مجموع میشه گفت فیلم قابل قبولی که میتونست خیلی بهتر باشه.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
مووی شاپ
۶ روز پیش
حتی یکی از منقدان رو نمیشه پیدا کرد که درست به داستان و موارد مهم فیلم که ایراد داره اشاره کنند و همگی فقط بیشتر به موارد کلی فیلم اشاره دارن بر خلاف نظر منتقدان گرامی که فرموده اند نیازی به نشان دادن صحنه های جنگی در فیلم نبوده و میشد صحنه های جنگی رو حذف کرد بنده معتقدم یکی از عواملی که باعث شد تماشاگر با فیلم همزاد پنداری کند و خود را جای شخصیت های فیلم تصور کند همین صحنه های عملیاتی گروه تروریستی جندالله بوده و اگر هم صحنه هایی بسیار اکشن در فیلم وجود دارد از نگاه مخاطب عام که بنده در سینما ری اکشن آنها را تحت نظر داشتم صحنه های جالبی بوده و باعث به وجد آمدن تماشاگر هر چند کم می شد. اگر چه قصه و روایت آن در فیلم کم و کاستی هایی داشت ولی نقد منصفانه همیشه در مقابل نقد مغرضانه مشخص است. همین مسئله که کارگردان دیگری تا بحال بدلیل سختی کار سراغ این سوژه خاص نرفته و خانم نرگس آبیار این سوژه را انتخاب کرده باید به جسارت خانم آبیار آفرین گفت، ولی نقات قوت فیلم بازی بازیگران آن بود و دیگری فضای حاکم بر فیلم که واقعی جلوه می کرد. ولی در مورد قصه ضعف هایی وجود داشت شاید مهمترین مشکلی که در قصه میشد دید با وجود اینکه کاراکتر زن داستان فائزه قبل از سفر به پاکستان از خانواده ریگی نابسامانی هاو خلاف هایی مثل فروش اسلحه و احضار توسط اطلاعات ایران را دیده بود بدون دلیل موجه فقط برای دیدن شوهرش با بچه نوزاد به پاکستانی که هیچ شناختی از آن ندارد و با زبان آنها آشنایی ندارد سفر می کند. یکی دیگر از صحنه هایی که می توان به روایت قصه در آن اشکال وارد کرد این است که فائزه از دکان یک گوشت فروش با ایران تماس می گیرد، بعد در سکانسی متوجه می شویم گروه جندالله نوار آن مکالمه را در اختیار دارد. حال سوالی پیش می آید با توجه به اینکه این کار ضبط مکالمه صوتی فقط از مخابرات تحت نظر دولت امکان پذیر است، این فیلم عمدی میخواست به ما بفهماند که دولت پاکستان با گروه تروریستی جندالله همکاری نزدیکی دارد! و به آن گروه کمک می کند، یا اینکه سهواً بدون فکر این قصه به این شکل روایت شد؟ یکی دیگر از مشکلات داستان این بود که با توجه به اینکه کاراکتر مرد داستان عبدالحمید نمیخواست فائزه از همکاری او با گروه تروریستی جندالله چیزی بفهمد ولی ابزار این کار را در خانه خود جلوی فائزه قرار داده بود که تلویزیون و ویدیو و فیلمهای ویدیویی گروه تروریستی بود که خود عبدالحمید هم در فیلمها حضور داشت. شاید یک اشکال به مضامین اعتقادی این گروه هم بشه گرفت اینکه اگر همه را دشمن و از دین خارج شده می دانند چطور است که تمامی تجهیزات و بودجه عملیات های خود را از آمریکا و اسرائیل تهیه می کنند؟(در قسمتی از فیلم به این مسئله اشاره شده که همه دنیا پر از گناه شده و ما گروه جندالله میخواهیم دنیا را از گناه و دشمنان خدا پاک کنیم) ولی همه می دانند و خود عبدالمالک هم بعد از دستگیری اعتراف کرده که بودجه از امریکا،اسرائیل وعربستان و... می گرفته تا عملیات تروریستی در خاک ایران انجام بده حال باید سوال کرد آنهایی که پول می دهند گناهکار و دشمن خدا نیستند؟ یا همه آنها مسلمانند؟ چطور شما با ادعای مسلمان بودن از کافران پول و تجهیزات می گیرید که عملیات تروریستی که آنها دستور داده اند انجام بدید؟ فقط میشه گفت به اسم خدا و قرآن همه دارن کاسبی میکنن و از مقدسات برای توجیه اعمال خود استفاده می کنند. البته این مسئله نه تنها توجیه پذیر نیست بلکه مسخرست که ادعا کنیم هر که به ماپول و تجهیزات بدهد حتی اگر کافر باشد دیگر از نظر ما دشمن خدا نیست و دوست ما محسوب می شود و نباید با او یا آنها که پول دادند کاری داشت. بقیه که سودی ندارند و پولی ندادند همه دشمن هستند.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
amirali abbasi
۹ روز پیش
goodgob
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
مسعود شیرآقایی
۹ روز پیش
یک موضوع جذاب با پتانسیل بالا در درام و اکشن و خشونت که ریشه در واقعیت دارد متاسفانه با فیلمنامه و کارگردانی فوق العاده ضعیف تباه شد و سوخت
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
مهسا ت
۱۳ روز پیش
با اینکه این فیلم سفارشی ساخته شده اما به شدت کارگردان طرفدار ریگی هاست و به قدری راحت از قران و اسلام با اشک و اه حرف میزنه که انگار هرکی قران بخونه اینجوری میشه یعنی چی چرا اینقدر دوربین داره خشونت رو نشون میده چرا حکومت ایران رو اینقدر ضعیف نشون میده جمله آخر فیلم گواه این هست که اصلا تلاش حکومت ایران رو ننوشته و اصلا نشون دادن این سکانس و تبدیل شدن حمید به همچین آدمی رو اصلا نشون نمیده و درآخر هم که مادری خیلی مرموز تو فیلم ظاهر میشه و مشخص نیست کدوم طرفیه داره بچه ها ی ریگی رو میبره ایران.به نظرم خیلی ضعف داشت خیلی و به نظرم هم خیلی ضد ملی و ضد انسانی هست وبه شدت دوربین خشونت داره .
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
سودا سلوکی
۱۴ روز پیش
اول داستان بسیار عاشقانه است ولی ناگهان غم بدختی و نفرت اغاز میشود به نظر من زیبا و اموزنده بود اموزنده از این نظر که راحت عاشق نشوید گول نخورید و اعتماد نکنید!
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
.... ....
۱۴ روز پیش
این فیلم روایتی است از قربانی شدن یک زن یک مادر یک عاشق به خاطر عشقش
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
کوثر مالک
۱۴ روز پیش
چیه بابا ی سفارشی یاد گرفتید ب هر کی و هرچی میبندینش ینی این تروریستهای وحشی آدمهای خوب و گلی بودن حکومت پول داده براشون داستان بسازم آدمهای بدیشان کنن؟؟؟ فیلم بر اساس واقعیت بود کی ب کی چی و سفارش داده؟؟؟ تا کی میخوایم انقدر کورکورانه و سر تعصبهای پوچ حرف بزنیم؟ واقعا متاسفم..
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
user-4454
۱۷ روز پیش
خیلی از مخاطبای این فیلم از این اثر خوششون اومده ، منم به نظرشون احترام میذارم ولی از نظر من این فیلم اگه ساخته نمیشد خیلی بهتر بود..<br> شبی که ماه کامل شد یه فیلم بسیار بسیار خشن و تلخه که از پس خشونتی که ارائه میده هیچ هدف والایی رو دنبال نمیکنه..<br> تو فیلم به وقت شام حاتمی کیا هم معرفی گروه تروریست داعش رو شاهد بودیم و صحنه های خشونت آمیز کم ندیدیم اما اگر حاتمی کیا به اون صحنه ها پرداخت هدفش این بود که اسلام قلابی و جعلی داعش رو معرفی کنه و برای اینکار حتما باید اسلام واقعی رو هم معرفی میکرد که ما در طول اون فیلم قهرمان های بزرگی که برای مبارزه با داعش و دفاع از قربانیان مظلوم این گروه تروریستی جونشون رو کف دست گرفتن رو هم شناختیم و مدافعان حرم سمبل اسلام واقعی در مقابل اسلام دروغین داعش بودن .. این یعنی خشونت تصویر شده در به وقت شام منطقی بود<br> اما در شبی که ماه کامل شد ما سکانس های متعددی از خشونت بی حدو مرز گروه جندالله و ریگی و دارو دسته اش رو میبینیم..حتی اونا در طول فیلم چندبار تاکید میکنن که ریگی درس دین خونده..یعنی او خواسته یا ناخواسته نماینده اسلام معرفی میشه و راه و رسمش برگرفته از مکتب اسلام.. در حالیکه از اسلام حقیقی در فیلم خبری نیست و این ظلم آشکار به آیین پاک اسلامه..<br> ما که ریگی رو میشناختیم..خبر از جنایاتش داشتیم ، نشون دادن این همه خشونت بدون رسیدن به ارزش های والا چه لزومی داشت خانم آبیار؟اونم صحنه هایی که فکرنمیکنم خود ریگی انقدر راحت اونارو پخش کرده باشه..خشونت این فیلم واقعا افسارگسیخته و نابه جا بود..<br> &nbsp;عبدالحمیدِ قصه خیلی گنگ و نامفهوم از یه جوان عاشق مجنون به یه تروریست وحشی خونخوار تبدیل میشه بدون اینکه ما پروسه این تبدیل رو ببینیم ! فقط هرچی جلوتر میریم سکانس ها نشون میدن که عبدالحمید داره رنگ عوض میکنه ولی مگه میشه توضیحی برای این تغییر شخصیت عمیق نداد؟؟!<br> در کل دیدن این فیلمو اصلا توصیه نمیکنم..واقعا هدر دادن وقت و پوله..و اعصابی که بعد فیلم به شدت خورده..خانم آبیار ، کارگردان شاهکارِ شیار ۱۴۳ ، از شما بعید بود این فیلم بی محتوای غیرانسانی !
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
هستی ۰۰۰
۱۷ روز پیش
درکل فیلم خوب و غم انگیزی بود
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
Guest User
۲۰ روز پیش
زیاد جالب نبود
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
Guest User
۲۱ روز پیش
اصلا خوب نبود هیچ وقت الکی پول خرج نکنید لطفا
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
علی قربانی گرمکی
۲۴ روز پیش
از فیلم فارسی های بدون محتوای سینمای ایران که خیلی بهتر بود
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
عالیه د
یک ماه پیش
در کل با وجود ضعف هایی که داشت بازم میشه گفت فیلم قشنگی بود و توصیه میکنم ببینین. اما از نظر صدا، یه جاهایی که با لهجه حرف میزدن اصن نمیفهمیدم چی دارن میگن .
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
علی نخعی
یک ماه پیش
یه سیمرغ فیلمبرداری رم بهش میدادن خنده دار ترین داوری تاریخو شاهدبودیم
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
ho3in a
یک ماه پیش
اصلا در حد این همه جایزه نیست
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
پگاه علیزاده
یک ماه پیش
بدبود😞😞😞😞
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
بهاره حسینی
یک ماه پیش
فیلم پر از صحنه های خشن وحشی بازی و سر بریدن و داد و فریادهای مداوم بی تاثیر بود. با بازی ضعیف شاکردوست. فکر کردم قراره بازی و کارگردانی خوب ببینم. یا نگاه متفاوتی به این ماجرا. که هیچ کدوم رو ندیدم. شاکردوست فقط سیمرغ گرفته بود که فیلم سفارشی بولدتر شه.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
فریبرز زنگنه
یک ماه پیش
لحجه هوتن شکیبا ، بیشتر شبیه همان لحجه کردی بود .
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
user-8224
یک ماه پیش
عالی بود
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
Guest User
یک ماه پیش
خیلی فیلم جذابی بود وگرنه اینطوری نظر نمی دادین
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
سمانه ر
یک ماه پیش
نرگس آبیار گرونگان گیره. مثل گرونگان گیران بیننده را مجبور میکنه به اطاعت از دستور. دستور اینه: پلک نزن فقط نگاه کن. بیننده از یک طرف دوست داره این همه تلخی تمام بشه ... از اون طرف وقتی از سینما بیرون میاد باور نمیکنه بیش از دو ساعت گذشته. فوقش یک ساعت. حتما ببینید. این فیلم صحنه تعقیب و گریز داره و باید بر صفحه بزرگ دیده بشه
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
حسان علیجانی
یک ماه پیش
پیشنهاد میکنم هیچ وقت فیبمهای سفارشب نبینید
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
حسان علیجانی
یک ماه پیش
لهجه هوتن شکیبا بسیار ضعیف بود
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
حسان علیجانی
یک ماه پیش
فیلم جالبی نبود هوتن شکیبا اصلا رو لهجه بلوچ کار نکرده بود
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
حسان علیجانی
یک ماه پیش
جایزه بهترین بازیگر حق این فیلم نبود
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
پارسا شهبازی
یک ماه پیش
عالی بود حتما همه برن ببینند
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
Guest User
یک ماه پیش
خیلی خوب بود. داستان عاشقانه بسیار جذابی داشت و بازیگرای خیلی خوبی هم داشت.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
ایلیا محبوبی فرد
یک ماه پیش
کارگردانی خوب بود با وجود اینکه موضوعی نیست که هرکسی خوشش بیاید ولی اینقدر خوب پرداخته شده بود که آدم را کاملا به خود جذب میکرد و متوجه گذر زمان نمیشد.بازی هوتن شکیبا عالی بود
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
سعید حجار
یک ماه پیش
فیلم خوبی بود فقط کاش پایان فیلم طبق واقعیت بود و عوض نشده بود. فیلمبرداری هم خیلی تکان مخورد و آزار میداد.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
طوبی یوسفی
یک ماه پیش
بی صبرانه منتظر تماشای فیلم نرگس آبیارم .شبی که ماه کامل شد
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
A G
یک ماه پیش
فیلم خشنی که اولش همه چی به شادی و آخرش تلخه. دوربین روی دست مدام تکون میخوره و رو عصابه. منطق فیلمنامش هم بعضی جاها درست نیست. اگر از قبل داستان رو بدونید تقریبا ارزشی نداره. بازی الناز شاکردوست هم در حدی نبود که بهش سیمرغ بدن.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
سید امیر مسعود صالحی زاده
یک ماه پیش
یک فیلم بشدت تلخ و اعصاب خورد کن که هیچگونه گره داستانی ندارد، فیلمبرداری آزاردهنده ( تکان های شدید، کلوزآپ و اکستریم کلوزآپ ) ، جغرافیای داستان تنها محدود به نام کشور پاکستان و ایران (زاهدان و تهران) میشود. فیلم بشدت طولانی است و تقریبا بیست دقیقه ابتدایی شامل ماه عسل هیچگونه کارکرد سینمایی نداره ، فیلمی بشدت ناراحت کننده که شامل صحنه های کشته شدن های فجیع ( سر بریدن ، قتل های دسته جمعی ) است، تنها و تنها یک سکانس داریم که قصد کشتن عبدالمالک توسط گروه های ایرانی وجود دارد که برای عدم اقدام آن توجیه غیرمنطقی آورده میشود ( خون عبدالمالک روی صورت بچه میریزد بنابراین از کشتن آن خودداری کردم ) ، بنظرم شاهد یک فیلم کاملا سفارشی هستیم که تنها بخاطر همین سفارشی بودن این همه جایزه نصیبش شده و قطعا در جشنواره های بین المللی هیچگونه شانسی ندارد. تنها نکته مثبت فیلم بازی های خوب شکیبا و شاکردوست و صدرعرفایی و شبنم مقدمی مضافا شخصیت عبدالمالک هست. فیلم واقع گرایی خوبی داره ولی تلخی بشدت آزار دهنده فیلم، مخاطب رو از فضای دراماتیک دور میکنه
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
الف پ
یک ماه پیش
کسانی ک این فیلم و دیدند بگن واقعا دیدن فیلم برا بچه ها توصیه نمیشه
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
ز ط
یک ماه پیش
فیلم بسیار خوبی بود بازیها عالی بود خصوصا خانم فرشته صدرعرفائی و آرمین رحیمیان در نقش عبدالمالک ریگی فوق العاده بودند البته از بازی بی نظیر هوتن شکیبا هم نباید گذشت . با اینکه مدت فیلم طولانی بود ولی ارزشش رو داشت. پیشنهاد میکنم حتما ببینید
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
ز ط
یک ماه پیش
فیلم بسیار خوبی بود بازیها عالی بود خصوصا خانم فرشته صدرعرفائی و آرمین رحیمیان در نقش عبدالمالک ریگی فوق العاده بودند البته از بازی بی نظیر هوتن شکیبا هم نباید گذشت . با اینکه مدت فیلم طولانی بود ولی ارزشش رو داشت. پیشنهاد میکنم حتما ببینید
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
احسان محمداسماعیل
یک ماه پیش
این اولین فیلمی بود که از خانم آبیار دیدم. فیلم لحظات نابی دارد، ولی ترکیب کلی آن ، منطق درستی ندارد. در کل هر گروه ایدئولوژیک یا حکومت ایدئولوژیک زندگی آدمیان را پرپر می‌کنند و کسانی که انگ سفارشی بودن را می‌زنند بایستی به این نکته توجه داشته باشند. نمونه‌اش زندگی بی‌آینده شهاب است که حتی رفتن به پاکستان را به ماندن در ایران ترجیح می‌دهد.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
لاله نعيمي
یک ماه پیش
فيلم سفارشي، كند، فيلمبرداريِ آزاردهنده!! من كه پيشنهاد نميكنم ببينيد
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
رسول قادری
یک ماه پیش
عالی ، زیبا ، جذاب ، نفس گیر به نظرم بهترین فیلم نرگس آبیار هستش بازی های هوتن شکیبا و الناز شاکردوست فوق العاده است ، حقشون سیمرغ بود
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
محمد باقری
یک ماه پیش
برخی دوستان در کامنت ها گفته اند فیلم سفارشی. محض اطلاع دوستان عرض کنم فیلم سفارشی یعنی فیلمی که در آن نظرات و تکنیات دولت با حکومت در باب موضوعی بازنمایی شده باشد و بین نظرات حاکمیت و نظرات افکار عمومی در آن موضوع اختلاف نظر باشد (نظیر موضوع حد و حدود آزادی های اجتماعی) اما فیلم خانم ابیار در مورد ایدئولوژی خشونت طلبانه یک گروه تکفیری مثل جندالله است که اعضای آن حتی به نزدیک ترین عضو خانواده شان هم رحم نمی کنند. پس در این مورد بین حکومت و مردم اتفاق نظر وجود دارد و هر دو این گروه تروریستی را محکوم می کنند. حال باید دید کسانی که این فیلم را سفارشی می نامند دلیل موثقی دارند یا این که خودشان نسبتی با این گروه تروریستی دارند؟
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
زهرا قربانی
یک ماه پیش
جذاب، نفسگیر و سخت اینکه گروهی ازدوستان ب خاطر سیاست و مخالفت شون، این فیلم و اثری متوسط بنامند غیر منصفانه ست بخشی از تاریخ ایران به بهترین شکل به تصویر کشیده شده
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
محمد باقری
یک ماه پیش
شبی که ماه کامل شد: فیلمی نفس گیر، به شدت تکان دهنده و در یک کلام عالی در مورد گروهک تروریستی جندالله. باید دست مریزاد گفت به خانم نرگس ابیار به خاطر کارگردانی واقعاً بی نقص و تبریک و هزاران تبریک به هوتن شکیبا، الناز شاکر دوست، فرشته صدر عرفایی و سایر بازیگران که در این فیلم بهترین خودشان بوده اند. امیدوارم چنین فیلم های ارزشمندی باز هم در سینمای ما ساخته شوند.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
علی عطاپور
یک ماه پیش
تو جشنواره دیده بودم و واقعا شگفت زده شدم و حیرت کردم از دیدن این فیلم قوی و حرفه ای از خانم آبیار , اما حالا تو اکران عمومی وقتی دوباره دیدم , احساس کردم که ضرباهنگ کند فیلم واقعا آزاردهنده ست و موسیقی فیلم واقعا جای کار بیشتری داره .
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
محمدرضا ن
یک ماه پیش
یک فیلم کاملا چرند و مزخرف که خیلی خوب درست شده. کاملا وقتم تلف شد. متاسفم
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
محمد وکیلی
۳ ماه پیش
فیلمنامه وکارگردانی عالی دارد
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
ایلیا محبوبی فرد
۴ ماه پیش
خود شما عوام فریبی میکنید این درست نیست که هر فیلمی رو که دوست ندارید به (به هر دلیلی) سفارشی بنامید واقعا کارگردانی خوب بود و بازی هوتن شکیبا عالی بود و همینطور خانم صدر عرفایی
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
الی نامی
۵ ماه پیش
در ضمن فیلم سفارشی هر قدر هم هوشمندانه باشد فاقد ارزش هنری ست
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
الی نامی
۵ ماه پیش
کار بسیار متوسط.کارگردانی متوسط و همه چیز جز بازی صدر عرفایی متوسط و شلوغ پلوغی بود.دوربین افتضاح. و فقط هم تصاویر بیاید سینما تو فضای مجازی نشون میدم. آنونسی شاد از فیلمی تلخ.....این خود عوام فریبی ست و جای تأسف دارد این همه خود بزرگ بینی که توسط صفحات فیک نوشته میشود
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
Hesam Mousavi
۵ ماه پیش
ما بايد ياد بگيريم كه بين اجزاي مختلف يك فيلم تفاوت قائل بشيم، اين فيلم فقط موضوع جذاب و خوبي داشت اما نه داستان، نه فيلنمامه و نه كارگرداني هيچكدوم خوب كه نبود بد هم بود، بازي هوتن شكيبا خوب بود و فرشته صدرعرفايي عالي بود، اما النازشاكردوست كه بيشتر نقش يه دختر و مادر دهه ي حاضر رو بازي كرده و اصلا شبيه فائزه اي كه فيلم ادعاش رو داره نيست و بي شكل عجيبي سيمرغ هم گرفت. داستان واقعي اين خونواده و ريگي ها رو هم كه براي جا دادن يه سري چيزايي كه خودشون مي خواستن و نشون ندادن چيزايي كه نمي خواستن تغيير دادن. به نظرم اين موضوع رو بايد كارگرداني مي ساخت كه جسور و باتجربه تر باشه چون بستر مناسبيه براي بيان كردن بسياري از حرف ها.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
Guest User
۵ ماه پیش
خوب
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
فیلم های در حال اکران
سینما
نامامتیازرای
متری شیش و نیم ۸.۴امتیاز بده ۱۷۰۶
سرخ پوست ۸امتیاز بده ۱۱۹۷
تگزاس 2 ۷.۵امتیاز بده ۴۵۱
شبی که ماه کامل شد ۷.۴امتیاز بده ۱۰۴۴
سامورایی در برلین ۵.۷امتیاز بده ۱۵۰
ما همه با هم هستیم ۵.۳امتیاز بده ۱۹۹
ایکس لارج ۵.۲امتیاز بده ۳۷
دختر شیطان ۵.۱امتیاز بده ۶۷
نیوکاسل ۵امتیاز بده ۱
زهرمار ۳.۹امتیاز بده ۲۹۹
کار کثیف ۳.۶امتیاز بده ۱۰۶
سریال‌های تلویزیونی
آچمز ۸.۱امتیاز بده ۸
سلام آقای مدیر ۷.۶امتیاز بده ۵
بوی باران ۶امتیاز بده ۶۲
بین خودمون بمونه ۵.۳امتیاز بده ۸
نمایش خانگی
هیولا ۸.۴امتیاز بده ۴۵۵
نهنگ آبی ۷.۷امتیاز بده ۵۸۷
سال های دور از خانه ۷.۴امتیاز بده ۲۶۴
رالی ایرانی 2 ۵.۷امتیاز بده ۵۱
ریکاوری ۰امتیاز بده ۰