ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید
پوستر فیلم یک شب
۴.۵/۱۰
۸۴ رای
۰/۱۰
۰ رای

یک شب (1383)

به فیلم رای بده:


خلاصه‌‌‌‌‌فیلم
دختری است به نام نگار که یک شب را در خیابان‌های تهران می‌گذراند و در این شب با سه مرد برخورد می‌کند که هر کدام داستان‌هایی از زندگی خود برای دختر می‌گویند.

ویدیوها

نظر شما چیست؟

عکس‌های فیلم یک شب

نقدهای کوتاه یک شب

آنتونیا شرکا
داستان تماما تحت تاثیر شهر اتفاق می افتاد و در دل این شهر کی موضوع کلی دنبال می شد. در اصل داستان بر اساس یک سفر شهری روایت می شود. البته در این فیلم تا کید زیاد بر محله های مختلف برای داستان کمی زیاد به نظر می رسد و مزاحم قصه است. مهم ترین ویژگی فیلم شهری این است که نقش شهر در داستان بسیار پررنگ و مهم باشد و تاثیر زیادی در روایت بگذارد.
شادمهر راستین
مشكل ما از ۲۵۰۰ سال پيش تا كنون ادامه دارد. ما دو جور روايت در سينما داريم: يكي فيلمنامه هايی كه در يك مكان مشخصي رويدادهايی طي مي شود و ديگر فيلمنامه های سفری كه قهرمان ما مثل اوديسه شروع به حركت كرده و ماجراهايی برايش اتفاق می افتد، بنابراين فيلم «يك شب» از سری آثار سفری است. خيلی از چيزهايی كه در فيلم غيرمنطقی است به غير منطقی بودن برخی بسترهای جامعه ما برمی گردد.
امید نجوان
«یک شب » اين امتياز را دارد که با وجود گزندگي سوژه، اخطار دهنده است و در ضمن، به جای آن که ديدگا ههای فمينيستي و قابل پيش بينی سازنده اش را نمايان کند، پيام زن های تحت ستم واقع شده را به گوش مردان تنوع طلب و افزو نخواه جامعه می رساند. اما اين نکته برای بازيگر پرسابقه ای که به تعبيرخودش، پس از سا لها عشق گمشده اش را در کارگردانی يافته، امتياز چشمگيری محسوب نمی شود.

دانلود های پیشنهادی

نظرهای منتشرشده

صمدی
۴ سال پیش
فیلم بسیار ضعیف ، کارگردانی خیلی ضعیف و سناریو که دیگه فاجعه . نمی دونم چه اصراری هست کسی مثل نیکی کریمی که زمانی بازیگر بوده اون هم یک بازیگر در حد متوسط کار کارگردانی که هیچ تخصصی درش نداره انجام بده . دو سه فیلمی که تا به حال از نیکی کریمی در سمت کارگردان دیدیم همه ضعیف بودند و فاقد ذره ای ارزش هنری . حتی قابلیت فیلم گیشه رو هم نداشتند .... پس واقعا چه اصراری داره به فیلمسازی وقتی هنوز الفبای فیلمسازی رو این خانم بلد نیست...
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
سنا
۴ سال پیش
افتضاح به معنای واقعی کلمه. تا کی باید این فیلمهای ضعیف و بی معنی با سناریوهای ضعیف و تکراری ساخته بشه ؟!!! نیکی کریمی تو بازیگری هم بازی ضعیف دسته چندم داشت دیگه حالا کارگردانی میکنه؟!!! نه بازیگر خوبی بود نه کارگردان. از بازیگری فقط ژست و ادای بازیگران رو خوب در میاره
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
سید ابوالفضل عبداللهی منش
۴ سال پیش
عالی بود
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
ali nori
۴ سال پیش
برای شروع کار خانم نیکی کریمی در زمینه کارگردانی فیلم بدی نبود.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
سيما
۶ سال پیش
كسل كننده بي مفهوم
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
پرنیا پوده
۶ سال پیش
باتوجه به این که در سال 83 ساخته شده است هم خوب بود.البته معیار هایی که ما در سال 93 در نظر میگیریم وبا توجه به امکاناتی که امروزه وجود دارد ممکنه که در اون سال بودن یه آدم تو خیابون توی یک شب موضوع تازه ای بود و تازگی داشت . ولی خب شاید امروزه این موضوع خیلی تازه نباشه. شاید پیام اصلی این فیلم این بود که اکثر آدم هایی که شب رو درخیابونن مشکلاتی رو دارا میباشن. بازم میگم با توجه به سال 83 وزمان ساخت این فیلم فیلم خوبی بود.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
رضا
۶ سال پیش
چراپوستروعکسهای فیلم عالی یک اتفاق ساده نیست سال 53 ساخته شده ولی هنوزشاهکاره.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ