خلاصه‌‌‌‌‌فیلم
در محله های پر آشوب تهران، در پیچاپیچ خیایان ها و کوچه ها و در پستوی خانه ها سرگردان و حیران. آیا این جستجو را فرجامی هست؟

نظر منتقدین

سحر عصرآزاد
یک فیلم سیاسی منصفانه و وفادار به مستندات که تلاش می کنه با وامداری به واقعیت، خطی دراماتیک رو دنبال کنه که به واسطه یک بازسازی دقیق و هوشمندانه، به شدت جذابه. امیدوارم سینمای مهجور سیاسی ما با ساخت فیلمایی مثل "ماجرای نیمروز" و "سیانور" احیا بشه و این گونه سینمایی جذاب با دستمایه های مستعد موجود، راه خودشو به چرخه تولید و اکران سالیانه باز کنه. چه بازیگرای مستعد و خوبی در این فیلم نقش آفرینی می کنند و در راسشون هادی حجازی فر می درخشه.
یاسمن خلیلی فرد
براى شخصى چون من كه درام هاى سياسى را دوست ندارد يك فيلم سياسى بايد آن قدر ويژگى هاى خاص داشته باشد تا بتوانم تا پايان تماشايش كنم اما "ماجراى نيمروز" را نه تنها "به زور" بلكه با "ميل" تماشا كردم. از بازى هاى درخشان آن خصوصاً بازى جواد عزتى لذت بردم. كارگردانى فيلم بى نظير است و فضاسازى و ميزانسن ها درخشان. برخلاف بسيارى از فيلم ها كه به واسطه طراحى ضعيف صحنه و لباس و ضعف در كارگردانى موقعيت زمانى اصطلاحاً درنمى آيد، در اين فيلم همه چيز دست به دست هم مى دهد تا خود را وسطِ بحران هاى سياسى سال ٦٠ ببينيد!

خبرهای مرتبط

واکنش کارگردان «ماجرای نیمروز» به حذف این فیلم از فهرست نمایندگان ایران در اسکار
واکنش محمدحسین مهدویان، کارگردان «ماجرای نیمروز» به حذف این فیلم از فهرست نمایندگان ایران در اسکار
ده فیلم فهرست اولیه معرفی به اسکار
ده فیلم فهرست اولیه معرفی به اسکار اعلام شدند.
اعلام نامزدهای جشن خانه سینما/ پیشتازی «فروشنده» و «رگ خواب»
پیشتازی نامزدهای «فروشنده» و «رگ خواب» در جشن خانه سینما
تهدید اکبر نبوی به روایت بهروز افخمی / از برگزیدگان جشنواره فجر تعهد گرفتند تا به «هفت» حمله کنند
افخمی: تا آخرین لحظه سعی می‌کردند که «ماجرای نیمروز» جایزه را نگیرد و حتی اکبر نبوی تهدید کرد، اگر قرار است این فیلم جایزه بگیرد، من هیئت داوران را ترک می‌کنم.
انتقاد زیبا کلام از فیلم ماجرای نیمروز / فیلم هیچ درک و اندیشه‌ای به مخاطب درباره آن دوره تاریخی نمی‌دهد
صادق زیباکلام، فیلم «ماجرای نیمروز» را یک کار کاملا دولتی دانست که تنها فضای اکشن جذابی برای کودکان دارد و هیچ درک و اندیشه‌ای به مخاطب درباره آن دوره تاریخی نمی‌دهد.